Ktorá detská kozmetika je najlepšia?

juicy22
7. aug 2012

ktora znacka detskej kozmetiky je podla vasich skusenosti najlepsia pre vase babatko, ktora sa vam osvedcila? pripadne poradte aj konkretne vyrobky. Rada si necham poradit co je dobre kupit.

cicimon
7. aug 2012

skus pouzit vyhladavac, podobnych tem je tu niekolko

bodka13
7. aug 2012

@juicy22 každá rada drahá 😉 ...pre každé bábätko je dobrá iná kozmetika....nám nesedela žiadna,používali sme obyčajné detské mydlo a modrú indulónu 🙂

svenka
7. aug 2012

@juicy22 mladsieho umyvam zatial len v cistej vodicke, potom ho budem umyvat detskym mydlom... pri starsom synovi sa mi najviac osvedcila bioderma 😉

katren
7. aug 2012

@juicy22 pouzi vyhladavac, takychto diskusii je tu XY 😉 a mozes citat cely den

kamilka3
7. aug 2012

My pouzivame Biodermu-je minimalne parfemovana a dobre sa vstrebava...

jojkaajojko
8. aug 2012

My tiez pouzivame Biodermu, odporucam.

sharmana
8. aug 2012

@juicy22 pre novorodenca je najvhodnejšie a úplne stačí jedno detské mydlo, ja som používala detsky syndet od Sebamed a na natieranie tela určite najlepší z lekárne olivový olej.. nič iné na začiatku nepotrebuješ...
neskôr som pridala šampon na vlasy a aj telové mlieko Baby Sebamed... Moja dcérka má dosť citlivú pokožku a na tieto výrobky som sa mohla vždy spolahnúť...
Na zadoček Sudocrem alebo Rybilka...
pri potničkách na líčkach a lyšaji pomohol a odporúčam Holtov krem...

sakura
8. aug 2012

ked bola malinká tak Excipial a teraz Nivea...a všetko v pohode..... 🙂

ducci
19. aug 2012

tekute mydlo bioderma je super (najpr len na zadocek, neskor aj na ruky a nohy) a na zadocek Bepanthen proti zapareninkam 🙂

organicday
23. aug 2012

V prvom rade je absolútne dôležité všímať si povahu a zloženie prípravkov starostlivosti o citlivú a tenkú pokožku dieťatka, dbať na to, aby sa pokožka (a jej prostredníctvom aj celý organizmus) nezaťažovala chemickými a syntetickými látkami.
Oplatí sa preštudovať si tzv. INCI zoznam na obale výrobku - (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients = Mezinárodná nomenklatúra kosmetických prísad), skratka označuje presné zloženie konkrétneho výrobku uvedené na jeho obale. Látky sú zoradené podľa obsahového zastúpenia v danom výrobku od najväčšieho množstva po najmenšie. Je to vlastne ten komplikovaný, väčšinou latinský zoznam, ale v krátkej dobe a pri troche trpezlivosti sa rýchlo naučíte čítať ho. Aby som vám to trocha zjednodušila - pre deti ( a človeka vôbec) nie je vhodná kozmetika, ktorá v INCI zozname obsahuje:
Látky ropného pôvodu (parafín, vazelína....), Silikóny - blokujú prirodzené funkcie pokožky a upchávajú póry.
Propylenglykol – bežné rozpúšťadlo v kozmetike, dáva sa do súvisu s alergiami.
PEG – polyethylenglykol
Parabény - konzervanty, spúšťače alergií
Ftaláty – poškodzovanie vnútorných orgánov, vplyv na plodnosť
Suroviny získavané z mŕtvych zvierat (napr. Kolagén – veľké molekuly upchávajú póry)
GMO – geneticky modifikované suroviny
EDTA, DMDM, phenoxyethanol

