V akej vaničke kúpať bábätko?

lienockaa
4. feb 2008

ahojte baby, potrebujem poradiť, v akej vaničke je najlepšie kúpať bábätko..viem, že existujú vedierka, vaničky strednej veľkosti, aj tie, čo majú 100 cm na dĺžku..mal niekto prebaľovací a kúpací pult v jednom od cam? dokedy vám v tom bábätko vydržalo? /myslím do koľkého mesiaca/..neviem sa rozhodnúť, akú vaničku kúpiť..ďakujem..

riuska
4. feb 2008

my mame tu najvacsiu klasicku vanicku a som s nou nesmierne spokojna 🙂

danu
4. feb 2008

lienockaa kup uplne obycajnu najvacsiu vanicku ako pisala riuska, v tych malych ti vydrzi mozno 3-4 mesiace

trixi
4. feb 2008

lienockaa, my sme sa kupali v takej vanicke Brevi, ktora ked sa prikryla, tak to bol prebalovaci pult. Vydrzala nam mesiac. Maly z nej vyrastol a pri kupani si buchal hlavicku alebo vystrkoval nozicky. Presli sme na kupanie spolocne vo velkej rohovej vani. Maly si to kupanie uziva a my vlastne tiez.

jaduska
4. feb 2008

tiež máme klasickú vaničku, aj pri prvej dcérke sme mali, tá sa v nej kúpavala hádam aj do roka. Pri druhej dcérke však vaničku nepoužívam tak často, lebo keď sa kúpe staršia vo veľkej vani, tak malú pri nej raz dva očľapkám a staršia sa kúpe ďalej.

elise
4. feb 2008

my máme od narodenia väčšiu vaničku teraz ju oceňujeme lebo ju máme vo veľkej vani a malý sa vo vaničke kúpe (aj sa ušetrí voda, nemusí sa púšťať do vane ale iba do vaničky) a v lete ju dáme na terasu a tam sa bude malý čľapkať 😉 prebalovala som malého na gauči alebo na posteli a mala som gumenú prebalovaciu podložku a na nej plienočku bavlnenú a nepremokavú podložku od fixis (tú používame teraz samostatne)

minusa
4. feb 2008

lienockaa - my mame tuto vanicku http://www.malvik.sk/Vanicky-a-kybliky/vanicky-...
je super velka, mame 6 mesiacov a v pohode sa v nej kupeme a este aj dlho budeme 😉

lusil2005
4. feb 2008

my mame tiez taku obyc velku, a mala sa este stale v nej kupka. mam cez vanu dane take drevene dosky, na ktore tu vanicku polozim takze sa nemusim zohybat dole do vane. a toto je u nas doteraz neocenitelny pomocnik: http://www.bonus-detom.sk/product.cgi?id=184
ani my sa vanicku zatial nechystame odlozit... 😎

lienockaa
autor
4. feb 2008

ďakujem, ste zlaté..v podstate tá klasická vanička vychádza najlepšie?..mne sa zdajú tie kombi pulty+vaničky v jednom dosť malé, to je fakt..

lante
4. feb 2008

lienočka ja som mala z Tesca takú zelenkastú vaničku v strede je zúžená vydržal mi v nej mesiac a pol, teda ja som pohodlná a na kúpanie používam pod malého lehátko. Potom sme prešli na vaničku po mne (mám foto aj v albume), zatiaľ kúpeme v nej.

danulka2
4. feb 2008

my mame tiez vanicku.Teda teraz uz vo velkej vani,ale predtym klasicka vanicka.Ma to vyhody,teraz ju opuzivam na pradlo,ked periem.

bihan
5. feb 2008

My sme skúpili tú menšiu vaničku a používali sme ju podľa plánu do 3 mesiacov - odvtedy sa kúpeme vo veľkej vani a myslím, že pre tú našu žubrienku by bola aj 100-ka malá, lebo sa jej strašne páči keď môže kapať a voda špliecha na všetky strany.. K vaničke sa pravdepodobne zase vrátime, keď bude sedieť.
Prebaľovací kombinovaný pult sa mi nikdy veľmi nepozdával kôli stabilite - mám prebaľovaciu podložku na komode v detskej izbe.

fifa
5. feb 2008

my tiež kupeme od troch mesiacov vo velkej vani, kupili sme také umelé lehatko, kde sa bábo vloží a neprevrati sa, má vela miesta, može šplichat kolko chce... 🙂

lienockaa
autor
5. feb 2008

dobre rano..🙂no, u nás je totiž ten problém, že ja musím ležať a včera bol manžel v obchodíku pre deti, keďže nám toho ešte celkom dosť treba a ja nemôžem chodiť po nákupoch, tak prišiel s nápadom na ten kombinovaný pult..ale nevidel ho naživo, len mu ho ukazovali v katalógu, preto robím taký prieskum vaničiek.. 🙂

ja som pôvodne mala plán kúpiť vaničku takú, ako je v linku podľa minuse..

a to umelé lehátko sa vôjde do klasickej veľkej 100 cm vaničky?

