Syn má suché fľaky na nohách. Čím ich mám krémovať?

spantex
24. nov 2008

Ahojte. Môj syn 19 mes má na nohách suché fľaky. Niekedy mu zmiznú, potom sa zase objavia. Krémujem mu ich hormonálnym krémom ale chcela by som nieťo setrnejšie. Používam po každom kúpeli telové mlieko alebo krém. Za každú radu ďakujem.

katarina.banska
17. máj 2010

ahojte
prosim vas, ktory krem by ste mi odporucili na suche rucky,nozky a brusko. mam modru indulonu no ta nezabera.
dakujem

talinka
17. máj 2010

katarina, pocula som , ze indulona zabera velmi dobre...mozno by som skusila Biodermu...my mame tiez problemy s kozou, suche flaky,ale sme sledovani u koznej a ta nam predpisuje kyselinu mliecnu na premastovanie, nakolko malym detom sa to netvori , teda aspon nasmu Tominovi, nam dospelym ano a este natierame takym hnedym smradlavym kremom a kupeme sa denne v Oilatum aj to je skvela vec...

talinka
17. máj 2010

aha a zabudla som dodat, ze kozna nam zavrhla vsetky detske znacky okrem Biodermy, preto ti ju radim ...my pouzivame len tu

berus222
17. máj 2010

nas to mal na stehnach a natierala som mu to excipialom. krasne mu to zmizlo.

talinka
17. máj 2010

ano, excipial sme mavali kedysi aj my v zaciatkoch,ked mal pol roka...potom uz nezaberal...toto je individualne asi u kazdeho dietata, treba len skusat...ale zas nie moc experimentovat s detskou kozickou... 😅

katarina.banska
17. máj 2010

aj ja mam kozmetiku len biodermu, no zatial kupem len v cistej vode. mame len 11 dni 🙂
chcem kupit biodermu tak dufam, ze zaberie. vsak ju nebudem natierat celu a zakazdym, ale len rucky a nozky. mame aj olivovy olej, no ten nechcem pouzivat 🙂
a kolko asi stoji ta bioderma krem? lebo mam biodermu, ale ta je na zapareniny

talinka
17. máj 2010

katarina, asi okolo 16-17 eur 200ml

katarina.banska
17. máj 2010

dakujem, tak dufam, ze pomoze 🙂

talinka
17. máj 2010

drzim palce, nech zaberie a ak nie, opytaj sa svojej pediatricky 😉 u deticiek to je velmi caste...a tvoje je este velmi malinke, keby si videla aky sa narodil moj celkom vysuseny 😝

bubinko83
25. jún 2010

kočky viete mi poradit? Dnes som maleho objednala na kožne ale objednali nas až na 6.jula . 😒 Maly ma taku akokeby lišaj na nohach ,ale raz sa to objavi a raz zase zmizne.Problem je v tom že čo ked sa mi to zase do toho datumu čo nam dali na kožnom zmizne? Mam tam ist aj tak snim? A ako mu urči diagnozu ked to dovtedy vybledne alebo čo? Poradte

baculka77
4. júl 2010

ahojte mamičky, my sme mali ten isty problem, aj nam popredpisovali kadejake kremiky cez locoid ( hormon.),modra indulona, nivea , excipial, potom som isla druhej koznej , ta mi dala taky co sa zaraba v lekarni plus biodermu, suche miesta na nohach a na laktoch zmizli, ale po case sa znovu objavili. No a tak som vyskusala krem saforele http://www.docsimon.sk/tovar/saforelle-pediatri... .Cestne slovo ten krem pomohol za jeden den. Vecer este mal popraskanu kozu, suchu a rano nic , koza jemnulinka. Ale urcite pre kazde dietatko zabera nieco ine. Drzim palce nech to cim skôr prejde a ak vam kozna predpise hormon. kremy, tak ak deti s nimi nakremujete, nechodte s nimi na slnko. Ostanu im biele flaky na furt. Moja dcera to tak ma. A to ma nikto neupozornil. Ani kozna, to ale bolo pred 11 rokmi. Tak vsetko dobre vsetkym detickam a mamickam

lenka23
11. aug 2012

@baculka77 ahoj, chcem sa spýtať na to telové mlieko, na ktoré si hodila link. Ja som bola s malým u kožnej, tiež zarábaný krém jeden na noc, druhý ráno na premastenie, trochu sa to ukľudnilo, teraz sa to tiež objavuje, resp. to ani úplne neprešlo. Chcem sa spýtať, či sa vám to ešte objavuje? A natierala si ho len týmto krémom, alebo aj niečím iným?

franziska
11. aug 2012

tiez sme mali tento problem a kupila som si v Rakusku krem na ruky Kamil a ten nam naozaj zabral. Ja som to len nahodou vyskusala ci nepomoze a to sme skusali vsetko mozne aj nemozne z lekarne. Odvtedy co som mu to natierala u to nemame. Su dve moznosti bud to prerastol alebo pomohol ten krem 🙂

baculka77
12. aug 2012

@lenka23 jááááj ja som na to uz skoro aj zabudla 🙂 ale poviem ti ze maly ma 3 roky a nema našťastie ani fliačik, ak ti mám povedať pravdu, nevenovala som tomu uz az taku velku pozornosť, ozik akurat ma napadlo, vieš kedy sa mu uplne polepšila koža? ked sme sa s nim kupali cele leto v našom bazene doma ( muz tam pridával okrem chloru atd, aj zmakčovadlá či čo mi to hovoril) povedala som to našej obvodnej že ako mu pomohla taká voda z bazéna a neverila teda nechcela veriť., ale potom to tušim mával aj občas cez zimu ale iba niekedy a teraz nemá už nič, fakt žiadna prehnaná starostlivosť, ono asi zabera na každeho niečo iné, ale držím palčeky nech nemáte žiadne problémy, ahoj

