Opaľovací krém pre bábätko. Aký používate?

jenis
22. apr 2007

Ahojte mamicky! Neviem ci tu uz je taka tema, ale asi nie. Takze zacina pekne pripekat slniecko. Ake opalovacie kremy pouzivate pre babetka? Faktor, znacka. Ja si neviem vybrat. Tak poradte. 😎 😎 😎

emjee
31. máj 2008

lukynek • 2d • Dnes ve 13:46
Ahojte holky,

poraďte mi, jaký používáte opalovací krém pro miminka? (malý má 10měsíců).
A pokud toto téma tady někde je, tak mě nasměrujte. Díky 🙂

carlisse • 1d • Dnes ve 13:48
my máme daylong, je vhodný i pro atopiky a je to 40 faktor. Ještě se prodává spešl pro mimča Vichy, ten je i faktor 50. Prodávají se v lékárnách.

majina • snž • Dnes ve 13:53
jinak my taky používáme Daylong

kajule
31. máj 2008

Tak my pouzivame Altermed z lekarny a naprosta spokojenost. 🙂

denisocka
31. máj 2008

bubchen 30 pre deti

bledulka
31. máj 2008

používám na prcka Anthelios 50+ od Vichy ,sluničko je už potvora pěkně silné.Oba máme s manželem velmi světlou pleť,tak bych asi neriskla slabší faktor..a opravdu super-zatímco já si z procházky přivezla ze sluníčka alergické svědivé pupence,prcek naštěstí vůbec nic...příště použiju tu 50+ i já a budu mít klid

nissanek
31. máj 2008

ahoj holky, chci se zeptat jestli mažete teď v těch vedrech a sluníčku mimčo každý den, i když se třeba jede jenom s kočárem a stíní ten kočár nebo plena...dneska jsme jeli v takovém polostínu a občas nám svítilo na nožky...nenamazaný...

kota
31. máj 2008

Ahoj.. na kosmetiku Vichy bývají alergické reakce.. vše závisí od typu pleti.
My dostali radu, bo dítko má rusé vlasy a světlou pleť, abysme dali BIODERMA 50+, je přírodní, ale když se maže, je se zinkem a dělá bílé šmouhy, asi jako krémy proti horskému slunci.. zabírá perfektně, ale je smývatelný..
Nesmývatelný je dobrý Daylong 40, Muž ho měl od onkoložky doporučený i jako nejlepší ochranu, když měl kůži narušenou po chemoterapii a ozařování. Takže kvalita, doporučujeme, a k vodě se hodí nesmývatelný, co si budeme povídat, děti se nerady mažou...

kota
31. máj 2008

niss.. mažeme furt, i ve stínu se pokožka může dost opálit.. a dětská je obvzláště citlivá.. Někdy se mi nechce, ale zase než by měla krušné noci, tak raději neriskuju

jaku
31. máj 2008

Taky jsme dávali Daylong Kids 40, ale v lékárně mi lékárnice říkala, že do 1 roku by ho děti mít neměli kvůli vysokému obsahu chemických filtrů. Doporučila nám Eucerin 25, do vyšších faktorů jsou prý přidávané ty chemické filtry. Tak mažeme Eucerinem a jsme spokojený. Samozřejmě nedáváme prcka na sluníčko, ale mažeme pokaždé jakmile vyjedeme ven v kočárku a stíníme plenou.

zinuska
31. máj 2008

ahojte.tak moj maly ma citlivu pokozku. minuly rok ma 1 a pol a davali sme Daylong Kids 40 a nikdy sa nespalil,vobec neragoval na tento krem zle.tak som ho kupila aj tento rok a okamzite mu scervenala pokozka,svrbela ho a palila 2 dni ☹ nechapem to,ved som myslela,ze jednak pribudajucim vekom bude jeho pokozka odolnejsia a jednak ak mu to vyhovovalo minuly rok tak som predpokladala,ze bude dobry aj tento rok. takze 400Sk v kybli 😒 a teraz mam dilemu,co kupit, nemozem predsa pokazde kupit drahy krem a skusat jeho reakciu..

