Opaľovací krém pre bábätko. Aký používate?

jenis
22. apr 2007

Ahojte mamicky! Neviem ci tu uz je taka tema, ale asi nie. Takze zacina pekne pripekat slniecko. Ake opalovacie kremy pouzivate pre babetka? Faktor, znacka. Ja si neviem vybrat. Tak poradte. 😎 😎 😎

electra11
15. jún 2011

@martinka05 UVA-Filtre zanechavaju zltkaste skvrny na textiliach, je to u vsetkych znaciek, neda sa tomu technicky doteraz zabranit, ako som zistovala. Na tmavsich textiliach to nie je viditelne a daju sa odstranit, najlepsie z cistej bavlny. Bol spominany benzin aj obycajny prostriedok na riad, ale konkretne vysledky nepoznam. Tmavsie tricka su aj tak vhodnejsie pre deti, cez cierne tricko takmer nic neprejde (odporucana je aj tmavomodra, tmavozelena), najnevhodnejsia je biela prepusta az 20% uv ziarenia. Na moje prekvapenie zlta vraj chrani tak dobre ako cierna, ako som sa docitala, ak niekto nie je fanusikom prilis tmavych farieb. Bavlna chrani lepsie ako umeliny, suche tkaniny chrania lepsie ako mokre (cez mokre prejde 2x viac ako cez suche ).

electra11
15. jún 2011

@romcovaklarka sice to sem nepatri ale google chrome prehliadac dokaze prekladat akekolvek stranky z vacsiny cudzich jazykov do materinskeho jazyka, nebude to spisovna slovencina, cestina ale je to velmi lahko pochopitelne

electra11
15. jún 2011

@katarnka osobny nazor, pocuvat koznu nikdy nie lekarnikov, casto sa snazia predat co maju v ponuke, nam sa napr casto stalo, ze povedali, ze dany produkt sa nevyraba a pritom ho mali vo vedlajsej predajni. A lekarnici casto pri spomenuti citlivej pokozky sa hned snazia vytiahnut od ludi co najviac penazi. Viem iba tolko pomoct, ze z rady 50tkovych kremov su na prvych miestach v testoch Nivea sun Kids Swim Play Schutz-Lotion a Eucerin Sun Protection Kids Sun Spray. Keby som si mala osobne vybrat la roche je aspon jedna z top znaciek.

electra11
15. jún 2011

@endel ano aj lavera (napr Opalovaci mléko SPF 20 pro kojence a deti http://lavera.sk/produkty/opalovaci-mleko-spf20...) obsahuje titanium dioxid, proste nejaky mineralny filter tam dat musia , inac by to nechranilo proti ziareniu, a napriek tomu odporucam, je to vynikajuca prirodna kozmetika .

miriiama
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
redangel32
1. jún 2012

Blizi sa leto,s akymi kremami ste zasobene pre svojich drobcov? Aky faktor a znacky?? K moru aky faktor?

iskrickaa
1. jún 2012

@redangel32 Pouzivam a odporucam Neutrogena. Pre deticky neobsahuje farbiva, parfemy, oleje, chemikalie a je to faktor 50. Ja pouzivam Neutrogena s UV faktorom 35, teraz som kupila novinku - neostava po nej ziaden mastny povlak na rukach a je to UV faktor 50. Pre deti by som pod minimalne 35ku nesla, celorocne pouzivam 15, tak babatku by som nedala v lete len 20.

redangel32
1. jún 2012

@iskrickaa ja premyslam o tychto produktoch http://www.magister.sk/prehlad-znaciek/znacka/s.... Pred vcerom isiel damsky magazin na STV1 a prave kozny doktor tam mal tieto produkty (mozno islo o reklamu,to neriesim) ale hlavne upozornoval aby kremy mali oznacenie UVA. SU kremy ktore, to nemaju. Jednoznacne odporucal kremy z lekarne,kde maju aj pribalove letaky a je tam viac napisane o produkte ako len o kremoch ktore sa bezne predavaju vo velkych predajnych retazcoch. Doposial som pouzivala NIVEU kator min. 30. A ake kremy po opalovani??? s cim mas dobru skusenost?

venny26
1. jún 2012

Odporúčam iba Biodermu, tá je pre detičky do jedného roka vhodná 50faktor.

timbouctou
1. jún 2012

@redangel32 ten já bych doporučila taky, máme alergika a tohle mu nevadí, Daylong je dobrá značka. A letos toho sluníčka bylo už hodně a kluci se nespálili ani když jsme byli celý den venku na louce.

redangel32
1. jún 2012

@venny26 ja mam 3rocneho 🙂

redangel32
1. jún 2012

@timbouctou prave to,ze my zijeme na severe a tu je slnecnych dni pomenej. A dovolenku planujeme v septembri,ale aj tak treba byt opatrny. 😒

timbouctou
1. jún 2012

@redangel32 nám výborně vyhovuje 🙂 i já se tím mažu, teda ne dětským, samozřejmě 😀 ale zpočátku jsem to podcenila a spálila si strašně krk, na to je dobrý mít s sebou normální Bepanthen co se dává dětem na zadeček a gelový Panthenol, ale ten je potřeba mít v lednici. Když to střídáš, tak se ani po spálení neloupeš 🙂

iskrickaa
1. jún 2012

@redangel32 Ano, aj Nivea je velmi dobra. Excipial je vyborny po opalovani. Mala som ho. Teraz nepouzivam po opalovani nic, lebo sa slnku vyvarujem. Pri prechadzke na plazi mam tenku koselu s dlhymi rukavmi a na hlave siltovku🙂
Co vobec neodporucam su spreje na opalovanie, zle sa nanasaju, hlavne, ked fuka. Manzela som sice poctivo sprejovala, ale poriadne sa spalil, lebo vietor sprej odfukoval pri nanasani.

