Opaľovací krém pre bábätko. Aký používate?

jenis
22. apr 2007

Ahojte mamicky! Neviem ci tu uz je taka tema, ale asi nie. Takze zacina pekne pripekat slniecko. Ake opalovacie kremy pouzivate pre babetka? Faktor, znacka. Ja si neviem vybrat. Tak poradte. 😎 😎 😎

eppik.m
9. apr 2009

http://www.daylong.cz/ my jsme zvolili lipozomálne lotio DAYLONG KIDS s vysokou ochranou 30 UVA (faktor ochrany před UVB původně 40) budeme ho letos používat poprvé tak snád bude kvalitní 😉

eppik.m
9. apr 2009

Dětská kůže a slunce:
Děti mají neustále potřebu pohybovat se venku a jsou proto vystavené extrémně vysokému UV záření. V období dětství a puberty kůže přijme až 80% z celkové dávky UV záření, kterému je po dobu života vystavená. V porovnání s kůží dospěleho člověka je dětská kůže značně citlivější.
U dětí je proto třeba dbát na to, aby byly vystaveny UV záření minimálně. To znamená:
- kojenci a malé děti nemají být vystaveny přímému slunci
- používat ochranné prostředky proti slunci i při pobytu ve stínu
- Děti by měli nosit pokrývku hlavy a sluneční brýle, u malých dětí se doporučuje i tričko a šortky
- mezi 11.-15. hodinou by se měl omezit pobyt na slunci ...

fodorka33
9. apr 2009

eppik.m ten isty kremik som kupikla aj ja dufam ze bude dobry...

krista
9. apr 2009

pismenka • 1d • Včera ve 13:18
ahoj mamky,n evím zda tady takové téma je, ale ted to začalo pořádně svítit a proto bych se chtěla zeptat, čím děti mažete když jdete na procházku? je nám 1rok, díky

konoupek • 1d • Včera ve 13:19
Štěpánko myslím,že v kojencích toto téma je,zkus tam kuknout 😉

konoupek • 1d • Včera ve 13:20
teda nevím proč píšu Štěpánko 😅 ....pismenko 😀

pismenka • 1d • Včera ve 13:23
🙂) dobře kouknu 🙂)

vejinka
9. apr 2009

baby ten opalovak nivea vreckova je 50ml.uz neviem ktora ste sa to pytali ale mam ju tu a kukam akurat 😉

mamajama
9. apr 2009

Baby a co hovorite na DAYLONG KIDS? nám ho odporučil pediater...

garfie
9. apr 2009

mamajama: zrovna ho zkoušíme, taky na doporučení. Prý je fajn-píšou tady holky o stránku dřív.

fodorka33
9. apr 2009

mamajama ano kludne ho kup je sice drahsi ja som kupila faktor 30ku a stal 13eur.ale tak ked to pomoze a je to dobre tak preco nie?

mamajama
9. apr 2009

aj ja som ho dnes kupila, ale zlakla som sa, ako tu kočky pisali, ze z neho stipu oci, ako sa im deti vysypali...

navyse som kupila Daylong Kids, a mam len 6 mes. dieta, a ten je od roka...
Vraj je este Daylong Baby. A to som netusila..

soanpe
9. apr 2009

DObrý krémy pro děti i miminka jsou La ROche Posay 50+ je testovaný na exematikách
Bioderma, Daylong
Vichy je parfemovaný 😖
ty UV paprsky se dostanou i do kočárku. Někde tady na koníkovi jsem četla, že i kočárky propouští UV 😲
To by mě nenapadlo. Je jasný,že světlo se tam odráží dovnitř, ale to že propouští je fakt smutný

hellene
9. apr 2009

mamajama, taky jsem si dnes přinesla Daylong Kids pro 5,5 měsíčního synka, ale až doma jsem zjistila, že mi lékárnice měla dát Daylong Baby s fyzikálnímy filtry, viz: http://www.daylong.sk/czech/ochrana_deti.html, doufám, že mi to zítra v lékárně vymění, nerada bych aplikovala tu chemii 😒 předtím to měli pod názvem MicroSun Baby...

garfie
10. apr 2009

Tak já mám taky Daylong Kids-dala mi ho lékárnice. A jsem bez účtenky, navíc to bylo už pře týdnem, takže ho asi nevyměním 😒 A záruka je jenom rok....

