Opaľovací krém pre bábätko. Aký používate?

jenis
22. apr 2007

Ahojte mamicky! Neviem ci tu uz je taka tema, ale asi nie. Takze zacina pekne pripekat slniecko. Ake opalovacie kremy pouzivate pre babetka? Faktor, znacka. Ja si neviem vybrat. Tak poradte. 😎 😎 😎

leonik
16. apr 2009

ahoj, tak já jsem v lékárně chtěla opalovák na 3.měsíční mimino a dali mně Daylong Kids 😒 a teď tady čtu že je to až od jednoho roku. Lékárnice mně ani neřekla že je ještě Daylong Baby. Tak myslíte že malého s tím nemůžu mazat? Jaký je mezi těma krémama rozdíl?

garfie
16. apr 2009

Tak já teda v letáku vyčetla, že je až od jednoho roku, ale v některých případech se může používat i dřív. Takže já se považuju za "některý případ" a mažu. 🙂 Zatím v pohodě, malá se neosypává. V tabulce tam je navíc i rozpis množství podle věku a jsou tam už 3 měsíce....

mami.sk
16. apr 2009

leonik, dnes som v lekarni tiez skoro kupila kremik , ktory je az od jedneho roka 😝
vyslovene som pani v lekarni upozornila ze dcerka ma len 4 mesiace 😒
po mojom upozorneni nedokazala najst ziadny krem na opalovanie pre deticky mladsie ako 1 rok 😝
tak sa mam zastavit buduci tyzden, ze vraj mi nieco objedna 😉

leonik
16. apr 2009

tak já s tím zkusím mazat, snad se neosype 🙄 Kdyžtak s ním budu mazat starší dceru a na malého koupím jiný 😒

eweny
17. apr 2009

Baby, aj ja som kupila ten Daylong Kids a maleho nim mazem, hoci ma 7 mesiacov..ale ved vo vnutri letaciku je pisane davkovanie aj pre mensie deticky nez 1 rok..v lekarni som tej pani hovorila, ona mi vsak povedala, ze to kupuju bezne mamicky aj mladsich deti..

beruska2x
17. apr 2009

holky malej ma hooodne citlivou pokozku, mame Daylong kids, mazeme asi 2 tydny a naprosto v pohode, spis mi prijde ze slunickem se mu exem lepsi 😉

stvura
17. apr 2009

No ja som velmi spokojna s babylove 50+, maly mi ho velmi dobre znasa, nie je velmi tekuty a nezanechava ziadne flaky. Mame druhy stupen bielej pokozky, tak som velmi rada...a to sme na slniecku stale.

hellene
17. apr 2009

leonik, taky jsem netušila, že jsou dva druhy dětské verze Daylong..další výrobci to asi nemají 😉
možná by chtělo upozornit výrobce, že špatně informuje lékárny...na svých stránkách to má přitom popsané dobře.
rozdíl mezi Kids a Baby je, jak se už psalo, že Kids má chemické filtry (čili vhodné od 1 roku) a Baby má mechanické (minerální) filtry...jasně, že se vám nemusí miminko po těch chemických nutně osypat, ale je to asi zbytečné ho tím zatěžovat...zkuste si tenhle krém schovat a koupit nějaký jiný, tamten taky spotřebujete časem 😉
je to možná podobné, jako byste dávali čtyřměsíčnímu příkrmy, protože to píšou na lahvičkách, přitom každý poradce přes výživu nebo lakt. poradkyně vám řeknou, že pokud to není nutné a dítko nemá velký hlad, počkejte s příkrmy alespoď do 5., ideálně 6. měsíce...to 4měsíční to zvládne, ale je to zbytečná zátěž, jednak kvůli alergiím i kvůli nevyvinutému trávícímu ústrojí ..ale to už jsem jinde 🤐 🙂 prostě každý měsíc u takhle malých bobánků je znát, takže aspoň já si říkám, čím déle je ušetřím vší chemie, jak v kosmetice, tak v jídle, tím víc snad nemůžu nic zkazit 😀

many
17. apr 2009

já koupila v rosmanu - Sun Ozon 50tku 😉

mami.sk
18. apr 2009

tak nakoniec som kupila malej mlieko na opalovanie La Roche Posay, 40 tku faktor 😉 a je pre deticky od narodenia 😉 uz som terezku aj natrela, dobre sa roztiera a nenechava flaky 😉

ela23
18. apr 2009

mami,sk
La Roche Posay je velmi kvalitna medicinska kozmetika,Tvoj vyber max. schvalujem.Ale neda mi z mojho pohladu je Tvoja Terezka velmi malicka na to, aby bola vystavovana slnku(i ked viem,ze mi teraz budes oponovat,ze Ty ju snku nevystavujes)tak potom si mylim,ze je v jej veku este zbytocne jej telicko mazat.Ona je vo veku ked ju este vies chranit lacnejsimi a jednoduchsimi sposobmi napr. klubucik,plienka,ponozticky a max. sa vyhybat priamemu slecnemu ziareniu, tak ju ochranis najlepsie. Ked uz bude chodit a budete vonku ovela dlhsie,vtedy tie peniaze za La Roche Posay(LRP) su spravne investovane.

