Vanička na kúpanie Baby bagno. Máte s ňou skúsenosť?

veronika81
1. feb 2009

Ahojte maminky 😉
chcela by som vedieť, či máte skúsenosti s touto tvarovanou vaničkou na kúpanie, pripájam aj link
http://www.babydirekt.sk/view_item.php?id=78
Rozhodujeme sa, či vaničku alebo ten kýblik na kúpanie, ale asi by som brala radšej vaničku. Objavila som teraz túto a celkom sa mi páči, len by ma zaujímalo, či je to aj praktické, či je to dobre vytvarované a ako sa v nej cítia detičky.
Ďakujem za každý názor.

xixi7
2. feb 2009

Ahoj veronika,
ja zhanam informacie o stojane na vanu, ktory je tiez od firmy CAM a ma ist na neho vanicka Baby bagno. Dostala som sa nahodou aj na stranku Rapexu, teda portalu EU o nebezpecnych vyrobkoch, kde v v 28.tyzdni 2007 je pod cislom 12 (0699/07) notifikovane vazne chemicke riziko pri vyrobku IDRO BABY ESTRAIBILE (to je ten stojan s vanickou a prebal. pultom).
http://ec.europa.eu/consumers/dyna/rapex/create...
Podla vsetkeho by mala byt prekrocena hodnota DEHP (nasla som, ze DEHP je jednou zo skupiny chemikálií nazývaných ftaláty a používa sa ako zmäkčovadlo (plasticizér) v zdravotníckych pomôckach z polyvinylchloridu (PVC). Zmäkčovadlá dodávajú PVC ohybnosť, pevnosť a pružnosť.
Napisala som na ministerstvo hospodarstva, ci je tato vanicka nebezpecna, ked mi odpisu, dam vediet.

adrianuska
2. feb 2009

Ahojte baby veronika81 ja mám kyblík ale aj vaničku presne tú istú.Kyblík je skôr pre také maličké bábo neni to na každodenné používanie teda podľa mňa my ho máme už 2 mesiace odstavený ešte ho vyberiem tak za mesiac lebo mi to je ľúto malej sa tam veľmi páčilo 🙂 😵 😵

veronika81
autor
2. feb 2009

xixi, idem to pozrieť 😒

adrianuska a ako sa páči malej v tej vaničke? Ten kýblik ma odrádza, lebo som čítala, že sa v ňom nedajú dobre poumývať všetky záhyby dieťatku, preto som skôr za vaničku..

veronika81
autor
2. feb 2009

Som zvedavá čo ti xixi odpíšu z ministerstva. Ale bolo to pred rokom a pol, dovtedy to už hádam odstránili a momentálne vyrábajú nezávadné tie vaničky, tie? A ak som správne pochopila, to sa týka iba tej konkrétnej žltej farby?

keiko
2. feb 2009

Ahoj Veronika...my sme mali podobnú vaničku,a ja som nebola spokojná, nakoniec sme skoncili pri úplne klasickej...v tej prvej sa nedalo babo dobre umyt, teda aspon mne 😠

xixi7
3. feb 2009

Tak uz mam aj odpoved, velmi rychlo len 1 den, to som ani necakala:

Vážená pani .....,

na základe Protokolu o skúške k výrobku Prebaľovací pult s vaničkou IDRO BABY ESTRAIBILE, ktorý je predmetom hlásenia RAPEX č. 0699/07, si Vás dovoľujeme informovať, že ftaláty sa nachádzali v plastovom materiáli prebaľovacieho pultu.

veronika81
autor
3. feb 2009

to je promptnosť 😀
Ale píšu tam, že nachádzali, teda v minulom čase, takže už by tam nemali byť, že? A ja chcem vyslovene iba tú vaničku, aj keď keiko ma teraz dosť zneistila 😒

Aj tak ďakujem xixi za odpoveď.. Inak, ty tiež čakáš bábo? Lebo v pase máš, že si v 480tt 😨

xixi7
3. feb 2009

Ja som chcela cely set, teda aj s pultom, ale radsej to nebudem riskovat...to "nachadzali" asi mysleli v case zistovania, teda 2007.Odvtedy pochybujem, zeby sa tym este zaoberali.
Profily si nevypisujem, ale babo cakame 7. marca tak tiez nakupujem a zhanam vsetko potrebne 😖
Kamoska ma aj anatomicku vanicku (znacku neviem) aj klasicku a tiez jej vyhovuje viac ta klasicka. Ja este vlastne skusenosti nemam, ale ked je dieta namydlene, tak sa moze aj zosuchovat a smykat, tak neviem ci by som sa vzdy trafila do tej anatomickej casti 😕 a nie akurat na nejaky hrbolcek.

