Opaľovací krém pre bábätko. Aký používate?

jenis
22. apr 2007

Ahojte mamicky! Neviem ci tu uz je taka tema, ale asi nie. Takze zacina pekne pripekat slniecko. Ake opalovacie kremy pouzivate pre babetka? Faktor, znacka. Ja si neviem vybrat. Tak poradte. 😎 😎 😎

evkacka
20. apr 2009

ahoj zuzin78, mypoužívame sebamed 50faktor, uplna spokojnosť 🙂 celu kozmetiku od narodenia používame len sebamed 😀 je to kvalitka, doporučujem 🙂

janzi
21. apr 2009

ja som si objednala z mojedieta dailong baby, lebo u nas som ho nemohla nikde zohnat. Prisiel super rychlo ale radost ma presla hned ako som sa pozrela na datum expiracie.....jun 2009 😠 teraz od radosti neviem ci im ho mam vratit alebo co, ked si zratam a odratam postovne tak je to na nic!!!

uzasnucka
22. apr 2009

chcela by som sa informovat, ci nahodou nemate niekto skusenost s altermed sun baby spf 30 je to vraj spf 40, ale teraz sa to oznacuje uz len takto, kupila som ho na odporucanie lekarnika ale az neskor som si vsimla ze je to pre deti od jedneho roka a moja ma 9 mesiacov, tak neviem, ci to brat len tak ze tri mesiace hore dole alebo co a neviete este nahodou, ci obsahuje mineralne alebo chemicke UV filtre? dakujem za odpoved.

mila janzi myslim, ze nemusis mat strach lebo aj ked bude expirovat v juni mozes ho pouzivat este priblizne tri az styri mesiace (aspon to mi tvrdila jedna lekarnicka v lekarni ked mi tiez ponukala detsky krem v akcii za polovicu pretoze mu koncila expiracna lehota) takze akurat Ti vydrzi na tuto letnu sezonu, ale nahnevalo by to urcite aj mna, no pokial je to seriozna spolocnost ked to budes reklamovat tak by ti mali preplatit postovne spet.

mami.sk
22. apr 2009

uzasnucka - presne ten altermed mi nukali v lekarni a az ked som isla platit som zistila ze je az od roka 😒 a hlavne ze lekarnicka ma uistovala ze tym malu kludne mozem natierat 😒
no a dnes ma zase presviedcala ina lekarnicka ze homeopatikum 15CH je slabsie ako 9CH - no neviem, neviem, uz im pomaly prestavam doverovat 😒
ja by som to s expirovanym opalovacim kremom pre polrocne mimco neriskovala 😝

uzasnucka
22. apr 2009

je to sila prave lekarnici ti maju pomoct pri vybere pripadne dobre poradit ked si nevies vybrat a oni ta poblaznia na taku somarinu co potom lutujes ze si ju kupila svojmu babetku ja tomu nerozumiem.

marcelkad
22. apr 2009

já koupila Daylong Baby taky a spotřebovat se má do listopadu 2009, taky mě to naštvalo, mají asi nějaké staré zásoby, ale my to přes léto spotřebujeme.

ygreen
23. apr 2009

já koupila dětský Vichy mléko ve spreji 50+. A malej je po něm v pohodě. Ale mám La Rosch Posay 50+ pro sebe a malýho jsem v nouzi taky natřela a v pohodě.

