Prať detské oblečenie v práčke alebo radšej nie?

petka_s
20. okt 2008

ahojte mamicky,
cakame miminko na vianoce,ale uz teraz,ako vacsinu tehuliek,
si kupujem mimi oblecenie,kazde co som kupila som rucne preprala,
s praskom sensitive,
ale chcem sa opytat,ked bude malicka na svete a budem mat vela starosti,
je dobre vsetko prat v rukach?
alebo mozem prat v pracke?
moja mamina je stara skola,a ona ze sa to musi rucne..
tak neviem..aj plienky vyvarate alebo tiez v pracke?
dakujem za rady 😉

erikasadek
20. okt 2008

urcite v pracke..... 😉

kacka.va
20. okt 2008

a za jakého důvodu by se nemělo prát v pračce? 🙂. Já teda peru v pračce tehdy, kdy zrovna jdu prát naše věci. Jinak to přemáchnu vždycky večer v ruce a do rána je to suché. Než bych naplnila celou pračku miminkovskýma věcma, to bych se asi načekala a aspoň nepotřebujeme tolik oblečení.

sassi
20. okt 2008

ja periem v pračke všetko, ale kym bol deti malinké, tak do pol roka, prala som im zvlášť v detskom prášku - lovele alebo Bambino , a v detskej aviváži (tu používam doteraz)

sassi
20. okt 2008

no a plienky na 60° a ak boli moc flakate, tak raz za čas na 90°C , my sme mali latkovky len pod hlavičku a na široke balenie a to sa občas stalo, že sa dokakali tak, že až na plienu vyšlo, a to na 60 poriadne nepustí.
A všetko žehlím, doteraz by som dieťatku, ani nam neožehlene neobliekla (teda okrem ponožiek a pančúch 😀 ), hlavne nie plienky a spodne prádlo, bodynka.

kacka.va
20. okt 2008

sassi: ty žehlíš spodní prádlo? 🙂

erikasadek
20. okt 2008

sassi, ja mam susicku nato, ulahci zivot, a dezinfikuje zaroven ako zehlicka...

inac detske veci, naplnim nimi pracku za den aj dva....

sassi
20. okt 2008

kacka, samozrejme všetko bavlnené, čipkove nohavičky a podprsenky nie 😀 😀 😀
sušičku som mala a moc sa mi neosvdčila, niet na vonku vyfúkané prádlo

sassi
20. okt 2008

erika aj u nas pračka pomaly nonstop, 2 detváky + my, to sa perie furt 🙄

erikasadek
20. okt 2008

vazne ja na svoju nedam dopustit , hlavne u plienok, a teraz denne aspon min. dve pracky tak to je nutne

my mame zakazane davat pradlo na balkon , ale ked je pekne tak davam, tak aby nebolo velmi vidno...

petka_s
autor
20. okt 2008

a to ako to ze mate zakazane??
to by ma zaujimalo..
my sme kukali aj susicky,ale take kvalitnejsie su dost drahe :(
tak susicka este pocka,dolezitejsia je teraz pracka 🙂

sassi
20. okt 2008

no my byvame v dome 😉 A ja som latkovky nepoužívala ako plienky, amli sme jednorazovky a na to iba 1 plienku a ortoped. gate, takže som ich tak vela nemala, aj tak sa pralo raz za 2-3 dni mimi-oblečko, čo sa male aj spotí, aj pogrcká + tie plienky... Našťastie som mala vecí dosť, čosi požičali kamošky, takže som nemusela prať denne

erikasadek
20. okt 2008

petka ked narazas na mna ano, v parizi na mnohych balkonoch je zakazane davat bielizen s ohladu na estetiku..
takze pokial je to v domovom poriadku treba dodrziavat...

anoi aj take nieco existuje....

uz som si zvykla...

erikasadek
20. okt 2008

sassai ja mam tolko veci, ze nepotrebujem prat aj dva tyzdne, len oni sa hned zamazu, alebo oslinta, aproste stale, takze sa to rychlo nahromadi...
a plienky periem kazdy treti den, samostatne....

sassi
20. okt 2008

petka.s su aj prčky s integrovanou sušičkou, tada nie 2 stroje ale jeden 2v1 😉

no ved to aj smrdí potom, ked neoperieš, ale tych vecí fakt zamaže take male, čo len leží dosť vela, aj zavinovačky (rychlozavinovačky) som mala 3 a dokola prala 🤐
a teraz ked sa učíma samostatne jesť, tak po každom jedle periem komplet drobca a niekdy aj seba 😕 🙄

lienockaa
20. okt 2008

v ruke som tiež nikdy malého veci neprala..od začiatku iba v práčke, na ručné pranie určite nie je pri bábätku čas..lovelu už tiež nepoužívam, používala som tak do štyroch mesiacov..

petka_s
autor
20. okt 2008

sassi-no viem o takych prackach,len ked mam uz jednu vysnivanu,je velmi draha,
ale kvalitna,no bohuzial susicku nema v sebe :(
tak neviem ci sa idem este pokukat po takej co ma..ale tato pracka by mi veelmi vyhovovala..

sassi
20. okt 2008

petka, inak aj mne mama radila prať v rukách, to asi vtedy bola taká móda, ale aj práčky boli inakšie, aj materály 😉
Ja mam taku normalnu obyčajskú pračku BEKo, ale celkom schopná

erikasadek
20. okt 2008

petka len nie whirpool 6 sense, je strasna, pokazila sa 2,5 roka a neperie najlepsie, a hlavne, ked sa rozhodne ze nevyzmika tak nevyzmika, a lebo ine, takze uz nikdy viac......

proste plne inteligentne uz nikdy...

petka_s
autor
20. okt 2008

s tou modou to asi tak je,
ale mamina vravela ze dala prpierat v rukach a niektore po preprati dala do pracky..
ved uvidime ako to budem robit ja,
ale skor pouzijem pracku 🙂

kacka.va
20. okt 2008

sassi. nebyla to móda, spíš hodně málo lidí normální pračku mělo 😉

kalo
20. okt 2008

Vždyť v ruce se to tak dobře nevypere...už z tohoto důvodu, ne? Mě to teda ani nenapadlo, prát prádlo ručně...Nemluvě o tom, že by mi z toho hráblo! Vždyť mimiš našpiní tolik prádla, že člověk půl dne stál u umyvadla...prakticky si to fakt nedovedu představit...

najjulinka
20. okt 2008

mna by v ruke ani nenapadlo 😨

kacka.va
20. okt 2008

kalo: ty už máš dítko starší, ale my ušpiníme jedno bodýčko a jedny kaťata a někdy ani ty kaťata neperu každý den.

marse
20. okt 2008

u mna pracka pracka a este raz pracka 😉

muminek
20. okt 2008

Jak píše Marse u mě to stejný jen pračka a stejně si myslím že v rukách se to tak nevypere

danulik
20. okt 2008

tak to by ma ani nenapadlo 😕 jasne, ze periem v pracke 😉

katyl
20. okt 2008

vsetko v pracke, spolu s vecami ostatnych clenov rodiny. Ruky si setriiiiim 😀

kacka.va
20. okt 2008

no, já peru i nám tak jednou za 1-2 týdny, tak to by malá ani neměla co nosit 😉

kevin24
20. okt 2008

ja budem tiez prat v pracke miminku veci

zuzac
20. okt 2008

ešte že som sem nakukla.ja si tu sedím a čítam a prádlo v pračke. idem teda vešat. A periem v pračke s práškom pre miminá.