Periete veci pre bábätko zvlášť alebo s vašimi?

maja16
17. máj 2007

Ahojte mamičky,
chcem sa spýtať, či periete vecičky pre bábätko (samozrejme v detskom prašku)zvlásť alebo spolu s vašimi vecami. Ďakujem

malena
19. júl 2007

Hanka, mozno poucujem, ale som presvedcena, ze je to pre spravnu vec, nemusis ist do Indie ani Nepalu, hoci by to mohla byt zaujimava vyprava. Ale staci ist na stranku prebalovanie.sk alebo bioshop.sk a tam si mozes objednat, a nielen tieto orechy, ale aj ine prirodne prostriedky.Pre malicku som objednala vzorku z weledy-nechtikova prisada do kupela, s bylinnymi vytazkami po ktorych to aj prijemne a jemne vonia. Teraz si objednam cele balenie, je to sice drahsie, ale dlhsie to vydrzi.tak skus nieco vyskusat...

gabika11
19. júl 2007

caute, tema ma velmi zaujale. Prednedavnom som zacala kupovat ekologicke cistiace prostriedky v jednim ocbhodiku v kosicaich a som spokojna. Na tie indicke mydlove orechy som sa nepytala, ale uz som sa o nich nanete docitala. tiez kupim detsku kozmetiku znacky weleda a postupne nahradim pouzivanu kozmetiku kometikou na prirodnej baze. Pouzivam cisitace prostriedky Sonett.

hanka274
20. júl 2007

malena, no konecne, diky!!!
to som nemyslela ako urazku, ze poucujes, to som myslela normalne, ze poucujes, ale nenapises o tom viac, skoda....
no ale konecne, dik za tip!!!
pa

tigri
21. júl 2007

ja pouzivam Lovelu a namiesto avivaze ocot 🙂

malena
21. júl 2007

Ahoj Hanka,ja viem,ze si nemyslela v zlom,to je ok, a mozno niekedy poucujem,ale nemyslim to tak, som len ekolog telom i dusou /hoci mam zle svedomie pre jednorazove plienky,chcela som pouzivat latkove,pri dalsom dietati to skusim s popolini/ a mam tak nejak potrebu sirit osvetu. Ked vyskusas nejake tie prirodne, ekologicke produkty daj vediet. maj sa

hanka274
22. júl 2007

dobre, pozrem tie stranky, dik.

emjee
31. okt 2008

ejusa • 29tt • Dnes o 13:38
Chcem sa spytat,treba vopred oprat vecicky pre babetko?Periete len tie co pojdu primo na elicko,body,dupacky a tak ci aj kabatik pulovriky...ci vsetko nove treba?A ktrory je najlepsí detsky prasok,co by nevonal ako kvety ale tak babetkovsky?A avivaz?Mne aj tie detske avivaze vonaju vsetky na jedno koyto,ako fialky,brrrrrr

bzuco • 2d • Dnes o 13:41
ahoj...ja som oprala všetko

ked to nie je špinavé, stačí aj lovela, alebo batole...ale na fľaky nepomôžu(ak si zdedila po niekom oblečko a je na ňom pár fľakov)...no ja stále periem v arieli a nikdy deckám nič nebolo
a aviváž používam stále lovelu...vo vľaši vonia strašne divne, ale na oblečení úplne inak - dobre

ejusa • 29tt • Dnes o 13:55
Ahoj,vdaka,aj som myslela za lovela,batole,vsak vyskusam a uvidim,vecsinou mam vsetko nove,ale ajtak je to lepsie oprat asi fakt.

bzuco • 2d • Dnes o 17:53
už len preto to oprať, že to stratí ten pach novoty

horallka
31. okt 2008

Ja periem malého vecičky spolu s našimi, v jednom prachu ale do tretieho mesiaca som mu prala v Lovelle oddelene.