a ako to teda vlastne je??lebo niektori vravia,cim vyssi faktor,tym silnejsia ochrana a druhi vravia,cim vyssi faktor,tym viac chemie a teda nevhodne pre male deti... 😒 kto sa ma v tom vyznat??? co je dobre pre deti teda??????? 😕

lindulak
1. jún 2008

Zinuska to aj mna stve, ze nie su vzorky. Skus este biodermu - Photoderm mineral - ten ma len mineralne filtre, co je pre citlivu pokozku dolezite, ze sa vlastne nevstrebavaju do koze a nedrazdia. Skus obehnut viac lerani, ci nemaju aj vzorku.

Inak som v casaku videla, ze uz aj Astrid ma krem s cisto mineralnymi faktormi - je to 30tka. Aj tie ceny budu mozno lepsie.

Aj ja natieram babo kazdy den, aj ked je len polojasno. Nenatieram vtedy, ked ju doobeda dam spat na zahradu do tiena. Vtedy je pod strieskou kocika a v tieni obrovskej tuje. Pouzivame Micro sun baby 30, ale tie mineralne filtre dost vysusuju kozu. Musim malu kazdy vecer natriet, ked jej ho zmyjem. Predtym som ju vobec nemusela natierat.

babula90
1. jún 2008

čítala som, že kočík prepúšťa 50 percent žiarenia, takže natierať treba aj v tieni.,

zade
1. jún 2008

Poculi ste o ze faktor 40 UVB je po novom znaceni 30 UVA?

dadulik
1. jún 2008

ahojte, my pouzivame mlieko od Garnier s 50 faktorom 😎

babula90
1. jún 2008

vraj krémy pre deti na opaľovanie sa majúkupovať výlučne v lekárni, nie v dogérii, nejde len o OF, ale o zloženie. 😉

lucinkaaa
1. jún 2008

baby, nasa mala ma pod ockami na lickach take vyrazticky cervene a akoby s chrastickou a to len od teraz ako sme zacali chodit na slniecko. inak je na celej tvaricke taka vysypana. pouzivame Biodermu 50+, na slnko sa nevystavujeme, aj ked zabranit sa tomu celkom neda, kedze sme skoro stale vonku. natieram jej to vzdy ked ideme von. inde na tele to nema take vyhadzane, neviete co to moze byt?

denisocka
1. jún 2008

astrid 30 je tiež okolo 300sk,ako aj ten bubchen čo máme .reba aj pozerať či je aj UVA+UVB ,pretože tuším v EUCERINe nie je,je iba UVA

krista
1. jún 2008

Ahojky, my taky mažeme faktorem 50 🙂 Čím víc tím líp 🙂
A jak tu někdo psal, taky si myslím že sluníčko opaluje i "ve stínu" takže potřeba pořád chránit 🙂

ivet100
1. jún 2008

ja davam BABYLOVE s faktorom 50, ale inak stale maleho chranim pred slnieckom a zbytocne ho este nevystavujem priamemu slnku, ale niekedy sa ani v kociku neda tomu predist. Zatial je stale v hlbokom kociku, tak nanajvys mu trcia nozicky, tak hlavne tam krem davam. Stoji v DM okolo 140 sk a maju aj mliecko na opalovanie FA 50, toji okolo 240 sk a lepsie sa rozotiera.

vladkaz1
1. jún 2008

Mne odporucila doki bubchen 😉

lencici
1. jún 2008

ja davam garnier s faktorom 50 sme dosť často vonku len na obed na take 3 hodinky ideme dnu lebo je strašne horúco a malá je už dosť opálená líčka a kolienka má hnedučké...