redangel32
1. jún 2012

@timbouctou ten Panthenol si pamatam este ako "dieta" 🙂. Bepanthen mam,ale este nemam odskusany po opalovani 😀 Iba na ten zadok,ale ziadna slava na tom zadku.
@iskrickaa ja osobne nikdy nepouzivam sprejove. Akosi ma "neoslovili".

Ja mam prve dni po slneni vzdy nad prsami drobne vyrazky,dost to svrbi.Neviem ci je to rekcia na slnko,vodu a ostatne.(urcite podrazdena koza) Mate aj s tym niekto skusenost?? Ako tomu predchadzate?

iskrickaa
1. jún 2012

@redangel32 To je alergia na slnko. Predchadzam tomu tak, ze sedim pod slnecnikom🙂

redangel32
1. jún 2012

@iskrickaa ale to ja nechceeeeeeeeeem 😀

baklik
1. jún 2012

@redangel32 nam radila nasa pediatricka maleho vystavovat na slabe slnko na takych 15 min. denne bez opal. kremu kvoli tvorbe vit. D. udajne vraj opalovacie kremy neprepustaju ziarenie a teda sa netvori dostatok vit. D a deti su potom zbytocne nizsie ako by mali byt...

timbouctou
1. jún 2012

@baklik nééé, to je nějaká legrace, ne? 😀 Umíš si představit v tý výhni nechat dítě 15 minut? Já bych tam tak dlouho nevydržela, hned zrudnu a spálím se, a co teprv chudinka mimčo.

@redangel32 asi je to myšleno tak, že na to máš jít opatrně a postupně 🙂 bepanthen je dobrý jako prevence, na opravdu opruzený zadek je nejlepší imazol krém. Ale po spálení je dobrý. A Panthenol mám na mysli gel, to je novinka a je super že fakt chladí. Když jsem byla malá, tak mě patlali panthenolem pěnou a bylo to hustý 😀

timbouctou
1. jún 2012

@iskrickaa v Nivey jsou nějaký alergeny, nám ji v lékárně nedoporučili. Proto jsme vyzkoušeli ten daylong a není s ním problém 🙂

baklik
1. jún 2012

@timbouctou paneboze, ale ona nemyslela na ostre slnko! vsak to tam mam uvedene, ze spominala slabe slnko, t.j. povedzme okolo piatej, siestej. zalezi od intenzity ziarenia, samozrejme.

michaelka83
1. jún 2012

Bioderma Photoderm mineral - je bez chemických filtrů. Daylong také není špatný, ale malý ma AE a dost mu vadila ta "hutná"konzistence.

baklik
1. jún 2012

@michaelka83 ahoj, vy ste vyskusali aj biodermu photoderm mineral, aj daylong baby? nasmu malemu sa sem-tam tiez vyhadzuje atopak a ma aj na niektorych miestach suchu kozu. ja som pocula, ze aj ta bioderma ma dost hutnu konzistenciu, ako vraj aj ostatne kremy s mineralnymi filtrami.
tiez prave riesim, ktory krem kupit malemu.

timbouctou
1. jún 2012

@michaelka83 my taky máme AE, ale nevadilo mu to. Jednou jsem zkusila od Avonu a to bylo nadělení 😅

iskrickaa
1. jún 2012

@timbouctou Nivea Sun kids pure and sensitive 50tka obsahuje latky, ktore pomahaju znizovat riziko koznych alergii. Je neparfumovana, neobsahuje farbiva ani konzervacne cinidla.

timbouctou
1. jún 2012

@baklik jo tak to my dodržujem, kluci nosí kšiltovky tak jim z obličeje mažu jen nos a jinak jsou správně vystaveni v polostínu 😀

timbouctou
1. jún 2012

@iskrickaa riziko jo, ale nesmíš to mít už rozjeté, to pak babo raď, prostě zkoušíš co se dá.

redangel32
1. jún 2012

@timbouctou mne ten panthenol PENA nevadila ;). Pena sa vstrebe asi rychlo a ten gel nie. Ok dakujem vyskusam.
@michaelka83 prave ten Daylong vraj je odolny voci oteru,vode a staci natriet raz. Ale kazdemu nieco ine vyhovuje. 😉

michaelka83
1. jún 2012

@baklik
@timbouctou
Biodermu vyzkouším tuhle dovču,mám jí objednanou 😉 Daylong fakt nic moc na AE, hned se mu to jakoby spodebralo a osypal se. 😖 Tak uvidíme, třeba Bioderma taky nebude nic moc, ale poradily mi jí i holky z diskuze pro atopiky, tak uvidíme.

michaelka83
1. jún 2012

@redangel32 JJ, ono opravdu je to hodně individualní. Daylong se ale řadí mezi hodně kvalitní značky 😉