Syn má suché fľaky na nohách. Čím ich mám krémovať?

spantex
24. nov 2008

Ahojte. Môj syn 19 mes má na nohách suché fľaky. Niekedy mu zmiznú, potom sa zase objavia. Krémujem mu ich hormonálnym krémom ale chcela by som nieťo setrnejšie. Používam po každom kúpeli telové mlieko alebo krém. Za každú radu ďakujem.

denisocka
24. nov 2008

aj my to máme,ak myslíš niečo ako lišaj -je to niekedy aj slabo červene - može to byť toto?

spantex
autor
24. nov 2008

Také slabo červené, bledo hnedé, sú to také nesúmerné drsné fľaky.

sirinka
24. nov 2008

no klara take mala na nohach pri prstoch a nakoniec to bola plesen...takze ja by som s tym iste sla ku koznej...

martinka16
24. nov 2008

spantex moze to byt aj prejav potravinovej alergie ,,,,Samko to mal na celom telicku ako lisaj raz zmizlo raz sa objavilo ale vascinou nic nerobilo len to tam bolo ani vacsie ani mensie nakoniec to bol nejaky kozny prejav na ktory stacilo mlieko na suchu pokozku z lekarne poradila mi ho pediatricka ale nazov si uz nepamatam

julca80
24. nov 2008

aj mala to teraz ma, uz asi nieco vyse tyzdna. Sem-tam po tele take malinke vysusene fliacky, ma to aj na jednej rucicke, na nohe ich ma zopar. Uz sme to predtym mali, ale len malo takychto fliackov. Teraz sa mi zda, ze ich ma viac. Natieram jej ich mastou Locoid Lipocream 0.1%, co nam este vtedy naposledy na to predpisala dr.
Pravdupovediac sa mi to nepaci, ked to ma po tele. Ak jej to nezmizne do 2tyzdnov, tak si pojdem vypytat nieco ine na to. 😒

denisocka
24. nov 2008

no my to máme ako martinka16, ja ho natieram excipialom a teraz toto natieram kyselinou mliečnou. my sme začali používať do kupela johnson na dobry spánok-tak bud z toho,alebo z toho že som pojedla paradajku

spantex
autor
24. nov 2008

Aj ja mu to natieram krémom Locoid Lip 0.1. Dnes som mu natrela 3. deň, tak uvidím kedy a či zmiznú.

julca80
24. nov 2008

my tiez pouzivame do kupela Johnoson Na dobry spanok a po kupani natieram Excipialom cele telo, a to uz davnejsie. Nechapem z coho to moze mat?! 😕 😒

denisocka
25. nov 2008

ja si myslím že aj z toho johnsonu , presne toto sme mali ked mal asi mesiaca anaivne som kupila johnsoń na dobry spanok aby lepšie spla a miesto toho sme boli sami lišaj

riusik
25. nov 2008

ahojte, moj tomasko mal nieco podobne, najma na nozickach, lekarka (pediatricka!) takisto predpisala hormonalnu mast (locoid...), kozna lekarka zasadne proti hormonom v takomto pripade, odporucila olejovu prisadu do kupela balneum herbal plus a premastujuci a hydratacny krem atoderm fy bioderma. je to 500 ml balenie s davkovacom za cca 570 skk. podla mna super, pokozka krasna hladka. i ked, priznavam, na jesen sa znova objavili nejake tie fliacky, u nas na rukach - zapastiach, ale pravidelnym natieranim zmizli. to balneum sme nepouzivali dlho, potom som presla na sebamed... skuste najskor taketo nieco ako hormony. po nich to mizne skor, ale to neznamena, ze sa to nevrati a naco takym malym deturencom tlacit hormony, vsak? prajem vela uspechov a krasnu hladku pokozku 😉

simaha
25. nov 2008

Moj maly to mal na chrbate.Najprv som si myslela ze je to zaparenina lebo to mal pri pase a vtej dobe sme mali zle plienky a precikaval sa mi.Ale postupne sa mu to rozsirilo po celom chrbate a aj na ruky.Doktorka nam predpisala telove mlieko Excipial U Lipolotio.Natierame ho uz len tym mlieckom a uz fliacky nema.

