Kúpacie vedierka Tummy tub, Shantala

anamor
28. dec 2007

Mamičky máte skúsenosti s kúpaním v tomto kýbliku ? Ak áno sem s nimi, výhody aj nevýhody oproti vaničke.

mikulka
29. jún 2009

miracle, tak to jsi mne uklidnila. 🙂 A kolik vážíte? J8 jen do kolika kg se do kyblíku lze vejít. 😉

danae
29. jún 2009

Mikulko, mojí dcerce jsou skoro tři roky a když dokoupu malého, tak si tam také vleze. Vejde se 😀 Má něco kolem 13kg. Mně ten kyblík mile překvapil. S plnou vaničkou se špatně manipuluje. Ten kbelík se hodně snadno nosí a není těžký, protože stačí málo vody.

susik77
14. jan 2010

Ahojte, my mame obidve deti kyblikove, pripada nam super, pomaha to na koliky a deti su ponorene po krk v teplej vode, ale dnes som nasla na nete, ze vraj sa mnozia pripady skoliozy deti kt. boli kupane v kybliku...nepoculi ste o tom? je to nej. seriozny vyskum, al. len nejake povery? diky.

alenk
15. jan 2010

susik fakt? no to som aj ja zvedava, sice este nekupem v kybliku, ale planujem.
hm, ale ked sa nad tym zamyslime, pri dnesnom zivotnom style, co je skodlivejsie, babo pol roka kupat v kybli alebo ho sestrocne nechat sediet pri pocitaci alebo telke?
jaj, pevne verim ze to nebude kyblikom.

ivika18
15. jan 2010

souhlasím s alenk, a si říkám, že když jsme byli malí, tak frčely klasické chodítka, kde dítě "visí", hromada matek tam děcka dávala hned co se udrželo, do sporťáku jsme šli tak nejdřív v roku, takže sedící mimča se hrbatily v hlubokým podepřený polštářem, tak proti tomu je kyblík brnkačka. Spíš to bude celkově tím životním stylem. Jenom mě napadá, že se hodně rozmohly lehátka a autosedačky i na doma, což je super, že mimi vidí a je hodný, ale ne na dlouho, právě kvůli těm zádečkám.

annalena
15. jan 2010

ja osobne nedam na kyblik dopustit, skvela vec, kupali sme sa tam uz v porodnici, malu to ukludnovalo, bolo to dobre pre brusko....a co sa tyka tej skoliozy....akoze tych par minut, co je v tom kybliku ma byt pricina? A aj to je nadlahcovana vodou? Tak o tom na nepresvedci nikto. Suhlasim s ivikou - lehatka, autosedacky aj niekolko hodin denne, parmesacne mimca v sportovych kocikoch, polohovanie babatiek na vankusoch, hrbenie pri pocitaci neskor a pod.

v zahranici sa kupe skoro kazde babo prve mesiace v kybliku, robia to tak uz v porodnici a uz je to niekolko rokov co sa s tym zacalo...a o ziadnej skolioze som tam nikdy nepocula.

luccii
17. jan 2010

u nas jede kyblik uz 8. mesic a bohuzel se s nim uz budeme muset rozloucit, uz se tam chudinka jentaktak vejde a spis skace nahoru... vanicku rad nema, kdyz jsme v ni koupali u nasich, knoural (asi protoze neni zvyklej)... tak jsem zvedava na prechod z kybliku do vany

susisus
17. jan 2010

No ja som mala najprv kýblik, ale potom som kupila vanicku, zdalo sa mi kupanie malej v nom velmi zlozite... 😕 Strcim ju do neho az ked bude pevne sediet a nebudem ju musiet drzat...

