Sebamed, kozmetika pre bábätká. Treba ju zmývať vodou?

petaba
12. aug 2007

Ahojte treba tuto kozmetiku poumyti zmyt este cistou vodou? Vacsina mamiciek totiz tvrdi, ze nie! Aky mate na to nazor?

katarinas
12. aug 2007

Peta, my pouzivame SebaMed od narodenia, obvyklym sposobom 😉 , po kupani som malu nesprchovala, ved miminko sa neuspini (teda okrem zadocku 🙂 ) a neboli ziadne problemy. Ja na SebaMed nedam dopustit... 🤐

petaba
autor
12. aug 2007

Ja ho tiez pouzivam od narodenia len ma tak napadlo ci ho treba oplachovat alebo nie, lebo to tam nepisu, ale ked to ma 5,5 ph

kacka79
13. aug 2007

ahojky, také používám seba med, občas weledu a jsem moc spokojená 🙂 neoplachuji..

franti
13. aug 2007

ahoj babenky...preco neoplachovat mydlo z telicka? teda ak som dobre pochopila, ze sa bavite o mydlach a sprchovych samponoch. ved aj vy sa oplachnete ked sa namydlite...ci nie? 😕

kacka79
13. aug 2007

já vždy dám trošku toho mycího přípravku do vody a pak s tim Filípka myju..tak jsem myslela, že ho potom neoplachuji čistou vodou 🙂

sylvie
13. aug 2007

ahoj, ja neoplachujem.. tiez pouzivam sebamed od narodenia.. striedam myciu emulziu s penou do kupela..

franti
13. aug 2007

aha...takze tak, no s tymto skusenosti nemam, tak preto som sa pytala 😉 ja maleho od narodenia umyvam detskym mydlom, takze to oplachujem 😀

susanh
13. aug 2007

Tiez ma nikdy nenapadlo oplachovat. Ale ta detska kozmetika je hadam naozaj taka setrna, ze nespravi zle.

coxa
13. aug 2007

Ahoj, my jsme Sebamed používali asi týden neoplachovali jsme a neseděl nám, Vojta měl po něm kůžičku jak hrošík a ještě s hrubou krupičkou. ☹ Teď používáme jiné značky, taky neoplachujeme (vysloveně to na nich píšou, že neoplachovat) a v pohodě. Jo a ani v porodnici nám neříkali, že bychom měli prcky oplachovat, tak mě to ani nenapadlo. 😉

hanka274
14. aug 2007

ahoj, aj my pouzivame sebamed-tiez som spokojna...
a k umyvaniu, resp. oplachovaniu...ak je malinke babo, ktore sa kupe vo vanicke, tak sa nemusi oplachovat....vacsie ktore sa kupu vo vani sa uz zrejme oplachuju "automaticky"...

myval
16. aug 2007

Já mám Sebamed na koupání - spokojenost, ale jak se malá narodila, tak jsem měla v porodnici od Sebamedu vlhčené ubrousky, a byly napuštěné olejem - hrůza, takové opruzeniny s kt. jsme z porodnice odjížděly bych nepřála nikomu. Takže na tyhle ubrousky asi fakt dávat pozor. Není vždy olej dobrý, a navíc tyhle ubrousky jsou opravdu dost nasáklé.

milhaus
16. aug 2007

ja použivam od seba medu mydlo doteraz a vždy som ho oplachovala
inak mam aj olejček ale dr.mi potom napisala excipial i lipolotio na suchu kožu a tak mame to namiesto olejčeka a obrusky na rit použivam bud fialove tesco alebo z jednoty take žlte

maca793
17. aug 2007

ahojte ja som sebamed vyskúšala len ako vzorky a nebola som s ním spokojná. malá sa vyhádzala a mala z toho suchú pokožku. ☹

wladka
17. aug 2007

petaba, vidim, ze mas male dietatko.. ja som pouzivala a aj doteraz pouzivam penu na kupanie, ktoru vo vode spenim.. 😉,a neoplachujem .. ziadne mydlo, ani sampon som do polroka nepouzivala, vlastne som tou penou presla vlasky.. teraz mame dlhsie vlasky 😉 tak samponujeme, a to je uz o inom..

