Periete veci pre bábätko zvlášť alebo s vašimi?

maja16
17. máj 2007

Ahojte mamičky,
chcem sa spýtať, či periete vecičky pre bábätko (samozrejme v detskom prašku)zvlásť alebo spolu s vašimi vecami. Ďakujem

evea80
10. jún 2009

malena - aj mna by to zaujimalo kde sa to da kupit, mala je dost citliva na prasky, avivaz nepouzivam na jej veci vobec

katkabod
10. jún 2009

Ja periem spolu s nasimi vecami na 50-60 stupnov a pouzivam Persil sensitive a avivaz Lovellu. Nikdy sme nemali ziadne problemy, dokonca mozem pokojne pouzivat aj parfemy, mala mi ani nekycha ani ziadny iny prejav, ze by jej to vadilo, samozrejme to neznamena, ze sa nimi ,,polievam,, kazdy den 🙂

belanka
11. jún 2009

ja som do 6týždňov prala extra v det.prášlku.potom som prešla na ariel a od 3mesiacov som prala s našimi vecami,t.j.už aj aviváž.teraz zvolím asi rovnaký postup.

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabak
11. jún 2009

Ja periem malej zvlášť v detskom prášku, trochu aviváže a dávam dvojité pláchanie. Aviváž som používala od 2 mesiacov. A veci jej žehlím. 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka_da
11. jún 2009

tvoja.mima: tak v tomto ti poradim - pretoze vela veciciek som dostala od sestry, ktora pre mna odkladala ukazkovo ciste vecicky ale casom zozltli - parkrat som ich vyprala v persile (normalny na biele veci, nie detsky, a aby sa prasok dokonale vypral, zapinala som na pracke dvojite plakanie, t. j. namiesto 3x, 6x) a po par opraniach boli vsetky veci zase bielucke

detske veci periem zasadne osobitne, najprv som pouzivala persil sensitive, casom normalny (ale vtedy zapinam dvojnasobne plakanie)

tynushqa
12. jún 2009

tvoja.mima skus vyskusat ariel odstranovac skvrn, nam to pomohlo na flaky od mrkvi

mamaja5
12. jún 2009

ja periem obidvom detom vecicky spolu s nasimy.nerobim rozdiely.

tamka84
12. jún 2009

ja periem zvlášť detské veci a bez aviváže. Periem v slize, alebo v lovele tekutej. 😎

monikajan
28. aug 2009

Ma niekto skusenost s tymto pracim systemom - bez prasku? :

http://www.tessa-group.eu/

Pozrite na to a piste, vyzera to tak zaujimavo, az je to podozrive....
😉

marosko08
29. aug 2009

petka ahoj.ja periem malemu vzdy zvlast.ma toho vzdy vela,tak mam toho co prat.pocula som,ze do roka urcite detom prat zvlast,bez avivaze.ja pouzivam len prasok lovela.avivaz dam az po roku,tiez lovelu.papa

marosko08
29. aug 2009

DIEVCENCE nevytahujte stare temy,tato je z roku 2007.my sa toho potom chitame

schatzilein
29. aug 2009

ja periem malemu veci s nasimi s normalnym pracim praskom. Maly netrpi ziadnymi vyrazkami alebo alergiami, tak nevidim dovod na vyhadzovanie penazi za pracie prasky, ktore maju na obaloch napisane, ze su vhodne pre deti.

veronika81
29. aug 2009

marosko, ale pokiaľ chce niečo ohľadom prania, tak by sa nemala zakladať nová téma, ale po správnosti pokračovať v písaní v starej s podobným obsahom. Admini by to aj tak zamkli a presmerovali by ju sem. O tom to je, vyťahovať staré témy a nie stále zakladať nové a nové 😎

Monikajan..nepočula som ešte o tom, ale vyzerá to zaujímavo 😉 Idem si to preštudovať

weirdo
14. mar 2010

Ahojte,
chcela som sa spytat, ci periete a zehlite veci naruby alebo "normalne"?
Ja nase veci periem aj zehlim vzdy naruby a neviem ako si poradit s tymito mini-vecickami 😅
Diky za rady

ralanka
14. mar 2010

ja tiež periem oddelene v Lovele a mäkučké flisovo froté vecičky v tekutom Perwole a tieto vecičky určite nežehlím a obyč. vecičky žehlim normálne ako iné veci podľa toho z akého sú materiálu tak si zapnem žehličku

lilly21
14. mar 2010

a co na mrkvu?? doteraz mi vsetko zislo jadrovym mydlom, len mrkva odolava..
periem normalne, zehlim naruby, ak ma nejake ..aplikacie (viete, co myslim, nie? neviem, ako to nazvat 😀 )
mne lovela smrdi, ja uz teraz pouzivam hocico sensitive

juvimail
15. mar 2010

Ahojte, ja periem veci malym samostatne, dokonca aj vymyvam priehradku v pracke na prasok. Od narodenia som prala v lovele, ale mali mali na nu alergicku reakciu a celucicki celi boli vyhadzani, tak sme presli na Persil sensitive a ten nam uplne vyhovuje. Dokonca aj ovela krajsie vonie ako lovela. Nase veci periem v prasku Ariel. Malych veci nepereim v nasom prasku preto, lebo si myslim, ze obsahuje viac chemie ako prasky sensitive, ktore su urcene na pranie pre deti. Zatial avivaz pre deti nepouzivame, lebo sa bojim alergie, ktora bola fakt skareda. Ked budu starsi a budu mat tak rok az rok a pol, tak to budem postupne menit za pranie v normalnom prasku aj v avivazi.
Veci periem na 40 a vyperie sa mi vsetko krasne (len raz mi ostali na jednych gatiach skvrny od mrkvy). Vsetko zehlim. Ale keby nasi neboli taki citlivi, tak by som bola benevolentnejsia a asi by som to az tak vsetko nerozdelovala.

