Šúpu sa mu chodidlá. Poraďte

vka
11. okt 2007

Mamičky chcem vas poprosiť o radu mam 3,5r syna ked je dlhšie vo vode kolo prstov a nižšie sa mu šupe koža proste vyzera to ako ked po opalovani ta stara odchadza a nova sa pod nou tvori ked mu to nakremujem na druhy den nič sice citim tam take hrbolčeky ale už sa nešupe a ked zasa vlezie do vane na dlhšie tak je to zasa nestretli ste sa s tym da sa to nejakou mastičkou vyliečiť či je nutne isť na kožne dakujem 😒

bubaczik
11. okt 2007

..nevie,ale podla mna je to plesen 😅

maruschka
11. okt 2007

Ja to mám od narodienia.Nie je to pleseň,keď som bola malá,doktorka mi povedala,že jednoducho to treba po kúpaní dobre vysušiť a až potom dať do ponožiek a často striedať obuv,aby mi nohy nezvlhli.Že to je obyčajné šúpanie kože.Ale možno teraz sú už na to krémy,čo ja viem Lamisil crm,alebo niečo také antimykotické..

terezzka11
11. okt 2007

podla mna ti je normalne. kozicka odumiera a tvori sa nova. ak to nema zacervenane, alebo nie je mrzuty, ze by ho to svrbelo, myslim, ze lekarke utekat netreba. staci spomenut na najblizsej poradni. zatial mu to len natieraj obycajnou nechtikovou indulonou.

vka
autor
11. okt 2007

ked on si alebo aj ja to po kupeli ošupene tu kožu otrhneme ma aj 2cm už som rozmzšlala nad kalciovou mastičkou čo vy na to

maruschka
11. okt 2007

vka,v podstate to je normálne šúpane nôh,to sa robí každému,lenže niekomu viac,niekomu menej.Mne napríklad viac.Ale skús to spomenúť doktorke,čo povie.Inak kalciovka nič nepokazí,ale neviem,či pomôže

barborkau
11. okt 2007

tiez si myslim, ze by to mohlo byt mykotickeho povodu a sla by som sa opytat na kozne. Teraz su vselijake lieky, aj na jednorazove uzitie a je po probleme. Ja by som sa asi obavala, ze by si tym supanim koze zasiel do ziveho a potom je tam riziko infekcie, co by uz mohlo byt bolestive...

viamka
11. okt 2007

ak chces odpoved na otazku mikoza ano/nie, tak to poriesi len kozny. jeden ster hadam vydrzite, ci nie? a potom budes vediet, cim natierat! ak aj ster bude negativny, na takom citlivom mieste je to len otazka casu.... osetruj, ako ti tu radili: sucha nozka - nespotena, castejsie striedat obuv, ponozky, cez obedny spanok vetrat naboso, nie moc mastit, koza je samopremastovacia a tiez sa odumretych buniek zdavuje sama, nesup nasilu.....ale ako som uz pisala, pories to na koznom, mikozy sa moooooooooooc lahko prenasaju.......

katka432
11. okt 2007

vka,aj nasej malej sa supali,neviem ci je to to iste,lebo mala ma iba 8mes,ale ajtak ti o tom napisem...na nozkach sa jej supala kozicka edzi prsteki,sme si to vsimli asi v 2mes,tak som sa pytala lekarky,ze co to je,a ona ze to ked sa nozka spoti,tak tam je jemna kozicka a ta sa zacne supat,kazala nam nozky poriadne natierat aj medzi prstekmi,ale hlavne predtym poriadne vyutierat..tak som jej zacala utierat medzi prstami tymi palickami co su do usi aby to bolo poriadne a kremovat uplne dokladne,a zmyzlo to..

vka
autor
11. okt 2007

skusim mu nožičky močiť v soli a aj tu kalciovu ak nezaberie do tyždna tak s nim skočim na kožne a povyhadzujem aj umele pančuchy lebo ma zopar takých a može to byť asi aj z toho budem musela kupovať tie TATRASVIT asi tie su take vzušnejšie v lete nemal nič noha mu dychala tak vdaka za rady

biccy
11. okt 2007

Vka,a nebude mu ta sol este viac vysusovat nožky? 😕
Podla mna to nie je normalne supanie koze,ale mykoza.Skus sa spytat Dr.
Maruschka,pises,ze to nie je plesen,ale odporucas antimykoticku mast. 😕 trosku si protirecis. 😅 😅

zuzu13
11. okt 2007

syn to mal a používal masstičku canesten...ale treba isť na kožné....