medka29
26. nov 2008

Môj syn to mal na rúčkach a nožičkách. Pediatrička nás poslala dermatologičke a tá nám vyradila zo života pracie prášky /okrem Lovely/, bežné kozmetické prípravky na dieťa a alergény zo stravy. Predpísala nám špeciálnu masť miešanú v lekárni, ktorej základ je ichtiol a taktiež telové mlieko po kúpaní, ktoré nám takisto spravili v lekárni.
Umývam ho len mydlom oilatum a emulziu oilatum dávam aj do kúpeľa.
Suché fliačky zmizli do týždňa. Takže môžem poradiť veľmi jednoducho treba ísť detskej dermatologičke.

denisocka
26. nov 2008

ale zas je dematologička a dermatologička,my sme boli na kožnom oddelení v ambulancii a bolo jejs miešne s čím som prišla a kazala kupiť dermalibour na líčka čo stalo 300sk a nadalej s excipialom, do vody balneum plus-ale ten nam robil horšie

bigfree
26. nov 2008

medka29 .... chcem sa spýtať, tie miešané maste v lekárni, ktoré ste dostali ... bola jedna taká hnedá, to akože liek a druhá taká biela s miernym zápachom, na premastienie?
Také sme dostali i my, natieram to 6. deň a len mierne zlepšenie. Pediatrička nám predpísala Excipial U Lipolotio, ale z toho to mala viac rozdráždené až červené takmer do krvi, tak nám dala infadolan mastičku, tá jej robila dobre, ale kožná nám dala tie robené maste.... Dnes som sa rozhodla, že všetky mastičky vysadím a budem jej to natierať materským mliekom. Poradila to známej v čínskej reštaurácii jedna číňanka a už i inde som sa dočítala od slovenskej mamičky, že čokoľvek u detí natierala materským mliekom a ocenila to u všetkých 3 detí.

bystricanka
26. nov 2008

ahojte...aj môj malý má suché fliačky na nohách. Mne dr.povedala, že to je z prechodu na zimu. 😖 Mal to aj minulý rok na jesen a na jar sa mu to stratilo. Natieram mu to excipialom a zatial zabera

spantex
autor
26. nov 2008

Dnes som kúpila ten Excipial, vyskúšam. K dermatologičke nechcem ísť. Nemyslím si,že je to také vážne.

medka29
26. nov 2008

moj maly mal len maly fliacik asi tri mesiace, tak som to vobec neriesila, ale potom za dva tyzdne sa mu to naraz rozliezlo po celom tele...preto som sla na odborne vysetrenie resp. pre radu a pomohlo.
Dokonca mi poradila, ze to mozu drazdit aj pancusky...takze pancusky len ked sa ide von a po prichode do tepla rychlo prezliect bavlnene volne gate.

Bigfree...hneda mast bola ta s ichtiolom (neviem ci makke alebo tvrde i/y) 🙂 a ta druha na premastenie biela ale nezapacha vobec ma neutralnu vonu a je tam tusim nejaka kyselina...ale aka netusim

zuzula28
27. nov 2008

ahojte, my to máme cez zimu tiež, ako prídu pančuchy 😝 , už aj fliačky vyskakujú...takže sa kúpeme len každý tretí deň (ale inak sa umývame každý deň, nesmrdíme 😀 ), do kúpeľa si dávame balneum hermal, škaredšie fliačky natierame Holtovým krémikom (ale len občas a v tenkej vrstvičke) a mliečko samozrejme Excipial U Lipolotio, to je asi fakt najlepšia vecička na telíčko, možu ísť všetci Johnsoni a spol. do riťkároviec... 😵

wali
27. nov 2008

u nas to bolo tiez pancuskami - teraz sa vyrabaju take, ktore obsahuju aj nejaky elastan, aby sa pekne natahovali a pediatricka vravela, ze najlepsie su tie stare klasicke, co sice vyzeraju strasne nemoderne, ale su cele balvnene. takze tiez pouzivam pancusky, len ked ideme von, inak mu ich hned prezliekam, len co mam moznost. a inak samozrejme - premastovat, premastovat..

riusik
27. nov 2008

u nas excipial nezabral, tak sme presli na biodermu ako som pisala vyssie...

deina
27. nov 2008

Aj my mame excipial a este nejaku mast od koznej, ta je velmi dobra, riadne mastna, ale ked ho tym mastim dva, tri dni, prejde to. Hovorila nam, ze dokonca ani Lovelu nech nepouzivame, vraj najlepsie je obycajne mydlo na pranie nastruhat na bielizen a tak vyprat.

