Ústna hygiena u bábätka. Treba prvé zúbky umývať kefkou?

zuzikmeduzik
7. máj 2009

ahojte baby,
neviete, ako je to s ústnou hygienou u bábätka po zavedení prvých príkrmov, ak bábo ešte nemá zúbky? A keď sa prerežú prvé, treba ich umývať zubnou kefkou?
ďakujem vám.

marselina
7. máj 2009

když má první zoubeček tak stačí otírat smotečkem,nebo aspon tk to radí v betynce,jinak jsou ale speciální maličký zubní kartáčky.
pokud zoubky nemá myslím že není potřeba žádná ustní hygiena,na to jsou mimina přeci jen dost malinká.my teda třeme dásně,trápí nás zoubečky a ten gel je zároven i takový desinfekční.

bolk
7. máj 2009

My máme skvělý malý kartáček z DM, jsou k tomu ještě dvě malá kousátka stejného tvaru jako kartáček. Vždycky ve vaně zoubky vyčistím. Nebo lze samozřejmě i gázou nebo buničinou přední zoubky otřít.

kacka.va
7. máj 2009

my měli kartáček prsťáček a teď jsme najeli na Cura Kids

mousunek
7. máj 2009

my jsme koupili kartacek na prstik jeste nez malemu vyrostl zoubek a v podstate se tim masiruje i dasnicka coz ji prokrvuje a udajne by nemel byt se zoubky problem az tak velky.... ted mame zuby dva a ctyri prorezavajici se a normalne zoubky cistime kartackem, at si malej zvyka, cim drive tim lepe (a jak hezky vrni kdyz mu prejidim po te dasnicce co lezou zoubky) jako gel doporucuju citrovital a pasticku elmex pro deticky od 0 do 6let

lucustek
7. máj 2009

tak my umyvame zubky od prveho dna ako sa nam zubok ukazal na svet...dostali sme od sestricky na poradni kefku aj pastu colgate a kazde rano mu len trosilililinku pasty dam na stetinky kefky a este ju aj obtriem aby jej nebolo vela len milimetrik a tak obtieram trosicku tie zubky a mam pocit ze sa mu to aj celkom paci lebo sa pritom smeje a kope nozickami .potom ked zubky trochu vycistime si namocim prst a este mu obtriem s vodickou tie zubky aby neostala tam ta pasta

soanpe
7. máj 2009

naší sofii se prořezaly první dva zuby ve 4měs. 😲 tak to budu muset taky nějak vyřeši

roka96
7. máj 2009

my tak isto umývame zúbky od začiatku... aj my sme mali kefky z dm sú super aj tie hrýzatka tie nám pomohli pri prerezávaní.. teraz používam aj pastu mojho drobca to tiež baví.. som zvedavá dokedy.. 🙂

mishusha
7. máj 2009

no my teda este zubaky nemame... ale dedko-zubaty(rozumej zubar) uz nakupil hryzadla, zubne kefky, pasty... prsty na masirovanie.... 😀 😀 😀 😀 a ako to tak vidim tak tak skoro tie zuby ani nepojdu... no nenadarmo sa hovori, ze obuvnik chodi bosy a tak podobne 😎
ale vraj ked este dietatko nema zubok...netreba nic vobec cistit...akonahle sa objavi jeden dva, tak jemne otierat handrickou, gazou...alebo niecim makkym... a ked ich uz ma v pusinke viacej, tak samozrejme pouzit desku kefku, malu s jemnymi stetinami... zubari odporucaju elmex, curaprox.... osvedcene... a schvalene zubnou komorou. a taktiez jemne detske zubne pasty...ziadne pepermintaky 😀 detske pasty su obohatene o rozne latky...a myslim, ze neobsahuju tak vela fluoridu... no netusim preco... ak chcete zistim u profesionala 🙂

zuzikmeduzik
autor
8. máj 2009

a ako casto sa tie zubky potom cistia? ako u nas dospelych alebo po kazdom jedle?

roka96
8. máj 2009

my si čistíme ráno a večer .... 🙂

ladybird1l
8. máj 2009

ja som davnejsie sledovala v damskom magazine, ze zubky, teda dasienka, treba umyvat uz od narodenia. Materske mliecko, popripade aj umele, su sladke a treba po piti vycistit dasienka vyvarenou handrickou,nieco na tom urcite je, ale ja osobne to nerobim. Vy ano?

