Krémik na tvár pre bábätko na zimu

anndrea
11. nov 2007

Ahojte kocky, chcem sa spytat ci budete svojmu anjelikovi natierat tvaricku aj nejakym specialnym kremom v tomto drsnom a usnezenom pocasi ked pojdete von.

lucenek
30. nov 2010

Bioderma ABC cold 😉

mau
30. nov 2010

@katarina.banska Ja ho natieram len na tvár a krk - na telo používame Excipial, pretože má suchú pokožku. Stál okolo 14 Eur.

shaula
30. nov 2010

Nivea - protože je bez vody, takže do mrazů ideální (na to si dejte pozor, až budete nějaký krém kupovat). Roztírá se perfektně.

luthien.k
30. nov 2010

Není pravda, že krém na ven v zimních měsících musí být bez vody, moje kamarádka, která pomáhá dětem s atopickým ekzémem (kam.zyk, možná znáte z babských receptů na atopický ekzém miminek), která mimo jiné pracovala ve vývoji kosmetiky, napsala o zimních krémech toto (cituji):

Co je docela dobré mazání, je od Bubchenu krém do chladného počasí. Jmenuje se to oficiálně "Bübchen ochranný krém do každého počasí " - ale není to jediná volba, klidně natírejte třeba Bepanthenem, taky výborný do zimy, nebo Leciderm, těch krémů je řada. Sádlo není moc vhodné, protože v zimě je hodně nízká hodnota vzdušné vlhkosti a dát na kůži čistý tuk znamená zas tu hodnotu vlhkosti kůže snížit (olej nebo tuk ucpe póry a neumožní kůži poutat vzd.vlhk.) - což u ekzematiků (ti mají od přírody nižší vlhkost kůže) vede k ekzému jak Brno (nejhorší je dát do zimního počasí na obličej olejíček, to je koledování si o těžké dermatitidy). Už byl mnohokrát vyvrácen názor, že hydratační krémy v zimě škodí- není to tak, ale optimální se mi jeví spojení tuku + vody v krému cca 1:1, takže- další tip: Aderma Exomega nebo Bioderma Atoderm PP - smíchat se žlutou vazelínou (naváží vám ji v lékárně) v poměru cca 1:1 a máte moc prima krém na zimu (nejen na zimu, když jsou suché plochy, perfektní mast)

lucenek
30. nov 2010

taky už jsem četla dost článků vyvracející vodu v krému na zimu 😉

shaula
30. nov 2010

U ekzematiků je to možná něco jiného, s tím zkušenost nemám (naštěstí 😅 ).
Ale sama jsem se jednou omylem natřela hydratačním krémem těsně předtím, než jsem šla ven do mrazu a pěkně mi teda zmrzl "ksichtík", takže já jsem zásadně pro krémy bez vody 😉 (samo mluvím o mrazivém počasí, ne jen o nižších teplotách, tam je to vcelku jedno, čím nebo jestli vůbec mažete...)

bartas
30. nov 2010

no bubchen opravdu obsahuje vodu a když bude opravdu velký mráz,tak to nic dobrého jemné, dětské pokožce neudělá
znám ze svého okolí případy, že ze špatně zvoleného krému měli i dospělí docela nepěkné omrzliny!!!

sussanah
30. nov 2010

@katarina.banska ja pozouzivam tento http://www.saloos-shop.cz/zbozi/424/bio-karite-..., neobsahuje vodu a je prefektne mastny, maly ma po nem tvare jako lusk a to bych rekla, ze rozhodne patri mezi citlivejsi deti

lusia100
2. dec 2010

Ahojtel,vravíte modrá indulóna.Nevadí že obsahuje vodu?Lebo môj drobec ma problém s tváričkou pri takejto zime.Kúpila som niveu,weledu to je všetko proti chladu a nepomáha mu to.Neviem čo iné by som mu dala,som z toho zúfala,robia sa mu červené flaky.A po príchode z vonku mu líčka horia.Zachvílu mu to však zmizne

hanulamarkova
2. dec 2010

@lusia100 možná je alergický na chlad a v tom případě nic nepomůže. Já teda používám modrou niveu tu v kulatém kelímku je hodně mastná a ochrání... zkoušela jsem i speciální krémy proti chladu a ty nebyli moc dobrý

hanulamarkova
2. dec 2010

možná skusit i excipial mandlový krém ten má jen 1% vody

lusia100
2. dec 2010

@hanulamarkova nad tým som rozmyšľala,či nie je alergický na chlad.Len mi to nedáva akosi zmysel.Ved aj ja som mu dala špeciálne proti chladu a nic nezabralo.Keď sme vonku chvíľu tak v pohode,ale ak hodinku a viac,tak sa to prejavi

lusia100
2. dec 2010

neviete mi poradiť,čo by mohlo pomôcť.Máte niečo vyskúšané?

lusia100
2. dec 2010

Máte ešte niektorá nejaký vyskúsaný.Je možne aby bola alergia na chlad?

andyalukasek2008
2. dec 2010

Ahojky holky, loni jsme měli zimní od Weledy, ale přišel mi moc mastný, ale špatný nebyl. Teď jsem koupila od Altermed zimní pro děti v lékárně, úžasný jako zbytek jejich přípravků co jsme měli. Malý mívá lehce v chladném počasí na tváři jakoby krupičku, s tímto krémem nic. Moc dobře se roztírá, navíc je na něm medvídek a na víčku kuličky jakoby antiperle, takže u nás frčí 🙂. Moc příjemně voní a je pro citlivou dětskou pokožku. Jen ho chválím.

