Kúpacie vedierka Tummy tub, Shantala

anamor
28. dec 2007

Mamičky máte skúsenosti s kúpaním v tomto kýbliku ? Ak áno sem s nimi, výhody aj nevýhody oproti vaničke.

aponchie
19. sep 2008

tak ja kyblik nemela,asi ho ani na druhe neporidim..mame vanicku a vody jsem davala hodne aby nebyla zima,a chci se zeptat ,neni potom problem na prechod z kybliku so otevreneho prostoru treba?a kolik to vubec stoji? 🙂

stalida
19. sep 2008

quinny-tvoj syncek je uzasny v tom kybliku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

quinny
19. sep 2008

aponchie- no u nás to začlo nedostatkem prostoru a teď velká spokojenost 😉
problém s přecodem nevidím- teď občas koupem ve velké vaně a hodně vody a líbí se to taky 😉
cenu ti nepovím přesně-ale nový stojí kolem 800-1000 tak mylím, podle značky.
já ten náš vydražila na aukci ca necelý 400 jestli si to dobře pamatuju od paní po 2 dětech a když pak budu chtít tak ho určitě za slušnou cenu prodám. používání na něm není poznat 😉

quinny
19. sep 2008

stalida děkujeme 😵 😵 doufám že je z toho vidět že to má fakt rád 🙂 🙂 🙂

ilci
19. sep 2008

quinny, tak jsem taky okoukla malého a výraz má opravdu blažený 🙂 🙂
my máme shantalu, nový, za 400

mikulka
1. okt 2008

Holky, prosím vás, kolik dáváte do kyblíku vody, po tu risku? Zdá se mi to dost. Nebo se počítá jako riska (pro začátek) dolní část kyblíku, která je taková matná?

saudi
3. okt 2008

my kupeme v kybliku dvaja, manzel drzi ja umyvam, mydlim: https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
ked som sama, tak kupem vo velkej vani. ale na kybliku je fain, ze je ponorena cela, vo vanicke jej trci brusko, tak je jej skor zima

zajo79
3. okt 2008

kocky,kde mate ten kyblik umiestneny? na obr. je na nom taky podstavec... rozmyslam ho postavit na normalny nejaky samlik... len zistujem ci nemate ten podstavec 🙂

saudi
3. okt 2008

my sme na to kupili v ikei taku stolicku, ci vyssi stolcek

saudi
3. okt 2008

je aj na tej foto, co som pridala

ilci
4. okt 2008

no, já budu asi koupat v kuchyni na stole, protože v koupelně je v zimě docela kosa a v kuchyni si přitopíme 😉

marrrka
19. okt 2008

manipulujete s babatkom v pohode aj ked kupete same? kym nevie udrzat hlavicku..dik

dagina
6. nov 2008

ahojky, tak jsem trochu přelouskala tuto diskusi..., moc uvažujeme pořízení tohoto kyblíku, ale stále si nějak nedovedu představit v něm koupat úplné novorozeně - skrz manipulaci. A pořídit obojí - vaničku a tummy, jak tady některé maminy psaly, na to nemáme místo 😒 . Opravdu je to pro mimčo bezpečné ze zdravotního hlediska????

silente
7. nov 2008

Prosím o radu.
Shantala nebo Tummy Tub?
Nikde jsem nenašla jejich rozměry, popř. objem 😔
Poradíte, který je lepší?

lanka
14. nov 2008

Dagi - ze zdravotního hlediska těžko říct (je to situace asi jako s epi-nem), ale stejně tak maličké mrně nemůžeš dlouho cáchat kvůli pupíku, Nemyslím že by ta chvilka něco způsobila. Koupem v kyblíku od začátku - taky skrz místo, když chcem umýt vlásky použijem vanu. Vybrala jsem tommy tub, je menší a tak líp u novorozeněte splňoval - pocit jako v děloze máchnu a hned do něčeho narazím 😀 Navíc mně přesvědčili ukázky toho že se zrovna snadno nepřevrátí.
Od začátku byla malá moc spokojená,i přesto že ve vaně vřeštěla v kyblíku byl klid.
Dneska už je to spíš o cáchání a odrážení se ode dna, takže ji tam míváme tak kolem 5-ti minut pořád ji držíme za hlavičku a zatím nevypadá že by to byl problém. Jen začínám zvažovat zda neprodat tommy tub a nekoupit shantalu (o které se tvrdí že je větší) přece jen vyrostla... ještě se tam určitě nějakou dobu vejde, ale tak moc se jí to líbí...

klementina
14. nov 2008

ahojte, my sme dostali kyblik tumym tub uz pouzivany po dvoch detoch a mamina uz nemala k tomu navod odlozeny. myslite, ze to zvladnem aj bez neho? neda sa najst niekde na nete? dakujem

janna_1
14. nov 2008

Ahojte. Aj ja by som potrebovala navod ako kupat v tumy tub. Kiblik som kupila cez net a tiez bez popisu.
Alebo nejak dobra dusa, hodte sem Vas sposob chytenia babatka pri kupani v kybliku. Dakujem.

