Natierať tváričku, keď ideme von? Akou kozmetikou?

martina1206
6. okt 2008

Ahojte, chcem sa spýtať. Natierate svojím detičkám tváričku, ked idete von? Doteraz som nekrémovala, lebo bolo teplo, ale teraz ked sa ochladilo, si myslím, že by som mala začať. Ak máte nejakú osvečenú kozmetiku poradte. Syn má 3 mesiace.

denduska
6. okt 2008

ahojky, ja malej natieram ksichtik kremikom Sebamed detsky speci na tvaricku - a myslim ze je fajn, papulky mame ako lusk (klop klop klop). a to nas tatik ma dost problemy s pokozkou..atopicky ekzem a tak. niektori vravia ze najlepsia je modra indulona, nam ale az tak nepomohla, ked zo zaciatku mala take vyrazky.

shela
6. okt 2008

mar5tina...v lekarni mas kopec kremikov urcenim na zimne pocasie...zima kozu vysusuje takze by bolo dobre kremikovat...my pouzivame Johnsons aloe vera ale neviem ci to u nas na SK predavaju...ten je fakt dobry krem

zuza.m
6. okt 2008

ja nenatieram lebo sa mu vyhodili vyražky. ☹ a pritom som mu nemenila kozmetiku.

amatula
6. okt 2008

ahoj ja urcite natieram ked zabudneme hned maju obaja vysusenu tvaricku 😒 pouzivam Sebamed je super!!!!

martina1206
autor
6. okt 2008

Dobre, tak teda určite niečo vyskúšam, len dúfam, že nám to nebude robiť neplechu, kým nájdeme ten správny. 😎

junovka
6. okt 2008

Mata, my mame osvedcenu Modru Indulonu do mrazikov 😉 Podla mna v takom pocasi....treba uz vobec natierat??? 😕 😕 My nenatierame.Netreba stale gebrit nieco na tvaricku 🙂

amatula
6. okt 2008

junovka mas pravdu mi tiez stale negebrime,ale aspom raz denne...

junovka
6. okt 2008

amatula, a to neni stale? 🙂 Ja som myslela, tym, ze netreba kazdy den.Moja tvaricku ma namazanu raz tyzdenne po kupeli, v lete som mazala opal.kremom, a na zimu mame Modru Indulonu 😉 A detto....aj s pokozkou na tele 😉

amatula
6. okt 2008

stastna mamina 😉 moj starsi ma hned suchu pokozku ked sa pozabudnem a maldsi ma od lekarky dake speci..kremi ,co uz narobim.... 😵

junovka
6. okt 2008

Moja Timka takto mavala, mala atopak.A pri nej som sa ponaucila, ze babo sa nema natiert kazdy den, staci raz tyzdenne, kupat sa ma kazde 2-3 dni, umyvam mydlom raz tyzdenne, inak cista voda a vlasky detto. 😉 😎

amatula
6. okt 2008

no neviem ja som za umyvat kazdy den,ja robim taky osviezujuci kupel,a starsiemu rychlu sprchu,niekedy ani nezaregisruje ze bol v sprche 😀 ked Mato place....

junovka
6. okt 2008

amatula,mne to aj sama kozna vravela, ze sa deticky nemaju kupkat kazdy den, nakolko sa im zmyva prirodzeny film na kozi, a tym sa koza vysusuje.Ale, kazdy podla vlastneho zvazenia. 😉 🙂 3

hubka
8. okt 2008

Ahojky, tak ja malemu natriem ked si spomeniem 😀 , pokozka sa mu moc nevysusuje, ale min zimu som davala ten krem do zimy od Nivea, myslim, ze bol fajn, ja mam tuto kozmetiku tejto znacky a zatial som spokojna a natierat v zime urcite treba 🙂

titkovamiriam
8. okt 2008

teraz uz urcite ano,ak fuka alebo je pod 15st davam nivea

a kupeme sa kazdy den 😀 ,marek sa tak zarype ze si neviem predstavit zeby sa neokupal 😀

katka76
8. okt 2008

my sa kremujeme, ved ked sa nakremujem ja, preco by som mala vynechat dieta. cez leto opalovacim, teraz kremom na tvar a v sychravom pocasi krem do nepriazniveho pocasia. vsetko mam babylove/nivea a som spokojna.
v lete sme sa kupali kazdy den, horuco, piesok, spina...., teraz 2 -3x do tyzdna. po okupanim ich natieram detskym olejom.

