Kúpacie vedierka Tummy tub, Shantala

anamor
28. dec 2007

Mamičky máte skúsenosti s kúpaním v tomto kýbliku ? Ak áno sem s nimi, výhody aj nevýhody oproti vaničke.

susik77
28. dec 2007

ahoj, my mame od zaciatku 🙂 Vyhody-mala je cvo cvode az po krk, je jej teplucko a ma ohraniceny priestor-ako mala v maternici, takze sa citi bezpecne.este je to vyborne na koliky-moze sa vyprdkat, malej to strasne pomohlo 😉
nevyhody-nedostaneme sa k zahybom-ja jej to umyvam navlhcenym tamponom pred kupanim

natalien
28. dec 2007

My taky koupem v kyblíku (Santala) a sem tam to střídáme s vanou (vaničku už nepoužíváme).
Výhody - jak píše Susik + menší spotřeba vody 🙂 Na bolení bříška fakt super 😉 Jsem ráda, že ho máme a i teď kdy je Nell 6,5měsíce, tak se do kyblíčku vejde a vyhraje si sama s hračkami do vody.

slonik
28. dec 2007

ahojky anamor, máme Tummy Tub, teda půjčený, Verunka už se do něj nevejde, ale v albíčku máme fotku, jak v něm ještě v sedmi měsících byla. A výhody a nevýhody - jak píše susik77, + teď že už se do něj nevejde a chce si v něm stoupat 🙂

susik77
28. dec 2007

tiez mam v albume malu v kybliku 🙂 inak, doteraz sa jej velmi paci, po okupani ma super naladu 🙂

moncicik
28. dec 2007

Ahojda, mrkni do mého alba je tam v Tummy tubu ,nemůžu si tento kbelík vynachválit odkoupala jsem v něm oba kluky a byl super.
Jenže už nám z nej Matýsek vyrostl takže tam má buď málo vody nebo je voda všude 😉
Ale je super doporučuji!!!

rinuska
28. dec 2007

Ahoj, kýblik striedame s vaničkou, keď chcem malého poriadne umyť, kýblik je dobrý len na sedenie , príp opláchnutie, veľmi zlá manipulácia s dieťatkom, ale malý je tam spokojný. Musíš ale dávať pozor aby sa tam neutopil. Veľmi som kýblik chcela, ale bola som trošku sklamaná. Napriek tomu tam malého kúpem častejšie ako vo vaničke.Je to určené pre deti od 0 mes. , ale úprimne, kúpať v tom mesačné dieťa( a to mal malý 4,5 kg keď sa narodil) som si netrúfla.

zuz11
28. dec 2007

hodmon • Dnes o 18:37
Ahojte, prave som sa dozvedela o vedre pre kupanie deti. Vraj je ovela lepsie a bezpecnejsie ako vanicka. Mate s tym nejake skusenosti?

kamajka • 2d • Dnes o 18:43
Ahoj. no ja neviem, ja mám odskúšanú len vaničku, ale nikdy som nemala pocit, že by to bolo nebezpečné. Podla mna rob ako uznáš za vhodné, ale to vedro je vraj len do určiteho veku, potom tam už babo nevtrepeš, ked bude väčšie, takže aj tak ho budeš musieť vo vaničke kúpať alebo vo velkej vani. 🙂

zuzkafuny • 2d • Dnes o 19:15
My sme začínali umelou miskou (väčšou), prešli sme na lavór a teraz keď už sme väčší, tak máme vaničku a milujeme sprchovanie s ocinom...kuk foto

fifla
4. jan 2008

ja mam kyblik od samotneho zaciatku a som nesmierne spokojna. zabiaka v nom kupeme od prvych dni a je velmi zaujimave, presne ako pisu v pokecoch o kybliku, ako sa pri vlozeni do neho hned skludni aj z najvacsieho placu. ked ho chcem poriadne poumyvat mydlom a umyt vlasky, co je tak 2x do tyzdna, je vo velkej vani, ale to by bol aj keby sme pouzivali vanicku, lebo mydlova voda je mydlova voda a treba ho osprchovat. kazdy vecer macame maleho v kybliku hlavne preto, lebo mame latkove plienky, aby sme preprali ritku :o)))