Ono to možná bude s tím věkem stejné jako s Calgelem na zuby - je od myslím 5 měsíců, ale my ho užívali už od 4, protože už měl zuby. Ale počítá se s tím, že děti mají zuby až kolem půl roka 😉

pancake
23. apr 2009

baby potrebujem poradit. kupila som nivea pre deti s ochr. faktorom 40. staci to? ale som zle kupila? isli sme do parku prisla som na to ze maly nic nema na telo. a v najblizsej drogerii mali iba nivea. 😕 😕 😕

lehna
23. apr 2009

ahojte,
nemáte některá zkušenost s opalovacími krémy od Bubchenu????

beruska2x
23. apr 2009

celkove Bubchen je dobra kosmetika, akorat ze do vseho cpou mesicek nebo hermanek ale jinak super...

evkacka
23. apr 2009

pancake, neboj dobre si kupila 😀 nivea je jednou z najlepších značiek tak sa nemusíš báť, ja som tiež chcela niveu ale nikde ju u nas ešte nemali, nečakali slniečko tak skoro 😠 a kupili sme sebamed a tiež sme spokojné 😎

pancake
24. apr 2009

evkacka vdaka 😉

janocka
28. apr 2009

imin • 1d • Dnes v 09:28
Ahoj holky, chci se vás zeptat, jak vysoký UVF používáte a jakým krémem mažete své děti teď, když je sluníčko tak ostré?

ajvi • 1d • Dnes v 10:18
ahoj limin, my máme Microsun Baby 30 . vyšší faktor tenhle krém nemá. ale ve dvou lékárnách nezávisle mi ho doporučili. jinak já původně chtěla daylong kids, ten má 50, ale zas tenhle Microsun je prý pro citlivou pleť a my máme sklon k exzemům. a to že je 30? no, vím, že slunec opaluje i ve stínu, ale ne tolik a já se snažím mít prcka pořád ve stínu nebo pod slunečníkem, tak myslím, že to stačí. Až bude ve dvou letech lítat na sluníčku, tak mu asi raději dám tu 50.

coriven • 1d • Dnes v 10:26
Ahoj, dr. nám doporučila 50ku a to je malá docela snědá. Taky jsem měla 30. Prej i nyní je to sluníčko hodně nebezpečné, zvlášt pro děti. Ale taky tu 50ku vidím spíš na léto 😉

limin • 1d • Dnes v 11:26
Já mám teda Ladival 30 a přemýšlela jsem, jestli to není málo 😖, ale snažíme se být ve stínu....možná taky tu 50 spíš na léto.

slunicko552 • 1d • Dnes ve 12:37
Tak já mám 50.Mažu tím teď i v létě

janzi
22. máj 2009

My pouzivame Microsun Baby, ale nejde mi poriadne z malej umyt. Kupem ju od narodenia iba v cistej vode a mydlo iba na ritku, ani som ju doteraz nicim nekremovala, ma krasnu jemnu kozicku, ale odkedy daveme opalovak, tak ju ma stale draplavejsiu a pripada mi ako keby jej tam ten krem zostaval aj ked ju okupem. Cim ho umyvate z deti??

dadis
23. máj 2009

janzi, my sme ten krem s expiraciou jun 2009 dostavali zadarmo minuly tyzden na cviceni pre deticky. Normalne tam doniesli velky karton, ze berte si kolko chcete, konci im expiracia. Jeden som zobrala jeden pre nas a jeden pre kamosku. Urcite by som tam napisala, nech ti poslu novy a ze nic vracat nebudes - maximalne im odfotis datum expiracie z obalu a posles im to mailom!!! ved ten krem nema ziadnu hodnotu, ked ho budes pouzivat mesiac. Juj ako som sa rozculila 😠

lindulak
23. máj 2009

ahojte, aj my sme minule leto pouzivali Microsan. Ostavala mala po nom biela. Na tele som to zmyla mydlom, no na tvari jej to ostavalo. To tie mineralne filtre. Tento rok mame zatial Weledu 20, ta je uplne super, ani nezostava na kozi, ked malu umyjem, no zda sa mi slaba, kedze je uz viac na slniecku. Chyta ju nejak do cervena, asi kupim silnejsi faktor, len neviem aky. Rozmyslam kupit Daylong Kids, aj ja mam Daylong, no dolu zide len mydlom, inak ostava na kozi, takze zas to bude mat stale na tvari, aj ked to nebude vidno a su to pritom chemicke filtre. Tak neviem sa rozhodnut... 😨

janzi
23. máj 2009

dadis tato zalezitost je uz vyriesena, aj som na to uz zabudla.......kontaktovala som ich a oni mi poslali novy krem s datumom exp. december 09 a aj ten povodny mi nechali, takze to dopadlo k mojej velkej spokojnosti 😀 a vcera som skusila malu umyt mydlom, a zislo to dolu. Sice som ju nechcela zbytocne vysusat mydlom, ale radsej nech je riedne umyta ako keby mal na nej zostavat krem.....