Prečo kozmetický priemysel používa syntetické látky? Nuž ich prvotné poslanie je myslené dobre – majú zabezpečiť určitú konzistenciu, viskozitu, príjemnú vôńu či farbu výrobku, ochrániť ho pred mikróbami, plesňou, sú nosičmi a rozpúšťadlami pre iné zložky, majú vytvoriť určitý efekt v samotnom obale aj na tele spotrebiťeľa. Pre výrobcu a obchodníka v prvom rade ale znamenajú zisk, keďže sú lacným spôsobom, ako zabezpečiť spomínané žiadané vlastnosti. Dostanete teda len to, za čo si zaplatíte. Na druhej strane poctivo vypestovať a starostlivo spracovať rastlinu so všetkými jej cennými zložkami a prínosom pre zdravie a krásu je omnoho náročnejšia a teda drahšia záležitosť.

Ale:
Syntetické chemické látky a látky ropného pôvodu nie sú pre ľudské telo prirodzené, nevedú k získaniu a udržaniu krásy a zdravia, mnohé nebadane, ale drasticky narúšajú štruktúru pleti a pokožka prichádza o svoju prirodzenú obranyschopnosť (napr. anti-age prípravky). Cez pokožku sa dostávajú do nášho tela – krvného obehu, pritom ich účinky a bezpečnosť z dlhodobého hľadiska sú stále neprebádané - ako si s týmito cudzími látkami poradí naše telo?... Môžu sa ukladať vo vnútorných orgánoch, spôsobovať zápalové procesy v tele, alergie a problémy.

Preto sa snažte vyberať kozmetiku, ktorá: 1. Neobsahuje syntetické a ropné látky, 2. Obsahuje cenné a účinné látky prírodného a organického pôvodu (rastlinné oleje a výťažky). Organická/Bio kozmetika nie je agresívna, a to ani v prenesenom zmysle – nepotláča problém, ale snaží sa prirodzene obnoviť rovnováhu pleti a podporiť jej vlastnú silu regenerovať a chrániť. A ak ste sa stretli s názorom o alergiách na tzv. prírodnú kozmetiku, určite šlo o produkty, ktoré síce obsahovali nejaký ten zlomok rastlinky, ale ponorenú v umelom lacnom konzervante. Aby ste sa vyhli nečestným predajcom tvrdiacim, že ide o prírodnú kozmetiku, hľadajte certifikáty (Ecocert, Cosmebio...)

erikovamamka
28. aug 2012

Urcite je pri vybere kozmetiky velmi dolezite, ci tvoje babatko nema kozny problem. Moja skusenost so starsim, uz 16 rocnym synom a teraz s rocnym - nedam dopustit na detsku kozmetiku Seba Med. Pouzivala som ju pri starsom synovi a pouzivam ju aj teraz.

kamatopo
10. sep 2012

Mne najviac vyhovuje nivea,moja malá nemá zatial žiadne problémy.Používam ju na všetko od oleja až po natieranie zadočka.

marthuska
4. jan 2013

celkovo spojenie dieta a kozmetika mi nejde dokopy... male babatko do pol roka potrebuje hlavne vodicku, maximalne na ritku dobry kremik, od pol roka, ak ma vlasky, mozno samponik. to je vsetko. je mi az smiesne, ked este nenarodenemu babatku rodicia nakupuju kremik na telo, na ritku, samponik a neviem co este... a potom nakupuju dalsie tony kozmetiky, lebo vdaka tej prvej ma babo ekzemik...

jancaca
15. jan 2013

@organicday super, hneď si to vytlačím a pri najbližšom nákupe kozmetiky to budem sledovať. Ja mám dosť problematickú pokožku, takže hor sa do toho....

veronikaoriflame
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shakti9
16. jan 2013

