Kúpacie vedierka Tummy tub, Shantala

anamor
28. dec 2007

Mamičky máte skúsenosti s kúpaním v tomto kýbliku ? Ak áno sem s nimi, výhody aj nevýhody oproti vaničke.

smardik
22. máj 2008

holky koupili by jste pro mimi kyblík nebo vaničku? já bych raději kyblík a přítel vaničku tak nevím 🙂

novako
22. máj 2008

Susik77: Jak vidno je to věc názoru a zkušeností. Nám maminám nezbývá než si vybrat a doufat, že naše volba bude správná. 😒 Zůstanu u léty prověřené a osvědčené vaničky. Přeci jen té fyzioterapeutce docela věřím. Má přes 20 let praxe a pracuje právě s malými miminkami. Chtěla jsem to sem napsat jen jako jiný názor. Každopádně přeji nám všem jen zdravá a spokojená miminka ať už v kyblíku nebo ve vaničce!!! 🙂 A k tomu prenatálnímu období. To naše mimi bych musela v kyblíku utopit, protože už od 17 tt je hlavou dolů. 😉 😀

fifla
22. máj 2008

smardik, ja som za kyblik z vlastej skusenosti. hlavne ked je miminko malinke je to super na upokojenie a opat si neodpustim...super proti kolike, ktoru sme vobec nemali, aj ked u chlapcekov je to dost bezne.

novako, urcite je to vec nazoru, lebo moja bracho je detsky fyzioterapeut tiez a odporuce urcite kyblik. tak aj pre nedonosene babatka je to super. ale ako na kopec veci ohladom deticiek - kolko ludi tolko nazorov. ja som sa s rozdielnymi nazormi stretla uplne od zaciatku pri vsetkom: kojenie, prebalovanie, kupanie, natieranie malinkeho, spanok, atd.

smardik
22. máj 2008

🙂 no vaničku nám půjčí kamarádka a kyblík koupíme a uvidíme co se nám osvědčí 🙂, prodat ho můžu vždy 🙂. Jen těch značek kyblíků je tolik ☹

susik77
22. máj 2008

smardik: urcite kupte kyblik s neklouzavym dnom 😉 a ak to pojde, trochu vacsi 😉
my sme boli s tym origin. tummy tub spokojni 😉
co sa tyka tych nazorov-ja som absolv. s manzelom aj bez neho kopec prednasok a super kurz. bola som plna idealov a presvedcena, ze maju urcite pravdu t prednasajuci. pri malej som zistila, ze sa nam vsetko neosvedcilo a ze niekt. veci nam vyhovovali uplne inak 😉 teraz beriem uz starostl. o malu skor dost individualne a robim kopec kompromisov 😉

smardik
22. máj 2008

dík za radu 🙂 prozkoumám to, ted zkoumám kočárky a asi se z toho brzo zblázníma bude to

hirondelle
22. máj 2008

ahojte
my sme kupili Tummy tub este pred narodenim babatka.Pocas prvych dni sme v nom kupali,ale nasa mala si v nom nevedela zvyknut 😒 a vobec sa jej tam nepacilo.Najprv som myslela,ze to moze byt aj strach z kupania a tak sme ju dali do vanicky a tam nebol ziany plac.Myslim si,ze je to individualne.Ja z vlastnej skusenosti by som ho nekupovala 😉 ☹ ,ale ak sa viacerym mamickam osvedcil,preco nie.Kludne by som ho darovala,ale sme mimo SK.

saudi
22. máj 2008

novako - a aky dovod uviedla ta fyzioterapeutka proti kybliku? vdaka. ja si asi kupim taky vacsi kyblik nez je tommy tub, vola sa Shantala http://shop.skrz.sk/index.php?itm=12886&page=6

fifla
23. máj 2008

saudi ja mam shantalu a je super. uz nam, z nej kubeno sice vyrastol, ma 10 kg, ale je fakt perfektna.

mouse
6. jún 2008

Ahojte, kde ste kupili kyblik tummy tub? Nasla som stranku, kde sa da objednat, ale tam nie je ani zmienka o cene..

tina_
6. jún 2008

http://www.babydirekt.eu/sk/shantala-nadoba-bila

Na tejto stránke sa dá kliknúť na "predajne v mojom okolí", alebo tak nejako. Ja som našla dve v Košiciach napríklad.