zuzana581
19. apr 2009

ELA23 ja si dovolím s tebou nesúhlasiť, lebo aj keď je dieťa napríklad v tieni alebo v kočíku a ten nemá uv filter, tak sa opaluje. Slnečné lúče prejdú aj cez oblečenie. Určite treba natierať od narodenia. A La Roche je fakt super. Osobne som ho ešte nevyskúšala, ale teraz pre malého ho kúpim.

ivetah
19. apr 2009

ela ani ja teda nesuhlasim s tym, co pises. aj v tieni uv ziarenie posobi, aj v kociku. a aj ked nevystavujes male dietatko priamemu slnko, ale ides na prechadzku hoci doobeda alebo poobede, nevyhnes sa s tomu, aby sa slniecko nedotklo dietatka. takze urcite treba natierat babetka, ale vhodnym kremom, takym, co je urceny aj pre babetka do 1 roku, cize s mineralnymi filtrami - ako tu uz bolo pisane 😉

cipisek007
19. apr 2009

Ahojky holky, tak já jsem koupila holkám obyčejný Astrid - opalovací krém pro děti, faktor 25 a holkám vyhovuje, mažu je s ním už skoro měsíc a žádná vyrážka ani zarudnutí. Zdá se mi zbytečný utrácet za opalováky takový sumy, obzvlášť, když dítě nemá žádnej kožní problém.
Upozorňuju, že holky nevystavuju prudkýmu sluníčku. Zásadně v kočáře leží ve stínu, jen na přesun z bytu na zahradu je občas sluníčko polechtá na tvářičce. 😉

mami.sk
19. apr 2009

ahojte,
ja malu vobec nevystavujem slniecku ale ona mi spinka len v kociku od narodenia takze pre nas neexistuje den kedy by sme neboli vonku 😉
ci v zime snezilo alebo teraz ked je teplo, my sme vonku kazdy den min. 4 hodiny 😒
pouzivam plienku aby na nu slniecko priamo nesvietilo ale aj tak uz ma opalene licka a rucicky uplne hnede ☹ a to stihla za tych par slnecnych dni co boli minuly tyzden 😒
tak som sa rozhodla ze radsej ju budem natierat akoby sa mala spalit 😉

stvura
19. apr 2009

Jasne, rozhodla si sa spravne, radsej natierat ako byt spaleny...
Musim povedat, ze ja maleho vystavujem slniecku, lebo ved uz jazdime v sportaku a nie je mozne vzdy kocik otacat proti slnku, no dosial ho slniecko vobec s 50tkou opalovacim kremom nechytilo...zavidim hnedym detickam, ale mi taki nikdy nebudeme...xixi 😉

mami.sk
19. apr 2009

stvura😉
ja nie som za to, aby sa take male miminka "prazili" na slnku ale jednoducho sa slniecku pri beznom zivote neda vyhnut 😒 a tiez zacneme v lete jazdit v sportaku a to sa uz slniecku vobec nevyhneme
😉
najprv som si myslela ze nebudem malu nicim natierat ale ked som zistila ako ju opalilo aprilove slniecko tak neviem , neviem ako by sme dopadli v lete bez kremu ☹

ela23
19. apr 2009

Ja vas uplne chapem co mi chcete povedat,bojite sa a chcete pre svoje deti len to najlepsie,to je spravne.Ale je velky rozdiel vystavovat sa slnku zamerne a ist s kocikom na prechadzku, kedy ja viem regulovat ako tak priamy kontakt so slnkom.Aby ste ma pochopili aj ja mam dieta aj ja sa ho snazim ochranit pred slnkom ako sa da.Ale neviem si dost dobre predstavit,co budete robit,ked vam deti uz budu behat a neskor chodit napr.do skolky,kto ich tam bude natierat ked budu chodit von pred obedom a tiez ''len''na tien?Vtedy to slnecne ziarenie,uz nebude az tak pre ne nebezpecne?V kazdych studiach o opalovacich pripravkoch je uvedene s 3vykricnikmi nevystavovat dieta do 3rokov priamemu sln.ziareniu=OPALOVANIE.Este by som vam poradila(na krabickach sa to nepise),kazdy kvalitny pripravok ma schopnost odfiltrovavat sln.ziarenie 3 max. 4 hodiny aj to od mnozstva natreteho pripravku na pokozku.Po stanovenom case ako keby ste tam uz nic nemali a ochrana=0.To iste plati pokial sa clovek poti alebo ide do vody a potom sa utrie,alebo si len lahne,cast natreteho pripravku sa zarucene uvolni a ochrana opat klesa dolu.Cize mamicky nezabudajte aj na to 🙂 a apropo kolke sa natirate tiez ked idete von do obchodu,s kocikom,do mesta vybavovat nieco?Drzme si palce,aby sme letnu sezonu zvladli bez problemov...a este nieco je velmi spravne,ze si deticky chranite 🙂 ja v mojej praci apelujem presne na to iste,ale tym mojim komentarom som chcela vniest trochu nadhladu na tie najmensie deticky o ktorych rozhodujeme my rodicia,kde ich vezmeme a comu ich vystavime.Dakujem vam,za vas nazor.

