Opaľovací krém pre bábätko. Aký používate?

jenis
22. apr 2007

Ahojte mamicky! Neviem ci tu uz je taka tema, ale asi nie. Takze zacina pekne pripekat slniecko. Ake opalovacie kremy pouzivate pre babetka? Faktor, znacka. Ja si neviem vybrat. Tak poradte. 😎 😎 😎

petule.h
25. apr 2008

vše je už dnes dobré pro děti, to je jedno, jaká je to značka a nivea je ok, ale neznám

lyongirl
25. apr 2008

Ahojte baby, tak môj bol skoro letné bábatko, nenatierala som ho ničím, tak jemnú pokožku som si radšej nedovolila natrieť chémiou a malý sa neopálil ani trochu. Bol v kočíku chránený slnečníkom s UV filtrom a poprípade zakrytý plienkou a chodili sme aj po slnku a zostal bielunký a to je biely a blonďáčik. Von sme chodili len v body, zvyšok tela holý, ale krytý pre slniečkom.
Zato teraz už má ručičky hnedé, ale ešte neviem, ktorý opalovací kúpim... neviem sa rozhodnúť a asi rozhodnem v lekárni, čo povie magistra 😉

kacenka83
25. apr 2008

ahojte, len tak zbezne som si pozrela diskusiu a zarazilo ma, ze nie vsetky detske kremy na opalovanie su vhodne pre deti do jedneho roka 😲
ja som kupila garnier s ochranou 50, ale nepaci sa mi moc, lebo je strasne riedky tak ked si ho dam na prsty razom ho mam medzi prstami 😒 ale inak vonia pekne 😉
viete mi odporucit ktory krem, alebo mlieko je hustejsie a je vhodne aj do roka? dakujem 🙂

petule.h
25. apr 2008

já tedy nevím, mě daylong doporučili doktorky...byla jsem s ním spokojená a je dost hustej, na můj vkus.Jinak jste mě donutily dojít nahoru a vyhrabat tam krémy na léto, takže já mám 40 od avonu bronze kids, se to jmenuje a je to takovej ten co ho naneseš a je vidět, kde je dítě namazané a kde né a navíc je stříkací 🙂

janickabez
25. apr 2008

já mám microsun baby 30, píší na něm že je přímo pro kojence, je to od stejné firmy jako daylong.....jinak nevoní nijak, je naprosto bez parfemace, řídký není takový spíš jako normální krém na obličej

kattom
25. apr 2008

microsun baby 30 - ten mam aj ja a odporucam. minuly rok mi ho odporucila nasa pediatricka a kamoske nezavisle v inom meste tiez jej doktorka. je vhodny aj pre uplne male deticky - maleho som natierala, aj ked bol v kociku tieneny strechou kocika a slnecnikom - nie vzdy sa podarilo zatienit ho uplne - sem-tam nozicka alebo rucicka trcala..

tamia
25. apr 2008

my používame eucerin 40. kúpený v lekárni, 420sk. Je to detské mleiko na opalovanie.

lusil2005
25. apr 2008

inac na stranke daylongu pisu ze ten pre deti sa moze pouzivat od siestich mesiacov.

anamor
25. apr 2008

lusil ano pisu to na ten daylong kids, daylong microsun baby je do jedneho roka, uz som sa rozhodla kupim ten.

nikkos
26. apr 2008

Holky a vy natíráte děti už v těchto dnech, když je třeba venku sluníčko? Mě přijde že to ještě moc nepraží, ještě to není to pořádné léto. Ale abych to nezanedbala, nevím jestli už opalovací krém používat nebo je ještě brzo?

lyongirl
26. apr 2008

nikkos, ja ešte nenatieram, ale malý má už celé ručičky hnedé od slniečka, takže nezdá sa to, ale slnko už opaľuje. Chystám sa čo v najkratšom čase niečo kúpiť, len stále neviem vybrať... je toho veľa a človek sa nevie vysomáriť zo značiek 😉

konoupek
26. apr 2008

Nikkos,určitě není brzo,my už taky natíráme.Slunko je v těchto dnech klamavý a ač se to nezdá,opaluje.naše malá má taky ručky už hnědý ty jsem zatím nenatírala,ale pusenku každopádně 😉

sstefi
26. apr 2008

ani ja ešte nenatieram, ale tiež je už malá opálená. tvár a ručky jej poriadne chytilo 😕 , (aj moje ruky, čo tlačim kočár 😀 )
tiež sa už chystám niečo kupiť, len nejak som sa k tomu ešte nedostala.

nikkos
26. apr 2008

No přesně jak říkáte, mě taky připadá že má malej už hnědší obličejík. A to v kočáru zatím jenom leží a stíní mu boudička. To slunce je fakt nevyzpytatelný 😠 Tak asi vyrazim do lékárny něco koupit 🙂

petrushka
27. apr 2008

my mame tiez Nivea s faktorom 50. Vyzera byt fajn. 🙂

lante
27. apr 2008

My máme Vichy 50 pre deti. Ja mám svetlú pokožku a už teraz si musím dávať pozor na tvár. Sama používam Vichy 30 čo je určený na špeciálne na tvár a obávam sa, že Vili bude mať tú "skvelú" pokožku po mne.