lusil2005- ďakujem, veľmi dobrý link na internetový obchod.. 😉

lante- po sebe už vaničku nemám, keďže bola taká úspešná, že sa úplne zničila..my sme sa v nej kúpali, kým sa v nej dalo sedieť s natiahnutými nohami, t.j. určite dlhšie ako do 3 rokov..😀 ale to už vtedy bolo kúpanie vrámci leta na dvore, namiesto mini bazéna..🙂

katka76
5. feb 2008

my sme na zaciatku kupali v nasom velkom umyvadle a asi po mesiaci sme zacali pouzivat klasicku vanicku. ked sa kupe maly vo velkej vani, tak ju supnem vzdy k nemu, tak to ma ohromnu zabavu

fifa
5. feb 2008

to umelé lehátko vojde myslím aj do umelej vaničky, ale asi by ti zavadzalo, ked budeš chciet babo otočit

kamajka
5. feb 2008

ahoj lienockaa, no my klasika normalna detska vanicka - ta väčšia.
nemožem sa stažovat. tiež sme použivali to lehatko, ale velmi malo, mojim detom sa to akosi nepozdavalo.
teraz už zvyknem oboch kupat spolu vo velkej vani.
myslim že vedierka a male vaničky a kadejake vymoženosti dnešnej doby su len vymysly ako čo najlahšie zbohatnut, ja osobne by som do toho nezainvestovala. Ale to som len ja 😉

pietra
5. feb 2008

ja mam prebalovaci pult s vanickou, taky, co sa da pouzivat vanicka aj pult zaroven http://www.primisogni.it/productsline.php?selse... Vanicka je sice mensia, ale spociatku stacila uplne v pohode a teraz striedame s velkou vanou. V tejto malej vanicke sa jej dobre sedi, lebo je v takom polosede a spokojne si clapka

evercila
5. feb 2008

ahojte! ja som zastanca toho, ze nekupovat za kazdu cenu kazdu vec, ktora mi potom bude v byte zavadzat...nemame ho zatial nafukovaci, a odkladat vsetko na druhe mimi sa neda...
takze my sme mali klasicku vanicku, strednej velkosti, ani ziadnu podlozku do vane sme nekupovali....maly uz od dvoch tyzdnov vo vode rad "plaval", takze sme ho plákali vo vani ako pradlo 🙂 neviem si predstavit, aby len lezal na podlozke 🙂 /od troch M. sme chodili na bazen, takze je to vodny zivel/
Od pol roka vo vanicke sedi, a staci mu, niekedy mu napustam aj velku vanu.

dadulka19
5. feb 2008

máme tiež klasickú vaničku 😉 ...som spokojná...

evercila
5. feb 2008

jo, a vela ludi chvali ten kybel, ja si to teda neviem predstavit, mozno by v nom maly vydrzal dva tyzdne...on uz ked mal jeden mesiac, tak kopal nozickami, ze som bola cela mokra...a cim viac sme ho vo vode "rajbali", tym vecsia sranda.... takze kybel fakt neviem....
a ta mala vanicka na stojanceku, tak to by v nej bol maximalne mesiac, pretoze bol extremne dlhy 🙂

katulienka1
5. feb 2008

kúp si vačšiu vaničku,tj. tu čo má v linku minuse.Klasická veľká vanička,dáš do nej to plátené lehátko a kúpeš.Ja som mala ten prebalovací pult s vaničkou a je to podľa mna úplne zbytočné,lebo ta vanička mi vydržala iba 1 mesiac,potom si malá kopala nožičky a búchala hlavu.Takže jej bola hneď malá.Je to zbytočný drahý špás.Ja mám tiež túto vaničku,kúp si ešte na ňu stojan a bude kúpanie pre teba aj tvoje bábo zážitok.A všetko ťa to vyjde okolo 800Sk.A hlavne ti ta vanička vydrží dlho.Takže tak radím ja,papa

tutifruti
5. feb 2008

Ja som mala pri malej kyblik a bol super.... Pri prvej dcére som mala vaničku, síce som v nej kúpala takmer do štyroch mesiacov, ale kúpanie bolo spočiatku pre nás ohromný stres a zhon... Ku druhej dcére som si na odpuručnie kamarátky zaobstarala kýblik. Bola to jedna z najlepších investícii, ktoré som urobila. Používať sme ho prestali tiež okolo štvrtého mesiaca, nie preto, že by sa do neho nezmestila, ale preto, že som kúpala v spálni /máme total-brutal malú kúpeľňu/, a malá už veľa čľapotala a hrozilo, že vytopíme susedov... Z vlastnej skúsenosti preto doporučujem kýblik... A ozaj, malá nebola žiadny drobček... Keď sa narodila mala 5 kg...

evercila
7. feb 2008

jo, a zabudla som, my mame normalnu obyc, vanicku za 3 stovky, od pol roka v nej sedi, takze to setri vodu,nemusim pustat vanu. Teraz ma 13 M a v pohode sa v nej hra aj 20 minut. Tkaze vyuzitie na dlho.

maji4
7. feb 2008

My máme klasickú vaničku a mám ju položenú na normálnej vani na takej doske aby som sa nemusela ohýbať až k zemi 😉 😉 Sme spokojné 😉

katrina3na
4. jún 2017

prosim poradite mi ako kupat takmer 5- mesacneho akcneho drobca, ktory este nesedi, lezat vo vanicke nechce, rad spliacha a kope? tak aby som ho nemusela mat na ruke, pretoze je velmi tazky a nevladzem ho z vanicky vyberat? aby mohol lezat na niecom prijemnom a bezpecne sa vycliapal a ja som mala obe ruky volne? plastove lehatka do vane su nam kratke. vdaka. katka