Opaľovací krém pre bábätko. Aký používate?

jenis
22. apr 2007

Ahojte mamicky! Neviem ci tu uz je taka tema, ale asi nie. Takze zacina pekne pripekat slniecko. Ake opalovacie kremy pouzivate pre babetka? Faktor, znacka. Ja si neviem vybrat. Tak poradte. 😎 😎 😎

shaarka
15. jún 2010

ahojte,
je potrebne natierat aj (momentalne) 6 tyzdnove babatko? jasne, ze sa snazim zakryvat ho plienkou, skryvat pod slnecnik a do tiena. prave preto sa pytam, ci je potrebne mu natierat nejakym ochrannym kremom aspon tvaricku a nozky (resp. odkryte casti).
poradte do IP, dakujem

collette
15. jún 2010

@shaarka - jasně že je to třeba - vždyť oni mají tak citlivou pokožku a UV paprsky procházejí i přes látku (pokud tedy nemá svoji vlastní UV ochranu). A i když je mimi ve stínu - je to záření/paprsky a ty se odrážení, takže na něj mohou dopadat i tak...

luthien.k
15. jún 2010

https://www.peceodite.cz/pobyt-venku.html

Tady píšou, do 6 m krémy nedoporučují, pouze oděv...

kocicinka
15. jún 2010

Mě se narodil malý v červnu a nepoužívala jsem nic. Byl jen v bodíčku a ve stínu, se sklopenou korbou a bez problému. Nemažu ho ani teď, přes poledne jsme doma a pak ve stínu. O krému(asi Daylong baby) budu uvažovat, až pojedem do Krkonoš o prázdninách.
Luthien , souhlas, mě v porodnici taky poučili, že do 6 měsíců(nebo tak nějak) nemazat

shaula
15. jún 2010

Mám červencové děti a taky jsem po narození nemazala ničím. Já bych takhle malé miminko raději nemazala vůbec - jen opravdu důsledně chránit před sluníčkem plínkou, korbičkou apod., a pro jistotu nenechávat ani třeba spát jen přikryté plínkou nebo ve stínu stromu - ono to záření pronikne i látkou, i když jen málo, a navíc se odráží, v tom má Collette pravdu 😉

collette
15. jún 2010

Konzultovala jsem to s dětským alergologem/dermatologem kvůli kamarádčině holčičce (narozená 30/4) a ten nám dal zelenou. používáme 50+ od Avéne - je hypoalergenní, nekomedogenní (neucpává póry)... Tak se v tom čerte vyznej...

beruska2x
15. jún 2010

@kocicinka nezlob se na me ale pomalu v roce se ditko uz dost pohybuje na to aby na slunicku bylo a to dobre neni...
to bys ho musela poustet ven jen v noci, jinak ho pred tim neuchranis, a jestli jsi v Krkonosich nebo jinde je uplne jedno, slunicko je skodlive vsude....

s tim bych si tedy nezahravala, opalovaci krem a slunecni bryle jsou pro leto zaklad...

beruska2x
15. jún 2010

hlavne poridit krem s mineralnimi filtry at nedrazi a jestli je 30 nebo 50+ asi u lezicich deti neni tak dulezite...

kocicinka
15. jún 2010

Beruska ja se nezlobim, ale mame dům, ktery je ve stinu a maly ještě nechodí, takže mi na sluníčko neuteče. Nejsem blázen, abych nechala připejkat roční dítě na slunci. Např. na dovolenou k moři bych s ním v tomto věku nikdy nejela(na rozdíl od mnoha jiných mamin).

beruska2x
15. jún 2010

@kocicinka nerikej ze nechodite pres den vubec ven, ze nejdete na hriste a i kdyz jdes treba v 5 odpoledne to slunce je porad dost silne a dite by melo byt chranene....

izolovat se v dome mi prijde divne 😅

beruska2x
15. jún 2010

@kocicinka bna dovolenou k mori jet klidne muzes, zalezi kdy a s jakou ochranou....

