Opaľovací krém pre bábätko. Aký používate?

jenis
22. apr 2007

Ahojte mamicky! Neviem ci tu uz je taka tema, ale asi nie. Takze zacina pekne pripekat slniecko. Ake opalovacie kremy pouzivate pre babetka? Faktor, znacka. Ja si neviem vybrat. Tak poradte. 😎 😎 😎

jita127
12. apr 2009

já na Elu mažu Babe 40 a zatím v poho. Měla jsem trochu obavy, páč jsme v zimě zápasily s ekzémem, ale kůžička zatím neprotestuje. Stál 250,-

lucia1004
13. apr 2009

Ahojte, prosim vas, mate niektora skusenosti s Babylove z DM - 50 OF, mineralna baza, vodeodolny? Dakujem (6 Eur). Aky je vlastne rozdiel medzi tymi drahymi znackami a napr. tymto telovym mlieckom? Dakujem.

shaula
13. apr 2009

Lucia: Já jsem ho koupila zrovna minulý týden - mléko, ne krém. Kluky jsem s ním namazala zatím cca 3x, neosypali se. Akorát se špatně roztírá a i špatně smývá. Někde jsem ale četla, že Daylong je na tom stejně, prý je to kvůli tomu, že nemá chemické filtry, ale minerální. Tak nevím. Ten rozdíl by mě taky zajímal, protože na Babylove píšou, že je čistě z přírodních látek, bez barviv, konzervantů, parfemace, chemických filtrů. Tak v čem jsou ty předražené značky lepší?

shaula
13. apr 2009

Holky, kdo máte zkušenosti s krémem Daylong, je pravda, že se hůře roztírá? Někde jsem to četla a jinde zase psali, že se roztírá perfektně, jelikož je řidší. Tak teď nevím... Přemýšlím, že bych do něj šla (právě kvůli tomu roztírání). Nevíte, jaký je rozdíl mezi Daylong Baby a Kids? Myslím ve složení apod., proč se Kids může dávat až od roka? Předem moc děkuji za odpovědi.

garfie
14. apr 2009

shaula: řeší se to o stránku dopředu, rozdíl je ve filtraci. Ale i v Kids se píše množství, které jde ´použít od tří měsíců-a dost lidí ho tady používá na mladší děti. Já ho mám taky, protože jsem vůbec netušila, že se dělá ještě verze Baby ☹ Zatím jsem spokojná, roztírá se normálně a malá se po něm nijak neosypala.

dadka28
14. apr 2009

shaula,my mame krem Daylong baby..je pravda ze roztiera sa troska mizerne..ale nie je to nic strasne.maly sa nam zatial neosypal,ale to sme zatial pouzili 3x..vela ho odporucaju,nam zatial je dobry

beruska2x
14. apr 2009

ja mam Daylong kids a roztira se supr, mame hoodne citlivouplet a reakce zadna, ja jsem spokojena.. 😉

snezenka123
14. apr 2009

Ahojky tak já jsem koupila vzoreček krému z DM drogerie babylove +50 a je dobrý,je teda pravda,že se hůře roztírá,ale jinak je ok,malá se neosypala a myslím si,že chrání dobře. 😉

menny
15. apr 2009

Ahojky, taky jsme byli zvyklý na Daylong, ale teď mi v lékárně doporučila pani Eucerin kids 25
Je prý nejen vhodný pro atopiky, ale naproti Daylongu i pro děti alergický na sluníčko, což ten můj
starší syn je. Tak jsem teda zvědavá. Jinak cenově jsou oba stejně drahý

karibari
15. apr 2009

Ahojky, taky by me zajimal rozdil mezi drahyma a Babylove levnym. Jinak u tech "spatne roztiratelnych", neni to nahodou tak, ze prave ta bila mineralni vrstva je to, co ma chranit?

lulu723
15. apr 2009

Ahojte my sme kupili malej v lekarni BIODERMA Photoderm KID 50+.povedala nam lekarnicka,ze pre babetka je tento sprej najlepsi a dobre ochrani 😉

veronika81
15. apr 2009

baby a čo opaľovací krém pre mesačné bábätko? môžem ho už nejakým natierať? Snažíme sa slniečku vyhýbať, ale niekedy na tých prechádzkach predsa len na neho zasvieti..

glumy
15. apr 2009

Veronika81: nám v lékarně doporučili krém od La Roche, je to 50 a je pro děti od narození. Stál teda 540,-, ale snad bude pořádnej 😎

zuzula28
15. apr 2009

ahojte, mesačné bábo treba jednoducho chrániť tak, aby na neho žiadne slniečko nesvietilo...byť v tieni a keď buvká prekryť kočík, aby do neho nesvietilo...čo ja viem, tak pre deti mladšie ako 12. mesiacov je zatiaľ len Daylong microsun baby...kids prípravky ba mali byť aspoň od 1. roka...eucerin je dobrý v tom, že má aj vysoké faktory len na báze minerálnych filtrov, čo je vynikajúce...

