Vanička alebo vkladná taška. Čo je výhodnejšie?

lul
21. júl 2009

ahojte, neviem, ci takato tema tu uz nahodou nie je, ale nenasla som...

prosim napiste mi vase skusenosti, co je vyhodnejsie, budeme mat novembrove babo...

smardik
21. júl 2009

lul já měla pro malého vložnou tašku a byla jsem moc spokojená - v pohodě jsem do ní malého dala doma a šli jsme do sklepa, nemusela jsem ho tahat na rukách a hlavně super to bylo když ještě spinkal ale já už chtěla jít domu, vzala jsem ho v tašce a šli jsme, položila jsem ho v tašce na zem, otevřela okno a spinkal dál, je lehká a to jsem taky ocenila a ze začátku mi v ní taky spal třeba u rodičů apod. s vaničkou zkušenost nemám tak nevím

lul
autor
21. júl 2009

to co pises, ze vezmes tasku a prenesies male a das na zem sa da aj s vanickou, pokial je odklikavacia, nie? mna zaujima hlavne to zdravotne hladisko, ci je to koser pre tak male babo chodit na prechadzky len v taske

dosa
21. júl 2009

da sa aj s vanickou, ale ta uz nieco vazi a plus to babo v nej - zalezi na tom, ci ides do tretieho poshcodia peskom, alebo vytahom 😉

ta vlozna taska ma pevne dno, takze velky rozdiel by som v tom nevidela. dokonca mam za to, ze ta taska, co sme mali pri prvej dcere mala ovela hrubsie a teplejsie bocne steny ako ta vanicka, co mame nachystanu pre druhe babo. ked das tasku do sportaku, fukat tam nefuka, alebo len tolko,co aj do vanicky... niektore sportaky zvyknu mat taky predlzovaci diel, tak to mas ako keby si tu tasku mala v klasickom kociku 😉

lul
autor
21. júl 2009

nastastie nepotrebujem vlacit dieta peso niekam do bytu, byvame na "prizemi"

skybaby
21. júl 2009

lul ja uvazujem nad kocikom bumbleride indie a ten ma tiez len tasku ale ta taska je vystuzena tak dufam ze to bude ok, ale tiez este zvazujem ... taku obycajnu tasku bez vystuzenia by som ale nebrala

kika
21. júl 2009

Ja s taškou nemám skúsenosť, ale keď som to pri prvom zvažovala rozhodla vanička, záleží aký máš kočík. Ja mám pegperego, najskôr GT3, teraz AT4. A tam je to využitie vaničky veľké. Slúži ako autosedačka, kolíska, postieľka, má vetranie, krytie proti zime a vetru, proti nárazom a hlavne je polohovateľná, čo som ocenila v neskoršom veku. Tak isto záleží kedy je bábo narodené, ak na zimu jednoznačne vanička, podľa mňa teda. Aj keď Riško je marcový a mali sme vaničku aj budeme mať pri druhom... 🙂

lul
autor
21. júl 2009

kika da sa ten AT4 zlozit do uplneho lahu a ma nafukovacie kolieska?

monka88
21. júl 2009

lul,my sme mali tasku,lebo som predpokladala,ze bude mierna zima ako minuly rok,tak naco trepat tazku vanicku. Lenze sme mali kocik,do ktoreho original taska nebola,tak sme kupili,taku univerzalnu a ta nemala taky kryt hore,ktory by sa dal zdvihnut,keby fukalo a bola moc velka zima. Takze ja som si povedala,ze ak este bude jedno a na zimu,urcite beriem vanicku. Je to vacsie a pohodlnejsie.Hlavne,ked ju clovek nemusi nosit.My sme tasku kupili aj koli tomu,ze vanicka v byte zaberie vela miesta,ked uz treba spravit z kocika sportak.

kika
21. júl 2009

áno dá sa zložiť do úplného ľahu, je to ako posteľ na kolesách, vystriedala som niekoľko kočíkov (jane forest matrix, chicco S3 a peg perego gt3-to je to isté len trojkolka, ten som menila lebo sa nezmestil poriadne do kufra, bol moc veľký), AT4 má všetky výhody, 4 kolesá, hinčá, akýkoľvek terén, veľký priestranný, poholdnný, obrovský košík, ľahko sa skladá, a vanička navetta, je ako som popisovala v prvom príspevku 🙂

