Opaľovací krém pre bábätko. Aký používate?

jenis
22. apr 2007

Ahojte mamicky! Neviem ci tu uz je taka tema, ale asi nie. Takze zacina pekne pripekat slniecko. Ake opalovacie kremy pouzivate pre babetka? Faktor, znacka. Ja si neviem vybrat. Tak poradte. 😎 😎 😎

ena
25. apr 2007

tilly; a nemohlo to byt len tym, ze ste ho mali otvoreny od minuleho roku? cersvte balenie by malo byt v pohode, nie?

tilly
25. apr 2007

no, veď neviem, preto hovorím, že treba najskôr vyskúšať na ručičke, ale moja suseda dávala malej jej otvorené balenie z minulého roka a nič...

fifa
10. máj 2007

ahojte, ja momentalne začinam tiež uvažovat nad kvalitným opalovacím krémom pre maleho, možno by som skusila kupit ten daylong 40, nie je nahodou velmi mastný, alebo sa pekne vpije? bude mi stačit aj do Chorvatska? ideme v období, ked bude mat malý pol roka

titkovamiriam
10. máj 2007

ja som uz vlani pouzivala baby niveu a pohodicka 😀

musko
13. máj 2007

Ahojte baby!
Takže som jednoznačne za Daylong - odporúčajú ho dermatológovia, je aj pre alergikov. Do Chorvatska by som pre malého vzala 50 - tku, ale pol ročné mimi aj tak na slnko nesmie, takže bavlnené oblečky, dostať aj špeciálne pre miminá s UV fakt., aj čiapky. My používame Daylong 50 a 40 SPF, dospeláci 30 SPF. Tilly, myslím, že to bolo tým, že si to mala otvorené od min. roka. Treba to mať v chladničke ak to tak dlho odkladáš a nechaj si ho pre seba alebo manžela.

lucqa
15. máj 2007

Ahojte, moj maly ma dnes len 3 tyzdne a v lekarni mi dali tiez Daylong, ze je vynikajuci. Myslite, ze ho mozem dat uz aj 3-tyzdnovemu babatku? V nedelu sme boli na prechadzke a opalilo mu kusok tvaricky a vcera mi potom cely den preplakal.
Co ste davali detom, ked boli take malinke?

yesno22
16. máj 2007

pridam sa aj ja.. mame Photoderm Kids z firmy Bioderma...v rodine tuto znacku pouzivame vsetci a sme max spokojni... 😉
lucqa...skus najprv, ako bude reagovat na novy pripravok...ja vzdy najprv vyskusam na rucke, ci nereaguje zle....

lucqa
17. máj 2007

yesno, tak som vyskusala a na rucicke ziaden prejav, tak bude vasi dobry aj na tvaricku 🙂
A ako daleko od ociek treba natierat? Mozem mu natriet viecka?

zuz11
8. feb 2008

ivinecka • 1. feb 2008 o 02:15
Aky opalovaci krem je najlepsi a najbezpecnejsi pre 7.5 mesacne babatko? Samozrejme, ze sa s nim nechcem ist opalovat, ale ked idem von a je dost horuco, tak asi tvar a rucky, ktore nie su kryte, by som mala niecim natriet. Citala som, ze take babatko sa nema natierat kremom. Ale ako ho uchranit od slnecnych lucov, ked niekedy sa to tak uplne neda. Dakujem

bielanevesta • 1d • 1. feb 2008 o 05:16
My máme Daylong Kids 40 ten je vraj dobrý aj pre novorodeniatko 😉 🙂

natalien • 1d • 1. feb 2008 o 07:53
Ahoj,
my máme MicroSun Baby 30 (bez chemických filtrů, bez parfému a odolný vůči vodě) 😉

natalie77 • 1d • 1. feb 2008 o 09:11
AHoj, my máme také Daylong Kids, pro nás k moři kupujeme Daylong 20 anikdy jsme se nespálil..

rybka78 • 1d • 1. feb 2008 o 09:56
mne pediatricka hovorila, ze do roka sa babatka nemaju natierat ziadnym opalovacim kremom, ale treba ich chranit pred slnkom oblecenim, resp. v kociari plienkou, slnecnikom a pod.

