• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prať detské oblečenie v práčke alebo radšej nie?

urcite v pracke..... :wink:
20. okt 2008 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a za jakého důvodu by se nemělo prát v pračce? :slight_smile:. Já teda peru v pračce tehdy, kdy zrovna jdu prát naše věci. Jinak to přemáchnu vždycky večer v ruce a do rána je to suché. Než bych naplnila celou pračku miminkovskýma věcma, to bych se asi načekala a aspoň nepotřebujeme tolik oblečení.
20. okt 2008 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja periem v pračke všetko, ale kym bol deti malinké, tak do pol roka, prala som im zvlášť v detskom prášku - lovele alebo Bambino , a v detskej aviváži (tu používam doteraz)
20. okt 2008 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no a plienky na 60° a ak boli moc flakate, tak raz za čas na 90°C , my sme mali latkovky len pod hlavičku a na široke balenie a to sa občas stalo, že sa dokakali tak, že až na plienu vyšlo, a to na 60 poriadne nepustí.
A všetko žehlím, doteraz by som dieťatku, ani nam neožehlene neobliekla (teda okrem ponožiek a pančúch :grinning: ), hlavne nie plienky a spodne prádlo, bodynka.
20. okt 2008 o 14:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sassi: ty žehlíš spodní prádlo? :slight_smile:
20. okt 2008 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sassi, ja mam susicku nato, ulahci zivot, a dezinfikuje zaroven ako zehlicka...

inac detske veci, naplnim nimi pracku za den aj dva....
20. okt 2008 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kacka, samozrejme všetko bavlnené, čipkove nohavičky a podprsenky nie :grinning: :grinning: :grinning:
sušičku som mala a moc sa mi neosvdčila, niet na vonku vyfúkané prádlo
20. okt 2008 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
erika aj u nas pračka pomaly nonstop, 2 detváky + my, to sa perie furt :rolling_eyes:
20. okt 2008 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vazne ja na svoju nedam dopustit , hlavne u plienok, a teraz denne aspon min. dve pracky tak to je nutne

my mame zakazane davat pradlo na balkon , ale ked je pekne tak davam, tak aby nebolo velmi vidno...
20. okt 2008 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
a to ako to ze mate zakazane??
to by ma zaujimalo..
my sme kukali aj susicky,ale take kvalitnejsie su dost drahe :(
tak susicka este pocka,dolezitejsia je teraz pracka :slight_smile:
20. okt 2008 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no my byvame v dome :wink: A ja som latkovky nepoužívala ako plienky, amli sme jednorazovky a na to iba 1 plienku a ortoped. gate, takže som ich tak vela nemala, aj tak sa pralo raz za 2-3 dni mimi-oblečko, čo sa male aj spotí, aj pogrcká + tie plienky... Našťastie som mala vecí dosť, čosi požičali kamošky, takže som nemusela prať denne
20. okt 2008 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petka ked narazas na mna ano, v parizi na mnohych balkonoch je zakazane davat bielizen s ohladu na estetiku..
takze pokial je to v domovom poriadku treba dodrziavat...

anoi aj take nieco existuje....

uz som si zvykla...
20. okt 2008 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sassai ja mam tolko veci, ze nepotrebujem prat aj dva tyzdne, len oni sa hned zamazu, alebo oslinta, aproste stale, takze sa to rychlo nahromadi...
a plienky periem kazdy treti den, samostatne....
20. okt 2008 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petka.s su aj prčky s integrovanou sušičkou, tada nie 2 stroje ale jeden 2v1 :wink:

no ved to aj smrdí potom, ked neoperieš, ale tych vecí fakt zamaže take male, čo len leží dosť vela, aj zavinovačky (rychlozavinovačky) som mala 3 a dokola prala :zipper_mouth:
a teraz ked sa učíma samostatne jesť, tak po každom jedle periem komplet drobca a niekdy aj seba :confused: :rolling_eyes:
20. okt 2008 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v ruke som tiež nikdy malého veci neprala..od začiatku iba v práčke, na ručné pranie určite nie je pri bábätku čas..lovelu už tiež nepoužívam, používala som tak do štyroch mesiacov..
20. okt 2008 o 15:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
sassi-no viem o takych prackach,len ked mam uz jednu vysnivanu,je velmi draha,
ale kvalitna,no bohuzial susicku nema v sebe :(
tak neviem ci sa idem este pokukat po takej co ma..ale tato pracka by mi veelmi vyhovovala..
20. okt 2008 o 16:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petka, inak aj mne mama radila prať v rukách, to asi vtedy bola taká móda, ale aj práčky boli inakšie, aj materály :wink:
Ja mam taku normalnu obyčajskú pračku BEKo, ale celkom schopná
20. okt 2008 o 16:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petka len nie whirpool 6 sense, je strasna, pokazila sa 2,5 roka a neperie najlepsie, a hlavne, ked sa rozhodne ze nevyzmika tak nevyzmika, a lebo ine, takze uz nikdy viac......

proste plne inteligentne uz nikdy...
20. okt 2008 o 16:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
s tou modou to asi tak je,
ale mamina vravela ze dala prpierat v rukach a niektore po preprati dala do pracky..
ved uvidime ako to budem robit ja,
ale skor pouzijem pracku :slight_smile:
20. okt 2008 o 16:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sassi. nebyla to móda, spíš hodně málo lidí normální pračku mělo :wink:
20. okt 2008 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vždyť v ruce se to tak dobře nevypere...už z tohoto důvodu, ne? Mě to teda ani nenapadlo, prát prádlo ručně...Nemluvě o tom, že by mi z toho hráblo! Vždyť mimiš našpiní tolik prádla, že člověk půl dne stál u umyvadla...prakticky si to fakt nedovedu představit...
20. okt 2008 o 17:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mna by v ruke ani nenapadlo :fearful:
20. okt 2008 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kalo: ty už máš dítko starší, ale my ušpiníme jedno bodýčko a jedny kaťata a někdy ani ty kaťata neperu každý den.
20. okt 2008 o 18:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
u mna pracka pracka a este raz pracka :wink:
20. okt 2008 o 18:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jak píše Marse u mě to stejný jen pračka a stejně si myslím že v rukách se to tak nevypere
20. okt 2008 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to by ma ani nenapadlo :confused: jasne, ze periem v pracke :wink:
20. okt 2008 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vsetko v pracke, spolu s vecami ostatnych clenov rodiny. Ruky si setriiiiim :grinning:
20. okt 2008 o 19:25  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no, já peru i nám tak jednou za 1-2 týdny, tak to by malá ani neměla co nosit :wink:
20. okt 2008 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja budem tiez prat v pracke miminku veci
20. okt 2008 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ešte že som sem nakukla.ja si tu sedím a čítam a prádlo v pračke. idem teda vešat. A periem v pračke s práškom pre miminá.
20. okt 2008 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok