Periete veci pre bábätko zvlášť alebo s vašimi?

maja16
17. máj 2007

Ahojte mamičky,
chcem sa spýtať, či periete vecičky pre bábätko (samozrejme v detskom prašku)zvlásť alebo spolu s vašimi vecami. Ďakujem

petruska77
17. máj 2007

ja periem detske veci vzdy zvlast...

vikuska
17. máj 2007

ja detské veci periem spolu s nasimi vecami v detskom prasku a avivazi.Drobec nemal ziaden problem,sice je pravda,ze vsetky veci pre neho potom zehlim.

zgurka
17. máj 2007

Ja tiez periem detske veci spolu s nasimi, dokonca pouzivam Persil a potom detsku avivaz.. Mala nemala ziadne problemy (ma 4 mesiace).

val01
17. máj 2007

Ahojte, a moze sa avivaz pouzivat uplne od narodenia ? Pocula som vseliake nazory preto sa pytam..a ja zatial nemam ziadne skusenosti, dakujem

vikuska
17. máj 2007

val01 ja som avivaz detsku pouzivala od narodenia a nemali sme ziadne kozne problemy.

arabeska
17. máj 2007

vsetko je individualne a kazde dieta ma inu pokozku,moj bol strasne haklivy a my sme avivaz nemohli pouzivat a prasok iba ten detsky.
ja by som to zo zaciatku neriskovala hned ...

tamarka
17. máj 2007

Teraz uz periem aj ja spolu s nasimi vecami. Prve mesiace zvlast. Pouzivame detsky Persil a detsky Lenor. Co sa tyka nevhodnosti avivaze od narodenia, pocula som aj aj. My sme este ziadne problémy nemali. Ale odporucam nemenit znacky.

biccy
17. máj 2007

Ja periem detske vecicky spolu s nasimi v detskom prasku a avivazi.Avivaz pouzivam od narodenia.A nemame ziadny kozny problem (klop,klop,klop). 🙂

ena
17. máj 2007

uplne malicke vecicky samostatne, prasok lovela... maly ma teraz 15,5 mesiaca a teraz ako kedy, ked je dost jeho veci, tak osobitne jeho a ked nie, tak pomiesame s nasimi a v lovele takisto..

veronika13
17. máj 2007

detské veci periem zvlášť v detskom prášku Lovela a aviváž nepoužívam 😉

mimi109
17. máj 2007

ja malej veci periem s nasimi vecami prasok davam obycajny teraz REX a avivaz detsku Silan sensitive

bibula
17. máj 2007

vsetko dokopy v "decaku"-pouzivam batole. 🙂 bez avivaze.

evaka
17. máj 2007

Ja periem všetko spolu, ale v detskom Persile - gél sa mi zdá lepší ako prach a netreba ani aviváž. Na "nehodové" plienky detský Ariel.

erika153
17. máj 2007

ja som pravala doteraz v detskych praskoch ale s lovelou nie som spokojna lebo nevyperie flaky od mrkvy a tak.ale zacala som pouzivat persil obycajny + avivaz silan sensitive periem spolu s nasimi a super jemne a vonave.malinky nemal este nikdy ziadnu reakciu... 🙂

olinel
17. máj 2007

Ja som zo začiatku prala veci zvlášť.Teraz to záleží od množstva oblečenia a ked je to pol na pol, tak spolu. 😵 😎 🙂 Na pranie používam ariel a aviváž lenor. 😉

danculik33
17. máj 2007

ahojte, my sme mali od narodenia problemy kožné tak používam lovelu a žiadnu aviváž a prala som osobitne detské ale teraz miešam aj s našimi v lovele. Na flaky používam mydlo lanzu, parádne to pustí, okrem banánu a jablka, to asi nezíjde ničím, aspon mne nie.

adetka
17. máj 2007

mne flaky vyperie Ariel kids gel... ale asi tak po troch praniach... prve mesiace... kym sme zacali prikrmovat som prala v Lovele bez avivaze... neskor som pridala avivaz Lovelu... a ziadne alergicke reakcie neboli...

tinakul
17. máj 2007

ahoj Maja,
my perieme s detským arielom od začiatku a aviváž tiež detskú - tú striedame a sme velmi spokojní 😉 malej veci periem vždy zvlášt 😉

elri
17. máj 2007

ja periem malemu oblecenie v persile - sensitive a davam avivaz lenor - sensitive. Na flaky od prikrmov sa mi osvedcilo zlcove mydlo z DM, zidu z oblecenia aj flaky od bananu a mrkvy. 😉

maja16
autor
18. máj 2007

Dievčatá ďakujem vám za vaše odpovede, veľmi ste mi pomohli.

