Opaľovací krém pre bábätko. Aký používate?

jenis
22. apr 2007

Ahojte mamicky! Neviem ci tu uz je taka tema, ale asi nie. Takze zacina pekne pripekat slniecko. Ake opalovacie kremy pouzivate pre babetka? Faktor, znacka. Ja si neviem vybrat. Tak poradte. 😎 😎 😎

andyalukasek2008
12. júl 2010

Používáme Daylong Kids a jsem z něj nadšená! Malý je totiž vodní živel, v těchto krásných dnech jsme na koupališti imrvére a samozřejmě většinu času trávíme ve vodě. Jasan, že jinak se snažím o stín. Uvažovala jsem, zda jej koupit, že je drahý a tak, a už mám koupený na dovolenou další. Prostě funguje! Natřu a opravdu se nemusím bát, nezčervená mi, super. Smývám jej večer bez problémů. Jde o to, natřít opravdu dobrou vrstvu. Nevím no, testování krémů mne někdy přkvapuje, protože třeba zrovna Garnier má dle mne "agresivnější" složení, ale též jsme jej měli. Jen rozdíl byl v tom, že jím jsem titlala malého pořád, zatímco na Daylong se teď mohu opavdu spolehnout... Za pár dní odjíždíme k moři, tak jsem zvědavá...

tinnka9
12. júl 2010

@katarina.banska my mame detske mliecko La Roche Posay 50+ - maximalna spokojnost. Je sice z tych drahsich, ale na tomto nebudem setrit 😉

macka23
12. júl 2010

@katarina.banska
daylong baby...my sme ho pouzivali vlani, je pre babatka do 1. roka a 1 tuba nam vyrzala cele leto 🙂

frola
12. júl 2010

pre babatka je najlepsi daylong baby lebo funguje na fyzikalnych fltroch a nie na chemickych, co znamena ze odraza slnecne ziarenie od pokozky a nedavas babatku chemiu do tela. ale nam teda jedna tuba nevydrzala cele leto 😕

jitulisek
18. júl 2010

Já koupila La Roche - posay 50+ za cca 500 Kč. Koupila jsem ho na základě testu, který jsem viděla v pořadu Černé ovce. Testovali tam asi 15 krémů a tento vyšel nejlépe, tak jsem ho vzala a jsem spokojená. 🙂

mirka907
18. júl 2010

My pouzivame Garnier 50tku a po tyzdni pri mori je mala len slabulinko opalena a teda vo vode aj na slniecku bola celkom dost. Takze ja som s nim velmi spokojna.

peroli
18. júl 2010

mi taky daylong... bohužel.. ☹ a to bohužel proto že máme ten kids a ten už má chemickej filtr... příště koupím buď biodermu nabo la roche s minerálním filtrem

martineckac
18. júl 2010

My sme boli teraz pri mori, môj malý mal sedem mesiacov a používali sme Daylong 50, odporúčam.

lucika09
19. júl 2010

@peroli my máme Daylong baby ten je s minerálnymi filtrami 🙂 som s ním veľmi spokojná, beháme po vonku skoro celé dni a nie je vôbec opálený, ani sa mi nevyhádzal. Samozrejme, že keď sa vymáča vo vode, musím ešte raz natrieť, keďže nie je na chemickej báze a vo vode sa zmyje 😉 Filipko je už veľký a môže už používať kids, s minerálnymi filtrami sa odporúča u detí do 1 roka 🙂 Osobne si chválim výhodu (teda u prípravkoch okrem baby), že stačí natrieť ráno a mám celý deň pokoj, ovšem pokiaľ sa nekúpem celé dni vo vode, to by asi nevydržal žiaden prípravok 😉

awalancha3
12. apr 2011

iealne, opakujem idealne by bolo....... do pol roka nechodit na slnko vobec, do roka len v tieni... a po roku poooostupne a pooomalicky davkovat slniecko......... lebo najlepsi ochranny faktor je melanin v pokozke postupne vytvoreny.... chémia- vsakovake kremiky a telove mlieka ine sajrajty... brrrr, hnus....... ludia si neuvedomuju, ze cez pokozku sa sakra dobre vsetko vstrebava az do kapilar a potom do celeho krvneho obehu kazda latka........

lily262
9. máj 2011

Pekny den prajem...potrebujem poradit kupila som malemu opalovaci krem sebamed avsak potom som si vsimla ze je asi po zaruke no v lekarni mi vraveli ze to vraj nema datum spotreby len ze od otvorenia o 12 mesiacova le ved vsetko predsa musi mat nejaku spotrebu ci nie< neviem teraz ci sa s nimi ist hadat alebo nie ved 18 eur je 18 eur .......budem vdacna za kazdu radu dakujem

moudivlacek
9. máj 2011

meli jsme daylong,ale docela spatne se roztiral,mnohem vic nam vyhovuje opalovaci krem pro deti od Garnieru a je i vodeodolny 😵

smecka
9. máj 2011

@lily262: píšeš asi po záruce, to tam není slovensky jasně napsané o době spotřeby? U kosmetiky se spíš setkávám s větou - spotřebujete do data uvedeného na obalu ...

jasminet
9. máj 2011

@lily262 ako si prisla na to, ze je po zaruke ked tam nie je datum spotreby? podla coho si to zistila😅 na niektorych kremoch (kozmetike) ale naozaj nepisu datum spotreby, ale len ikonu, ze do 3/6/12mesiacov od otvorenia spotrebovat.
my kupujeme daylong a tam je nastastie jasne uvedena spotreba - do dec 2011 a podobne.