dominica • 1d • 1. feb 2008 o 10:08
súhlasím s rybkou78, nemali by sa do roka natierať, nám pomohol aj slnečník a s časti plienka, alebo nejaké ľahké oblečko

bihan • 1d • 1. feb 2008 o 10:11
Nuž, keby som nenatierala majú krémom, tak by som ju musela celú zabaliť a to by sa mi asi uvarila... takže používame Nivea Baby +50 a do vody anti UV tričko 😉

fifa • 2d • 1. feb 2008 o 11:37
my sme minulé leto kupili síce drahý,ale výborný od Avene, je to aj na tú najcitlivejšiu pokožku a pýtala som to pre 6 mesané dietatko, nemali sme žiadnu reakciu

zanetka82 • 2d • 1. feb 2008 o 11:51
ja sem do 1 roku nenatírala těličko, jen pusinku a ouška. mame od avonu krem na pleť 50 a pak 40 na tělo...jsou skvěle, jsou i zbarvene do zelena tak když mimčo natřeš tak vidíš kde je netřeny a kde ne. 😉

lusil2005 • 1d • 1. feb 2008 o 12:45
no a ked bude mat mala rok a pojdeme k moru? tam ju predsa musim natierat aj ked bude v tieni stale... nie? 😅 ale cim?

fifa • 2d • 1. feb 2008 o 12:59
lusil, my sme boli minulý rok v chorvatsku so 6 mesačným babatkom, lekárnička mi odporučila ten od Avene, písala som kusok vyššie, je to 40 faktor vyslovene výborný pre takéto malé detičky, je bez parfému stál asi 440 sk, je to výborná kvalitná značka, opýtaj sa nan a uidíš čo ti v lekárni povedia

lusil2005 • 1d • 1. feb 2008 o 13:10
ok fifa, dakujem 🙂 skusim.

vrtule83 • 1d • 1. feb 2008 o 13:53
tak mi máme také ten microsun, je bez všeljakých příměsí jak píše natalien a nevsakuje se hluboko do kůže ale dělá ochraný film který odráží škodlivé paprsky

bihan • 1d • 1. feb 2008 o 19:46
Všetky detské opaľovacie krémy (teda nemyslím tie "za babku z ľudovky" 😉) sú bez parfémov, frabív a podobných blbostí, takže je dôležitý najmä ochranný faktor (samozrejme čím vyšší, tým lepšie) a odolnosť voči vode..
Osobne by som sa nikdy nespoľahla len na krém, takže do bazéna mám klobúčik a špeciálne tričko.
Lusila, ja natieram pár minút pred odchodom z domu a pravidelne obnovujem počas dňa (ako u dospelákov 😉) a na slnku je malá iba keď sme vo vode.

bramburka • 1d • 2. feb 2008 o 09:30
a to tričko se sežene kde a jak se to jmenuje?

zevina • 1d • 2. feb 2008 o 09:56
bramburko, nevím jestli je nějaké spešl, my používali obyč bílé, bavlněné, o nějaké číslo větší, takže to měl prďola skoro jak noční košilku po kolínka, i ručky byly chráněné 😉 nemyslím, že by byla nutná velká investice, stejně pokud ho budeš používat na pláži, tak se tam od písku zničí
a opalovák jsme používali Daylong kids z lékárny, OF 40 za necelé 300,- bez parfemací, vodě odolný, dobře snášenlivý i pro velmi citlivou pokožku (což je určitě pokožka každého miminka) 🙂

zevina • 1d • 2. feb 2008 o 10:00
aha, teď jsem dočetla, že bihan píše, že do vody anti UV tričko, tak to asi spešl bude 🙂 100% bavlna je jenom alternativa

bihan • 1d • 2. feb 2008 o 17:38
Myslím, že na dovolenku úplne postačí obyčajné bavlnené tričko (ale skôr asi tmavšej farby - ak sa nemýlim, tmavé textílie prepúšťajú menej UV).
Bramburka, to naše je z jedného veľkého športového obchodu z oddelenia s výbavou pre surferov.

