Prať detské oblečenie v práčke alebo radšej nie?

petka_s
20. okt 2008

ahojte mamicky,
cakame miminko na vianoce,ale uz teraz,ako vacsinu tehuliek,
si kupujem mimi oblecenie,kazde co som kupila som rucne preprala,
s praskom sensitive,
ale chcem sa opytat,ked bude malicka na svete a budem mat vela starosti,
je dobre vsetko prat v rukach?
alebo mozem prat v pracke?
moja mamina je stara skola,a ona ze sa to musi rucne..
tak neviem..aj plienky vyvarate alebo tiez v pracke?
dakujem za rady 😉

kitty68
20. okt 2008

ja taky peru v pracce, ale nezehlim, to se mi fakt nechce 😅 je fakt ze nekdy to musim namocit do oxi na skvrny, ale pak rovnou do pracky

kdo se ptal na ten persil nonbio tak ten je dobry mam ho odzkouseny

asitka
20. okt 2008

ja periem v práčke...a ani nedelím, že mimi veci...a naše veci...všetko spolu...aj pri synovi som to tak robila...a v pohode... 😉

marika80
20. okt 2008

jedine v pracke 😉

vikvik
20. okt 2008

sem sem vlezla, padz sem vubec z nazvu nepochopila, kde jinde by se melo prat nez v pracce. v rukach mi to ani neprijde hygienicke... este na valse, ne? kolik ze ma maminka roku? 😀
i podelane plinky peru jen na 60 a fleky na nicem nemam...

s.arik
20. okt 2008

tak já mám teda malinko nobl svátečních hadříků, co peru jedině v ruce, neb jsou světlé, jinak 99% hadrů miminčích i dospěláckých peru v pračce, světlé s tmavým, všecko do kupy na 60 v mýdlovém slizu.

jitutuli
3. okt 2012

Holky teď si třídím prádlo podle barev na praní. Maličký má nové triko a nevím kam s ním 🙂 je hnědé a rukávy má bílé. takový ten dvojí efekt (jakoby dlouhý rukáv a na tom krátký) nejspíš asi ručně... ☹

anjelicek26
3. okt 2012

@jitutuli - ja periem vsetko detske v pracke, nic nefarbi, ved preco by malo? Malej veci spolu a maleho tiez, biele, modre, ruzove, rifle, za posledne roky sa nic-moc nestalo 😀

jitutuli
3. okt 2012

jako všechny barvy dohromady? 🙂 no to jsen si ještě netroufla...

ladenka
3. okt 2012

nejdřív jsem si myslela, že si z nás zase někdo dělá srandu 😖
všechno od začátku peru v pračce, ani mě nenapadlo to práv v ruce, z počátku jsem prala dětské zvlášť, ale tak od roku peru společně s naším ... a peru všechny barvy dohromady, nic nepouští

erikasadek
3. okt 2012

@anjelicek26 aj ja perie takto len s jednou vynimkou bez specialneho sacieho papiera si netrufam farba ostane na nom po vybere s pracky a pradlo je krasne farebne kao za nova.. 😉 🙂

anjelicek26
3. okt 2012

@jitutuli - no 😀 Preco by nieco malo pustat?? Taku vec by som sa pravdu povediac potom bala dietatu obliect, ze je v tom nejake cudne nestabilne farbivo 😝 My tak fakt fungujeme uz roky a v pohode, triedim jedine dospelacke - teda vytriedim biele kosele, bluzky, tielka, to periem osobitne, inak tiez - vsetko spolu.