Opaľovací krém pre bábätko. Aký používate?

jenis
22. apr 2007

Ahojte mamicky! Neviem ci tu uz je taka tema, ale asi nie. Takze zacina pekne pripekat slniecko. Ake opalovacie kremy pouzivate pre babetka? Faktor, znacka. Ja si neviem vybrat. Tak poradte. 😎 😎 😎

caterine
13. máj 2011

Ahojte maminy, možete mi odporučit nejaky dobry opalovaci krem pre malu, na tvaričke ma ekzem takže nechcem moc experimentovat.... doteraz sme použivali daylong baby a nebol problem, ale včera som jej na krčku našla take suchšie miesta a aj par vyraziek a určite to ma z toho kremu, čo nechapem lebo minuly rok sme ho tiež použivali

luthien.k
14. máj 2011

@caterine, Avéne bílá řada, pro atopiky to nejlepší na trhu.

marionn
16. máj 2011

@kukucg ahoj... a prečo myslíš, že nie je prírodná? 😅 mne sa zdala celkom fajn.
Pre mňa je Nivea alergizujúca a v jej vyrobkoch sa vyskytli aj nejaké karcinogénne látky ☹
Ale nedôverujem ani výrobkom zakúpených v lekárňach. :(
Tak teda čo je 100% dobré?

kukucg
16. máj 2011

@marionn no nemyslim, viem to, volaju sa tak preto ze pouzivaju prirodne latky ale okrem toho pouzivaju aj kopec chcemie, mineralne oleje, parafin, konzervanty, chemicke zvhcovadla atd... ja mam na niektore veci alergiu plus moja mama robi v lekarni, tak ked si pozriem zlozenie, viem co je co....
na 100% dobra je asi len certifikovana prirodna kozmetika, aspon mas istotu ze necapes na seba samu chcemiu... samozrejme aj tam sa moze vyskytnut alergicka reakcia, lebo ako moze mat niekto alergiu na jahody alebo citrusy tak aj na kozmetiku ktora ich obsahuje, to neznamena ze je zla, len treba vybrat a tiez uz ma prirodna kozmetika rady pre ludi s alergiami kde nie su prirodne latky na ktore byvaju alergie... na priklad logona PUR... co sa tyka tych opalovakov tam sa musis zmierit so slabsim faktorom, takze viacej natierat a tak, ale stoji to za to...
ja som kupila niveu lebo maly je moc bledunky a v skolke tiez maju niveu a natieraju ich.. osobne pouizvam z nivei len nieco, tiez podla zlozenia, ano tento opalovak obsahuje aj chemicke filtre, ale to uz som vravela ze aj to aj bioderma napriklad...

kukucg
16. máj 2011

@marionn a este ma napadlo, ze vsade sa hovori ze mineralne filtre su lepsie a ja s tym suhlasim, na druhej strane som narazila na info, ze titanium dioxide ktory sa pouziva ako mineraly filter je karcinogenny... tak si vyber 😠 ktovie co je pravda a co naozaj skodi a co nie....

marionn
16. máj 2011

@kukucg vďaka.... zas som o niečo múdrejšia 😀 ale presne to som si aj myslela. Napr. niekto tu spomínal Avene... tak ja som mala alergiu aj z toho 😒
a čo si myslíš a o day long? lebo niektorí to odporúčajú.
inak aj môj drobec je veľmi svetlučký, no tá 25 mu stačila..teda sa nespálil vôbec a to sme boli aj pri vode