wladka
17. aug 2007

ale vlastne, ano.. oplachujem, ale tou vodou co ma vo vanicke, mame krhlu 😅 akoze sprcha 😀 .. ziadna cista 😉

jaja0110
16. sep 2008

babenky nam sa na bradicke spravil hrozny vysyp zo slintania. idu nam zubky a tie sliny na tu bradu zaposobili nejak agresivne, az sa mi mala vyhadzala, ma celu bradu zacervenanu a taku ako vyrazkavu... ktosi mi poradil davat na to sebamed- ale ten co sa dava na ritku, ze to pomaha 😕
Mate s tym niekto skusenost? Diiik

cartmanko
17. sep 2008

my ked kupeme tak ju potom aj oplachnem cistou chlorovou vodou z vodovodu 🙂

babulik22
17. sep 2008

ahojte,ja som pouzivala do polroka seba med mliecko aj penu do kupela tu som neoplachovala.tak isto aj krem na zadocek od seba medu.ale uz pouzivame niveu a na zadocek sudokrem.mliecko aj pena v pohode,ale kremik na zadocku prestal vyhovovat,lebo sa malej urobili vyrasticky a sudokrem zabral 🙂

wali
17. sep 2008

jaja - my sme to nemali sice moc, ale obcas tiez mal cervenu bradicku od slin, tak som to riesila tak, ze som mu vzdy bradu nakremovala modrou indulonou. ta je mastna a vytvorila taky film na pokozke, takze slinky sa nedostali priamo na pokozku. ten sebamed som neskusala - nepocula som o tom.

evkajojo
4. nov 2009

Ahojte,neviem sa rozhodnut pre detsku kozmetiku,neviem co bude malickej robit dobre,preto by som chcela vzorky,neviete kde ich zozeniem?v lekarnach,pytala som sa ale nemali...
evkajojo

titkovamiriam
4. nov 2009

www.nivea.sk napis im oni posielaju aj vzorky obruskov
www.hipp.sk
www.chicco.sk

soanpe
4. nov 2009

evkajojo
tak do 4m si vystačíte jen s vodou.nezatěžovala bych miminku kůži žádnou kosmetikou,já o dneška používám obyčejnou glycerinovou mast míchanou v lékarně.na recept stojí 30,- používala jsem ji na břicho celé těhu a nemám jedinou strii.
mýdlo jsme začala používat až s příkrmy a to bylo i období,kdy Sofí začala trávit víc času na zemi než v postýlce 😉

titkovamiriam
4. nov 2009

slovensky link je blbost 😅

misak78
4. nov 2009

ahoj, tak já mám pro malou vše od sebamedu- poradil jak pediatr, tak alergolog. Ii ubrousky- ale ty používám sporadicky. V porodnici mi totiž jedná opravdu stará sestřička poradila, ať si v lékárně koupím Perlan, lékárenský slunečnicový olej a lékárensky udělanou dětskou mast(je to Rybilka, akorát tam nejsou žádné konzervanty atd. žádná chemie). Perlan si nastříhám na požadovanou velikost, slunečnicovým olejem "naťupkám" aby se nasákl a tím jí od narození utírám. Ani jednou neměla opruzeniny, bobíky tím jdou umýt(když je katastrofa 😀 tak samozřejmě sprška...) a když jí otírám, tak jí rovnou promazávám. Natření prdelky dětskou mastí je takový nadstandard 🙂. Ušetřila sem díky tomu spoustu peněz...

lula5
4. nov 2009

Evkajojo, to na dietati ides testovat rozne druhy kozmetiky? Neni velka pravdepodobnost, ze jej vobec nejaka nesadne... Ja na sebamed nedam dopustit a teraz pouzivame aj Biodermu.

lienka43
4. nov 2009

Tak ja som malu od malicka mazala cistym olivovym olejom z lekarne a asi az od 6 mesiaca som zacala pouzivat kozmetiku Hipp, ale myslim ze Sebamed (mala som vzorky z nemocnicë) je tiez vyborny. Jinak Biodermu by som asi nasej malej nekupila ja som ju pouzivala na tvar a mala som taku prisernu reakciu ze som mesiac nemohla dat ziaden krem na telo :(...Ale kazdemu vyhovuje nieco ine, ja som mala zlu skusenost.

soanpe
4. nov 2009

na olivový olej má moje dcerka a si další 4 děti v okolí alergii 😖

lienka43
4. nov 2009

Kazdy to mame inak ☹ naozaj treba skusit ale opatrne, ak ma matka citlivu plet tak je dobre sa poradit s detskou doktorkou a nezatazovat zbytocne kozu kozmetikou, glycerinovu mast sme mali tiez a je vyborna...

soanpe
4. nov 2009

lienka,nedám na ní dopustit 🙂 a i do zimy je dobrá,protže neobsahuje vodu