gangulienka
6. jan 2008

ahojte, moja mala ( bude mat 3 tyzdne ) pri kupani strasne place, je to priserny rev, mam pocit akoby som ju tym kupanim tyrala ☹ , myslite ze by jej kupanie v kybliku bolo prijemnejsie ako vo vanicke ? Chcela by som aby kupkanie bolo prijemne a nie stresujuce

natalien
6. jan 2008

Gangulienka, my se rozhodli taky pro koupací kyblík po tom, když nám Nell v prvních dnech života dala najevo, že vanička se ji nelíbí. Než jsme ho však koupili, tak jsem ji zkoušela "schoulet" do umyvadla, jestli ji bude příjemnější těsnější prostředí. Byl klid, tak jsme druhý den mazali pro kyblík a od té doby je fakt klidná a i když ji občas dáme do velký vany na podložku, tak to snáší lépe.
Jinak my máme Santalu a myslím si, že je o něco větší než Tomy. Nell bude mít 7 měsíců a ještě teď tam má hodně místa🙂

saudi
2. máj 2008

Neviete mi niekto povedat, co uvadza vyrobca ako hlavnu vyhodu oproti vanicke? ze preco to vobec vymysleli? dik

lucenek
2. máj 2008

saudi asi to, že kyblík napuštěný vodou připomíná tvarem a celkovým vnitřním prostorem dělohu uvitř, tudíž se prcek cítí bezpečněji jako v příšku a vrací se mu vzpománky z prenatálního života

janyba
2. máj 2008

maleho kupem v kybliku .. raz som skusila vanicku (ktora je sucastou prebalovaku) a straaasne revy .. odvtedy sa uz nepokusam .. skor ho so sebou vezmem do vane. v kybliku je absolutne v pohode .

kacerka
2. máj 2008

My jsme koupali v kyblíku téměř do půl roku a Karlíkovi se v něm moc líbilo, přechod na vanu nebyl úplně bez problémů, ale teď už ji zvládá v pohodě. Jo a to měl na pěti měsících skoro 10 kg, takže i takový drobek se do něj vešel - máme kyblík od Bebé Jou 😉

fifla
3. máj 2008

saudi, malinky vobec nemal koliku, hned sa tam upokojil. je stale vo vode v podstate az po krk a voda velmi pomalicky chladne. my mame shantalu, je trosku vacsia oproti bebe jou alebo tummy. bobes ma teraz 9,5 kg a stale sa tam zmesti. uz sice prechadzame na velku vanu, ale striedame s kyblikom. a su odtial super zabery
ale ja urcite odporucam. 😀

bramburka
3. máj 2008

Já se toho bála, ale Xenče se tam strašně líbilo, ale jen do doby, kdy otrle se odrážela od stran, tak se tam nedala udržet, takže asi cca do 3. měsíce. Hlavní výhoda je v tom, že je opravdu celá ve vodě až po krk, to ve vaničce není, páč bříško má většinou nad vodou, takže je to báječná věc na prdíky.

saudi
3. máj 2008

len si neviem predstavit, ako tam drzat novorodenca (hlavicka), pride mi, ze tam bude cely schuleny, a neviem ako ho poumyvam v zahyboch noziciek a podobne 🙂

fifla
3. máj 2008

babeno chytis uplne v pohode, to su tie maminkovske hmaty neboj :o)). ono ked je mimisek uplne malinkaty, tak je tam trosku strateny, ale zas je lepsia manipulucia.
ale na tie prdiky je to uplne suprove. nam sa kubeno vzdy vyprdkal, ked sme ho tam supli.

milwa
15. máj 2008

Tak kyblik tummy tub byl bezva, koupali jsme v nem od narozeni a male se to moc libilo. Ovsem od 8,5 kg se tam uz nevesla a to mela ve ctyrech mesicich. Ani ta manipulace neni zas takovej problem, jak jsem si myslela. Zahyby se oplachly vicemene samy, kdyz mala kopala a odrazela se ode dna a tak. Ony jsou ty mimca vicemene cisty, kdyz jim umyjete pokakanej zadecek. A to byste predpokladam stejne nedelaly ve vanicce, ale pod tekouci vodou.