kukucg
16. máj 2011

@marionn 😀 nemas zac, manzel ma za to ide zabit ze nemozem nic kupit bez toho aby som neprestudovala zlozenie 😎 daylong som ja teda nikdy nemala, ale viem ze ten baby co je do roka ma cisto mineralne filtre ostatne uz maju aj chemicke... ale nemam ho oskusany ani neviem ake ma zlozenie 😅
inak ak vam staci ta 25 tak by som sla do niecoho bio, napriklad Sante, Mlieko na opaľovanie SPF20, len mineralne filtre, plus aloe vera, jojobovy olej, vitamin E, goji a vytazky z kavy ako antioxidanty, alebo cannaderm cannasol 20- Ochranné mlieko neobsahuje vodu ani pridané farbivá, parfémy či konzervačné látky. Pridaný zinok pôsobí nielen ako účinný minerálny UVA a UVB filter, zároveň pokožku ukľudňuje a spolu s olejmi z pomarančovníka, rozmarínu a ružového dreva ju chráni pred vysúšaním, poškodením či vznikom slnečných alergií. Ochranné mlieko s OF20 je vhodné aj pre veľmi citlivú pokožku a tiež pre pokožku s prejavmi atopie, lupienky a iných dermatitíd. Konopna kozmetika je inak na exemy a ine problemy super, ale pozor niektory ludia, aj ked malo mozu mat na konope alergiu!!
Aspon ja by sla do nich, a ked som bola s malym doma tak som ho proste castejsie natierala, ale teraz ked chodi do skolky a tak potrebujem ho natierat s niecom silnejsim, hlavne usi, krk, tvar :D lebo pride cerveny 😀

marionn
16. máj 2011

no to je pravda, ja som tiež s ním stále, ale keby som s ním nebola, neviem ako by to dopadlo 😕 😀

endel
16. máj 2011

Ahojte zkusím Vám napsat třeba my pomůžete v mojem dilematu. Tak již několik dní řeším jaký opalovácí krém pro mé děti (4m a3,5roku toho malého nechci vystavovat slunku jen třeba budu muset natřít obličej když ho budu nosit v manduce(nosítko)). Jsem zastáncem přírodní kosmetiky a vůbec všeho, chemii u nás najdete opravdu málo, a proto bych ráda zase koupila krém od Lavery, který je přírodní, ale jak už tu někdo zmiňoval tak má OF jen 20 tak nevím jestli je to dostačující (pro ČR) nebo mám vzít raději nepřírodní s mechanickým filtrem od Biodermi nebo Daylong?
Prostě nevím co je horší jestli chemie obsažená v krému nebo sluneční záření ?
Budu ráda když nápiše někdo kdo v tom má větší jasno než já 😀

kaja73
16. máj 2011

@endel Velmi možem odporučit tento http://www.zdravotnickepomocky.sk/sk/kozmetika/... ja použivam len 25faktor a stačil nam aj pri mori minuly rok.Je to ozaj super krem bez zbytočnej chemie,vhodny aj pre ekzematikov-maly nim je a super ho toleruje.Nema chemicky filter ale fyzikalny.

endel
16. máj 2011

No teď jsem si ty příspěvky ještě jednou pořátně přečetla a mimo jíné i tom titanium dioxide a běžela se hned podívat na složení Lavery a fakt tam je. Tak teď jsem z toho fakt už jelen, co jako mám koupi ☹

daylong_matej
18. máj 2011

@kukucg Pre malé deti, ktoré sa dajú ustrážiť a ešte sa toľko nepohybujú sa odporúčajú ochranné produkty s fyzikálnym (minerálnym) filtrom. Mechanizmus účinku fyzikálnych i chemických filtrov som spracoval do článku:
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/daylong_mate...

@endel Ono záleží, čo človek pod chémiou myslí. Niekedy sa ako protiklad „umelín“ uvádzajú zaručené prírodné látky, kde väčšinou nepoznáme ich presné zloženie, keďže ide o zmesné prírodné substancie. Pri aplikácii na kožu preto paradoxne hrozí väčšie nebezpečenstvo nežiaducich reakcií oproti chemicky presne definovaným priemyselne vyrobeným produktom, kde všetky účinné aj pomocné látky sú presne chemicky definované a klinicky testované.
Riziko UV žiarenia považujem za výrazne vyššie než potenciálnu nežiaducu reakciu kože na prípravok. Koniec koncov, ako bude reagovať koža sa dá odskúšať napr. na predlaktí malým množstvom (vzorkou) produktu.
Inak, táto téma sa rozoberá aj na slovenskom modrom koníkovi:
https://www.modrykonik.sk/forum/mesiac-s-daylong/kolko-opalovacieho-kremu-pouzit-aby-bolo-dieta-chranene/

endel
18. máj 2011

@daylong_matej Mě tak ani nejde o nejakou kožní reakci jako o ty látky, obsažené v krému, které tou tenkou dětskou pokožkou pronikají daleko snadněji než dospelím.
Děkuji za reakci ale asi půjdu do té OF20 přírodní.