lanka
14. nov 2008

Taky jsem návod neměla... najeďte si ns youtube.com a najděte si nějaká videa... já to nakoukala na videu kde to PA nebo snad Dula ukazovala u kohosi doma na předčasně narozeným... určitě jich tam bude dost na okoukání techniky a je to lepší něž nějaký popis 😉

https://www.youtube.com/watch?v=8fldZ32X7YI


https://www.youtube.com/watch?v=vbrNt24eHVQ
evicka7
14. nov 2008

Ahoj maminky, tak jsem přečetla diskusi a píšu naše zkušenosti. Koupila jsem Shantalu, nějak jsem to neřešila, prostě ho měli v obchodě, v květnu stál 600, ale teď jsem ho kupovala kamarádce na Bráně za 425. Průměr Shantaly je cca 35 cm, výška k přední kratší straně cca 26. Koupeme na kuchyňském stole. S novorozencem jsem neměla problémy, musela jsem holčičku koupat sama, protože tatínek prohlásil, že není normální držel pětidenní dítě pod krkem a odkráčel. Naučila jsem se to tak, že jsem shlédla videa na youtube.com a jela metodou pokus omyl. S přechodem mezi vanou a kýblem problém nemáme, střídáme to už tak od 14 dnů, protože tatínek nechtěl koupat v kýbli, tak koupe ve vaně. Na www.fotoalba.cz/tomaskovci máme několik fotek, novorozenecké jsou v albu Viktorčin 1. týden doma, nejnovější fotka je v albu Viktorie

samicka
14. nov 2008

lanka: dik za ten odkaz, to demo video je super, uz se tesim az budeme poprve koupat!! 😵

janna_1
17. nov 2008

Dakujeeem 🙂 za tip youtube. Nasla som tam aj velmi pekne video

https://www.youtube.com/watch?v=vbrNt24eHVQ
lucinka7988
2. dec 2008

Ahojky maminky, měla bych dotaz na ty, které mají kyblík Shantala - je tam taky ta ryska na vodu, protiskuzové dno a spodek kyblíku, aby se nepřevrhl? Resp. je to to samé jako Tummy tub akorát že levnější ???- pořád se rozhoduji mezi těmito kyblíky a nevím který ☹ ☹ 😅

silente
3. dec 2008

Luci - Shantalu už mám doma, rysku jsem nehledala a na dno vyloženě nešahala, ale doma mrknu. Protiskluzové dno ten kyblík ale určitě nemá. Jo a mám ho krásně nepoškozený z mimibazaru za 200 😵
A v babyexpertu ho mají, kdybys ho chtěla omrknout 😉

evicka7
3. dec 2008

Já jsem rysku hledala, ale nenašla (což ovšem neznamená, že tam není, jsem blondýna 😲 ), ale myslím, že ryska není potřeba, poněvadž jak jsem zjistila u několika kamarádek, tak si tam každý dává tolik vody, kolik uzná za vhodné a dost se to liší

e.evulenka
13. jan 2009

Koupeme v kýblíčku Shantala od narození a rysku jsem si tam prostě načrtla fyxkou...on se stejně ten objem vody liší podle věku dítěte a vy si určítě kolik vody vám vyhovuje a prostě si to namalujete samy 😀 Malý je tam mocccc spokojený, dkyž řeknu , že mi u koupání ani jednou neplakal a to je mu skoro 5měsíců 🙂 Obsluha je velmi jednoduchá ,takže koupu zásadně sama a v pohodě!Můžu jenom doporučit a nedejte na zastaralé názory !!!

criss
20. jún 2009

ahojte, zvazujeme kupu vedierka a nevieme sa rozhodnut medzi Schantalou a Tummy tub. rozmery schantaly som tu nasla v diskusii.

mozete mi prosim napisat, ake rozmery ma original tummy tub. priemer vo vrchnej casti a vysku od dna? vdaka

criss
20. jún 2009

a este aky je rozmer Schanatly od dna ku vyssiemu okraju?

mikulka
28. jún 2009

Holky, do kdy jste koupali v kyblíku?
Malému je 8 měsíců as tále v kyblíku koupeme. Bojím se, aby si tam nějak nekřivil páteř. Ale ve vaničce být nechce. ještě nesedí, tak chci počkat, až si sám s edne a pak bych ho dala asi rovnou do velké vany?
Jak jste to dělaly vy, kdyžý jste pžecházely?

matilko
28. jún 2009

mikulka, my striedame kýblik a veľkú vaňu, malú vaničku nemáme... vo veľkej vani je malá hrozne spokojná, rozťahuje ruky, kope nožičkami, smeje sa 🙂 kľudne to skús striedať, budete mať kúpanie pestrejšie 🙂

miracle
28. jún 2009

Mikulka...maly ma rok, je sice drobnejsi, ale v pohode sa do shantaly vmesti. Striedam to s velkou vanou a malou vanickou. Dost cestujem a vsade mam nieco ine