telullah
10. apr 2009

Tak jsme včera koupili Daylong Kids, stál 440 kč a lékarník nám ho doporučil. Tak ho dneska vyzkoušíme.

garfie- ten náš má 3 roky... Jakto, že jen rok?

garfie
10. apr 2009

Telullah: No nevím kdy je vyrobený, ale záruku má jen do 2010 ☹ P.S.Ty jsi z Olomouce? Já taky 🙂 Kupovala jsem ho v Krajinské lékárně na náměstí....

zuzana581
10. apr 2009

Ahojte. Ja by som chcela reagovať na ten DAYLONG pre deti, lebo aj keď ho každý odporúča, tak napríklad moja malá chytila naňho takú alergickú reakciu, že jej prúdom tiekli slzy, vysypali sa jej flaky na čele a z nosa jej išli nie sople, ale bubliny, také, že sa nevedela nadýchnuť. Rýchlo sme ju umyly a kamoška sestrička jej dala takú tabletku (štvrťku), čo sa dáva pri alergických reakciách. Asi po pol hodine jej to prešlo. Potom som to o pár dní skúsila znovu, lebo sme si vlastne neboli isté, či to bolo tým krémom a už to začínalo od znovu, tak sme to rýchlo zmyli a viac ho nepoužili. Prvé leto ako sa narodila som ju krémovala Niveou a to druhé, to mala Sofia rok som na odporúčania skúsila Daylong. A takto to u nás dopadlo. Začali sme teda používať Eucerin a maximálna spokojnosť.

katuskapd
10. apr 2009

ahojte, vsetky spominate daylong. ja som kupila sebamed 50, mate niekto skusenosti?

tinka19
10. apr 2009

Ahojte...tak ja som tiež kúpila Sebamed 50 a zatiaľ sme s ním spokojní.

katuskapd
10. apr 2009

diky tinka pouzivam 2 den tak zatial neviem posudit ale vyzera v pohode

telullah
11. apr 2009

garfie - já ho koupila teďkom a mám ho do 2011, tak asi měla lékarná staré zásoby. Já jsem ze Starého Města pod Sněžníkem, do Olomouce občas jezdíme na nákup, ale tak třikrát do roka

vejinka
11. apr 2009

ahojte ta nivea je bombova mozem len odporucit..ziadne vyrazky ani na tom najvacsom slnku..teda boli sme vonku okolo jednej poobede pretoze nexcel spinkat doma a tak sme sli na prechadzku a klobuk dole krasna tvaricka po vyrazkach ani stopy a je velmi jemucka a klasicky vonia ako nivea takze ja so s nou velmi spokojna no uz nebudeme chodit tak skoro von..radsej po tretej 😉

evikuu
11. apr 2009

vejinko jakou niveu používáš-faktor a tak?? Nemáš odkaz 😎

anke
11. apr 2009

ahojte, my mame ted prvni tyden krem od Biodermy 50tku a jsme spokojeni - syn ma citlivou pokozku a nema zatim zadnou reakci

vejinka
11. apr 2009

pouzivam vreckovu niveu 50 faktor

soanpe
11. apr 2009

garfi
ten krem bys stejně po otevření měla spotřebovat do 6 nškteré do 12ti měs, tak ten rok spotřeby je orientační

mukky
11. apr 2009

ja som malemu kupila v madarsku Disney +50,zatial mal len raz na tvaricke.Vysiel ma po na nejakych 160 sk,mali 50 % zlavy.Mte s nim niektora skusenosti?Ale v teste vysiel najlepsie eucerin,asi dokupim dodatocne .

garfie
12. apr 2009

soanpe: no myslela jsem spíš, že bych koupila ten daylong baby a kids si nechala na příští rok.

gedgitka.a
12. apr 2009

ahojky holky taky musím pořídit prťouskovi opalovací krém, ale ještě se stále pereme s atopickým exémem máte některá zkušennosti a můžete poradit co bych mohla našemu prďovi mazat na sluníčko jako opalovat se smao nebude, ale mazat ho bude třeba 😉 🙂

aponchie
12. apr 2009

garnier50+

telullah
12. apr 2009

Tak jsme ten krém použili, žádná vyrážka ani nic podobného a žádné spáleniny, což je super 😀

gedgitka.a
12. apr 2009

aponchie: tos psala jako odpověď mě ten garnier 50+ můžu použít na 8 měsíční mimčo s atopickým exémem 😨