zuzikmeduzik
autor
9. máj 2009

ďakujem Vám maminy za rady, s hygienou začnem až s tým prvým zúbkom - vyvárať handričky sa mi príliš nechce ☹ ...

vejinka
9. máj 2009

dievcata my mame tri zubky ale este som mu necitila ustocka..mame ich asi dva tyzdne xcela by som sa opytat kedy ich mam malemu cistit ked papame kazdu hodinu den-noc ☹

zuza.m
9. máj 2009

aj my už mame zubky a aj kefku.čistim mu vždy pred spanim preto že už v noci nepapava.mame aj pastu od prveho zubka.ale čistim len večer myslite že to stači??? 😨

bajunka
9. máj 2009

Tak my čistíme jen kartáčkem,mati dělala na zubním a i zubařka mi říkala,že pasta je zbytečná, jde o ten stíravej pohyb a né o to jestli tam je pasta nebo ne...a i v dospělosti pak na typu pasty vůbec nezáleží, i když já jsem na svoje zuby a háklivá a prvními pohledy taky sleduju nejdřív zuby...tak nějak mi vypovídají o tom jak se člověk o sebe stará, takže používám pasty jako signál white atd.

zrzulka
9. máj 2009

dobra tema. kocky aj vam deti bojkotuju cistenie zubkov? mala protestuje ze sa cely panelak ozyva. nechcem to znasilnovat ale ani aby mala hnile zuby. Cistime len raz denne. este ked bola mensia tak som jej zvykla prebehnut dasienka plienkou, neskor naprstkovou kefkou. kefky sme vyskusali rozne druhy aj tvary ale nepaci sa jej to. Dokonca jej manzel kupil aj na baterky ze sa jej to bude pacit ale nema o cistenie zaujem. co s tym?

vejinka
9. máj 2009

inak tiez som kupila tie mini kefky z DM davam mu to denne aj viac krat lebo ho svrbia dasienka a pekne sam si sibrinkuje v pusinke..a dnes som mu prvy krat dala tu tretiu co nieje hryzatko ale kefka..a krasne si vycistil tie tri tesaky 😀

vejinka
9. máj 2009

ale co sa mi nezda..je na druhom dolnom zubku take zlte nieje cely zubok zlty ale len kusocek ale nejde mu to dole.. ☹

sipcek
9. máj 2009

zrzulka,my mame presne ten isty problem,nemozem sa jej dostat do pusy kefkou.aj jej davam do rucky aby skusala sama,no len ocucava.nechcem aby mala z toho des,no ma to velmi hneva,lebo sa tiez bojim aby sa jej nekazili.saska ma uz aj stolicky a tam sa proste nedostanem,jedine keby ju manzel drzal a ja nasilu otvorila usta. ☹ 😠

scharfinka
9. máj 2009

tak my už máme čtyři zubáče a já se rozhodla od prvních zoubků čistit, nejdřív to bylo jen otření plínkpu a teď jsem pořídila i kartáček🙂 no a v rodině mě mají za blázna, i manžel..........prej že na co čistit tak malému dítěti zuby... 😠

slunicko552
9. máj 2009

Ahoj tak my čistíme od prvního zoubku.Prvně jsem čistila bez pasty,ale to malý nechtěl ani otevřít pusu,tak jsem to zkusila s pastou a je to v pohodě.Dávám minimum,vlastně se těmi štětinkami jenom pasty dotknu,ale mu to stačí 😀
schar-jen čisti a rodinu neposlouchej,znám dost malých dětí co mají hnusné zuby. 😝

mousunek
9. máj 2009

soanpe - meli jsme to stejne prvni dva zoubky pred 4mesicem a ted vylezly 4 naraz... A cistime od proriznuti prvniho

zuza.m
9. máj 2009

no malemu som ju davala len tak do ruky a on si ju okusoval a to si myslim že aj zaroven čistil a neskor som ho snou ako keby šteklila v pusinke od vtedy si rad umyva zubky a vyškiera s apritom.smejem sa aj ja tak že sa mu to moooc pači.pastu mu davam aby sa zneutralizovali tie kyseliny.ved hadam mu neškodi

bershka
9. máj 2009

my mame, vola sa to "prstacek" je to taky gumovy naprstok, na ktorom su stetinky. je to pre mimi od prveho zubka

mousunek
9. máj 2009

bershka - jojo ten je hodne dobry, zvlaste kdyz lezou zoubky tak se s tim masiruji dasnicky