Ako často detičky cez deň natierate?

zuzana222
1. jún 2008

nam v lekarni odporucili Avene Eau Thermale, pouzitelne od 3mes., faktor 50+ na citlivu pokozku, nie je to nijake chemicke ale ma to vysoky obsah termalnej vody. sme s tym spokojni.

bambulka026
1. jún 2008

Ahoj, my sme kupili Bubchen, a zatial sme spokojni... 🙂

zinuska
1. jún 2008

baby dnes som bola v lekarni a pytala som sa teda co mi odporucia... a prisli sme k tomu nazoru,ze je tazko odporucit nieco,lebo kazde dieta individualne reaguje na tenktory krem...

nakoniec som kupila Sebamed mlieko 30tku,lebo maly ma od narodenia vsetku kozmetiku sebamedacku,lebo na bezne komercne mi zle reagoval a tak aj toto opalovacie mliecko mu nespravilo ziadnu zlu reakciu... tak sa tesim 🙂

ina.b
2. jún 2008

My používáme Daylong kids: http://lekarnaexpres.cz/?page=detail&id=3180
Naše malá má hodně citlivou pokožku, tak musím krém dobře rozetřít. Jednou jsem jí nechala na čelíčku silnější vrstvu a na tom místě se mi obsypala. Jak jsem jí opláchla obličej, bylo to pak už dobrý 😉

mywiel
2. jún 2008

Podla mna Weleda je super lebo je bez chemikalii a konzervacnych latok, len esencialne oleje, UV faktor nie je chemicky ale mineralny preto je trosku drahsia ale stoji to za to vyhnut sa alergiam, pouzivam ju uz teraz v tehu.

mywiel
2. jún 2008
ivetah
2. jún 2008

aj nasa pediatricka vraela, ze pre take male deti - dcerka ma 3 mesiace) sa maju kupovat kremiky v lekrani kvoli zlozeniu. takze nam odporucili v lekarni Biodermu 50+, bol k tomu zadarmo aj kremik po opalovani 😉 a zatial sme spokojni 🙂

alififi
2. jún 2008

vcera som tiez kupila Biodermu 50+ s mineralmi. hej bol k tomu aj ten kremik, co spomina ivetah. za tych 600 sk potesi maly darcek 😀 😀 😀

elicka
2. jún 2008

ja som chcela kupit weledu 20, lebo je maxim. na prirodnej baze. skoncila v testoch vhodnosti na prvom mieste. videla som ju v DMku, ale som ju nekupila, ze pozriem v lekarni. ale nikde v lekarni som nenasla a potom som na doporucenie kamosky kupila Micro sun baby 30. tej to odporucila dermatologicka. vraj vsetko nad 30 je uz prirobene chemickym procesom.
dnes som dcerku natrela 1x. myslim, ze par slnecnych lucov jej neublizi, ked ju osvieti len pomedzi listy stromov, resp. ked sme boli v zahrade okolo 9 hod. rano a okolo 17stej popoludni. trosku slnka by malo dieta podla mna dostat, lebo ked ich budeme stale natierat 50tkou a raz ich osvieti slnko, tak to moze narobit viac skody, ako ked ich sem tam nechame trosku osvietit. 😉
ja som tiez svojej koznej hovorila, ako sa poctivo stale natieram a ona na to, ze to nie je dobre prehanat, prave kvoli vyssie uvedenemu. kozu treba aj troska trenovat. slnko je sice nebezpecne, ale teraz je najlepsie si privstat a stihat vychadzku do takej 10, resp. ist az po 17stej a to uz potom strachy asi mat netreba

incasquaw
2. jún 2008

my pouzivame SEBAMED faktor 50, stal 20eur, ale my sme stravili asi 4 mesiace na kanarskych a tam som maleho musela natierat, lebo tam palilo slnko od decembra a stale v kuse, a so sebamedom mam len tie najlepsie skusenosti - kozmetiku sme pouzivali od narodenia, ten opalovaci krem je trochu tuhsi, treba ho rychlo rozotriet ale myslim ze inak je vyborny