endel
18. máj 2011

@kukucg prosím tě kdes to četla o tom, že ten titanium dioxide je škodlívý? Bylo to věrohodné info?

kukucg
18. máj 2011

@endel citalo som v nejakom clanku z nejakeho odborneho anglickeho caspoisu ale bol to hrozne dlhy clanok a komplikovany, v odbornej anglictine a kopec chemie, ale vyslo mi z toho to ze niektory tvrdia ze je karcinogenny a popisovali nejake testy co robili a tak ale tie vysledky boli take vselijake, niektore preukazovali ze aj hej, ale potom tam rozoberali ze jeho castice nie su take male aby boli absorvovane do tela a tak... myslim ale ze oficialne to zatial potvrdene nebolo, aj ked ten clanok mal uz dva, tri roky tak neviem, len som tym chcela povedat ze v tychto veciach je to tazko, mozno sa teraz nahaname za mineralnym feltorm a o par rokov nam povedia ze titanium dioxide je karcinogen... a mozno nie.... ale kto to vie 😖

kukucg
18. máj 2011

@daylong_matej clanky tohto typu nie su podla mna ani tak zdrojom kvalitnych info ako skor reklamou, nic proti tebe tak je to takmer vzdy, aj ked sa mi to nepaci

endel
18. máj 2011

@kukucg děkuju za odpověď . Že já jsem nekoupila první krém, který se my líbil a měla bych pokoj tak už týden se trápím, který bude nejlepší a stejně to vypadá, že na nic kloubného nepříjdu. ☹

beruskanula
18. máj 2011

maleho mazu kremem daylong baby SPF 30 🙂

kukucg
19. máj 2011

@endel no nemas zac moc som ti nepomohla, je to fakt tazke lebo sa clovek stretne s velmi roznorodymi informaciami 😠 tak asi treba aj skusat ze co vam bude vyhovovat 😉

electra11
29. máj 2011

podla najnovsich testov, ktore robil stiftung warentest (mlieka a spreje) http://www.test.de/themen/gesundheit-kosmetik/t... tie najdrahsie ako daylong a la roche posay neobisli najlepsie , predovsetkym pri kupani ochrana mizne a neodrzuje minimalny standard (plati aj pre testovane mlieko znacky nivea), z 20 mliek bol daylong na jednom z poslednych miest, kym omnoho lacnejsi dm sun dance kid je na jednom z prvych miest.

romcovaklarka
29. máj 2011

@electra11 Já bohužel německy nerozumím, ale není pravda, že ty lacinější krémy jako DM Sundance mají ty obyčejné - chemické filtry a Daylong má jen fyzikální? Co se při miminkách doporučuje? A přece když ho vykoupu, tak ho druhý den natřu znova, ne? Jako chci říct, že to jestli se krém omyje ve vodě, mi kór u miminka nepřijde zase tak zásadní...

kaja73
29. máj 2011

@electra11
@romcovaklarka ked natrete Eucerinom Kids 25-ten ma mineralny filter,tak ani po 2h vo vode sa nezmyje.Mame to otestovane z minuleho roku.Krasne to držalo-starši syn bol vo vode v kuse aj viac ako 2h a ked vysiel,krem bolo vidno-inak po nom steka voda.Ja som s tymto kremom nadmieru spkojna a uplne stačila 25 aj krpatemu a vobec sa nespalil,len pekne zhnedol-a to ma bledu pokožku.A to že sa nezmyje vo vode je dost podstatne ak mas dieta už dlhsie vo vode,lebo prave vo vode najviac oplauje a ked je to po chvilke zmyte,tak sa dieta spali-teraz mam na mysli už staršie deti.