svjana
1. dec 2008

Ahojte!
Aj moja malá má na nožičkách také fliačiky, hlavne na kolienkach, niekedy aj na laktíkoch a okolo krku. Dlho nám lekárka dokola kázala používať locoid, ten jej na chvíľu zabral, ale nemôžem a nechcem ho používať stále.
Teraz sme boli u kožnej a tá nám dala roztok do kúpela Oilatum, dva vrchnáčiky dám do vane a malá má úplne jemnú kožičku potom. A suché miesta jej natieram Dexerylom, a kamoška robí s kozmetikou cannaderm a odtiaľ detský krémik Robátko, ten nám super pomáha aj v zime na lišajky, a požívam ho aj ja...

spantex
autor
1. dec 2008

Tak nám to mliečko Excipial U Lipolotio pomáha. Nič iného teraz nepoužívam.

veronika13
1. dec 2008

svjana, to čo opisuješ vyzerá na atopický ekzém, ten vám nezistili?
tie suché fliačiky máme aj my, nám pomáha modrá indulona, na líčkach ich má ale stále, taká drsná koža, niekedy aj začervenané, na to mám masť z Weledy, ale keď nenatriem, hneď to poznať, tak by som potrebovala skúsiť niečo čo zaberie na dlhšie, najlepšie čo to vylieči. Obmedzujem u malého čokoládu, tá vraj robí zle na ekzémy, zdá sa že sa to zlepšilo potom. Asi skúsim to mlieko Excipial čo spomínate, to asi nie je to isté ako masť či áno?

frenchie
1. dec 2008

ahojte. Moj syn ma jeden na nozicke, ale na to zabera ten Excipial. Teraz sme odstavili od plienok a na zadocku sa mu vyhodili dost velke suche flaky.Excipial vobec nepomaha a ani mastne kremy. Este mu zaberie Imazol.Slipky periem v mydlovych vlockach a s tymi este problem nemal. Myslite ze je to preto, lebo do teraz mal zadok v plienke pekne chraneny a teraz nie? Nema s tym niektora skusenosti?

svjana
2. dec 2008

Veronika13, ono že to práve nie je ekzém, malá to nemá v zhyboch, ale zvrchu na kolienku a to má od narodenia skoro, niekedy len bledý fliačik, niekedy suché, a v lete je to ok,zmizne to, teraz na zimu sa to zhoršilo. Že to má asi zdedené po mne, mne sa to v zime tiež sem-tam urobí...neviem

petulienka
2. dec 2008

spantex

nas maly to mava obcas tiez a nam pomaha modra indulona, premastovat to... tak nam povedal aj doki 😉

denda25
9. feb 2010

Ahoj
Moja mala ma 1rok a 5mesiacov na nozickach ale aj trosku na rucickach ma take fliaciky. Ma to niekedy az silno cervene. A vobec to nevizera dobre. Najprv som pouzivala sebamed ale prestala som. A po kupani ju natieram excipialom ale ja si myslim ze to ma este horsie. Ale citala som na internete ze najlepsie na tieto suche lisaje je nejaky krem a vola sa ROBATKO. 🙂
Skuste mi poradit?

hruskaskiku
9. feb 2010

moje skusenosti sú:
Modrá indulona - premastí, zplepsenie postupne
Konopná masť na ekzém - od Cutishelp - zlepšenie u nás za 1 noc, je na nej písané, že je vhodná aj pre maličké deti. Dcéra síce jej vôňu nemusí, uteká len ju zacíti, ale na noc, keď som natrela, viditeľné účinky.
Pôvodne som išla kúpiť Robátko, ale nemali v lekárni.
Takisto som sa rozhodovala, či kúpim krém od Aventu pre deti na suché miesta, alebo bambucké maslo od L´Ocittane, ale cena zvíťazila.

matova
10. feb 2010

moje skúsenosti: tiež premasťovanie konopnou masťou Cultis Help-regeneračná masť pri poškodeniach kože, pri ekzémoch a psoriáze - z lekárne (môžu aj bábätká a tehotné ženy). A už máme aj čistý 100% konopný olej Nobilis Tillia (objednala som z bioshopu). S Excipialom nemám nejaké lepšie skúsenosti.