magg
18. máj 2007

ja periem zvlast, ale nemam detsky prasok, kupujem bud Ariel, alebo momentalne mam persil gold a zda sa mi fakt dobry, akurat davam dvojite plachanie (avivaz nedavam, lebo prasok ju uz obsahuje)

malena
16. júl 2007

Dievcata,ja periem svoje aj detske veci v indickych mydlovych orechoch,alebo v inych prirodnych,ekologickych prostriedkov.Klasicke pracie prostriedky sa tvaria uchvatne v reklamach,ale obsahuju casto aj nebezpecne chemikalie,napr.fosfat.Pracie prasky sa zachytavaju vo vlaknach textilii,cez pokozku sa dostavaju do tela,atd,sposobuju alergie,atd. A povedzte naco maju detske veci vonat? Vo vseobecnosti nie je dobre, aby sme vdychovali vypary z pracich praskov,avivazi, inych cistiacich prostriedkov v domacnosti,drazdia sliznicu,atd. A vyvarujte sa hlavne Sava a inych agresivnych produktov. Citala som o pripade,kedy mamicka mala doma novorodeniatko,cistila savom a dietatko zomrelo, zistilo sa,ze bolo otravene chlorom.Chemikalie su jednoducho svinstvo, zadajte si do vyhladavaca "chemikalie v domacnosti",dozviete sa viac. Pouzivajte prirodnu kozmetiku a ekologicke cistiace prostriedky. Chrante zdravie Vasho dietatka a pomozete aj prirode.

hanka274
16. júl 2007

malen neviem co su indicke mydlove orechy...resp. co to je za vyrobok tu na SR....
mas pravdu, naco by mali detske veci vonat?? to iste...napriklad naco farebne....co najmenej farby, tym lepsie....
ak napises viac....budem rada.

samozrejme veci som prala odzaciatku spolu, nevidim dovod preco nie. Ved nie sme s muzom humusaci, sme to iste co Hani 😉
Su to vacsinou biele veci, teda blede a tam ide nase spodne pradlo(nohavicky, slipy, tielka, podprdy).
Nase vrchne oblecenie perem s Hankinym vrchnym oblecenim-nohavice, bundy, mikiny...

mamacat
17. júl 2007

veci malej periem spolu s nasimi v beznom pracom prostriedku bez avivaze... odsuhlasil nam to pediater 🙂

luciaj
18. júl 2007

na kolko stupnov sa maju prat detske veci? staci na 40? ale plienky by mali ist asi na 60 alebo aj na 90 vsak?

caraida
18. júl 2007

ja periem detske veci zvlast, na 60 a susim v susicke, potom nepotrebujem ani zehlit, ani avivaz. ak susim vonku na slnku, tak to zehlim, aby zmakli. ak maju byt veci makksie, staci pridat miesto avivaze trochu octu. nesmrdi po prani.

malena
18. júl 2007

Indicke mydlove orechy su 100%prirodny praci prostriedok,setrny k pokozke,a setrny k prirode,to je miesto,kam radi chodime a chceme aby tam bolo pekne a zdravo.Je mi vsak luto,ako ludi malo zaujima to ako ziju, komfortne,len co je pre nich dobre,ale tym,ze svojim spravanim ublizuju prirode malokoho zaujima,a komu to predsa nie je jedno pouuziva ekologicke prostriedky,aj to obmedzene.Ale to je na dlhsiu temu.Indicke mydlove orechy pochadzaju z Indie a Nepalu,ich kupou prispejeme tymto chudobnym obyvatelom.Ja ich pouzivam a som spokojna,na skvrny su tiez ekologicke produkty. Ale ja si z nejakych malych skvrniek hlavu nerobim, nemusime byt dokonali,su dolezitejsie veci.Hanka,tiez som pocula,ze farbiva su skodlive,najlepsie su biele veci.Inak,citala som o smutnom pripade,jedna mamka chcela mat doma vsetko tip-top a pouzivala dost Sava, mala doma novorodeniatko a to zomrelo,zistilo sa,ze na nasledky otravy chlorom,... Dievcata, prec s chemikaliami,vratme sa k prirode.

malena
18. júl 2007

Prepacte, opakujem sa, ale ten pripad ma tak zobral,ze na to musim casto mysliet. Odkedy sa mi narodila dcerka som nenormalne citliva,ak niekdo ublizi dietatu,su take bezbranne...

hanka274
19. júl 2007

malena a kde to kupim? chcela som viac info a pisala si len ze to je 100pero prirodny produkt a pochadzaju z Indie a Nepalu. Mam ist tam si ich odtrhnut z haluzky??
napis prosim ta viac info, ked takto poucujes. Minimalne mna to zaujima... 🙂

mirka
19. júl 2007

ja som iba prvú výbavu prala samostatne v detskom prášku a v detskej aviváži, ako sme prišli domov, prala som už s našimi vecami a v pohode.Ale to je individuálne 😒