mysulka
22. júl 2009

Ahojky, já jsem jednoznačně pro boudičku, malej se narodil v lednu a měli jsme na ní atest i jako na autosedačku, takže když jsme jeli někam na kratší cestu a prďola nám v tom usnul a nebo když jsme potřebovali od někoho, kdo neměl autosedačku stáhnout domů, tak k nezaplacení. Jinak jak už se tu psalo, měli jsme jí polohovatelnou jak nožičky, tak hlavičku, odvětrání, v pohodě se tam malej vešel s pytlem z beránka ještě skoro v roce 😀 a i když prďolka byl flegmouš, tak se dá připoutat, že nemusíš mít ty kšandičky aby Ti náhodou nevypadl. Tašku má švagrová a já bych do toho mímo nedala (nechci urážet, ale přišlo mi to jak nákupní taška), ale taky určitě záleží na druhu kočárku a ceně 🙄 bohužel, i nějaké boudičky jsou dost otřesné. ale i na nákupu se nám občas, nebo spíš často stalo, že do nás vrazili s vozíkem atd. a tak jsem byla ráda za co nejpevnější trakárek. A cestovat můžeš i s korbičkou v ruce a my máme Jané a je celá korba lehčí než ta taška a líp se mi neslo to plastové madlo než ty dvě ušiska (ale tady asi fakt záleží na ceně). A ještě jedna rada, ale to jde asi i s taškou, když nám malej nechtěl spát, tak jsme ho za to madlo zavěsili na venkovní houpačku a měli novorezeneckou houpajdu a pak si postavili konstrukci i do obýváku a houpali doma, zlatej veget 😀 😀 😀 To kdyby věděl výrobce, tak ho asi trefí 😀 😀 😀

lul
autor
22. júl 2009

mysulka vdaka za postrehy. A zalezi nielen na cene, ale velmi na kvalite tej tasky podla mna. My zvazujeme teutoniu a tam mi ta taska pride pevnejsia a premakanejsia ako korba. Tak neviem 😖 a cenovo tak rovnako 😕

kikimaruska
22. júl 2009

Já měla velikánskou vaničku a do tí jsem dala ještě tašku, tahala sem malého do čtvrtého patra a vanička sama o sobě byla veliká a těžká, navíc malý byl mini a necítil se v obří vaně tak dobře. A jak tu psaly holky, je lehčí a brali jsme ji zprvu všude na návštěvy a k našim, kde v ní mohl spinkat, aby nebyl v autosedačce.... (než se začal otáčet a koupili jsme i tam postýlku 🙂).

bibi78
22. júl 2009

Lul, na strane 46 v teme Teutonia rozobera Michal rozdiely medzi vsetkymi typmi hlbokych kocikov - tasky, vanicky atd... je ich niekolko variant pri Teutonii. Takze ak zvazujes tento kocik, mrkni sa tam, ja som mu tuto otazku polozila tiez, kedze sme kupovali Spirit, bola som naklonena vanicke a ked to Michal - odbornik, potvrdil ako najlepsiu volbu, bolo rozhodnute. 😉 Okrem ineho, vanicka je o nieco vacsia (myslim, ze najma v sirke) ako taska.

lul
autor
22. júl 2009

bibi si zlata, dakujem 🙂

meliska
22. júl 2009

lul: 🙂 mna napadla jedna vec, ze ak budes tu tasku stale vyberat a vkladat, tak si automaticky opotrebuvas aj sportovy kociar

lul
autor
22. júl 2009

meliska - dobry postreh 😉

netusite, ake su vyjadrenia lekarov na tuto temu?

vlacit samostatne tasku - to mozem aj korbu, v tom nejaku vyhodu nevidim. v com vidim vyhodu je to, ze nemusim po par mesiacoch pouzivania korby rozmyslat, kde ju uskladnim, lebo je to obor 😅

luciamo
22. júl 2009

Jednoznacne korbicka na zimu, male babatko je viac izolovane ako v takej taske.. a dalsia vec, pri ruckach hrozi roztrhnutie..

janka1874
22. júl 2009

ja som mala mlú zimnú a mala pevnp vaničku a aj teraz to budem takto riešiť príde mi to aj bezpečnejšie a okrem toho niektoré vaničky sa dajú použiť aj ako autosedačka aj my sme to tak používali a bolo to super lebo keď malá zaspala nemuseli sme s ňou vôbec narábať len zobrať a ísť

smardik
22. júl 2009

dasa má malého tahala naštěstí jen 2 patra ale i tak mi to stačilo

luciemo já mám vložnou tašku a měli jsme ji i na zimu a v pohodě, právě že oproti třeba kamarádčinu xlanderu tam malému bylo líp a nefoukala tak na něj

lul jo korbu taky můžeš vláčet ale je o poznání těžší

mayka
22. júl 2009

lul dnes som bola okuknut teutonku spirit a pozerala som aj vloznu tasku a aj pevnu korbicku. No mala som lepsi pocit z tej pevnej korbicky ako z tasky. Urcite na zimu by som brala skor tu. Je hlbsia o nieco a hlavne pevnejsia.
Aj mi ju nasadil na konstrukciu a vyzeralo to dooooobre. 😉
Ta taska mi pripadala byt aj uzsia ako korbicka az som rozmyslala ci sa tam zmesti take 5 mesacne babatko s fusakom a naobliekane.