@jancaca určite skús aj: http://www.organicday.sk/ 🙂

tinkax
16. jan 2013

mojej malej staci kupel v cistej vode a na zadok obcas sudokrem a teraz napr cisty lanolin co mi ostal na natieranie popraskanych bradaviek,a lepsie jej robi ako sudokrem, a inac uz len od motherlove olej a to je tiez cisto prirodna kozmetika aj pre tehulky,tieto 3 veci mi uplne stacia

zvedavamt
17. jan 2013
evelina77
17. jan 2013

Sprchacik sme mali Johnsons boli sme spokojni ale teraz mame celu sadu od Oriflame a je vynikajuca vonavucka. 🙂

ktore
21. jan 2013

no johnsons baby nepatri medzi medzi najoblubenejsie.vela deti sa vyhadzuje z neho.stretala som na alergologii vela takych deticieka zakazovali to pouzivavat.aj moja bola z toho vyhadzana ta starsia dcerka.teraz pouzivame iba bupi detske mydielko.skusila som aj niveu aj ta je dobra.

salma16
4. feb 2013

Ahojte. Máte skúsenosti s Holtovým krémom? Mne ho odporučila pediatrička na synovu tváričku, lebo má také suché miesta na líčkach a na brade. Nedávam ho pravidelne, lebo dosť ma výraznú vôňu a malému to vadí. Skúsili ste niečo iné? Ďakujem za radu🙂

sasetka12
14. máj 2013

@zvedavamt Ja som Johnoson používala pri prvom dieťati a asi budem aj pri druhom...bola som spokojná, a malý tiež aj keď dosť ľudí s môjho okolia nemalo dobrú skúsenosť. Nám vyhovovala,

lindaa1
16. jan 2014

Ahojte, my pouzivame prirodnu detsku kozmetiku Topfer. Raz skusite a nevymenite ju. Mame skusenu celu ich radu a ziaden problem nikdy nebol. Tuto znacku mi doporuculi kamaratky ktore tuto kozmetiku pouzivaju niele pre ich drobcov ale aj sami pre seba a nevedia si to vynachvalit.

niki101988
28. feb 2014

Bioderma jednoznačne, je drahá ako sviňa a ešte aj Sebamed
Všetko nakupujem v Nemecku alebo Rakúsku, malá síce nie je už malá má 7 rokov ale stále frčíme na detskej kozmetike.
Rozhodne by som neskúšala nič extrémne voňavé, krásne vonia HIPP ale občas aj dosť suší pokožku
Musíš ale na svojom dieťatku otestovať čo mu sedí , ale u mňa vedie Bioderma aj pre mňa samú

modrofuzik11
5. máj 2014

na ritku pouzivame bepanthen. na telicko 100 % olivovy olej. ked su deti starsie (sara ma 4,5 roka), tak nepouzivame nic 🙂 . mam pocit, ze to uz nepotrebuju. iba na vlasky sampon hipp.

romanettka
7. máj 2014

Skvelé mydielko pre bábätká, aj ich maminky:
Aloe je známa svojimi čistiacimi a zvlhčujúcimi vlastnosťami a pôsobí ako kondicionér, čo z nej robí dokonalý základ pre naše tekuté mydlo Aloe Hand & Face Soap. Je biologicky odbúrateľné, má regulované pH a nie je dráždivé, je dostatočne jemné na každodenné umývanie tváre, rúk alebo celého tela. Je v nádobke so šikovnou pumpičkou s jednoduchým používaním; tento príjemne voňajúci výrobok môžu používať všetci, dospelí i deti. Aloe Hand & Face Soap je bohaté, perleťové, zvlhčujúce mydlo na tvár a ruky s veľkým obsahom aloe. Vytvára bohatú penu, ktorá sa ľahko aplikuje a odstraňuje. Aloe Hand & Face Soap, zanecháva pokožku čistú s príjemným, hodvábne jemným pocitom, minimalizuje pritom podráždenia, ktoré sa môžu vyskytnúť pri niektorých tuhých mydlách.