vka
autor
12. okt 2007

ahoj holky bola som včera v lekarni že to nieje nič važne dala mi masť INFADOLAN a mam mu to natierať rano i večer ked ide spať vraj je to prejav na spotenu nožičku alebo na umele vlakbna a to stym ma pravdu ma zopar pančuch umelých činskych tak tie mu davať nebudem dokupila som mu tatrasvitky a aj jedny bavlnene och keby neboli take drake č 104 stoji 170sk to je sen vraj po tyždni keby sa to nezmenilo mam zajsť na kožne

certica
12. okt 2007

vka, mozno aj taketo nieco by vam pomohlo: http://www.magister.sk/-p-5809.html

existuje aj olej do kupela, resp. po kupani natriet este vlhku pokozku

vka
autor
12. okt 2007

deťom davm do kupela zopar kvapiek oivoveho oleja čo normalne uživam ja v kychyni mate certica mate s tym olejčekom skusenosti

certica
12. okt 2007

vka,
nas krpec mal niekedy v aprili taky problem, ze sa mu na dlaniach, prstoch ruk a hlavne noh supala pokozka, az mal dokonca na palcoch noh hlboke praskliny. boli sme u obvodnej, ta zahlasila, ze je to plesnove a kazala nam tyzden natierat nejakou protimykotickou mastickou s tym, ze by to malo po 2-3dnoch vyrazne zabrat. vobec sa to nezlepsilo, tak som si od nej vypytala listok ku koznemu a tam mi povedali, ze ziadna plesen, ale iritativna dermatitida - co vraj znamena, ze ma citlivejsiu pokozku a bude mozno mavat s tymto problemy, aj ked pricina nie je uplne znama. kazali nam vyhybat sa prilisnemu kupaniu a styku s vodou, no a dostali sme ten olejcek + nejake 2 masticky (teraz si nespomeniem na nazov). kazdopadne ten olej vraj mozno pouzivat bezne dlhodobo, nie je ani na predpis.
ja ho len sem tam davam, ale odvtedy sme viac taketo problemy nemali, vlastne ani nikdy v minulosti, takze tazko povedat, co to naozaj bolo 😅

certica
12. okt 2007

aj chodidla sa mu supali, okolo paty, ale hlavne okolo prstekov a na

vka
autor
12. okt 2007

takže ten olejček vam pomohol ja skusim to najprv s tou mastičkou a ked nie tak ten olej ako trapi ma to lebo ked sme v lete či v zime chodievali na kupko tam deti stale na nohach šlapky len aby nahodou volačo nechytila tak ako ja v porodnici čo mam pliesen doteraz sice len to zimne obdobie a neustale natieram raz je fajn a inokedy 😔

ramzesa
12. okt 2007

vka- mojmu sa to tiez sem-tam robilo,ale nie vzdy. Boli sme na koznom, ziadny ster nic.Poradila nam Imazol krem. (nie krempasta) a cojaviem ci pomohlo, asi hej, uz to nema. Ale sem-tam sa to objavi. Ale uz som pocula, ze aj z umelych ponoziek sa to moze stat. Vraj alergia, no mozno, ja si myslim,ze z umelych ponoziek su to skor plesne. Ale my kupujeme bavlnene a ziadne cinske topanky, ani botazky. Nasmu sa velmi potia nozky,tak doma chodi bez papuc, iba v ponozkach.

certica
12. okt 2007

ramzesa, my sme tiez dostali imazol (taka zeleno-biela tuba nie?), to je ten protimykoticky a nezabralo, lebo ta diagnoza nebola spravna.
vka - ak to neprejde, najlepsie fakt ku koznemu. ten infadolan sa pouziva aj pri novorodencoch, viki maval suche kotnicky a tiez sa mal prve mesiace suchu pokozku, tak sme to pouzivali-je to velmi mastne, takze by mohlo pomoct premastit tie suche miesta

ramzesa
12. okt 2007

certica- presne ten. My sme chodili na baby plavanie a uz ked bezkal,tak sa mu to objavilo. Ale bolo nam povedane,ze to aj z toho ako tie deticky sa stavaju na spicky v bazeniku a maju rozmocene nozky, tak sa im odiera kozicka. Tak nam dala ten Imazol krem aj ako prevenciu a aj ak by nahodou tam predsa nieco mal.Teraz ked sa mu to obcas vrati,tak naozaj len v malej miere, ak vobec. Uz dlho som nic nespozorovala.