bezaz
22. júl 2009

tak my mame tiez novembrove baby, mali sme tasku a nevidim dovod, preco by mala byt taska horsia ako korbicka.. kazdopadne je taska lahsia ako korba, bolo v nej teplejsie ako v korbicke, pretoze sa vkladala do sportaku.. ked sme prestali pouzivat hlboky, tasku som strcila do skrine a bolo.. to s korbou asi tazko spravis
a k nejakemu zdravotnemu hladisku, ja teda nevidim ziadny rozdiel 😲
ale samozrejme kazdy podla svojho gusta a hlavne od konkretneho kociara.. ja by som nemenila tasku za korbu 😉

skybaby
22. júl 2009

bezaz mna by zaujimalo ci sa ti ten sportak nejako velmi neopotreboval a neosuchal ked si tam mala tu tasku vlozenu, dik za odpoved
mayka napriklad bumbleride ma tasku vystuzenu a vnutornu sirku ma 30cm predavacka mi to merala, tolko maju aj niektore korby, takze ono to len vyzera uzsie

astrane
22. júl 2009

já měla obojí 😉 na prvního syna klasiskej hlubokej na druhýho s vložnou taškou+ uzavírací díl kolem nožiček.Víc se mi na zimu líbila ta taška-malej byl víc krytej-některý mají i svou stříšku 🙂 -byl vlastně v hlubokým kočárku a navíc v tašce,což na úpně čerstvé mimi není tak špatný...tašku jsem nevytahovala denně,jen asi 2x týdně a kočárek se tím rozhodně nepoškodil a neodřel 🙂 jinak moje taška má 75x32cm,takže stejně jako většina korbiček a vyztužené dno
z hlediska používání si ale myslím,že je to úplně jedno,jestli máte tašku nebo korbu...mě jen ta taška vyhovuje víc kvůli skládání do kufru....korbičku nějak už v autě nemám kam dát,je přece jen objemnější než sportovní kočárek a taška,která se splácne.... 😉
PS 5 měsíční dítě se do 32x75 nevejde s fusakem a v kombinéze bez ohledu na to,zda je to rozměr tašky nebo korby...leda by ta korba byla přes 80cm dlouhá... 🙂 (chce to i po vyjmutí tašky mát kočárek uzavřený a samozřejmě slpolená úplně do roviny a bez hrbolů....

bezaz
23. júl 2009

skybaby sportak vyzera ako novy, nie je vobec osuchany od tej tasky.. ale ako som uz pisala, velmi zalezi aj od znacky a konkretneho kociara.. my sme mali nejaky nemecky, ani znacku neviem, taska bola spevnena, ale dalo sa to pevne vybrat, cela taska oprat a neskor vyuzit ako fusak.. mala aj tu vrchnu cast, co sa zapina zateplenu, takze som do nej malu davala len v overale.. ked bola brutal zima este tenku decku

skybaby
23. júl 2009

astrane, bezaz dik moc
ja uvazujem vlastne som uz rozhodnuta pre bumbleride indie, taska je vystuzena, ma vnutorny rozmer 70x30, je to americky kocik, ale dufam ze bude kvalitny 😉

astrane
23. júl 2009

já má polskou kombinaci deltim a vypadá suprově i po 2 letech intenzivního ježdění.Taškou se to snad poškodit ani nedá 🙂 možná kdyby byl vnitřek z tenké bavlny....my máme celý kočár z takové pevné látky,jako je třeba na batohy a to vydrží fakt hodně....kamarádka má dokonce na zimní miminko tašku nejen vytepleneou,ale zevnitř ještě flísovou.... 😉 (taky deltim)
já osobně bysch akorát trvala na tom zakončovacím díle,co udělá ze sportovního kočárku jako hlubokej...je to fajn,když už se dítě do tašky nevejde ještě celkem malý,nebo není moc teplo,že je víc krytý od nožiček a taky že nemusí být přivázaný ve sporťáku aby nevypadlo-prostě to funguje jako kasická korba...