Vanička na kúpanie - ktorá je naj?

geegee
11. aug 2006

Baby...mame vanicku, ktora ma 84 cm a maly ma v nej malo miesta. Tak neviem, ja som nejake vacsie vanicky ani nevidela. Len ma stve ze si tam nemoze ani kopkat a on sa rad kupe. V nedelu bude mat 6 tyzdnov a meria 57cm a vazi nieco malo pod 5 kg. Je velky on, alebo vanicka mala? 😲

yanna.o
10. okt 2009

sonape, když bolí záda, tak je to super.. a z jistého úhlu pohledu i tvarově (my bychom tedy nemohli "plavat", ta voda kolem něj mu byla fakt moc příjemná, takový relax). Zas tady jsou volné ruce a jak se dá dát nad vanu, tak člověk nemusí být ohnutý. Má to špunt? Vanička s vodou je těžká. Asi má, viď.

jaandy
10. okt 2009

spunt to ma, ale ten nesrubujem, nebolo by to prakticke, ono ked je vanicka na vani, tak tolko musis vladat zdvihnut a preklopit 😀

ohnuta som tak ci tak, ale teda nie az natolko ako do hlbokej vane, da sa to v pohode zvladnut, pripadne si klaknut (podla toho ako mas vysoko vanu, predpokladem ze je na zemi)

kym babetko bolo mrnave aj ja som ju normalne drzala pod chrbtom rukou, klasika, ale v pohode sa tam da dat lezkat, ta zarazka ju medzi nohami zadrzi

teplomer to ma, nejak som ale teplotu nikdy nesledovala, mozno prvy krat 😀 , ale potom uz to proste citis na ruke

soanpe
10. okt 2009

jj má špunt, ale my tu vaničku máme v poupraveném přebalováku cam.(takový ten kovový se 2 poličkama s integr.minivaničkou a přebal.pultem)
www.moje-miminko.cz/plastove-pulty-s-vanickou/p...

koupili jsme ho v Kika jako poškozený (prasklá pidi vanička)zlevněný z 2900,- na asi 900,- 😎 takže tu ondu tam máme jakoby zaklíněnou o ten okraj , vlastně tam jakoby visí.sedí tam na milimetr 😅 bez zkoušení, takže já tu vanu jakoby vysunu a pak převážím a vylejvám

kvetinka7
11. okt 2009

Vcera jsme sehnali peknou velkou vanicku, znacka Prima baby..za 260Kc ..a hezky jsem ji i zapasovala do rohu nasi vany,kde hezky drzi ..nemusim mit zadne specialni uchyty 🙂

blanka.k
1. jan 2010

Ahoj holky,
nemáte tip na nějakou vaničku na vanu?
Našla jsem dva typy:
http://www.ajuty.cz/shop/vanicka-na-vanu.detail... tato se dá sehnat od asi 300,-, ale přijde mi dost malá, ani si myslím, že obyč.lehátko pro mimčo se do ní nevleze :(
A pak jak jste dávaly tento odkaz,
http://www.babetkovo.sk/components/com_virtuema... tu má kamarádka půjčenou a je prý super, ale cena 800,- vanička, 800,- ty držáky 😅

jaandy
2. jan 2010

mam tu druhu, a spokojnost, nemusis nikde nosit vodu 😀 len ju proste prevratis do vane a vylejes vodu, stabilna je dost

izabelkak
2. jan 2010

my máme tiež tú druhá ale vkladamé ju velkej vane nemám žiadne držiaky, ale zase záleží ako máte širokú vanu nie každému by tam asi tá vana vošla...

iinuska
2. jan 2010

ja som kupala Adamka v 20-rocnej vanicke, a super 😀 . Teraz sa uz kupe vo velkej

blanka.k
2. jan 2010

Izabelka - můžem mi prosím přeměřit, jak máte širokou vanu? 😅 díky.

izabelkak
2. jan 2010

tak šírku vane som premerala -všetko vnútorný rozmer úplne na spodku 41 cm, uprostred 51 cm a úplne hore 54 cm a inak máme vaničku onda tá nie je vnútri taká namakaná pozerám ale rozmerovo by to podla mna malo byt to isté ...
http://www.malvik.cz/Vanicky-a-kybliky/vanicky-...