lenadka
12. okt 2007

vka, mne sa to raz urobilo a kozna povedala tiez ze to nie je pliesen a dala mi kerasal krem, volnepredajny v lekarni. Kukala som nan ze naco mi to je ved preco mastit a zmakcovat kozu ked sa mi supe???Ale fakt to zbera a koza na nohe normalne omladne, tak ze si to davam ked mam pocit, ze chcem mat pekne nozicky s casu na cas. Po sprche vecer natriet a dat na to bavlnene ponozky-rano chodidla ako nove🙂... malej sa po porode supali a nam dali ondrejovu mast-krasne levandulovo vonala a pomohla tiez 😉

matinkaa
18. okt 2007

ten olejček co vka píše je ozaj dobrý baby

vavka33
29. jún 2008

Mojej Lee sa nieco cudne robi na palceku na nohe a medzi prstekom,ma to take suche,potom jej to praskne do krvi a teraz jej vyrasta nechtik a zo spodu nema ziadny,akoby jej to odumrelo-ten stary nechtik.Boli sme aj u detskej,dostala krem aj u koznej a dostala robenu vodicku na potieranie,no nic nepomaha.dnes sme sli na chirurgiu,ale vraj to nie je nic chirurgicke.Podla mna je to pliesen,no neviem co uz na to davat.Mala uz vsetko mozne,dnes som jej to zacala macat v repiku a natietat canestenom.uvidime.Ale asi zas pojdeme na kozne a dam spravit ten ster,co tu spominate.

bubba
29. jún 2008

podla mna mu rastu chodidla a koza nestiha dorstat tak sa jemne supe mojej malej sa to tiez sem tam spravi

bibula
29. jún 2008

vitaminy a mineraly,ak kojis-nepozerala som profil-pozri si aj svoje chodidla a dlane. 😉

gucz
29. jún 2008

piridoxín zabral na šúpanie nožičiek mojej neterke

simona7660
25. máj 2009

Ja mam so synom tiez taky probem. Testy na rozne bakterie vysli negativne. Bolo mi povedane ze to moze byt z antibiotik ktore uzival ako 3mesacny. Kozna mi predpisala batrafen zmiesany s kalciovou mastou a viac krat denne mu to natieram mastou lipobase. Je to lepsie ale stale sa mu supu nozicky.

tatolu
25. máj 2009

Ja osobne mávam tiež problémy so šúpaním kožky okolo brušiek prsotov. Nová je motom trošku popukaná a naozaj to dosť bolí... Nikde som s tým nebola. Mne ale vždy zaberie pomoranč a následné mastenie indulonou - denne aspon jeden - behom dvoch dní to prestane bolieť a svrbieť a potom sa to akosi ucelí samé...

Môjmu najstaršiemu, keď mal asi 1/2 roka sa tiaž začali šúpať okolo brušiek. Indulona samotná nepomohla, tak som mu dala, čo som doma práve mala - grep s cukrom. Na druhý deň to mal zahojené.

Aj jednemu z dvojčiat - jemu sa ale lúpalo na nožičkách medzi palčekmi, pomohol pomaranč.

Netvrdím, že pomôže aj vám. Ja som ich nasadila iba preto, že viem, že mne pomáha a vsadila som na to, že môžu mať pokožku po mne 😔

jenifer207
4. feb 2012

@katka432 Možem sa ťa spytať s čim si mastila tie nožičky dcerke ked sa šupali??,lebo my tiež mame s dcerkou ten isty problem šupaju sa jej nožičky a nevie si dať rady stym.Vopred Dakujem

terka12372
26. júl 2012

je to normalne ked ma 13 rocne dievca ze sa jej supe koza na petach aj na na prstach ?