stvura
20. apr 2009

Velmi pekne si to napisala ela23, plne suhlasim. Kazda z nas je predsa rozumna - ja tiez chodim na prechadzku len skoro rano {max do pol jedenastej} a potom az o stvrtej, takze o ziadnom "prazeni" nemoze byt rec...

mywiel
20. apr 2009

Svajciarska Weleda, faktor 20, bez chemikalii, je uzasna. 😉

mami.sk
20. apr 2009

ela23 😉
ja som nemala v plane dcerku natierat / myslim si ze je zbytocne patlat na male deti chemiu/ 😉 no prekvapilo ma to ze aj ked je len v kociku aj tak ju slniecko poriadne chytilo 😒
ja doteraz nepouzivam ziadnu kozmeitku pre malu, len detske mydlielko a olejcek na natretie a masaz po kupani 😉
a ja sama mam dost problemy ked som na slnku, uz asi 7 rokov som sa neslnila / skarede problemy s jednym mater. znamienkom ☹ / a cele leto som vzdy travila v praci tak som na slnku poriadne ani nebola ale aj tak sa mi po kazdom lete vyhdoi min. 20 novych znamienok ☹
ale teraz ked budem cele dni vonku tak rozmyslam ze sa budem natierat 😉

kala12
20. apr 2009

ahojte baby,

ja teda jednoznacne odporucam krem na opalovanie babylove s DM-ky,OF 50, je super husty, sice sa tazsie rozotiera, ale nerepusti luce na pokozku. Mam to odskusane na dcerke, min. rok sme boli na Krete, mala som tam aj daylong a biodermu, tym som natierala prve dni len telicko, tvaricku s babylove, ale ked som videla, ze po pobyte na slniecku mala telicko naruzovkaste a tvaricku peknu bielucku, tak som ju zacala natierat len s babylove. Vobec ju neopalilo. Takze tu plati, ze vyssia cena nezarucuje kvalitu. 🙂

beruska2x
20. apr 2009

kala ono jde spise o to ze Daylong je bez barviv a parfemace pro deti exematiky apod. 😉

shaula
20. apr 2009

beruska, Babylove obsahuje jen přírodní látky bez barvicích a konzervačních látek, bez parfemace, neobsahuje chemické filtry, jen 100 % minerální ochranný faktor, je voděodolné (opsáno přímo z opalovacího mléka Babylove OF 50). Tak v čem je ten rozdíl, kromě ceny? Fakt je, že se špatně roztírá, jak psala Kala. Ale zatím s ním nemáme žádný problém - kluci se neosypali, opálení taky nejsou. Taky je nedávám na přímé slunce, ale 100 % stínit se nedá. Kdo říká, že ano, nemá pravdu. Takže radši budu mazat, než je mít spálené.

beruska2x
20. apr 2009

no ja bych osobne nic co mi nedoporuci kozni Dr nedala... napsane jsem uz videla ruzne veci a osypal se mi maly pekne.. proste to neriskuju, na tohle jsem hoodne opatrna

shaula
20. apr 2009

Jasně, pokud máte nějaké kožní problémy, tak tam je to jasné. Naši kluci nic takového nemají, tak se k nim nechci chovat jako ke kytkám ve skleníku. Prostě to zkusím a uvidím, neosypali se, tak asi OK 😉

zuzana581
20. apr 2009

BERUSKA2X mne Daylong odporučila kožná lekárka a malá naňho chytila silnú alergickú reakciu ako som už písala vyššie. Nikto ti nepovie, čo je pre to dieťa najlepšie. Musíš len vyskúšať. Hlavne vysoký faktor a čo možno najmenej alebo žiadne chemické prísady... Napríklad mojej malej ani ten Astrid neprekážal. Ani Nivea, Eucerin, ale na Daylong je alergická.

zuzin78
20. apr 2009

ahojte
ma niektora skusenost s o Sebamedom pre deti ?

beruska2x
20. apr 2009

no nam vyhovuje takze v poho.. ja v tomhle Dr dost verim, pekne malemu ten exem mizi co jsme u ni byli...

mywiel
20. apr 2009

Urcite si treba vybrat slnecny krém s mineralnym orchannym faktorom aj ked je trosku drahsi ako chemické faktory, ktoré ako vieme mozu vyvolat alergiu, dokonca rakovinu aj ked vyrobcovia to samozrejme kontestuju... 😠