Opaľovací krém pre bábätko. Aký používate?

jenis
22. apr 2007

Ahojte mamicky! Neviem ci tu uz je taka tema, ale asi nie. Takze zacina pekne pripekat slniecko. Ake opalovacie kremy pouzivate pre babetka? Faktor, znacka. Ja si neviem vybrat. Tak poradte. 😎 😎 😎

tigri
11. jún 2008

Trpezliva, ja som tiez minuly rok mala take malinke babo ako ty a proste som s nou nebola na slnku....stale som ju chranila mokrou plienkou a bola som v chladku....2mesacne babo proste nemoze ist na slnko a ani sa nemoze nicim natierat...

babula90
11. jún 2008

úplne súhlasím s Tigri. Tiež som pred rokom mala novorodenca a aj ked bývame v rodinnom dome, boli sme skoro celé leto dnu, tie teplá dali zabrať dospelému, nieto bábatku! tento rok si všetko vynahradíme pri mori, samozrejme, na slnku s mierou.

trpezliva
20. jún 2008

Baby, to mi chcete povedat, ze dvojmesacne babo ma "sediet" cele leto doma?? Ved mi najradsej spinka v kociku! A balkon nemame. A je jedno ci som s nou v chladku alebo nie, aj tak sa tam slnko dostane. Nam aj doktorka povedala, ze kremovat take male babo sa musi, nie zas prehnane, max. 50 faktorovym kremom, ze vraj tie vyssie uz maju v sebe hnusne chemikalie.
To vas teda obdivujem, ze ste schopne sediet cele dni doma, ked je vonku teplo.... 😨

tigri
20. jún 2008

trpezliva, cele leto som bola vonku 😉
balkon nemame ani my...
netvrdim, ze s babom nemozes ist von, akurat nanho nesmie priamo svietit slniecko
byvala som vonku aj 6 hodin, kojila som na lavicke a prebalovala v kociku
ALE kym som do toho parku dosla, kocik bol vzdy otoceny tak, aby na dcerku nesvietilo slnko a casto som mala cez kocik prehodenu aj mokru plienku...no a v parku uz bol chladok

v dnesnej dobe je max. faktor 50+, takze nechapem, co ti ta dr. vysvetlovala....akurat je rozdiel, ci krem obsahuje chemicke filtre, ktore prenikaju do pokozky (nevhodne pre deticky) alebo fyzikalne filtre (mineralne, napr. oxid zinocnaty a pod.)...akykolvek krem je vsak pre taketo malinke babo zbytocna chemia...ty sa mozno teraz budes vytesovat, ako pekne ten krem znasa a o 1/2 roka budes behat po lekaroch s nejakym ekzemom...

hellosona
20. jún 2008

my mame tiez Micro sun 30, ale este som ho nenatierala, zatial ho len xranim pred slnkom slnecnikom...
tiez som pocula, ze do pol roka by sa nemalo natierat a do 3 rokov sa co najviac (ak je to mozne) vyhybat priamemu slnku .

krista
23. sep 2008

kalu • 1d • 28. duben 2008 ve 14:07
Ahoj vespolek, hledám tip na kvalitní krém na sluníčko pro roční holčičku, velmi světlounký typ.Byl mi doporučen Daylong Kids 40, myslíte, že je O.K.? Má totiž chemické filtry a pro takto malé děti prý mají být krémy jen s minerálními filtry, ale ty zase nemají tak vysoké faktory.
A poradíte ještě čím jí ošetřovat rty ? Existují tyčinky na rty pro takovéto prcky s vysokými UV filtry? Viděla jsem jen tyčinky pro dospělé.

marie2 • 1d, 30tt • 28. duben 2008 ve 14:16
Ahoj Kalu Ten Daylong je super my ho pro malou používáme už od 1 roku a nemúžu si ho vynachválit od stejné firmy mám pro ní i pomádu na rtíky a taky super!!!Naše malá má dost citlivou plet a tohle snáší úplně v pohodě tak se toho neboj a hurá do lékárny a nezapomen na brejličky. 😉

kalu • 1d • 28. duben 2008 ve 14:26
Brejličky ? Máš pravdu, že malá sice ,když na ní zasvítí, tak má pak červený očíčka, ale já se bojím , že by na sobě ty brejličky nesnesla.

akcul • 1d • 28. duben 2008 v 16:29
Ahoj kalu,
já Daylong Kids 40 používám pro malou taky už od malička a je super! Taky můžu jen doporučit. 😉
Brýlky nenosí a pořizovat je ani nebudu, zdá se mi to zatím zbytečný. Navíc jsem někde četla, že když je nosí takhle malý děti, můžou být pak světloplaché. 😕

marie2 • 1d, 30tt • 28. duben 2008 v 18:57
Holky ty brejličky vám pro dítě doporučí každej oční lékař.Nemusí je dítě mít pořád jen když je prudké slunce.Naše malá má citlivá očíčka pořád bez brejliček mžourala a musela sem jí kapat kapičky do zarudlých očíček a ted co máme brejličky tak je malá v pohodě.Taky sem se obávala že je nesnese ale když viděla že je nosím já i manžel nosí je taky bez problému.Oči máme jen jedny a chránit je rozhodně není zbytečné.

majaaita • 1d, 40tt • 28. duben 2008 ve 22:10
Kalu, taky máme Daylong. Myslím, že když ho dítě snese (nemá alergickou reakci nebo něco), je ok.
Tyčinku na rty mám z lékárny (mám jí ale v kočárku, takže se teď nemůžu podívat, jak se jmenuje) - normálně jsem jí koupila v lékárně, je pro děti 0-3 roky, stála cca pajdu.
Brejličky mi Jirka nesnese, takže nosí kšiltovky s takovou tou zástěrkou na krk, plus slunečník na kočáře.