dugyna
17. jan 2010

ahojte chcela by som sa opytat ci pouziva niektora z vas kyblik uplne od novorodeniatka? nie je to narocne vraj je babetko ako novorodeniatko taka handrova babika a treba mu aj hlavicku drzat tak si to neviem dost dobre predstavit..ale paci sa mi ten napad..
a este jedna otazka ked hovorite o tom ze deti sa tam kupu same..nebojite sa ze sa vam prevratia a buchnu si hlavicku?
rozhodujeme sa madzi vanickou a kyblikom..
dakujem

dugyna
17. jan 2010

a este jedna otazka mate niekto ten kyblik santhal..lebo ten co je v nazve fora som nenasla

zajaciq
17. jan 2010

dugyna prejdi si cele forum, ma len styri strany, su tam aj videa, ja som ho kupila predvcerom a uz sa tesim ako si v nom okupem mojho zajacika 🙂 a ja ho mam modreeeeee hehe 😎

annalena
17. jan 2010

dugyna kupala som v nom uz v porodnici, mam kyblik tummy tub, a nedam nan dopustit, mala bola taka stastna v nom a upokojovalo ju to aj ked plackala. Ja som davala vela vodicky, drzala som jej hlavku, ale inak si ona pekne sama "plavala" a tocila sa ako chce.
Santhal kyblik je vacsi ako tummytub a novorodeniatko je v nom take stratene. Ja som sa preto rozhodla pre tummytub. Chcela som nieco, co malej bude prve tyzdne pripominat pobyt v brusku 🙂 A teraz, ked sa chystame na baby plavanie, sme skocili do velkej vane. Kyblik nam uz je maly, pouzivali sme ho donedavna, ale moja bambula je aj velka baba, ma uz cez 7 kil 😀

a ak budete niektora chciet, predavam ho 😉

annalena
17. jan 2010

Teda mala by sa este do kyblika zmestila, ale stavia sa mi v nom na nohy a to nechcem 😉

dugyna
18. jan 2010

annaleny a to v porodnici tak kupali vsetky deticky ci ty si si tam kyblik doniesla?

annalena
18. jan 2010

nie, v porodnici boli na vyber vanicky alebo kybliky, kto ako chcel. 🙂 a ako sa chcel natrenovat podla toho co mal kto doma. 🙂 ja som mala doma uz nachystanu vanicku, ale mala bola strasny placko ked sa narodila, len revala a nervozna, tak mi sestricka povedala, ze nech skusim okupat v kybliku. A ona sa krasne ukludnila, neplakala, usmievala sa a aj po kupani bola ovela kludnejsia ako ked som ju kupala vo vanicke. Tak prva cesta z porodnice viedla kupit kyblik aj na domov 😉

susik77
18. jan 2010

Ahojte, my sme kupali obidve deti od narodenia v kybliku. mm do3 mesiacov, ja som mu pomahala a od 3.mes. zvladam sama. mame tummy tub, je super. starsia v nom bola asi do 6.mes.-tak do 7.5 kg. mladsia ma zatial 4.5 mes. a 6 kg a este kopec miesta.Super sa im to paci a pomaha na koliky 😉 A krasne po kupani zaspia 😉 A spotrebuje sa malinko vody oproti vanicke.

sorciera24
18. jan 2010

dugyna....ja mam kyblik Shantala a kupem v nom maleho od anrodenia a neviem si to vynachvalit, nikdy vo vode neplakal a myslim si, ze aj vdaka nemu sme nepoznali koliky!....babu to dobre robi na brusko a ukludnuje ho to a vobec to nie je narocne, xce to len cvik......najprv som vzdy kupala s muzom, ale potom som to zvladla aj sama 😵

dugyna
18. jan 2010

annalena a to kde si rodila ze tam maju aj kyblik aj vanicku?