tigri
28. apr 2008

ja malu natieram Avene 50 pre citlivu plet, je tam pisane, je to vhodne aj pre deticky....pouzivam to aj pre seba, pretoze vdaka tehotenstvu mam brutalne pigmentove flaky ☹

teraz som si pozerala katalogy od Oriflame a aj tam boli kremy pre deticky s mineralnymi filtrami

natierate detom aj rucicky? lebo som si u malej vsimla, ze jej zacinaju hnednut a bojim sa jej ich natriet, pretoze vdaka zubkom ich ma kazdu chvilu v puse...

berynka
28. apr 2008

My máme z lékárny taky Daylong a cena byla 300,- 😅 .
Tigri: máme stejný problém. Já malé ručičky natřela. Opalují se fakt hodně 😕 .

lusil2005
28. apr 2008

no ja natieram odvcera. malej som na desat minut predvcerom sklopila slnecnik ze nech sa trosku ohreje lebo mala take studene rucicky, a vecer mala cervene licka jak rak. takze nedajte sa oklamat a natierajte odusu! 😝

mata79
28. apr 2008

Maminy, chcem sa spytat, ako casto natierate deticky?
Ja mam SebaMed 50+. Ked ideme von rano, natriem malemu tvaricku, krk a pliecka. A ked ideme von popoludni, mam ho natriet znova? ALebo ked sa naobedujeme a umyjem mu pusinu, mam ho znova natriet, ked ideme von?

tigri
28. apr 2008

mata, ja by som natrela znovu 😉

mata79
28. apr 2008

Tigri, ked maly sa mi vyhadzal na tych miestach, kde som ho natrela okrem tvaricky a trochu mu tam svietilo slniecko. Tak neviem, ci to z toho slniecka alebo z kremu. 50 je predsa len silna davka, nie?

kattom
28. apr 2008

tigri - uz aj ked bol maly minuly rok - aj rucicky aj nozicky som natierala, ked mal iba bodynko. a teraz, ked uz bezka, tak aj rucicky, a ked ma siltovku, tak aj krk a uska a vzadu za krkom - lebo tiez uz mame rucicky opalene po rukavy. poobede, ked ideme von ho natieram znova tiez.

tigri
28. apr 2008

skor by som tipovala, ze mu nesadol ten krem..ja si myslim, ze co sa tyka reakcie koze na krem, je jedno, ci ho natries 30 alebo 50tkou....a nema to nahodou potnicky, ked sa na tvari nevyhadzal?

mata79
29. apr 2008

Tigri, veru ano. Ma to potnicky. Ani mi to nenapadlo. Lebo to ma presne v tych miestach, kde som ho natrela. Minule leto mi nic take nemal ale dnes som stretla kamosku a jej maly to mal pred mesiacom, este to trosku ma a ze to ma potnicky.

Inak, nerataju sa faktory na hodiny na pobyt na slnku? Tak ked je natrety 50-kou, mal by byt chraneny niekolko hodin, nie? A ked sme vonku 2 hodinky rano a 2 - 3 hodinky popoludni, malo by to stacit..
Ale asi sa nebudem spoliehat na nahodu a cakat, kym mi ho nespali.
A natierate aj rucicky a prsteky? Mne ich aj tak cumle a stale nieco zo zeme dviha, tak mu ich aj casto utieram vlhkymi handrickami, kym mu dam do ruky napr.roztek.

petja
29. apr 2008

daylong kids,faktor 40

liliandax
29. apr 2008

petja - my mame ten isty a sme spokojni na 100 % 🙂

vocko3
5. máj 2008

ahojte mate niekto skusenosti s kremom od la roche faktor 50?

fifa
5. máj 2008

Avene 40 na citlivu pokožku, odporúčané výbornou lekárničkou, maximálna spokojnost, absolvovali sme s ním Chorvátsko, žiadne reakcie-výborný, syn mal vtedy 6 mesiacov 🙂

jandalinka
6. máj 2008

Ahoj všichni!!Tak musím se s Vámi podělit o dnešní zkušenost v lékárně:Byla jsem v šoku 😨 Jsem se rozhodla,když začíná sluníčko,že malé koupím krém s faktorem.A když jsem lékárnici řekla,že mám 5,5měsíce a slyšela jsem dobré zkušenosti s Dayolongem či Altermedem,tak mě hned upozornila,že v žádném případě aspoň do 1roku by nedoporučila ani Daylong,Altermed,Nivea,Avon,.....a další (už si nepamatuji názvy) 😝 .Jsou prý v nich jakýsi chemické látky,které prostupují do kůže miminka a doporučila mi jen Biotherma či Avene,Weleda.Jsou prý asi jediní,co jsou bez chemie.Tak to jsem nečekala. 😒 Já myslela,že dám tak za krém do 300,-,ale nechala jsem tam 416,-,ale co bychom pro naše miláčky neudělali,že!! 😉