lusil2005 • 1d • 2. feb 2008 o 17:56
bihan myslim ze skor bledu farbu. biela slnko odraza (preto pri pohlade na osvetlenu bielu "svieti" viac ako cierna), tmava slnko prepusta, preto ked mas na sebe v lete cierne, ides umret od tepla 😀

bihan • 1d • 3. feb 2008 o 11:18
Lusil, práveže som čítala niekde čtúdiu, že najmenej prepúšťa UV námornícka modrá (samozrejme, že ide aj o hustotu tkania textílie), ale stačí si obliecť biele nohavice alebo tričko a hneď je jasné, že tomu treba prispôsobiť spodné prádlo, lebo cez bielu "všetko vidno"... neide o svetelné lúče (čiže biele svetlo), ale UV...

kalu • 1d • 3. feb 2008 o 11:27
Ahoj holky, my jsme používali v létě ten Microsun 30,byl výborný.Doktorka nám ho doporučila i do stínu, protože Luci má světlé vlásky a velmi světlou pleť.Je na něm napsáno, že je vhodný právě pro děti do 1 roku. Jeho pokračováním je Daylong Kids 40, který je od stejného výrobce a je pro děti od 1 roku (má totiž narozdíl od Microsunu chemické filtry)

lusil2005 • 1d • 3. feb 2008 o 11:37
bihan aha 😕 no moze byt.
kalu hej hej tiez som prave citala o tom microsune a super je ze je bez chemickych filtrov.

kalu • 1d • 3. feb 2008 o 11:44
Je opravdu výborný a ani nevyjde tak draze.Stál nás kolem 300,- za 30 ml, ale toto množství nám vydrželo celou sezónu.

danulka2 • 2d • 3. feb 2008 o 12:56
my mame este z minuleho roku niveu of25 ale na leto uz musim kupit novu.

alexandrakeselova • 3. feb 2008 o 21:20
my budeme pouzivat opalovaci krem od weledy😉

marsi06 • 3. feb 2008 o 21:31
ahojte.pracujem v lekarni (teraz na materskej( a ohladom opalovania a kremov som bola na vela prezentaciach a skoleniach.no vidiet zarodky rakoviny koze nie je nic pekne ☹ .tak podla specializovanych dermatologov by sa deti do troch rokov vobec nemali opalovat.ale slniecku sa neda predsa vyhnut.v lekarnach dostat specialne opalovacie kremy pre male deticky.nebudem robit reklamu,ale su aj kremy a mlieka s ochrannym faktorom 100.mam 19-mesacne dievcatko a je sneda.ale cele leto som ju natierala s faktorom 50 a nostek a tvaricku so 100vkou.koza je najväcsi organ na tele.prve roky su velmi dolezite a koza si vsetko zapamäta.naozaj by sme nemali riskovat.a najväcsim trendom je aj tak svetla a zdrava pokozka.

martina236 • 1d • 3. feb 2008 o 21:37
osobne mame vyskusany od la roche faktor 40, prave pre deticky. boli sme velmi spokojni, ale dobre avizo mam aj na krem od vichy faktor 50.

kalu • 1d • 4. feb 2008 o 12:12
Marsi06- my jsme malou tím Microsunem Baby 30 natírali do stínu- na sluníčko jsem ji nedávala vůbec-bylo jí v létě 3-5 měsíců, tak ji šlo před slunkem uchránit. Letos už to ale zas tak možné nebude-už bude capkat- tak bych chtěla nějaký opravdu DOBRÝ krém - má totiž opravdu jemnounkou a svetlou pokožku po mě- nemohla bys mi nějaký konkrétní přece jen poradit ?

l.i.l.a. • 3d • 4. feb 2008 o 12:14
daylong pre deti je super, má vysoké faktory a nanáša sa len raz

lusil2005 • 1d • 4. feb 2008 o 14:03
viem ze uv faktor je super co navyssi, lenze mala ma atopicky exem a doteraz mala na telicku len krem zarabany v lekarni na premastovanie s kyselinou mliecnou. mam trosku obavy co s nou spravi nieco "kozmetickejsie"

miracle • 20tt • 6. feb 2008 o 22:42
SPF faktor 100 uz najnovsie neexistuje... spravne sa maju oznacovat 50+...bacha na to, plati to asi rok...
Vsetko vyssie su stare zasoby

biccy • 1d • Včera o 21:26
Ja som bola spokojna s VICHY,myslim,ze faktor 30.

petaba
8. feb 2008

ahojte ja mam Daylong kids s faktorom 40 a tiez je dobry 🙂

bystricanka
9. feb 2008

aj ja som mojmu dieťaťu dávala aj budem dávať Daylong 40. Som s ním spokojná.