lusia100
2. dec 2010

@andyalukasek2008 cenovo vychádza ako weled?Nám nesedí tak zháňam niečo iné.Nemáme krupičku na líčkach ale červené fľaky.

andyalukasek2008
3. dec 2010

@lusia100 Něco přes 90kč, drobné přesně nevím. Lukáš měl právě takovou jakoby hustou krupici, až pupínky, když to bylo fest a babička třeba nenamazala když u ní byl, slilo se to i do červených map, ale zmizly, vyloženě z chladu...

andyalukasek2008
3. dec 2010

To je on:
http://www.altermed.cz/altermed-baby-plet-r-8.html
Koukám, že jsem ho tedy koupila za výbornou cenu...

niega
3. dec 2010

Pro naše děti jedině: Unguentum leniens - mast z lékárny (za pakatel), anebo Saloos 100% bambucké máslo Bio karité z drogérky (taky nestojí majlant). A děti mají tvářičky nádherný 🙂

kaktusik007
10. dec 2010

ja som zrovna dnes kupila malemu klorane, a vonia uzasne, a aj spokojnost s nim velika.... cenovo to moc vela nei je, cca 6€

ivka1603
10. dec 2010

Ahojte kočky!
Ja som kúpila malému pre istotu dva krémy na vyskúšanie: jeden je od Biodermy - ABC Derm krém na zimu a druhý krém je od HIPP - Detský intenzívny krém vietor a zima.....
Som maximálne spokojná s obidvomi krémami, malý má peknú jemnú hladkú pokožku a žiadne červené fľaky od zimy alebo vetra.....Ten prvý krém som vyskúšala aj na sebe a je naozaj dobrý 🙂

mariesok
12. dec 2010

@krista Ahoj Krista, caute ostatne maminy...som tu nova a som moc rada ze je taka supa stranka...je tu vela paradnych rad, su moc napomocne...dufam ze aj ja mozem prispiet a niekomu pomozem. Napr. tebe Krista, my mam osvedcene prirodne kremy..tiez som dlho pouzivala niveru ale potom som presla na prirodu..a ta kozmetika je neporovnatelna...zial doteraz som si ju objednavala cez znamych z ameriky no nastastie globalizacia je napomocna a uz som nasla obchod aj tu...je to osvedcena znacka pre babatka vola sa Nature"s Baby kozmetika. Kremik je super...aj ja sama ho teraz v zime pouzivam..mam desne suchu pokozku.

luciferova
12. dec 2010

Alergia na chlad? Take cosi mam ja, ale mne zostavaju pod ocami cervene svrbive mapy, myslim si, ze vystipane licka od zimy su uplne normalne a potom, ked dojde dnu tak su logicky hned cervene 😉 ak to zmizne, neriesila by som to. My mame Hipp krem(nevravim, ze je idealny, bol kupeny dost narychlo), dolezite je pozerat zlozenie, nie vonu mamicky 😉 dolezite je, aby neobsahoval parabeny, laureath sulface a pod pliagy 😉 vona nie je dolezita, parfumy v kremoch vedia narobit sarapatu...😉

kristiluky
12. dec 2010

@luciferova mojmu malému akurát na alergiu na chlad-má ju po tatovi doktorka predpísala excipial mast a raz sme ho namazali a všetky flaky zmizli..

artepep
20. dec 2010

Takze mi mame ten isty problem s alergiou na chlad. S tým, že našemu malému to nezmizne ani ked sme doma v teple. Iba trošku sa mu to stiahne, ale stale vidieť, kde ma tie vyrážky a má strašne suché líčka. To, že je to alergia na chlad, máme potvrdené aj alergologičkou. Len nám na to nič nedala. Iba malý preventívne pije sirupček Aerius. Doteraz nemal vyslovene potvrdenú alergiu na žiadne potraviny. Je len preventívne sledovaný, keďže má nábeh na ekzém po mne.
Doteraz som ho natierala Niveou proti vetru a chladu, no akosi nezaberá. Pritom minulý rok, keď mal malý 5 mesiacov nám nivea stačila. Ale dnes sa chystám do lekárne a kúpim mu krém od Biodermy. S touto značkou mám veľmi dobré skúsenosti čo sa týka zapareného zadočka po hnačkach zo zúbkov (vtedy nám nič iné nezaberalo).

neu.sona
21. dec 2010

Linola krém Fett. Vynikající kosmetika. Už rok jinou nepoužívám a jsme naprosto spokojení.

groka
21. dec 2010

Ahojte
my sme si vcera kupili krem Panthe Derm winter od Dr.Mullera (PHARMA) ,moj maly ma atopicku pokozku,uz sme z najhorsieho vonku,vdaka bioderme,aj supinky na hlavicke mal seboreu,to boll des teda
takze zajtra skusime tento krem,maly ma uz na lickach nieco v podobe vyrazok,nic hrozne,ma to zo zimy,ak nam to nepomoze s tymto,idem kupit Biodermu Cold
ja nejako nemozem u nas zohnat Niveu na chlad,zahada,ze nikde nemaju

mandy146
1. feb 2012

ja som jej tatrela tvaricku tiez.skusala som Dove a Niveu a Nivea jednoznacne je lepsia.ale ked ideme von tak dodrzujem tu hodinku.radsej 🙂

mafianka
2. feb 2012

Holky a něaké zkušenosti s krémem od batolete (myslím že Alpa to vyrábí) - mají taky jeden do chladného počasí a přijde mi až podezřele levný (oproti nivee nebo hippu) 😕