Prať detské oblečenie v práčke alebo radšej nie?

petka_s
20. okt 2008

ahojte mamicky,
cakame miminko na vianoce,ale uz teraz,ako vacsinu tehuliek,
si kupujem mimi oblecenie,kazde co som kupila som rucne preprala,
s praskom sensitive,
ale chcem sa opytat,ked bude malicka na svete a budem mat vela starosti,
je dobre vsetko prat v rukach?
alebo mozem prat v pracke?
moja mamina je stara skola,a ona ze sa to musi rucne..
tak neviem..aj plienky vyvarate alebo tiez v pracke?
dakujem za rady 😉

kristi
20. okt 2008

od zacatku peru v pracce, na prani v ruce nebyl cas

bibula
20. okt 2008

😀 vsetko v pracke,ked sa nazbiera viac "flakatych" veci,co pracka nezvada, tak sup do hrnca a na sporak 😉

dagina
20. okt 2008

Petko, tak to před tebou smekám, neprala bych ručně ani heverem, ani si to moc dobře nedovedu představit... tolik věcí prát ručně. Rozhodně budu prát v pračce!!!!! 😵

elitera
20. okt 2008

Sice ještě ratolesti nemam, ale nevidím důvod, proč by se prát v pračce nemohlo 😉

mimikyky
20. okt 2008

v práčke 😉

lienka77
20. okt 2008

Jednoznacne v pracke...ved to by si na nic nemala cas.. 🙂
Moja mama tiez prala v pracke. Sucasne prasky su natolko dobre, ze vyvaranie plienok je uplna zbytocnost, obvzlast ak ich mienis pouzivat len obcas na odgrgnutie, ci pod hlavicku...Prve 2 mesiace som ich prala na 60 st, potom vsetko na 40.

lenycka
20. okt 2008

Zásadně jen v pračce, od asi 9měsíců i v našem prášku i aviváži. Kakání, pak i příkrmy by v ruce snad ani nepustily 😒
Plínky na 90 taky v pračce, i když ty my měly jen na otírání mlíčka 🙂

bambusko
20. okt 2008

petka, jasne, prat v pracke, plienky staci na 60, raz za cas na 90. a zaobstaraj si zlcove mydlo na flaky 😉

nelinkav
20. okt 2008

Proč by se nemělo prát v pračce??? Pokud tam nejsou fleky, který potřebují vláštní péči jako žlučový mýdlo, tak nevidm důvod. Naopak mě přijde, že se v pračce vypere lépe. Vyvařovat nehodlám nic.

ankam
20. okt 2008

pracka to isti 😉

nevesta
20. okt 2008

Ja periem vsetko v pracke a plienky na 90 v pracke 😉 Nemam cas ani chut nieco riesit rucne 😉 Kym minieme plienky (pouzivame iba na utieranie jedla), tak prejde aj mesiac...

petka_s
autor
20. okt 2008

no super mam po starostiach,
to ta moja mamina..dost si nechavam od nej poradit,ale toto sa mi zdalo tiez
pri tejto modernej dobe pritiahnute za vlasy..
inak ostatne rady su na nezaplatenie..
tak dakujem velmi pekne 🙂

janeyzelvicka
20. okt 2008

My s Kikou látkujeme /kdyby ses k tomu někdy dostala 😉 / a ty plínky peru na 60 v mýdlovém slizu. Ono ten efekt vyvaření na 90 stejně ztratí smysl, když je pak poskládáš, případně ještě vyžehlíš, a stejně dáš do skříně.
Mimi věci peru s našima na 40 v normál prášku.

sasiki
20. okt 2008

v práčke 😉 aj plienky 😀

nevesta
20. okt 2008

Ja vyvaram plienky koli flakom... na vyssej teplote idu lepsie dolu...

petka_s
autor
20. okt 2008

a ake je to zlcove mydlo na flaky??
ako sa ma to mydlo pouzit?

nevesta
20. okt 2008

Petka, taka kocka, mas v hociakej drogerii, taka zlta kocka, normalne nevlhcis, natries a das prat 😉

nevesta
20. okt 2008

navlhcis som chcela napisat 😅

kili
20. okt 2008

petka, mama mala ešte asi starú práčku, nebola tak šetrná alebo čo. teraz rozhodne v práčke, podľa mňa to aj lepšie vyžmíka a nie je v prádle toľko zvyškového prášku. na miesto aviváže daj pár lyžíc octu, ktorý zvyšky prášku úplne odstráni. máme to odskúšané, MM mal v zime vyrážky na rukách a už nemá 😉

janeyzelvicka
20. okt 2008

anebo jádrové mýdlo - to je takové to s jelenem (teda doufám, mě se žlučové a jádrové plete, ale snad to mám dpbře 🙂 ) a ty skvrny po něm lezou dolu proklatě rychle 🙂

susik77
20. okt 2008

to je fakt stara skola, keby si mala prat vsetko rucne, tak sa zblaznis a skoncis na antidepresivach 😝 budes mat dost inych starosti. Ja od zaciatku periem vsetko na rychlom programe v pracke.-teda perie sa to asi 1.5 hodiny. Prasok som pouzivala Lovela a neskor aj Avivaz Lovelu.

petka_s
autor
20. okt 2008

no tak jasne ze tolko rokov dozadu ze tie packy neboli bohvie co..
ale ze sa jej zdali ti e plienky take zazltnute trosku..
no za nejaky mesiac ideme kupovat pracku,
dost ideme do nej investovat,
tak som rada ze tam budem moct vsetky tie veci nahadzat a len stlacit tlacitko 🙂

petka_s
autor
20. okt 2008

a co persil sensitive?
ten je dobry??

nevesta
20. okt 2008

Ja som asi do pol roka prala s Lovelou a namiesto avivaze ocot, teraz este mame Lovelu, tak davam ju ako prasok a normalnu avivaz 😉

nevesta
20. okt 2008

Treba vyskusat, ak ti mala nebude reagovat, mozes kludne akykolvek prasok 😉

janeyzelvicka
20. okt 2008

Myslíš jako zažloutlé když prala ručně? To je možné, ale to bude asi spíš kvůli tomu, že to neprala v nějakých prášcích, co obsahujou ty optické zjasňovače...

angelik
20. okt 2008

ja mam tekute zlcove mydlo z DM (je na nom napisane Gallseife)
nanesies to na flak (ma to v uzavere kefku), nechas posobit (pisu 5 min, ale mozes aj dlhsie, teda aspon biele, na farebne pradlo som zatial nepotrebovala) a peries normalne

v pracke som neprala jedine rucne pleteny svetrik, inak vsetko a od zaciatku

inak to mydlo maju aj iny vyrobcovia, aj v tuhom stave

helcah
20. okt 2008

Já jsem všechno prala v pračce, neumím si představit prát v ruce, to bych asi nedělala nic jiného. A peru v lovele a aviváž dávám sensitiv - ale jen málo. Je ale fakt že to jsou nové věci, uvidím až budu prát třeba podělaný plíny, ale snad by mělo stačit vyprat na 90 stupňů ne?

titkovamiriam
20. okt 2008

ja som do 3m prala v detskom arieli a potom uz co prislo a samozrejme v pracke maxim tusim 60st-dnes sa uz na 90nemusi su ine latky ,ale ked treba bavlnene biele tak samozrejme ano.

bihan
20. okt 2008

Na mimi som nikdy v rukách neprala, len som občas preplácha pocikané plienky, aby mi nesmrdeli. A moja práčka vyššiu teplotu ako 70 ani nepozná.. načo? 😅