stvorka80
16. sep 2012

ahojte,moja dcera ma 8 a uz tyzden jej telo natieram Holtovym kremom,poradila mi to lekarnicka a detska lekarka ma odporucila na kozne,povedala,ze to ma z kupaliska,ale zatial cakam aky vysledok bude po tom kreme,natieram jej to 2-3xdenne,uvidime...,pocula som,ze to moze byt aj zo stresu

ducci
18. sep 2012

my sme tiez mali take suche miesta na nozickam aj rukach, doktorka nam predpisala excipal, ale aj bepanthen nam na to pomahal

organicday
28. sep 2012

Ahojte:
Suchá koža, podráždená:
1. pravé nerafinované !!! bambucké maslo (je žltkavé, nie biele. to biele je rafinované a úplne bežne vám ho na každom kroku ponúkajú, bohužial kazí povesť kvalitnému bambuckému maslu 😖 ...)

2. rastlinný olej z marhuľových jadier (tiež Mahuľový olej) v 100% kvalite ale. Aj bábätká ho milujú, už novorodencov môžte s tým masírovať.

3. iba biokozmetiku - netreba to podceňovať! (bohužiaľ na Slovensku je verejnosť veľmi pozadu v informovanosti a používaní skutočnej biokozmetiky. Na druhej strane existuje mnoho predajcov, ktorý zneužívajú toto označenie, preto pozor!)

neváhajte ma kontaktovať pri akejkoľvek otázke z oblasti biokozmetiky, aromaterapie a pod. Som odborná kvalifikovaná aromaterapeutka a mam malého dieťatka.

https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/organic...

awalancha3
5. jan 2013

mamicky...... neumyvat deticky s kozmetickymi chemickymi pripravkami... ziadne detske ci dospelacke sprchove gely, sampony.... nic, len cista voda a ked je to naozaj nevyhnutne, tak si zadovazte uplne prirodne bio mydla, najlepsie rucne robene z prirodneho glycerinu.... znacky neuvadzam, reklamu robit nemienim. Pokozka je tiež orgán a najvacsi z celeho tela s ohromnou absorpocnou schopnostou. Cez nu sa do krvneho obehu a k bunkam dostava vsetko co na nu nanesiete. Napokon, ani dospelí by nemali holdovat vsadepritomnej kozmetickej chémii...nieto este maličké deti...

awalancha3
5. jan 2013

...a ked uz mate naozaj suche miesta a nie ste naklonení bio prirodninám, tak si kupte normalny madlovy vyzivny krem a s tym detickam natierajte tie suche miesta. Ten krem pomaha aj na lupienku a seboreu a urcite zaberie aj na ine neplechy..... alebo este skuste Niveu soft, v bielom kelimku......

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikani
27. feb 2013

moja dcérka mala tiež také suché flaky a po vyskúšaní všetkého možného nám pomohol bepanthen...

bazalka01
3. mar 2013

Ja odporúčam LIPIKAR BAUME od La Roche-Posay. Je to vhodné aj na atopickú kožu dojčiat a batoľat. Kozmetiku tejto značky dostať kúpiť v lekárni, alebo cez internet. Takmer v každej lekárni majú k dispozícií vzorky takže sa to dá vopred vyskúšať. Zatiaľ všetkým, ktorým som to poradila pomohlo.

milota164
19. jún 2015

my pouzivame Bepanthen, super premasti suche miesta, pomaha v prevencii proti zapareninam,neobsahuje zinok takze nevysusuje

pe
23. jún 2015

súhlasím, Bepanthen je na to perfektný, je veľmi príjemný, deti ho majú radi a je veľmi účinný proti zapareninám, aj na suché, podráždené miesta, krásne to ukľudní a preliči 🙂

aleala
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
borka8
30. jún 2015

nám sa úplne najviac osvedčil balzam na suchú pokožku od Töpfer, zanecháva jemnú vrstvu, ale nie mastnú pokožku. Kokosový olej skôr vysušoval a nakoniec pokožka svrbela ešte viac. Odvtedy používame skoro všetko od Töpfer a sme spokojní. Plánujem ešte kúpiť marhuľový olej - ten je vraj pre deti perfektný.

modrofuzik11
4. aug 2015

u vsetkych troch deti nam na toto zafungoval bepanthen. je fakt dobry. pouzivam ho velmi rada. vzdy pomoze. zo zaciatku som pouzivala aj excipial a dokonca bepanthen sa nam osvedcil viac. treba poskusat, urcite nieco "sadne".

maykaaa1122
29. jún 2016

my pouzivame Bepanthen extra, super premasti suche miesta, pomaha v prevencii proti zapareninam,neobsahuje zinok takze nevysusuje.. 🙂 🙂

liviadanova
21. júl 2016

Ahoj, tiež nás teraz trápil rovnaký problém. Dcérke sa na brušku, bokoch a chrbáte objali malinké pupienky, vyzeralo to ako potníčky. Veľmi ju to však svrbelo a škriabala si to a tak som pátrala čo neutrálne by som mohla vyskúšať. Skúsili sme upokojujúcu starostlivosť od Weledy, konkrétne upokojujúci pleťový krém a po pár dňoch sa dcérka prestala škrábať po brušku a suché miesta zmizli. 🙂 🙂 🙂

marylinmary
21. júl 2016

@liviadanova krem pomohol, ale neboli ste s tym u lekarky co to mohlo byt? 🙂