kocicinka
15. jún 2010

Berusko, kdes prisla na to, ze dite izoluju 😕 .....
Na hriste nechodim, protože s ditetem, ktery jen lezi/sedi v kocarku to nema smysl, navic u nas zadne hriste neni.
Jak jsem psala, mame dum(se zahradou) kde je celodenni stin. Ja jsem na spaleniny nachylna(jsem fototyp1) a jsem bila jak stena.
Na dovolenou k moři (opakuji se) bych s takhle malým dítětem nejela, já jsem se u moře spálila pokaždé a to jsem se mazala 50 faktorem. Navíc zastávám názor, že s dítětem do 2 let by se nemělo příliš daleko cestovat( ale to jsem již nepatří)

beruska2x
15. jún 2010

@kocicinka no tak to je asi o aktivitach a stylu zivota matky ale i dite sedici muze sedet v pisku a delat babovky a byt v kontaktu s jinymi detmi, myslim ze je to i dobre...

ale i kdyz pujdu koupit treba pecivo tak na dite urcite slunicko pusobi...tomu se nevyhnes, musela bys zit ve vakuu...
o nejakem vekovem omezeni v cestovani teda slysim poprve 😀 to je snad uz out 😅

beruska2x
15. jún 2010

@kocicinka no jestli travite cely dney jen v dome a na zahrade tak me to jako izolace pripada 😅

kocicinka
15. jún 2010

Tak ja si myslim, ze 11 měsíční díte ma na nejakou socializaci ještě času dost, a nemusi se s ostatnimi detmi vidat jen na piskovisti prece.... a teda nevim, Jonase naky babovicky vubec neberou, akorat by si ten pisek nastrkal do pusy. Kamaradka taky mrnouse furt cpe do nejakych kolektivu a maly je furt nemocny....
O vekovem omezeni jsem cetla v casopise maminka, vyjadřovala se k tomu i česká pediatrická společnost. A v tomto veku z toho dite stejne jeste nic nema....ale o tom tato diskuze neni.
Kdo chce, at maze, kdo nechce, at nemaze 🙂

kocicinka
15. jún 2010

A kde jsem psala, že trávíme celý dny v domě?

beruska2x
15. jún 2010

@kocicinka kdyz ono to neni moc o chteni ale o zdravi ditete ☹ coz mi prijde o moc dulezitejsi ...

jo tak kdyz to bylo v Mamince tak to jo, to je jina vec 😀 jako bych nic nerekla 😵

kocicinka
15. jún 2010

Psala jsem jen, že jsme doma přes poledne.
Hele, mám pocit, že to je diskuze o ničem. Jestli se ti uleví, tak jsme teda izolovaní, i když já se izolovaná necítím a Jonášek je spokojený děťátko.

kocicinka
15. jún 2010

Oni tam citovali stanovisko české pediatrické společnosti...

kocicinka
15. jún 2010

A je i zdravej, což je asi divný, když ho ničím nemažu.....

collette
15. jún 2010

holky, nehádejte se, je to věc názoru...

Fakt je, že kdybych měla dům se zahradou, tak tam budu s dítětem trávit čas raději, než jít na veřejné pískoviště. Kdybyste viděly ty u nás, tak byste to pochopily ☹ K moři bych s Kubou moc ráda, i jsme to zvažovali, ale bylo by to dost náročné, protože se obávám, že bude mít citlivou pokožku po mně. Jak nejdu třeba rok na sluníčko, tak se nejdřív spálím, mám alergii na sluníčko a fakt, že se mažu je úplně fuk. Pupence jak pětikoruny mám i pod tričkem ☹ ale když se zhojím, tak už jdu zase krásně do hněda 🙂 takže nevím, co by to udělalo s malým...

Socializování dítěte je fajn, ale ocaď pocaď. Tudle jsme byli s kamarádkou a jejím dvouletým synem na hřišti a dopadlo to tak, že jsme místo dvou dětí hlídaly tři, protože nějáká krasomila se tam vykecávala a vůbec nereagovala na to svoje sprátě, které tam terorizovalo všechny děti kolem a na slušné upozornění reagovala tak, že si ho zavolala, něco mu pošeptala a pokračovali každý v tom svém: ona v kecání, on v terorizování 😠

beruska2x
15. jún 2010

@kocicinka ☹ nejde tak o to jestli je zdravej ted ale aby byl i v budoucnu ...cas traveny na slucni se nacita a kuze vic starne, rakovinu kuze muze dostat za 10, 15 let....

kazdopadne kdyz sviti slunceat dopoledne ci odpoledne a dite jde ven melo by byt chraneno ..

beruska2x
15. jún 2010

@collette to neni o tom kde, na piskovisti sviti stejne slunce jako na zahrade a i kdyz to neni prime slunce tak odraz atd skodi...
deti spolecnost potrebuji, tomu nezabranis... cim driv se nauci delit o hracky a komunikovat tim lip i kdyz to taky neprehanim ale o nemocnosti to opravdu neni..