konja
3. feb 2009

xixi7 a ostatní: holky, já jsem měla také anatomickou vaničku a využila jsem ji asi jednou.Dítě se mě kroutilo, vysmekávalo, bylo to prostě naprd! Pořídila jsem si pak toto http://www.nej-kocarky.cz/ok-baby-lehatko-do-va.... Už to používám při druhém dítěti a jsem naprosto spokojená.Dítě ti nikam neuteče, nemusíš ho pořád držet,máš volné ruce a klidně si ho zvládneš namydlit, ukazovat mu hračky, umýt vlásky,.... Dítě ti nemá kam spadnout. Použiješ to jak do malé tak do velké vany.Je to pevný, odolný plast. No a co se vůbec vaničky týká - pokud nemáte teda zrovna sprchový kout, kde se nedá vůbec napustit voda, tak bych se na malou vaničku vyprdla a koupala bych rovnou ve velké vaně v lehátku. Tahat se s vaničkou je něco strašného. Několikrát se nám stalo, že při manipulaci náím voda vychrstla ven, manžela bolela záda a voda v ní rychle vystydla. U nás se malá vanička prostě vůbec nevyužila, ale toto lehátko slouží na 100%. 😉

veronika81
autor
5. feb 2009

tak som sa rozhodla, že si tú baby bagno nekúpim 😝

denisab32
5. feb 2009

Pokiaľ si dobre pamätám, tie ftaláty sa týkali prebaľovacích podložiek nie vaničiek, jednalo sa síce len o nejaké to percento nad hranicu normy, ale dovozcovia reagovali veľmi rýchlo a daný produkt z trhu stiali.
Neverte tomu, že by sa tým nezaoberali, veď oni ten tovar nakúpili, museli stiahnuť a tým pándom sa im znehodnotil, výrobcovi ho nemohli vrátiť, pretože normy neboli rovnaké...takže si dávajú riadny pozor, aby bolo všetko v rámci našich noriem.

Také isté haló je ešte vždy aj okolo fľašiek AVENT, ktoré stiahli z kanadského trhu, pretože tam majú prísnejšie normy ako u nás.

No a teraz k téme:
Ja som zástanca klasiky http://87.197.96.247/kociky-babyland.php?Stred1... , tam je možné si dieťatko pretáčať a je tam dostatok priestoru aj na dve sediace detičky.

lyenka
5. feb 2009

ahojte, tak my sme si asi pred takym tyzdnom kupili podobnu anatomicku vanicku Onda evolution s teplomerom http://www.interstore.sk/e-shop/index.php?page=... a sme velmi spokojni, mame sprchovaci kut, takze inak to ani nemozme riesit, mali sme pred tym klasicku vanicku, a vadilo mi ze som ju stale musela drzat, a takto v tejto vanicke pekne lezka, hraje sa s hrackami a ja sa s nou mozem salkat, umyvat ju v pohodicke. Ale je pravda ze keby sme mali vanu tak ju kupem len vo vani a kupime si len anatomicke lehatko do vane.

xixi7
5. feb 2009

Denisab32, to, ze nezaoberali som myslela opatovne testovanie zo strany nasich uradov, nie vyrobcu. Takze podla tvojich info, teraz ked sa predava tovar s tym istym nazvom a s tym istym cislom uz je vyrobcom upraveny aj na nase normy napriek tomu, ze im ho dovozcovia nemohli vratit, lebo ich normy splnali a nie je nebezpecny?

denisab32
5. feb 2009

xixi7,
tovar sa môže predávať aj pod tým istým názvom, dokonca aj číslom, ale rozdieľ je viditeľný na prvý pohľad, a to v ...ako to nazvať.....v dizajne, čiže nenájdeš (alebo aspoň by si nemala) nájsť v predaji "vzory", ktoré boli kvalifikované ako nebezpečné....

hipuska
3. máj 2010

ahojte, asi to sem celkom nepatri, ale hladam vanicku-ktora by bola max. najvacsia. V obochode mi nevedia povedat aka to je. Budeme mat druhe babetko a stahujeme sa, takze zatial nebudeme mat normalnu vanu na kupanie iba sprchac...chcela by som napriek tomu aby sa deti mohli v pohode kupat. Len vsetky tie vanicky sa mi zdaju take male...