Krém pre dieťa s atopickým ekzémom

terina25
4. jún 2012

Ahojte mamičky.Mám 3 ročnú dcéru u ktorej sa objavil atopický ekzém v oblasti lakťa ľavej ruky.Kožná nám predpísala nejakú robenú mastičku-názov neviem a potom protopic.ten som ale nedávala,keďže má samé negatívne účinky.mastila som jej to potom infadonalom,ale od toho sa jej vyhodili zase iné vyrážky 😖 takže som prestala mastiť a zmyzlo jej to samé.Odpozorovala som,že pravdepodobne to bude mať buď od čokolády alebo jahod.Robili jej teraz testy na alergo,ale výsledky ešte nie sú.Takže som čokoládu vysadila a ani jahody nepapá a chvalabohu už ekzém nemá.-klop klop.

Ale kožu na ruke má takú suchú.Chcem sa spýtať,či deti s atop.ekzémom niečím natierate,ak aj nemajú momentálne ekzém.Ja som jej kúpila teraz linolu,ale je tam napísané,že sa smie používať max.4 týždne.

takže natierate deti niečím alebo nie?a ak áno,tak čím?poraďte mi nejakú dobrú masť príp.mlieko,ktoré sa može užívať dlhodobo,nie len napr.mesiac.a cenovo aby to nebolo tiež drahé max.10 eur.pretože nechcem zase kúpiť nejaký drahý krém od ktorého sa mi zase vyhádže.

ďakujem za všetky odpovede.

laurika25
7. mar 2018

@majolenka11 to je nejaký kremík? Je na predpis, či sa dá len kúpiť?

majolenka11
8. mar 2018

@laurika25 krém sa da objednať. Je od firmy Just. Ma skvele výsledky. Viem ho objednať ak by bol záujem.

inguna
8. mar 2018

S ekzémom bojujem od detstva a tiež moja dcéra. Na premastenie určite odporúčam Lipobase z lekárne. Nie je taká mastná ako modrá indulona, ale niekedy aj tú. Ešte je dobrá saliciova masť tiež z lekárne ale tá sa nesmie používať dlhodobo

kacka1804
8. mar 2018

@851tinka851 mojej malej alergiu nezistili žiadnu tak neviem čoho sa vyvarovať

simcatko17
8. mar 2018

Nám pomáha na premazanie celého telíčka Mixa telové mlieko z rady pre atopikov a priamo na ekzem masť skincap 🙂 super kombo 🙏🏻😊

kath1210
8. mar 2018

@terina25 vyskusajte excipial u-lipo lotion, kamoskinmu malemu zabral pekne a aj moj manzel ho pouziva a je silny atopik, velmi mu pomaha

851tinka851
27. apr 2018

Prasok ?

popoluska35
27. apr 2018

@terina25 jednoznačne top je jeden zázračný produkt, ktorý u nás zabral hneď a po 2,5 roku sme našli účinné a prírodné

matuskosoth
6. máj 2018

@amelia17 ahoj tu mast na ekzem este mate?dik Blanka

12romi34
17. júl 2018
Používateľ 12romi34 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 12romi34.

v lekarni sa dá kupit akakolvek mast na ekzem, len treba vediet typ pokožky a ekzemu.

doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blackcat8885
9. aug 2018

Moj syn mal ekzem totalne na celom tele ked mal 2,5r a pomohla iba Bioderma atoderm natierat aj 5x denne a obmedzit kupanie

nantes
29. apr 2019

@meg_junova dobry den,maly bolkomentár potvrdeny atopik,chcem skusit muzajtra spravita vnutornu ocistu,ked som citala vas prispevok,zaujalo ma to.takze tinktura z, orecha a, lastovicnik ucinkuju?alebo miuž viete este nieco odporucit?dakujem

meg_junova
30. apr 2019

@nantes Neviem ako stare dietatko mate, este orech je ok, ale z lastovicnika by som davala az starsiemu dietatu. Ocistu - hlavne vysadit cukry a ovocia menej, ono tazko sa radi, lebo ekzemy spustaju rozne faktury, da sa len laicky skusat, najlepsie je ist samozrejme k odbornikovi.. alebo cakat , ze dieta z toho vyrastie casom a ze sa mu to upravi. My stale zapasime s ustnymi kutikmi - nie a nie sa ich zbavit..

martam25
24. máj 2019

@minaz Dobrý písali ste že ste používali Holtov krém. Pri AE. A neuškodilo to lebo počula som že ten není vhodný pre deti