zuzka1.
31. okt 2008

Ahojte, my perieme od narodenia vsetko dokopy aj s nasimi normalne, pouzivame ariel a silan a malemu sa nic nestalo, ziadne vyrazky alebo alergicke reakcie, normalne ozehlime a hotovo

horallka
31. okt 2008

No presne tak zuzka, myslim si, že je to zbytočne prať tie veci osobitne, však sa to vyperie a vyžehlí a mikrby sa zničia, nie? Tak načo prať osobitne- nerozumiem.Ešte keď bola malý maličký, tak som to tak robila, ale potom ma to tak prestalo baviť. Tiež som odvtedy, ako periem všetko dokopy, nezaznamenala, že by sa z niečoho vyhádzal.

zuzka1.
31. okt 2008

Tak tak horallka, nech si pekne zvyka na vsetko!!!!!!a mimochodom nevyskusas nevies, my skusame vsetko mozne vseobecne a zatial chvalabohu ziadne problemy alebo neziaduce reakcie.

miselin
1. nov 2008

Ja som tiež prala všetko spolu v Arieli ale malá potom dostala asi po mesiaci alergickú reakciu a od vtedy periem pre ňu zvlášť v lovele a bez aviváže a kožička sa jej vyčistila. A teraz som oprala plieny čo jej dávam pri kŕmenií normálne v arieli a dala som aj vaniš aby sa to vypralo od jedla a zase sa jej urobili červené fľaky presne tam kede jej tu plienku prikladám a to jej ju dávam len pri krmení 😒

heppu
1. nov 2008

ahojte ja periem tiez vsetky veci dokopy akurat delim biele od farebneho a pouzivam tekuty ariel aloe vera a ten je super dokonca ani vecicky nezehlim a Mia ma krasnu pokozku aj veci su pekne

fifinna
1. nov 2008

ja som na zaciatku prala detske veci zvlast, potom som postupne knim zacala pridavat nase blede pradlo a ked zacal mat maly spinavsie veci ako my, tak som to spojila. Prach som nechala nas, lebo ten detsky by to nevypral. Mam pracku s detskym antibakterialnym programom, tak vsetko perem na nom.

saska.t
1. nov 2008

periem vetky veci dokopy a s nasimi , periem Arielom gelom alebo Persilom akurat davam avivaz sensitiv a mala nema ziadne problemi tak to ani nebudem menit. Ked periem v detskom prasku nevydu ziadne flaky a vecicky su zbytocne flakate ...

majcik
1. nov 2008

Ja detske veci periem v Lovele, niekedy pridam aj svoje alebo manzelove, avivaz (tiez Lovela) som zacala pouzivat az neskor, cca od 3.-4. mesiaca

pietra
2. nov 2008

ja kristinkine veci periem na 40C s predpierkou a hodim ku nim vzdy aj nase veci, ktore chcem oprat pri takejto teplote. Periem v tekutej lovele bez avivaze

markiza
2. nov 2008

ja periem od zaciatku v tekutom arieli a pouzivam avivaz sensitive, detske veci periem zvlast lebo toho naspinia dostatocne na plnu pracku... aj na dve 😎

amatula
2. nov 2008

ahoj...ja detom do roka periem zvlast.po roku vsetko spolu.obcas aj to co tam nepatri a potom sa stane ze pradlo zahadne zmeni farbu 😀 😀 😀

francizskajs
4. nov 2008

Ahoj, 🙂 ja som prve 3mesiace prala v deckom prasku a 2x plakala s avivazou.potom sme postupne zacali prat s nasimi vecami.teraz uz len postelne pradlo a uteraky periem zvlast 😵 o indickych mydlovych orechoch som nikdy teda nepocula a to zijem v zahranici ale ak je to podobne ako ekologicka OKO-BALL z trstiny z ktorej moja kamaratka dostala ekzem a stratila pruznost pokozky tak dakujem pekne. 😎 ja som za zlatu strednu cestu, proste nic netreba prehanat 😉