a dakujem za rady dievcata

annalena
19. jan 2010

🙂 ja som rodila v Nemecku, to preto, to bol iny komfort v porovnani s tym, co tu pocuvam 🙂

dahlia23
27. feb 2010

no, baby, ja som nad tým kýblikom začala vážne uvažovať. už mi veľa čau neostáva.... 😅 máme prebalovák s vaničkou, ale to budeme mať total zapratanú kúpelku. a pri dvoch deťoch... 😒
môj muž, keď to počul, tak zas začal splietať, že prečo sa naše dieťa nemôže kúpať ako všetky normálne deti... ale to bolo aj pri látkovkách - prečo nemôžeme používať pampersky ako všetci normálni ľudia, a aj pri nosení - to som mu nikdy nevysvetlila, že malej je v šatke dobre ☹
tak neviem, čo mám urobiť. rada by som si robila čo najmenej práce a to kúpanie v kýbliku mi fakt príde praktickejšie. a rozmýšľam nad shantalou 🙂

mneme
27. feb 2010

dahlia, ja si vobec neviem predstavit kupat novorodenca vo vanicke. v kybliku to je - ale asi najma pre prvorodicku - pefektne, lebo babo dobre chytis, ono nema strach a neplace. prakticky tam sedi, takze mu iba istis bradicku. u nas sa vdaka tomu od prveho razu kupalo bez placu. vedierko nam vydrzalo asi do 4-5 mesiacov a potom sme presli na klasicku vanicku. ja som z toho bola uplne v strese, ze ako tam krpatu okupeme 😀 samozrejme sme si zakratko zvykli, da sa kupat aj v klasike, ale podla mna je vedierko pre mini mimi a konieckoncov aj pre toho, kto ho kupe, prijemnejsie 😉

dahlia23
27. feb 2010

ďakujem veľmi pekne. Idem si ho objednať. 🙂 Nech si tato hovorí čo chce. Hádam to zvládnem. Ja som sa vaničky aj pri Lenke hrozne bála, nevedela som ju držať. Tak snáď bude lepšie. 🙂

zajo79
27. feb 2010

odporuuuucam 😵 😵

lodgermaniacka
27. feb 2010

baby, my už síce mame vaničku, ale ked hovoríte že je to take dobre, aky kyblik mate? ak by sa dalo hodte link, dik 🙂

mneme
27. feb 2010

lodger, my sme mali tummy tub, ale je ich viacej druhov, niektore aj pekne farebne 🙂 neboj, vanicku vyskusas neskor, ked babo vyrastie z kyblika 😉

civavava
27. feb 2010

ahojte babule, aj my mame tummy tub, dostala som nanho len same odporucania ked sme chystali vybavu a aj mne s manzelom sa ten koncept paci ovela viac, ako vana pre take malinke miminko...na you tube su aj super videa k tomu

😉
my mame tento farebny
😉

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

dahlia23
27. feb 2010

mne sa tiež páčili tie videa na you tube. Teda,hlavne jedno,to bolo este z pôrodnice. Ako si tam to bábo hovelo,sestrička mu len hlávku držala. Ja teda este neviem,ako sa mi bude dariť s malým manipulovať, budem trénovať chmaty v nemocnici. Aby som potom doma nepočúvala, že čo som si to zas vymyslela. 🙂

zajaciq
27. feb 2010

dahlia prinesies si vedierko do nemocky? alebo ho tam budete mat? ja rozmyslam, ze ked budem na nadstandarde, tak poviem mamine, nech mi ho prinesie a budeme kupat od zaciatku v tom. teda neviem ako to predychaju sestricky, ale zakazat mi to hadam nemozu 😀

czechzuzanaba
27. feb 2010

Ja mam shantalu a je super. Vyhody vidim nejvic v tom, jak tu pisete - ze miminku to dela dobre na brisko, a taky si myslim, ze si super procvici nozicky, jak kope. Nevyhodu vidim trochu v tom, ze podle me se neda dobre umyt poradne v zahybech a tak. Mame i vanicku, kterou pouzivame jednou tydne prave na to poradne umyvani. Ale rozhodne z toho nema mala radost jako z kybliku.

Jinac myslim, ze je uplne jedno, je to kyblik. Kdyz jsem byla na Vanoce doma, malou sem supla do obycejneho kyble. Nebylo to sice ono, ale taky se dalo 🙂

zajo79
27. feb 2010

v porodniciach tiez uz kupu vacsinou v kyblikoch