lujza123
5. jan 2010

Vedierko. Zmesti sa do kazdej kupelne, nezavadza pri uskladnovani, voda nevychladne, aj ked kupanie v nom vyzera zlozito je to len vec zvyku. Mam aj vanicku, taku mensiu, mala si v nej po 2 mesiacoch len otlkala nohy. Takze bud vedro alebo velka vana ked sa chce vyjasit 😉

blanka.k
6. jan 2010

Izabelka -děkuji moc 😉

beruskanula
16. mar 2010

ahojík holky,
chi se zeptat, jakou vaničku byste mi doporučily? chtěla bych každopádně používat klasické látkové lehátko a dnes jsem v obchodě viděla, že to bude aj problém sehnat nějakou prostornou vaničku se stojanem a netvarovanou a aby se do ní vešlo do látkové lehátko.... ☹

adrikadt
17. mar 2010

Ahoj, my sme najskor zacali pouzivat kupaci pultik, aj s prebalovacou podlozkou a polickami...uplne nanic vec, ked sa vam narodi vacsie babo. Moj maly sa tam nezmestil uz tyzden po norodeni, navyse tvarovana vanicka ho tlacila...prve babo, ja nervozna...no kupanie horor. Po dalsom uplakanom tyzdni som vyhodila dvojtisicovy pultik von a kupila uplne obycajnu vanicku, najvacsiu aku som nasla /stala cca 10 euro/plus som si dokupila aj stojan. Od vtedy kupanie zboznujeme. Teraz ma maly 11 mesiacov, 11 kg a kupeme sa v nej bez problemov.

collette
17. mar 2010

Od kamarádů jsme měli půjčenou mírně tvarovanou Camku na stojanu, což bylo na začátku úžasné, protože jsem se nemohla ohýbat a navíc jsem se cítila jistější při manipulaci s malým, když jsem ho měla v "pracovní" výšce. Pak ale malý začal hrozně růst a kopat, takže mu nejdřív tvarování v kopání překáželo a pak se do ní ani nevešel.

Dneska koupeme v plastové krabici od soupravy na podporu mimotělního oběhu a delfínkem a spokojenost veliká 😀 Takže za mě - nejlepší je hladká a co největší...

beruskanula
17. mar 2010

holky, no právě chceme netvarovanou a prostornou a se stojanem... no bude to asi problém ☹

rubinka
17. mar 2010

Ja mám takú čo sa dá pripevniť na vaňu, aspoň sa nemusím zohýňať 🙂

collette
17. mar 2010

beruska zkus mrknout

http://www.zbozi.cz/items?q=vanička+100+cm&sId=...

tu se chystáme koupit my, protože nám brzy vyroste i z té krabice 😅

a na

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24447894&tab=1

ten je podle všeho určený přímo na tu vaničku...

luciaj
17. mar 2010

ja som mala uplne klasicku z Tesca, dostatocne velka a priestranna, kupali sme sa tam skutocne dlho. a nemala som ani stojan, lebo mi to prislo velmi labilne, nejma pri dietati, ktore uz sedi, resp. sa uz stavia na nozicky. ja som davala malu vanicku do velkej a nemal som problem ani s napustanim ani vylievani vanicky. a tych 5 min, co som malu kupala, mi z chrbtice neubralo. potom, ked uz zacala sediet a chcela sa dlhsie clapkat vo vanicke, tak som si jednoducho dupla k vani a hrali sme sa 🙂urcite to budem robit rovnako aj teraz pri druhom dietati.

a este k lehatku, mala som tiez klasicke latkove a pouzila som ho asi 2x a koniec. vzdy som malu drzala len na ruke, lebo na tom lehatku sa zdalo, ze sa boji a plakala a nemohla som ju ani poriadne umyt.

collette
17. mar 2010

luciaj - dneska už u něj taky klečím 🙂 Krabici dáváme do velké vany, protože jinak bychom asi vytopili sousedy. Malý si koupání vážně užívá, klidně tam vydrží i 20 minut a řádí jak černá ruka 😀 A to s tím sedícím dítětem je fakt. Ale myslím, že holky spíš mluví o začátcích... Alespoň já to ze začátku ocenila. Ono kolikrát ani tak nejde o "chrbticu" 😅

beruskanula
17. mar 2010

collette: 🙂 díky za odkazy... mrknu na ně...

s tím stojanem.... vzhledem k tomu, že nemáme normální židle, na který bych vaničku dala, chci ten stojan... přijde mi to praktický, samo, až malý povyroste, přendám ho do vany a ohýbat se budu 🙂 , ale jak píše collette nejde o "chrbticu" 🙂

salonka77
17. mar 2010

Najprv sme kupili tvarovanu Neonato surf, zbytocna investicia, totalna nespokojnost, bola az moc tvarovana, maleho tam vsetko tlacilo, nechcel v nej byt. Tak sme zvolili klasicku vanicku, bez tvarovania a je aj najlepsia, ale uz sa do nej ledva zmesti... Uz sa kupeme vo velkej vani a v sedatku, supis vecicka. 🙂

erytrea
17. mar 2010

kocky mate niektora vanicku z IKEA? mne sa inak ta velmi paci, je priestranna ale nemam na nu ziadne referencie, nemate ju niektora?

collette
17. mar 2010

erytrea - prostorná jo, ale tak jeden měsíc, déle ne. Pokud se nemýlím, tak má nějakých 70 cm na délku 😒

snepinka
5. aug 2013

Ahojte baby. Prosím Vás používa niektorá z Vás túto vaničku, http://www.brendon.sk/Products/Details/13699 prípadne Váš názor na ňu? Vďaka. 🙂