zitaje
15. jún 2010

Pardon ze sem vtrhnem 😀 do vasej plodnej debaty 😝 😅 ale aj podla mna je lepsie drzat dietko v tieni a cez den v dome, nez mazat, hlavne ak je to ani nie rocne drobatko ktore same neujde. Vlastna skusenost. Moja dvojrocna ma velmi citlivu pokozku a teraz je cela vyhadzana, lebo som to pred par dnami neustriehla a bola asi 5 minut na praziacom slnku s obcasnym tienom (ako sme isli z ihriska domov) s holymi plieckami v letnych satach s klobukom na hlave. Bola samozrejme natreta 50 faktorom, a predsa. V tieni bysa jej to nestalo ani bez kremu.
Ale zas kedze byvame v panelaku a nemame zahradu s tienom, tak sa kremu jednoducho nevyhnem, obcas musime ist von aj ked prazi slnko, napr. dnes sme isli o jedenastej od lekarky... no co sa da robit.
Ale mi je milsi tien nez maste. Sama sa tiez radsej schovam nez natriem. 😉

kocicinka
15. jún 2010

Colette- sousedčin syn si v Praze na pískovišti málem zapíchnul do ruky jehlu, kterou tam "zapoměl" nejakej feťák.
Já jsem u moře skončila pokaždý s neskutečnýma popáleninama, at jsem se mazala, jak jsem chtela, navíc mi nedelá dobře vedro a vůbec mě to na nejaký přímořský letoviska netáhne....já jsem spíš na aktivní cestování, ale i toho jsem si užila na stážích, tak mi to zatím nijak nechybí......

collette
15. jún 2010

@beruska2x ses nějak rozjela 😕 já jsem neřekla nic o tom, že by děti společnost nepotřebovaly ("socializování je fajn"), ani o tom, že by se neměly chránit (viz můj příspěvek ve 22,02)... a naučit se dělit o hračky mají i jiným způsobem, než takovým, kdy je přitom někdo mlátí po hlavě a to "dělení" skončí tím, že si ten někdo vezme to, co se mu zachce a kdy se mu zachce. A světe div se, může se to naučit i na té zahradě... Já bych třeba byla ráda, kdyby mě někdo jako kocicinka na tu zahradu pozval 😉 bylo by mi to příjemnější, než pískoviště, kam kálejí kočky, psi a občas i "lidi" a po prosetí písku přes sítko v něm nezůstane kopec vajglů 😝 a co tou nemocností?

@kocicinka - tím se nikam nezvu 😀

collette
15. jún 2010

@zitaje vtrhni, alespoň se vrátíme k tématu 😉

kocicinka
16. jún 2010

Jé, @collette, klidně prijed 😀
Omlouvám se, že zas odbočuju..... Já myslím, že nikomu není nic do toho, jak trávíme čas, já taky nikomu nevnucuju, že musí tohle nebo támhleto.... a propos Jonáš už nemá jedinou hračku, abslolutně je ignoroval, akorát se doma válely a zakopávaly jsme o ně, tak jsem je naskládala do krabice a zavřela do skříně 😀
Ale k tématu- když někam jedem v kočárku, samozřejmostí je dlouhý rukáv, klobouček, stříška,plína a paraple s UV ochranou, a vždy otočím sedačku tak, aby na nej nesvítilo.

momin
16. jún 2010

Ahoj holky,takze k tematu... my mazeme DaylongKids 30. ja myslim ze ta 30 staci... 🙂 😉
Je pravda ze slunicku se proste vyhnout neda.. A izolovat dite mi prijde vazne jako hloupost! 😕
Necetla sem to tady cele tak to nemyslim konkretne na nikoho.. Prijde mi proste ujete sedet doma kdyz je venku hezky.... 🙂 😉

Kocicinka muzu se zeptat? Tvuj maly ma dlouhy rukav i kdyz sou venku 30 stupnova vedra?

mirka907
16. jún 2010

Jej baby, tak my sa uz vieme pohadat aj o opalovacih kremoch? 😉
My mame 50tku a slniecku sa nevyhybame... ale ak tak len do tej 9tej rano a poobede az po 4tej.
A zanedlho ideme k moru a nevidim na tom nic zle, ked bude vsetkeho s mierou.