romcatko
15. apr 2009

měsíční dítko bych taky nenatírala. Mám dcerkunarozenou v červnu, vloni jsme koupila Daylong a nakonec nebyl třeba i když má hoooodně světloulinkou ple't. Letos jí už natírám. Případně byl doporučen i ten Daylong baby. joa La Roche je te´d v akci v lékarnách - 1+1. 😉

cerstvamama
16. apr 2009

Včera jsem koupila francouzský krém na opalování zn. Mustela, fakt. 50. Píšou, že je hypoalergenní, vhodný pro atopiky, obsahuje nějaké minerály atd. Četla jsem na něj jen chválu. Tak jsem zvědavá jak ho Adi bude snášet. Máte s ním někdo zkušenosti?

blka
16. apr 2009

Vy byste nenatíraly měsíční mimčo 😕 ? Mně se má narodit na začátku července a opalovací krém jsem určitě chtěla koupit. Člověk se přece opálí i ve stínu...

martimarti
16. apr 2009

Naše malá se narodila loni v červnu a přes léto jsem jí nenatírala ničím, vlastně mi vůbec nenapadlo něco jí na paulku patlat. Dávala jsem velký pozor na sluníčko a hluboký kočár clonila plenkou a navíc pokud byla velká vedra, tak jsme se drželi doma a ven chodili dopoledne a pak až později odpoledne. Teď je to něco jiného, v sedačce se prostě slunci vyhnout nedá, takže mažeme Sebamedem, ale měsíčnímu mimču...no já nevím. Já nemazala, to je asi na každém, jak to cítí.

cerstvamama
16. apr 2009

Adélka se taky narodila vloni v červnu a dávala jsem jí na zahradu jen v hlubokém kočáře se síťkou proti hmyzu. Vždy byla ve stínu a kus od ní bylo puštěné kropítko na trávník, aby to trochu zvlhčovalo vzduch. No a samozřejmě jsem jí dávala ven jen ráno do 10 a odpoledne od 16 hodin, byla velká vedra. Ničím jsem jí nemazala, přišlo mi to brzy, patlat tak malý mimi nějakým krémem proti slunci.

cerstvamama
16. apr 2009

Jo a barvičku měla pěknou, všichni to říkali. Jen nevím jestli to bylo sluncem nebo tím, že byla hodně venku na vzduchu 😀

mizulienka
16. apr 2009

ahojte dievcata, mate niektora skusenost s Eucerinom 50+...nevyhadzali sa vam po tom deticky? dik

bianca
16. apr 2009

ahojte

ja som chcela nasej malej kupit neaky op.krem proti agres.slniecku a ked som babe v lekarni povedala co chcem tak ma sprdla ze male deti vobec nesmu na slnko.No proste...som sa je spytala ze ju mam dat do neakej bubliny aby jej nahodou neuskodilo. 😠

aky doporucujete pre 6-7 mes babo ?Nechceme ist k mori ale iba ako prevencia

blka
16. apr 2009

Holky, děkuju za názory 😉

blka
16. apr 2009

Ale stejně ten krém nějakej koupím a buď ho využiju nebo ne.

cerstvamama
16. apr 2009

Jasně, krém se nezkazí 😉

veronika81
16. apr 2009

tak ja neviem..ako mám docieliť, aby na malého neušiel ani lúč slnka?? Nedá sa vždy ísť tak, aby slnko do kočíka nesvietilo, aj keď sa o to snažím.. Včera som mu prehodila plienku cez striešku, ale bol hore a nejak sa mu to nepáčilo 😒 Ale..kúpila som slnečník na kočík 😉 tak snáď to už bude lepšie.

Bola som v lekárni a lekárnička sa vôbec nečudovala, že na mesačné bábo chcem krém na opaľovanie. Odporučila mi ten Daylong, ale potom sme pozerali v letáku a tam bolo, že sa môže tuším až od jedného roka, tak som to zatiaľ nezobrala. Mám iba vzorku od Vichy - detský opaľovací krém 50+
Neskúšali ste ho niektorá?

zuzin78
16. apr 2009

ahojte,
moja dcerka Sofinka sa narodila minuly rok, a cez leto som ju s nicim nenatierala, a mala krasnu farbu. Doktorka v poradni sa ma pytala, ci ju opalujem. boli sme stale vonku, len ked boli horucavy na obed, boli sme v dome schovane.
ale teraz zhanam nejaky dobry kram, len neviem ktory je najlepsi. neviete mi poradit ?

shaula
16. apr 2009

Veronika: asi se lékárnice dívala na Daylong Kids, ten je od roku, ale Daylong Baby je pro děti do 12 měsíců. Viz http://www.daylong.sk/czech/images/Daylong_indi...

veronika81
16. apr 2009

jeej ďakujem shaula 😉
pôjdem sa ešte raz popýtať

hellene
16. apr 2009

garfie, tak ten špatně koupený Daylong Kids nám nakonec vyměnili i bez účtenky, šla jsem tam hned druhý den...Daylong Baby ale neměli a podle stavu v počítači prý není v celé republice 😒 tak jsme vzali Sebamed 50 a zatím se jeví velmi dobře, je tedy taky trošku hůř roztíratelný, matěj se u toho trochu šklebí, než mu to rozpatlám po těch minitvářičikách 😀 ještě jsme dostali rozdíl peněz zpátky, protože Daylong Kids je 200ml balení, Sebamed jen 75 ml.
Na ten La Roche dvojbalení jsem taky koukala, ale ten neměl logo s dětátkem, takže jen pro dospělé.