Nie je to síce Tummy, ale Shantala, tiež by som asi radšej kúpila väčšie vedierko než Tummy.

mouse
11. jún 2008

Vdaka Tina. Ja som este nasla tento kyblik, ale asi bude mensi ako shantala http://www.predeti.sk/?idmenu=419

fifla
12. jún 2008

mouse ten je dost malinky. shantala je najvacsie kyblik a ma aj vyrez vpredu pre lepsiu manipulaciu.

mouse
12. jún 2008

Fifla a pouzivala si na kupanie len shantalu, alebo si mala aj vanicku a striedala si to?

mikulka
12. jún 2008

Holky, a miminko nejdříve namydlíte vedle a pak ho anmydlené dáte do kyblíku? Nebo do kyblíku dáváte jen bez mydlení a jinak koupete ve vaničce? Nebo dáváte mýdlo do vody v kyblíku?

fifla
12. jún 2008

mouse...my sme mali len shantalu a ked sme umyvali vlasky tak som supla mladeho do velkej vane pod sprchu

mikulka...mydlit sme nemydlili, len sme obcas pouzivali speci olejcek do kupela, ktory urobijemny filmik na pokozke, ja mydlo nuznavam a zda sa mi zbytocne malinke miminko mydlit, je len spotene a oplachnutie mu staci az az

binki
12. jún 2008

kyblík jsme měli rádi, jsem si jistá, že právě díky kyblíku se nebál vody a nedělal koupací scény, ve 4 měsících jsme přešli na vaničku, v té době prostě kyblík přerostl

mouse
13. jún 2008

Vdaka kočky, uz ste uplne presvedcili, idem objednat Shantalu 🙂

magdus1
27. jún 2008

Ahoj, ja som takisto uvažovala o kúpe kýbliku, ale nakoniec som zostala pri starej dobrej vaničke. na začiatku som mala úplne malinku vaničku, ktorá bola spolu s prebaľovacím pultom, a bolo to v pohode. Celá veda je len v tom ako správne chytiť bábo aby sa ti nevyšmyklo. V nemocnici mi to sestričky ukázali a doma som to potom v pohode zvládala. Teraz má malý 9 mesiacov už sedí, kúpeme sa teraz v klasickej detskej vaničke a je spokojný a ja tiež. 😎

ilci
28. jún 2008

holky, kdo máte Shantalu - jak je ten kyblík hluboký?
díky

fifla
29. jún 2008

27 cm po predny nizsi okraj

danielaur
1. júl 2008

mňa by zaujímalo ako v tom kýbliku dieťatko stojí, čí leží, alebo ako? Neviem si to predstaviť.Nehnevajte sa ale nečítala som celé toto fúrum, ak to tu už bolo písané.
😲 😀

ilci
2. júl 2008

fifla, díky

stalida
18. sep 2008

Ahoj, viete mi povedat ako treba drzat babatko pri kuoani vo vedierku? My mame kupenu Shantalu.
Mozu sa v nom kupat aj par dnove babtka?
Dakujem za rady 🙂 🙂 🙂

quinny
18. sep 2008

danielaur záleží jak velké mimi. my koupali od narození v kyblíku máme tommy tub a spokojenost- ze začátku tam jakoby plave jak v děloze, stačí mu jen držet hlavu nad vodou a absolutní spokojenost. Teď už jsou nám tři měsíce a největší zábava je odrážet se ode dna, ale taky se ještě rád schoulí 😉 mám nějaké fotky v albu z kyblíkováním ale ta poloha tam asi moc vodět není bohužel

quinny
18. sep 2008

stalida my koupali od začátku jen v kyblíku na vaničku prostě nemáme prostor v koupelně a do velké vany je to moc vody. Držím většinou jednou rukou pod hrudníčkem a druhou pod hlavičkou když ho tam dávám nebo vytahuji, když se fakt uvolní tak ho držím akorát jednou rukou pod bradičkou aby si nelokl a absolutní blaho. Vlastně jakoby zádíčkama je ke stěně takže když už je vevnitř problém nemívám, horší je to při vyndavání, protože se většinou čílí, že už je konec 😅 😉

elisss
18. sep 2008

Ahoj holky!!
Kýblík vřele doporučuju!!!!!!!!!
my máme tento: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=14767288&tab=0
používali jsme ho cca do 7 měsíců. Malý v něm byl krásně prohřátý a spokojený!! 😵 😵 😵

ilci
19. sep 2008

ještě mě napadlo, ze začátku by se neměl namáčet pupík - ať se dobře zahojí - takže jste dávali vodu jen na dno a mimčo ocákali?

quinny
19. sep 2008

ilci nám řekla dr. že stačí když se nemáčí dlouho, takže rychle ošplouchnout, vysušit a pupík vytřít lihem a zahojil se suprově 😉

ilci
19. sep 2008

díky, já právě uvažovala, jak to pak provedem 😉