pippa
21. jún 2009

ahojte,chcem sa vás opýtať, nemáte niektorá skúsenosti s opalovacím krémom, alebo mliekom ombia sun?
😕

korkusa
12. jún 2010

Ahoj potrebovala by som poradit aky opalovaci krem pouzivat u 2 rocneho dietata a s akym faktorom.A este u 9 rocneho .Dakujem

jonatanka
12. jún 2010

@korkusa ja pre deti 2,5 roka pouzivam faktor 50 a mlieko po opalovani 😉

pralinkaaa
12. jún 2010

ahojte, mám natierať aj 7mes slečnu už? vonku je straaašný pekáč

korkusa
12. jún 2010

Dakujem jonatankaJa si myslim ze netreba ak ju nebudes vystavovat dlho na slnku a nebudes s nou chodit von ked je najvacsie teplo .

jonatanka
12. jún 2010

pralinka ja som natierala to slnko bolo silne aj popoludni tak pre istotu som dvojcata vzdy natrela, lebo len po tieni sa vzdy nedalo chodit 😉 neviem no mala som taky lepsi pocit, lebo na polsky tankodrom pre dvojcata sa slnecnik namontovat nedal 😝

lucika09
15. jún 2010

ahojte, rada by som sa podelila s mojou skúsenosťou. Vrátili sme sa z dovolenky a som milo prekvapená s Daylong baby. Behali sme celé dni po vonku, malého sme ráno natreli a žiadne opálenie ani reakcia 🙂 Ja drobca natriem, aj keď idem s ním v kočíku, síce nebehám po slniečku, ak nemusím, ale slnečné lúče sa aj tak odrážajú a mám lepší pocit 🙂

sturnus_vulgaris
15. jún 2010

Daylong Baby taky pro dceru pouzivam, pry ma fyzikalni filtry a nikoli chemicke... I pro nas jsem kupovala kdysi Daylong k mori a nedam na nej dopustit.

naty
15. jún 2010

mrkněte na včerejší černý ovce (14.6.) a nebo, pokud odebíráte časopis Test, dělali tam testy dětských opalovacích krémů... 😉

miau
15. jún 2010

ja malu antieram s daylong baby aj ekd je len v kociku este....len strasne zle sa to z nej umyva 😉

lucika09
15. jún 2010

@naty čítala som a veľmi tomu neverím. Zaujímavé, že pred daylongom sú výrobky, ktoré nespĺňajú ani faktor, ktorý deklarujú 😕 (30 a namerané len 26) a taktiež na druhom mieste je výrobok, ktorý spĺňa len 6 z 10 bodov a to nie úplne. Je mi to záhodné, skôr mi to príde ako skrytá reklama. Ja na daylong nedám dopustiť 🙂

naty
15. jún 2010

jinak já sem koupila garnier 50+ a natírám ho vždycky, když jdeme ven a svítíčko sluní, a absolutní spokojenost...žádná mastnota, perfektní roztírání, bez parfemace..

naty
15. jún 2010

no, musíš se podívat, kolik procent z čeho dostaly... 😉 ...na hodnocení se různou částí podílí ochrana před uva, ochrana před uvb, kosmetické parametry a údaje o aplikaci... 😉 ...daylong se podle testů snadno smývá, což vedlo ke snížení hodnocení...je potřeba číst i malý písmenka...a zrovna u těhle testů pochybuju, že jde o reklamu... 😉