lyongirl
15. apr 2008

baby a nemáte náhodou niekto opalovacie Laveru, alebo Weledu? Sú čisto prírodné a uvažujem nad Laverou, ale má iba 40tku najvyšší faktor a vlastne neviem, ako to je s prírodnými produktami, resp. akú to má záruku a pod. Nemá niekto skúsenosti?

mata79
15. apr 2008

Ja som to riskla a skusame SebaMed 50+. Uvidime.....

ivka22
15. apr 2008

Jednoznacne mi boli zakazane vsetky opalovacie kremy detom do 1 roka ako daylong, sebamed atd atd...tieto sa mozu pouzivat na detsku pokozku az po 1.roku zivota...
Do 1.roku zivota mozu deti pouzivat specialne kremy, ktore neobsahuje "nejaku" zlozku /uz si presne nepamatam aku/, napr. :

La Roche Posay ANTHELIOS LAIT 50+

malovani
16. apr 2008

My jsme Evě koupili Avéne Lait enfant SPF 40... taky nám v lékárně nedoporučili Daylong, SebaMed...

malovani
16. apr 2008

Doporučili nám Vichy, La Roche, Avéne 😉

ivka22
16. apr 2008

Malovani...presne na tieto som dostala odporucanie aj ja 🙂
Nakoniec sme vybrali La Roche 🙂

binki
16. apr 2008

Bioderma 50

mimakro
16. apr 2008

Ja som váhala medzi biodermou photomax a vichy capital soleil, oboje 50+. Nakoniec som sa rozhodla pre vichy, snáď to bude OK.

anamor
25. apr 2008

tie co ste mali letne babatko - majove, junove, julove natierali ste ho uz niecim hned v to prve leto? lebo som citala ze vela slnecneho ziarenia prejde aj cez striesku kocika a moje babo bude spinkavat vonku v kociku, teda ak bude chciet....

lusil2005
25. apr 2008

ja som kupila ten microsun baby. doktorka mi to tiez odobrila, vraj ho ma odskusany a je perfektny. rano natriete a vecer este mate problem zmyt 😅 a je super ze nema chemicke filtre. len fyzikalne. pripada mi najhypoalergennejsi.

anamor nie nedavala som - ani ma to nenapadlo. na taku cerstvu kozicku - neviem ci je to dobre. aj ked budes davat malu spinkat von, urcite ju nedas na slnko. nie? a v tieni + nejaka plienocka cez nu to by malo stacit.

lyzenka
25. apr 2008

my mame daylong 40, aj ja ho pouzivam ale 16

lusil2005
25. apr 2008

inac k tomu daylongu - pisu ze je od jedneho roka. do jedneho roka je ten microsun baby od tej istej firmy.

navi
25. apr 2008

taky jsem koupila daylong 40, zrovna dneska 🙂 Lékárník mi ho doporučil, protože má malý hodně citlivou pokožku a světlé vlásky a je pro něj nejvhodnější. Rok sice malý ještě nemá, ale prý se nic nestane, když ho budem používat už teď.

petule.h
25. apr 2008

daylong jsem měla od narození, te´d jsem si koupila nějakej od avonu

julca80
25. apr 2008

ja som kupila este minule leto Bubchen 50 pre deti, no ale teeeen mi smrdi. Vo flaske mi ta nesmrdel. 😝 Keby nebol aspon taky drahy. 😠

petule.h
25. apr 2008

ten zelenej? já teda nevím co je to za číslo, ale 50? nevím, já mám i nižší faktory 🙂

anamor
25. apr 2008

take hovorite daylong microsun baby... ok popytam sa v lekarni co odporucia.
No jasne ze bude v tieni, ale aj v tieni prenika slniecko.... ak budu horucavy, asi bude treba natriet, no uvidim este. Dakujem vsetkym.

petule.h
25. apr 2008

připrav si tak 300,- ,ten je dobrej na malé miminko ho mazej určitě i ve stínu, to je jasné.Pokud bude parno..já to mám zrovna na červenec 😖

marorlinko
25. apr 2008

ja som malemu kupila opalovaci krem nivea factor 50,este sme ho neskusili, bo ma ho len 2dni, ale asi je dobry ked tolko stal.