marionn
12. máj 2011

Ahojte
my používame Oriflame SOL kids 25 UVA a je super, prírodná kozmetika - vodeodlný a určený aj na citlivú detskú pokožku. Malý sa nám vôbec nespálil a on je naozaj veľmi svetlučký 🙂.
Krém sa ľahučko rozotiera, príjemne vonia...žiadna alergia naň nám nevyskočila a malý je dosť citlivý.
Spotreba je tu vyznačená 12 m od otvorenia.
Predtým sme mali Sebamed z lekárne, ale ten sa veľmi ťažko rozotieral :( už by som ho nekupovala.

cikyta
12. máj 2011

@marionn A sebamed štípe tváričku a očka. ☹

strapanik
12. máj 2011

My pouzivame Biodermu 50ku, lenze sa jej velmi tazko zmyva, licka ma take akoby suche a draplavejsie. Tvaricku jej neumyvam mydlom len cistou vodou. Ma aj niekto iny takyto problem?

beruska1989
12. máj 2011

my máme sebamed 50ku a jsem spokojená, ale nemáme krém, ten se špatně roztírá☹, ale mléko
a vůbec žádnej problém, žádná reakce že by štípal se neobjevila.

rena1410
12. máj 2011

@strapanik ja taky pouzivam na maleho biodermu 50 a nam naprosto vyhovuje a to ma maly atopicky ekzem. i nam na atopak byla doporucena

kukucg
12. máj 2011

@marionn hm neviem teda ale oriflame urcite prirodna kozmetika nie je 😉
Inak su velmi dobre tie z prirodnej kozmetiky, obsahuju mineralne filtre a nie chemicke, a ziadne parfemy, konzaervanty, ci inu chemiu, napriklas Sante, alebo od Cannadermu, akurat maju zial vacsinou nizsie faktory okolo 20-30.. s 50 som kupovala v DM tu ich znacku, detske boli s mineralnymi filtrami, ale tento rok su vynovene a zial aj s obsahom chemickych filtorv, tak som kupila niveu 50 detske mlieko, ta mala relativne slusne zastupenie mineralneho filtra.
Osobne mi az tak nezalezi na znacke, skor studujem zlozenie, lebo casto mi je az zle co tam napchaju aj do drahych znaciek....

luthien.k
13. máj 2011

@kukucg, ještě doplním, že dobré složení má i Lavera z těch přírodních. V každém případě jsou pro děti (i ty neatopické) vhodné krémy/mléka pouze s minerálními filtry, které se nevstřebávají do pokožky je tak minimalizováno riziko reakce (i když i jejich snášenlivost je, jako u každé kosmetiky, vždy individuální záležitost). Velmi dobré složení mají krémy zn. Bioderma, Eucerin a zejména Avéne bílá řada.

kukucg
13. máj 2011

@luthien.k aano jasne na Laveru som zabudla a este Logona, tu aj mam tiez super. Inak maloktore vyrobky maju cisto mineralne filtre, je to pomnaly umenie najst take 😒

luthien.k
13. máj 2011

@kukucg, ty co jsem psala, je mají, jsou v první řadě určené právě pro atopiky a proto nemají chemické filtry.

apollo11
13. máj 2011

Taky doporučuju biodermu 50.
@strapanik To dělají právě ty minerální filtry, jinak to ničemu nevadí. Já tvářičky po umytí vodou namažu tělovým mlékem.

kukucg
13. máj 2011

@luthien.k myslela som tak celkovo, ze kolky ich je a len minimum ma ciste mineralne filtre, viem ze ich ma daylong baby, tie bio, a o tych co si pisala neviem isto vsetky ale napriklad bioderma photoderm KID 50 plus ma urcite chcemicke filtre, v zlozeni je to OCTOCRYLENE..

kukucg
13. máj 2011

a z tych pre atopikov je dobry este La Roche-Posay Anthelios Dermo Kids SPF 50+, ten tiez nema chemicky filter, neviem ci uz ste ho spominali

romcovaklarka
13. máj 2011

Můžu se zeptat, jak poznám ze složení krému, jestli má chemické filtry nebo ne? Asi to tam není přímo takto napsané, nebo ano? V chemii se nijak nevyznám. Díky moc.

apollo11
13. máj 2011

@romcovaklarka Krémy s minerálními filtry to mají uvedené vždy, protože je to hlavní přednost toho výrobku. Ty s chemickými to uvdené nemají, protože to je běžné 😉 resp. většina opalovacích krému je na bázi chemických filtrů. Minerání (nebo taky fyzikální) filtry jsou vhodné pro malé děti, atopiky, alergiky nebo lidi s citlivou kůží

kukucg
13. máj 2011

@romcovaklarka Najcastejsim chemickych filtrom je OCTOCRYLENE, to najdes v zlozeni, a tie fyzikalne su vacsinou nejake oxid, myslim ze titanicity, neviem ako je to presne mozno titanium dioxide alebo podobne odvodeniny 😎

luly13
13. máj 2011

dievcata, pridam dnesnu skusenost s opalovacim kremom. doteraz sme pouzivali biodermu s mineralnym filtrom. no koncila jej spotreba po otvoreni balenia, tak som dnes kupila avene pre deti. do pol hodiny od nanesenia cervene skvrny na polke tvari, opuchnute ocko (a to sa mu do neho na 100% krem nedostal). kedze som bola vonku, bezala som hned do tej lekarne kupit fenistil. ked to lekarnicky uvideli, hned sme sa dohodli, ze krem sa ide reklamovat a vratia mi peniaze. ze toto je viditelna alergicka reakcia ☹ .