V čom periete uteráky?

marrya
16. apr 2013

mamicky v com periete resp.ako uteraky aby boli pekne makucke?

sense
16. apr 2013

normalne v prasku a avivaz, (zakazdym ina znacka) ale potom davam do susicky a su makke....

milli3377
16. apr 2013

Ja mam trosku starsie uteraky a davam na ne ariel a lenor avivaz...a nie su makke... Iba pekne vonaju prvy den a potom to vyprcha...Zaujimalo by to inac aj mna ako dosiahnut makkost... Ja susicku zial nemam... Inac ich periem ako kedy...malo casu tak idu na 30st. na 30 minutovy program alebo na hodinovy program na 40stupnov...A makkost nikde...
Poradte...tie co mate skusenost s makkostou uterakov. 😅

anjelicek26
16. apr 2013

Ocot do prania a susicka alebo avivaz a susicka. Viac moznosti nie je...

bets
16. apr 2013

avivaz sa neodporuca na uteraky, postupom casu stracaju saciu schopnost.
na uteraky miesto avivaze je vhodnejsi ocot.
ak su tvrde uteraky, je to pravdepodobne sposobene tvrdostou vody, vtedy sa odporuca kura na uteraky, namocit na viac hodin do kyseliny citronovej a oprat... presny recept na kuru si treba najst, neviem presne aky pomer vody a kyseliny citornovej, aby to malo spravny efekt... a potom je lepsie ich aj nezehlit.

milli3377
16. apr 2013

My tu mame tvrdu vodu...Tak uz viem kde je problem...a co ak uteraky operiem s octom? Potom oprat znova? Nebudu octovo smrdiet? Susicku zial nemam, po kure ich mozem akurat prevetrat vonku aby uschli... 😀

anjelicek26
16. apr 2013

@milli3377 - nie necitit to, normalne do nadobky na avivaz daj ocot.

simca06022011
16. apr 2013

ja mam riadne uteraky a roky ich periem v pracke na 60tke + avivaz... po ususeni a vypraseni ich ozehlim..a vzdy ich mam makke... jasne, nie su to "nadychane" uteraky z policiek obchodov, ktore ani vodu nesaju, ale su stale ako nove a teda na schopnosti sat vodu nestratili :P

luciannka83
16. apr 2013

keď sa uteráky prežehlia naparovacou žehličkou sú mäkšie. A keďže mám ročného chlapca, tak periem zásadne všetko na 60tke, aby sa zničili baktérie, keďže niektoré veci už nežehlím.
@bets že kúra na uteráky,... 🙂 som sa pobavila. Ja som rada, že si mám kedy hlavu umyť a nie, že by som riešila ešte či si ju utriem do tvrdého alebo mäkkého uteráka.

bets
16. apr 2013

@milli3377 ja ocot davam do nadobky spolu s praskom, alebo do nadobky na avivaz, avsak tu trochu menej, aby neboli citit octom, ale zatial neboli.

bojovnicka11
16. apr 2013

Ja periem uteraky na 60 stupňov, taktiež pridavam ocot. A nechávam ich na noc namocene v avivazi. Stale su mäkké a voňavé.

eliska07
16. apr 2013

Toto je dobrá otázka 🙂 Presne sme sa minulý týždeň so sestrou o tom rozprávali, ako dosiahnuť, aby boli uteráky mäkké. A sušička je naozaj super, ten kto ju má. My máme doma tiež tvrdú vodu, moje uteráky sú väčšina tiež vždy tvrdé. Teraz už skúšam dať prať na 60 stupňov. Chcem ich skúšať aj prežehliť. Ale vďaka za radu s tým octom. To som ešte nikdy neskúšala 🙂. Môžem dať naraz ocot aj aviváž?

stellamaris
16. apr 2013

ja periem uteraky v pracom geli,nepouzivam na ne prasok...........avivaz na uteraky netreba,ja ju vobec nepouzivam a susim ich v susicke,potom su mäkke..........niekedy iba zavesim na snuru,my ich mat mäkke ani nepotrebujeme. Mame super tvrdu vodu,tak obcas tiez ten ocot na<lejem do priehradky,pradlo je mäkke a ocot necitit 😉