katola
5. nov 2008

Ahoj, ja periem malému od narodenia jeho vecičky oddelene ( áž keď mám plnú práčku) v obyčajných mydlových vločkách(TIMY) a namiesto aviváže používam ocot. Má citlivú pokožku - aj po jednom raze, keď som skúsila obyčajný prášok sa vyhádzal - takže táto kombinácia mu vyhovuje 😵

cessy
5. nov 2008

ahojte
ja periem malemu veci oddelene, pouzivam Lovelu, bud na biele,alebo na farebne a avivaz nepouzivam.ale ako tu citam, tak aj ja zacnem pridavat aj nase veci, ved vyskusam 😉

graziela
5. nov 2008

Ja som na zac.(asi tak prve 2 mesiace) prala malemu vecicky zvlast, niekedy rucne, ked sa mi nenazbieralo do plnej pracky...prasok som mala Persil sensitiv a Silan detsku avivaz...doteraz v tom periem plienky...Neskor som skusila oprat maleho vecicky spolu s dcerkinymi svetlymi v beznom prasku (Ariel), a reakcia nebola ziadna, takze uz asi tak 3 mesiace periem vsetko spolu...
Podla mna, treba vyskusat a ak by babätko reagovalo nejako neznasanlivo, potom treba byt opatrny, prip. vyskusat iny druh prasku...

anickaajanko
6. nov 2008

oddelene od nasich veci
od narodenia v LOVELE tekutej aj praskovej
a aj zelhlim vsetko
ale uz na to nemam nervy 😠

bubatenko1
8. nov 2008

ja periem oddelene od nasich veci, pouzivali sme persil sensitiv teraz som presla na persil gold a avivaz davam tiez a to normalnu taku ako pre nas.Co sa tyka zehlenia zehlim vsetko.Reakcie nemala ziadne takze nevidim dovod pouzivat nejaku extra avivaz pre babatka.

dudinka21
8. nov 2008

My tak isto perieme všetko dokopy, niekedy ked je plná pračka detských vecí, tak dám len to, ale mikiny, nohavice a pod iba s našími tak isto s arielom, alebo persilm sensitiv a avivažov senzitiv a tak isto sme nemali žiadny problem. Zo začiatku som všetko žehlila, teraz len poskladam, lebo u nás sa prezlieka 10 krát a neoplatí sa to a nieje problem, tak nemám ani dovod robiť to inak... 🙂

maca793
8. nov 2008

ja som právala a aj periem spolu s vecami. nerozdeľujem ich. periam aj tak vždy len detské veci, svoje len 1x do týždňa.
právala som do 1 roka dieťaťa v detskom prášku ale potom som prešla na normálne prášky na pranie a dieťa nemalo žiadne vyrážky alebo alergie zo zmeny pracieho prostriedku.

sorciera24
10. jún 2009

ahojte baby, prosim poradte mi....na kolko stupnov periete detske vecicky pre babatko?...plienky viem, ze sa mozu aj na 90, a dedtske veci, hlavne tie, co su na telicku vraj mam prat na 60, ale na vsetkych veciach je napisane 40....staci ta 40? a potom prezehlit? ci dat na 60 a dufat, ze sa nezbehnu? 😉

potapko
10. jún 2009

Ahoj, ja periem tie vecicky na 40 a dam este plakanie navyse. Potom vsetko zehlim. Myslim, ze takto to staci. Ta zehlicka zlikviduje vsetko 🙂 A aj toto nie je treba robit velmi dlho. Uvidis, ako bude tvoje dietatko reagovat. Ale na zaciatku je detska pokozka velmi citliva - aspon to je moj nazor 😉

veronika81
10. jún 2009

ja periem vecičky na 40 a tiež všetko žehlím. Plienky na 60, keďže do nich nekakáme, používame iba pod hlavičku, na odgrgnutie a na zaspávanie, lebo potrebuje žmoliť rožtek plienky 😀