romcovaklarka
29. máj 2011

@kaja73 Jo tak když je jim deset a jsou na koupališti, tak je to asi podstatné 🙂 Já myslela, že tady je to o krému kterým mazat miminka, co jsem myslela že jsou babetka slovensky. U starších je to určo důležité ale těm bych zas už klidně namazala normální krém, ale do roka se někde píše nemazat vůbec, co se mi zase nezdá protože v parném létě to opaluje i ve stínu, anebo mazat jen tím fyzikálním filtrem. Ale jinak díky za tip, snad se dostane i u nás.

martinka05
29. máj 2011

@kaja73 ahoj ja som vcera kupila dcerke eucerin kids 25, ale pisu na nom, ze moze zanechat zlte skvrny na obleceni. Mas s tym nejaku skusenost?

kaja73
29. máj 2011

@martinka05 Nam nezanechal,ale my sme si ho natierali na plaži a obliekali sme sa až ked sme sli z plaže domov,tak neviem.
@romcovaklarka No moj krapty mal v dobe ked sme boli pri mori 6m a potom 8m a ako 8m bol už aj dlhšie v mori,tak som bola rada že sa to nezmyva a aj sa nerad kremoval a takto ho stačilo len rano natriet a cely den to držalo. 🙂 Starši to zas otestoval uplne,až sme sa nakoniec natierali vstci len eucerinom kids-aj my dospelaci.A ostatne kremy cestovali domov.

xovicka
30. máj 2011

Tříměsíčního synka mažu Biodermou Photodem Mineral SPF50+. Nijak jsem to nezkoumala, pověřila jsem sestru (pracuje v lékárně), ať mi něco pořídí, tak mám tohle. Píšou, v příbalovém letáku, že je to vhodné pro kojence a batolata. Ne že bych ho nějak vystavovala sluníčku, vím, že se to u miminek nesmí, ale i ve stínu se člověk opálí, takže když moc svítí, mažu pro jistotu obličej i do kočárku, když beru do šátku, mažu vždycky. Od biodermy máme i olejíček a šampónek a zatím se všemi výrobky jsme spokojeni.

zmajerikova
31. máj 2011

Mne kupila mamina pre mali Baby sebamed 50+, ale neviem ci je vhodna aj pre 6 mesacnu dcerku. Neviete mi niekto poradit? Jej to odporucili v lekarni aj pre take male deticky, ale ako vidim aj lekarnik sa moze mylit, dakujem za odpoved

katarnka
2. jún 2011

Mozete mi poradit, chcela som kupit 2 rocnej dcerke opalovaci krem, kozna odporucila La roche posay F50 lebo mala ma ekzemik, nie je to typicky atopicky ale ma suchsie miesta na tele a tak premastujeme. V lekarni som si ho vypytala a lekarnicka mi hned odporucila AVENE z bielej rady, ze je vhodny od 6 mes., je pre alergicke deticky a je mineralny. A teraz som na pochybach lebo neviem, co je lepsie. Mate niekto skusenosti s Avene pre deticky? DAKUJEEEM

deyana
2. jún 2011

My jsme mazali Ambre Solaire SPF 50 - dětský, a žádný problém..

electra11
15. jún 2011

@romcovaklarka vsetky testovane kremy na danej stranke su pomerne slusne spolahlive znacky a maju mineralne -fyzikalne filtre (titan-dioxid, zink-dioxid) vratane sundance (titan-dioxid presnejsie), na deticky sa chemicke filtre (napr. Ethylhexyl- Methoxycinnamate) pouzivat nesmu, dokazane su ich hormonalne zmeny na bunkach. Nerobim reklamu DM-ku (osobne uprednostnujem prirodnu kozmetiku) iba som chcela spomenut, ze vysoka cena nerovna sa automaticky kvalita. Testy tretich stran ako je Warentest pomahaju ludom ziskat prehlad. Produkty dostali body (100 max) za rozne hodnotiacie kriteria (dodrzanie predpisaneho uvb faktora, dodrzanie pomeru uva:uvb - 1:3, odolnost voci vode). dm sundance + muller/cadeavera sun dostali 72 bodov zo 100, bubchen + ladival + barbuda sun kids 68, yves rocher 62... daylong 44 (podrobna tabulka pdf format http://www.arbeiterkammer.com/bilder/d126/Sonne... )