Umývate svojim detičkám zadočky po každej stolici?

lienka55
5. mar 2009

Zaujimalo by ma ci vasim deturencom umvate pod tecucou vodou zadocky po kazdej stolici,ak je to teda mozne,alebo len poutierate vlhcenymi obruskami?Nakolko kvoli zdravot. problemom nasho syna nam tak kazala dr.,sme si na to zvykli a praktizujeme to stale. 😉

zuzana76
5. mar 2009

ja ano, maleho postavim do sprchy a osprchujem, zda sa mi to hygienickejsie a voda je len voda a nie nejaka chemia, hoci tak nahrubo ho utriem aj vlhcenymi alebo toaletakom.

titkovamiriam
5. mar 2009

ked bol marek mensi tak samozrejme ze ano,tie vlchcene som mala na prve zotretie alebo vonku 😀 ,no kakat na serbel chodil ako 14m.,tak som uz potom mala pokoj

blau
5. mar 2009

ano od narodenia ho umyvam pod tecucou vodou, ked sme doma. Ked nie tak obruskami. Ale umyvala som ho uz aj pod studenou v nakupnom centre nakolko sa to nedalo umyt obruskami 😉

janinah
5. mar 2009

áno, vždy ho umývam 😉

elize
5. mar 2009

ak sa pokaka do plienky tak ho umyvam vzdy ... ak do nocnika tak len poutieram 🙂

jarus74
5. mar 2009

ano aj ja ho vzdy supnem do vane a umyjem rirulu 🙂

k.a.t.k.a.
5. mar 2009

nie, len vlhčenymi obruskami ak sa teda neokadila moooc, ale teraz už kaka do nočníka 😉 jo a chlorova voda vysušuje, ja by som jej neumyvala teda po každej stolici.

rumka
5. mar 2009

aj ja umývam vo vani najprv utrem obrúsom a potom vodou 🙂 obrúsky používam nevoňavé a keby som neumyla vodou zvykne sa vyhádzať 😉

habibi78
5. mar 2009

ak na riedko tak áno, ak na husto tak utriem vlhčenými obrúskami.... ale každý večer pred spaním jej ritulu umývam tak či tak....

sirinka
5. mar 2009

nie, mala kaka iba na nocnik a konzistencia stolice je taka akurat, takze vlhcene uplne stacia a potom vecer klasicka sprcha.

bershka
5. mar 2009

nam dokina zakazala vlhcene utierky a kazala vzdy po kazdom hovienku vyspliechat ritku s vodou

martina46
5. mar 2009

ja som ako malickej vzdy len vodou, teraz, ak mala tuhu kaku, tak som len utrela, riedku pod vodou, ale uz dlhsie kaka do nocnicka, takze len utriem (ak je vobec co utriet 😵 )

sipcek
5. mar 2009

ja tiez umyvam ked ma riedku stolicu,ked formovanu tak len utriem.
martina 46 ako sa ti podarilo tak skoro na nocnik?nasa sedi len ked je oblecena 😠

martina46
5. mar 2009

siocek,
mali sme stastie, malej vobec nevadi sediet na nom 😵

sipcek
5. mar 2009

tak to ti ticho zavidim,nasa ked ju vyzleciem tak vstava.raz som chcela usetrit na plienke,ked som ju videla tlacit,rychlo vyzliekla,posadila,ona sa vystrela a kakanicky boli vsade,len nie v nocniku.tak som mala roboty viac.ved raz sadne 😀
ja som si vsak zvykla na umyvanie dupky,neviem ako budem praktizovat pri nocniku.uvidime. 🙂

bibinka
5. mar 2009

ja umývam po každej stolici, vlhčené utierky nepoužívam vôbec. Alexander si už na to zvykol,teraz keď mi aj sám postojí vo vani, je už lepšie, keď bol menší, tak som ho mala preloženého cez predlaktie a to bola teda fuška 😝.
Nemažem ničím, len keď je chorý, tak má mierne zapareniny a nato dávam rybilku

martina46
5. mar 2009

nasa este sama nestoji, takze toto problem nie je 😀
ale ktovie, ci to vsetko nebude prec, ked zisti, ze moze utiect 😒

sirinka
5. mar 2009

martina neboj, nasa kaka od 10. mesiaca na nocnik a tak si zvykla, ze do plienky pustila len ked sa uz ozaj inac nedalo 😉

edita33
5. mar 2009

mi pouzivame vlhke utierky,,

norik1
5. mar 2009

vlhke utierky len na cestach, ked sme doma tak umyvame...je to setrnejsie pre pokozku. A tiez nam doktorka odporucila uprednostnit vodu pred utierkami 😉

martina46
5. mar 2009

Sisinka, tak si ma ukľudnila 🙂

trixi
5. mar 2009

ano, po kazdom kakani a Matko kaka do nocnika, 3 az 5 krat denne. Vlhcene utierky neznasam a nepouzivam. Inak umyvane prdelky po kakani je ucinne aj u dospelych, ktori trpia na zlatu zilu.

lienka79
5. mar 2009

vlhcenymi obruskami...ked je velky naklad,alebo riedky...tak pod sprchu...ale viac obrusky....

zitaje
5. mar 2009

Moja tiez kaka na 90% do nocnika, a navyse ma problem so zapchou, takze to su take zajacie bobky, tam nie je skoro ani co utierat. 😒 Utriem toaletnym papierom, len pre dobry pocit. Ked sa stane nehoda (t.j. do plienky), tak samozrejme umyvam.

ivankaalenka
5. mar 2009

Umyvam na 99%

jahodka11
6. mar 2009

ako kedy, ja tak 50 na 50, manzel umyva v umyvadle....ze je to prenho sikovnejsie 🙂 no mne sa zdaju sikovnejsie vlhcene utierky 😀

j.a.k.a
6. mar 2009

na 95 percent ano

jarak
6. mar 2009

Ja tiež malú umývam pokaždé keď sa vykaká, lebo vlhčené utierky jej dráždili zadok a mala ho vždy červený.

digysa
6. mar 2009

Ja pouzivam vlhcene utierky asi tak na 90%, lebo mala vzdy kaka mimo domu.....a to si teda neviem predstavit umyvat ju na verejnych zachodoch....
A vy baby, co pisete ze vzdy umyvate a dokonca nepouzivate vlhke utierky...to ste akoze stale doma, alebo ako??? To by ma zaujimalo.
Inak neviem ako u vas, ale existuju aj vlhke utierky, ktore su protialergicke, bez vone a bez chemickych latok.

Neviem co by som robila bez vlhkych utierok.

zuzkafuny
6. mar 2009

Ja umývam za každým kakaním... okrem výnimky keď niekde sme a vypýta sa kakať... 😀
Digysa 😀