• zloženie typu „žiadne slzy“
• zvlhčujúci čistiaci prostriedok
• jemný a nedráždi
• zásobník s pumpičkou

A ešte, maminky v období šestonedelia, to bude s potením dost silné, a pre dojčiace maminky aj náročnejsie, kedže sa nesmú deodoranty s alkoholom vsetko prechádza do mliecka tak ponukam zdravsiu alternatívu
Poďme na to zdravšie, prečo nevymeniť svoje veci ktoré dennodenne používame za zdravšiu variantu? Ja vám napríklad pár ponúkam ... Deodorant: Keď stúpa teplota a sme pod vplyvom stresu, je to ideálny prostriedok na zlepšenie sebadôvery, ktorý nám pomáha udržiavať pocit sviežosti od začiatku dňa. Tyčinka Aloe Ever-Shield Deodorant poskytuje účinnú celodennú ochranu proti pachu potu v podpazuší a môže sa aplikovať priamo po sprchovaní bez pocitu štípania. Táto jemná formula so stabilizovanou aloe vera neobsahuje žiadne drsné alebo škodlivé antiperspirantné hliníkové soli, ktoré sa nachádzajú v mnohých ďalších dezodorantoch dostupných na trhu. Hliník je toxický kov. Hlavné účinky priveľkého množstva hliníka sa prejavujú, ako sa zdá, na centrálnom nervovom systéme a v niektorých prípadoch je nadmerné množstvo hliníka v tele spojené s Alzheimerovou chorobou (t.j. presenilná demencia). Môže tiež narušiť hladinu vápnika v tele, pretože vplýva na činnosť prištítnej žľazy. Priveľa hormónu prištítnej žľazy môže viesť k vysokému obsahu vápnika v krvi, čo sa spája s bolesťami kostí, psychiatrickými symptómami a zápchou. Sme hrdí na to, že vám prinášame výrobok, ktorý eliminuje tieto riziká bez toho, aby sa znížila jeho kvalita. Praktický tvar umožňuje, aby ste Ever-Shield mohli použiť presne tam, kde treba. Vďaka špeciálnemu zloženiu deodorant ľahko kĺže po tele a nezanecháva škvrny na odeve. • bez alumíniových solí - prevencia rakoviny prsníka • nezanecháva škvrny na šatách • môže sa použiť priamo po holení a navoskovaní
Pre bližšie info IP

angelinka13
16. máj 2014

My sme velmi spokojni s prirodnou kozmetikou Nobilis Tilia, je krasne vonava, posobi aj aromaterapeuticky, no su to vsetko prirodne latky, ziadna chemia. Je to certifikovana kozmetika a väcsina vyrobkov je aj v bio kvalite - CPK BIO. Nam sa velmi osvedcili detsky eukalyptovy balzam - pri prechladnuti, potierat na hrudnicek, masazny olej na brusko-amalka, a levandulova voda, ta ma vsetstranne pouzitie, aj na zapareniny , po opalovani si to striekam a aj ako pletovu vodu. Objednavam teraz z tejto stranky, je tam doprava zdarma od 70€...Vzdy sa mi to zatial nazbieralo v tej vyske, objednavam aj zelene potraviny - chlorellu:
http://www.nutrimas.sk/Kvetova-voda-LEVANDULOVA...

varvus5
30. máj 2014

ahojte chcem sa pridať tiež sme poskúšali všeličo každý si musí najsť svoje momentálne frčíme na výrobkoch Natura Siberica sú super prírodné,bio s certifikátom nie len pre bábätká a navyše v dobrej cene kuknite možno sa niekomu zapáči http://www.naureus.sk/produkt/731-detske-kremov...

virginia
2. júl 2014

ja tiez preferujem kvalitnu osvedcenu prirodnu kozmetiku, napr. tuto:

http://www.vasakrasa.sk/pre-deti+54/

katarina987
17. júl 2014

Dávam do pozornosti čisto prírodné veci bez chemikálií www.ekzemyprirodou.sk. Je tam aj detská kozmetika - na zadoček, olej, opaľovací krém. Katka