lilly21
25. mar 2010

nieco na mrkvu??? teraz mam normalnu, tak to ide..ale mala som z tesca a ta mi zafarbila aj plastovy riad...cista chemia ☹ to uz asi nevyperiem, ze?

ichbinich
26. mar 2010

Ja este skusenosti s mrkvovymi flakmi nemam, ale ked sa mi prekakal az cez body a dupacky, tak pomohlo namocit vo Vanishi (naozaj original, ine oxi cistice to nezvladli), cez noc. Niekedy to tie flaky vyzralo, ze uz som nemusela pridavat ten Vanish este do prania. A niekedy zase ano. Znie to mozno ako reklama, ale tie "zasahove" flaky vysli iba Vanishom. 😀
A na zafarbene riady od mrkvy vraj pomoze olej - natriet olejom, potom umyt. Pokazit tym nemozes podla mna nic, tak to skus.
A na pradlo netreba podcenovat slnko - pradlo vyvesit na slnko a vacsina flakov zmizne sama 😉
No a kazdeho flaku sa da zbavit noznocami, hihi. Len to nepovedz tvojej dcerke, lebo spravi to, co moj brat: pomaloval si pancuchy, spomenul si, ze ktosi spomenul noznice, tak si tie flaky z pancuch vystrihol, hihi 😀

scarlette
27. mar 2010

kocky vyskusajte na flaky zlcove mydlo z DM, mne tym vysla aj mrkva aj spenat dalsie uvidime 🙂

sakura77
27. mar 2010

aj ja "nalozim" do vanishu na minimalne 6 hodina vsetko zatial zliezlo vzdy 🙂 a co sa tyka prania,babatkovsky mam lovelu-na flaky nula bodov,a ani mi vobec nevonia,ale uz ju dominam,a kupim persil sensitiv,ale ked mam len par babatkovskych veciciek spinavych,periem dokopy s nasimi,dam nas prasok,babatkovsku avivaz (silan sensitiv)a a nahodim este jedno plachanie navyse v programe-malinka sa mi nevyhadzala ani nic podobne 😉

rainee
4. máj 2010

baby mne ta mrkva z vyzivky tiez nechce zliezt, ani jadrove mydlo, ani persil ani vanish 😠

ivkaivka
4. máj 2010

velmi dobry je Ariel, este lepsi ako vanish a aj v testoch mal vyssie hodnotenie. U nas po zaspineni, hned namacam do cistej vody, preperiem rucne a potom davam Ariel, je fakt super.

lenka1977
5. máj 2010

Periete na 60tke? A ako je to s pouzivanim plienok po prvom dietati?Ekomaniacky, pouzivali ste plienky aj pri druhom babetku alebo ste kupovali novu plienkovu vybavu? Ak ano staci oprat na 90tke?

izabelkak
5. máj 2010

lenka tak ak používaš klasické štvorce vyper na 90 tke ak máš moderné látkovky stačí aj na 60 tke, veď to je v podstate to isté ako aj u prvého dieťaťa tiež mu periem na 60 tke a zakaždým dávam čistú plienku, tak nemože nijako uškodiť tomu druhému.... pre úplné najmenšie mimi sú aj tak najlepšie štvorcové plienky tie možeš prať na 90 tke a žehliť, tak to máš poriešené ale ani z prania na 60 tke nemusíš mať obavy.... a ak máš aj modernú látkovky čo sa nemožu prať na 90 tke, predáva sa dezinfekčný prac.prípravok mio fresh....

exupery
6. jún 2010

My pouzivame od narodenia persil sensitive,a ziadna avivaz aspon do roka...

lucinka83
22. júl 2010

A aky program zapinate na pranie? Bavlna ci?

ichbinich
23. júl 2010

@lucinka83:
No, kedze vsetky babatkovkse vecicky su z bavlny, tak bavlnovy program 😉

Ja som prala vsetko na 60°C, bavlnovy program. Teraz (uz ma 7,5 mesiaca) mu neperiem vsetky vecicky extra a na 60-tke, podla toho, kolko mam pradla, prihodim aj napr. bielym manzelovym trickam na 40-tku maleho body (pokial teda nie su od mrkvy 😀 , inak to nevyjde). A mam nastavene vzdy o jedno plakanie viac.
Niekedy dam speci program, ze mix 40-60, to perie pri 44°C, takze to preziju aj veci, co sa mozu prat na 40-tke, a tie 60-tkove aj tak.
Kedze maly nemal ziadne reakcie, uz nemam ten prasok bez parfemov, normalne periem v klasickom prasku (teraz mam OMO). Skusala som tak, ze som jedno-dve body oprala s nasimi v normalnom prasku, a kedze sa nic nedialo, nevysypal ani nic, tak som ten prasok dominala, a uz nedokupila. Ale prve 4 mesiace som mala iba ten sensitiv prasok bez parfemov (z DM-ka ten Denk MIt).