janocka
7. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

janocka
7. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

vejinka
8. apr 2009

nikde nemozem najst co stoji ta nivea vreckova 😖

mamajama
8. apr 2009

prosim vas, hodte link na tu niveu, ktoru pouzivate, ja som nasla len 1 - tu vreckovu - tu?
lebo potom je asi len tel.mlieko - 30 faktor...

diky

tigri
8. apr 2009

ja som kupila tu "vreckovu" niveu, stala okolo 200 sk, ale mala sa mi z nej skaredo vyhadzala...a to ma takmer 2 roky a doteraz mi na nic nezareagovala...takze dnes som jej radsej kupila Eucerin s mineralnymi mikropigmentami faktor 25, ten je dokonca vhodny aj pre atopikov...

shaula
8. apr 2009

Tak jsem dneska koupila v DM opalovací mléko zn. Babylove, faktor 50, píšou, že je bez chemických přísad, konzervantů, parfémů atd. 200 ml stálo 129 Kč, měli i krém 75 ml za 89 Kč. Tak jsem zvědavá, jestli se mi z toho neosypou🙂

vejinka
8. apr 2009

takze dievcata ta vreckova stoji v nachema group 5,15€ takze ja som ju kupila faktor 50 teraz sme sa vratili z mesta

vejinka
8. apr 2009

tigri uff teraz si ma nepotesila...no uvidime ci sa aj mne vyhadze 😒

mamajama
8. apr 2009

vejinka a kolko je to ml ta vreckova nivea?

zoeno.1
8. apr 2009

ahojte,mam otazku: natierate deticky v tomto obdobi aj ked je zamracene?

garfie
8. apr 2009

Zoeno: já ne, jenom když svítí sluníčko. Doufám, že to jarní není až tak silné, aby přepálilo přes mraky?

zoeno.1
8. apr 2009

garfie no ved ani ja zatial nemazem,ale ma to napadlo,ci to nahodou netreba uz aj v tomto obdobi...cez leto viem,ze aj cez mraky to slniecko prejde....hm,ale teraz?

shaula
8. apr 2009

garfie: nebyla bych si tak jistá, že není tak silné - my se s manželem před pár roky totálně spálili právě v půlce dubna. Byli jsme jak rajčátka, říkali nám "ti ze solárka"🙂)) Pokud nebude vyloženě zataženo, tak já asi mazat budu...

katarina98
8. apr 2009

AHojte, ja mám dobrú skúsenosť s La Roche pre deti 50+ a teraz sme zacali pouzivat aj Weledu - je to kozmetika cisto na rastlinnej baze.

beruska2x
8. apr 2009

ja teda mazu uz ted, slunicko silu ma a kuze je mnohem citlivejsi nez dospekacka, myslim ze v tomhle radsi driv nez dyl.. 😉

ivetah
8. apr 2009

pre male babetka by som kupovala opalovaci krem jedine v lekarni, tak my aj pediatricka odporucala.
a urcite natierat uz teraz, to slnko je strasne silne a kedze jar vlastne ani nie je, po zime tu mame leto a teple slniecko 😎
a babetkovska pokozka je 5x tensia ako nasa, len pre zaujimavost a predstavu 😉

sirinka
8. apr 2009

no u nas svieti v kuse slniecko...takze ja natieram...a uz asi budem aj ked bude pod mrakom...

skrecok
8. apr 2009

Ahojte,
my sme vcera boli u koznej a ta nam odporucila pre maleho Daylong alebo La Roche Posay. Kupili sme La Roche Posay 50+ a dnes sme ho natreli a vyzera ok. Maly je dost bledy, preto som kupila 50-tku. Inak staci 30tka faktor.
Manzel sa dneska dobre opalil ked robil vonku okolo domu, takze nepodcenujte jarne slnko.

soanpe
8. apr 2009

garfi azozeno, zaděláváte miminkům na hezkou rakovinu kůže 😲
šetříte na špatném místě.

skrecok
8. apr 2009

Ja som sa napriklad pred rokmi dobre spalila, dostala som aj upal a bolo zamracene (slnko bolo pod mrakom). Takze pozor na to.

pastuska
8. apr 2009

Ja som rodila 1. júla minulý rok, hneď po príchode z pôrodnice som išla s malým von. Bývam v paneláku a to sa nedá, byť tu dnu. Ale nechcel byť v kočíku, tak som ho nosila v babyvaku po vonku, kde spinkal, takže slniečko nesvietilo na neho vôbec. Tento rok používam Daylong baby (Microsun).

soanpe
8. apr 2009

Holky obyčejná 50 je fakt jako 30+ to plus je tam důležité
50+ je nejvyšší faktor,který se podle nových norem udává. Jsem školená na sluneční kosmetiku, takže něco o tom vím. Pro miminka zásadně La Roche Posay, Daylong a Bioderma . Vichy už nedoporučuju, jetam parfemace

zoeno.1
8. apr 2009

soanpe,tak ja urcite nesetrim na spatnom mieste 😠 ...ospravedlnujem sa ti,ze som neni skolena na slnecnu kozmetiku....a ani som mudra z neba nespadla 🙄....sorry ,ma to trochu vytocilo
😔

garfie
9. apr 2009

soanpe: Nejde přece vůbec o šetření-spíš mi přijde, že ty opalovací krémy jsou samy o sobě nic moc na pleť, tak jsem je nechtěla dávat teď na jaře když nesvítí. Pokud sluníčko svítí, je jasné že mažu a v létě je jasné že i pod mrakem. No ale vystrašily jste mě....