pavlinka3
15. máj 2008

my teda od prvních dní co jsme přijeli z porodnice střídáme vaničku s kyblíkem a koupeme obden - takže vlastně vanička - nic - kyblík - nic - vanička - nic - kyblík - nic...... atd. a líbí se nám jak v kyblíku tak ve vaničce
poprvé když jsme koupali v kyblíku, tak jsem se taky bála, jak to budeme zvládat, ale Mates se ukázal jako hodné mimi a neřval u toho ani sebou moc nešil, takže jsem si v klidu vyzkoušela několik způsobů držení a teď už nám to jde hladce.....

jinak já umývám tak, že mám vaničku nebo kyblík v koupelně vedle vany a přes vanu mám položenou velkou desku na které Matesa slíknu, namydlinkuju a pak šup do vaničky nebo kyblíku a tam už si jenom lebedíme a oplachujeme mydlinky 🙂 teď jak jsou ty vedra a mě se zdá, že se malej víc potí, tak vezmu kyblík a šupnu ho tam klidně každý den jen tak do čisté vody nebo do ní kápnu trochu dětské pěny aby hezky voněl a hotovo

mikulka
16. máj 2008

Holky, a není pak těžké miminko z kyblíku vyndat?

mysinka
16. máj 2008

Kyblík je super! Jak už tady někdo psal, uklidní to i plakající mimčo. Používáme ho moc rádi, sem tam střídáme vaničku, ale vanička poprvé byl příšerný pláč. Usedavý, žalostný: "Mámo, co to se mnou děláš, já se bojím, je mi zima!" 😅
Máme Shantalu a velký je dost. Matýsek večer trpí na bříško, pláče třeba 3 hoďky v kuse, ale kyblík s teplou vodou ho spolehlivě uklidní. I se v něm vyprdí 😀
Mikulka: Není těžké mimčov vyndat, je to stejné, jako z vaničky 😉

fifla
16. máj 2008

mikulka, vyberanie mimisa z kyblika je rovnake ako z postielky. len niekdy nas maly plakal, lebo tam chcel ostat dlhsie :o))).
ale je to vynikajuca vec. nam uz zacina byt maly (malinky uz ma pomaly 10 kg), aj ho predavam v bazare, tak ak niekto chcete, pokojne sa on podelim.

moncicik
16. máj 2008

Vřele doporučuji, odkoupala jsem v něm obě své děti.Už nekoupem už se tam totiž nevejdem.Ale oba dva si v něm strašně užili a když byli uplně malá čerstvá miminka 🙂 tak se jim tam líbilo.

veverica
16. máj 2008

do kolko kil resp. akeho veku sa da ten kyblik pouzivat?

mikulka
17. máj 2008

Kyblík se dá používat asi od narození, ne? A jsou všechny stejné, nebo se velikostně liší?
Tak snad se mi pak podaří z něj děcko vylovit. 😕 A jak do něj dáte mimi, držíte mu v kyblíku hlavičku pod bradičkou? Nebo dáte míň vody a děcko tam je jen tak? Nedovedu si to totiž zatím moc představit.

susik77
17. máj 2008

my sme pouz. do konca 5.mesiaca. Od narodenia, mimi musis drzat-my sme ju najprv drz. pod pazuskami, ked bola mensia, neskor pod bradou

novako
17. máj 2008

Ahoj holky! Před nedávnem jsme měli přednášku na téma pohybový vývoj dítěte do 1 roku a ta dětská fyzioterapeutka nám kyblík vůbec nedoporučila. 😒 Prý je mnohem lepší vanička napuštěná vodou až po okraj, aby v ní miminku nebyla zima.

susik77
17. máj 2008

novako: nam to zas nakurze doporucili. fyziol. vyvoj malej to vobec nenarusilo, naopak, detska dr. nam povedala, ze mala je asi 2-3 mesiace dopredu, je od narod. strasne pohyb. nadana. v kybliku bola cela ponorena, zi ma jej nebolo a este k tomu kyblik napodobuje prenatalne obdobie, dodava mimi pocit bezpecia 😉

susik77
17. máj 2008

a prechod do vanicky v 5 mes. bol ok, teraz mala uz vstava a vsetko docahuje, vanicku mame v nasej vani, takze pred kupanim vsetko schovavam 😀