amarelka
8. okt 2008

ja malému natierám líčka, každé ráno ako umyjeme tváričku, velmi sa pri tom smejká 😀

saska.t
8. okt 2008

pouzivam krem od firmy Weleda dostat v DM drogeriach velmi dobry trosku drazsi a vyhral test medzi detskymi znackami

hubka
8. okt 2008

Ozik a co sa tyka kupania, tak kazdy druhy, niekedy aj treti den ked nam to nevyjde hihi 😀 a v lete sme kupali castejsie, bo sa potil, ale ten ochranny film na kozi netreba kazdy den zmyvat 😉

filipa
9. okt 2008

kupeme sa od narodenia kazdy den, uz 4,5 roka (asi od 10 mesiacov vlastne sprchujeme). neviem si predstavit, ze po celom dni, ked je spoteny, unahanany a spinavy by som ho neokupala. ved ani ja by som to sama nezniesla, tak ako sa potom ma citit dieta?... navyse, je to u nas uz ritual, bez ktoreho ani nezaspi... po sprche natieram excipial lipo vlastne cele telicko, rano na umytu tvaricku davam klasicku modru niveu.

bambusko
9. okt 2008

my radsej nic nenatierame, drobec ma potom drsne licka, obcas si pomozeme bepanthenom a zlepsi sa to. ale v zime bude treba. len ked jemu nic nerobi dobre, ani modra indulona, dokonca mam podozrenie ze ani excipial ☹ hovorite, ze ten sebamed je dobry? to sme este nemali

gucz
9. okt 2008

ja mám výborné skúsenosti s niveou, ten krémik od nich do chladného počasia budem dávať túto zimu, aj minulú zimu som dávala. Teraz ešte nedávam, až keď bude chladnejšie. A tváričku natieram raz týždenne ako i celé telíčko po kúpaní olejom. Kúpe sa každý 2 - 3 deň. Alebo jej tváričku natriem ak ju má vyslovene suchú, to ale nebýva často. Ja som s niveou veľmi spokojná.

lucinka1104
9. okt 2008

ja začnemnatierať až teraz na zimu ,keď aml mesiac vyhadzval sa mi tak som s tým rýchlo prestala a začneme tak v novembry od hipp mam na tváričku aj od johnsons 😉

amatula
9. okt 2008

nechapem ako mozete kupat kazdy druhy treti den???a co zadocek,ved deti kakaju a tie ocmulane ruky 😝 .mamicky aj vy sa kupete kazdy druhy treti den 😠

adriana84
9. okt 2008

my kupeme samozrejme kazdy den,mala ma kupel strasne rada a taktiez kremuje aj telicko,aj tvaricku,pri rannej aj vecernej hygiene.Kozmetiku pouzivame Mustelu a sme velmi spokojne,ziadne alergie,,zacervenania,podrazdena pokozka 🙂

katullka
9. okt 2008

amatula, ani ja to nedokazem pochopit, ako moze niekto kupat deti kazdy 2-3dni 😕 😕 . Ved sa dost pocas dna zaspinia, no je to hruza, ked si predstavime, fakt, ze mi by sme sa sprchovali kazde 2-3dni, no nechapem, nasi to maju super relax a krasne po kupkani zaspavaju. Neviem aky film sa im zmyva, ale kozu maju bez problemov a od narodenia ich kupem kazdy den, kozmetiku pouzivam A-DERMU (je hlavne na atopicky ekzem) a som s nou velmi spokojna.l

junovka
9. okt 2008

amatula, samozrejme, bolo myslene to tak, ze dietatku zadocek umyjes, taktiez rucky kazdy den. 😉
Keby vase deticky trpeli atopickym ekzemom, ktory strasne svrbi, tak mozno by ste pochopili 🙄

junovka
9. okt 2008

...a si myslim, ze koziari vedia, co hovoria, nemyslite?? 😉

martina1206
autor
13. okt 2008

Ahojte, ani si neviem predstaviť, že by som maleho nekupala každý den. Ked si predstavým aký je po jedení na vláskoch spotený. Nepoužívam, nič len čistú vodu. Malý má rád ked môže špliecať a kopkať nožičkami vo vode. A ked končíme s kúpaním, tak mu zadoček umyjem mydlom. A jak keby to tušil, každý den o 19:00, začne byť nepokojný a už len čaká, kedy sa začne celý kúpací rituál. Nám to totiž všetko trvá skoro 45 min. Proste si to všetci užívame 😎 . A junovka máš pravdu, ked má dieťa nejaké kožné problémy, tak je to kúpanie asi nevhodné každý den.