Vanička na kúpanie - ktorá je naj?

geegee
11. aug 2006

Baby...mame vanicku, ktora ma 84 cm a maly ma v nej malo miesta. Tak neviem, ja som nejake vacsie vanicky ani nevidela. Len ma stve ze si tam nemoze ani kopkat a on sa rad kupe. V nedelu bude mat 6 tyzdnov a meria 57cm a vazi nieco malo pod 5 kg. Je velky on, alebo vanicka mala? 😲

pegy
11. aug 2006

Je to velky chlap! 😎

geegee
autor
11. aug 2006

a kde ho mam kuuupaaaat? 😠 Ked sa nastvem tak ho strcim do velkej vane 😀

pegy
11. aug 2006

No, aj tak sa da. Ja kupem vo vanicke, ale kedze sme minule zahajili domaci kurz plavania, tak bol vo velkej vani. A ked mu tam das este vela vody, aby sa nozickami nedotykal dna... 😎
No, ale kazdy den napustat taku vanu, to pojde aj do penazi. ☹

geegee
autor
11. aug 2006
ervotoc
11. aug 2006

tak to mas malu vanicku,nas ked mal mesiac meral 59cm a v pohodicke 🙂 a tiez sa rad kupe,deti maju vacsinou radi vodu 😉 neodporucam takeho spuntika do vane,predsa len mozu tam byt no urcite tam su zvysky roznych prostriedkov,bakterie atd,preto sa nema kupat ani v umyvadle,ani v jeho vanicke prať,čo este niektore mamičky robia,može nieco chytiť,co budes potom robit,radsej kup dobru vanicku 😉

geegee
autor
11. aug 2006

hm...budem asi musiet zohnat vacsiu...este mi napadlo, ze mozno keby sme tam dali viac vody...ale to by zase asi spliechal vsade okolo

snilko7
11. aug 2006

My sme mali takú fialovú vaničku kupovanú v Tescu a zdá sa mi byť väčšia ako tá Vaša. Stála okolo 280 Sk.

geegee
autor
11. aug 2006

tot je ta istaaa ako v Tescu...boli take s takymi trblietkami?

ervotoc
11. aug 2006

my sme ju tiez mali,taku zelenu s trblietkami,bola v pohode,no ked das malo vody asi tazko moze kopkat 😉 pridaj vodu jasne,ved opatrna urcite si,ako kazda mamina snad,no a ze troska pošpliecha?ved sa to utre ,či nie? 🙂 a špuntik bude mat radosť 😀

geegee
autor
11. aug 2006

ok, dnes skusime 😉

siskatan
11. aug 2006

geegee, mame tu istu vanicku a nas Mato je tiez valibuk, teraz meria 65cm a vazi 7450g... kupeme ho v tejto vanicke a aj ked tam ma menej miesta, pri vacsom mnozstve vody sa to este da 😉 my prejdeme pomaly a isto na velku vanu a plavanie zahajujeme v septembri 😎

barunka
11. aug 2006

baby, tak mi máme rovnakú vaničku na pulte, a Simi si tam nevie ani nohy vystrieť... 🙂 tak ste na tom dobre...
meriame 72 cm a vážime 8 kíl a nejaké drobné 🙂

siskatan
11. aug 2006

no barunka, zo Simi rastie modelka 😉 je zlata, pozerala som vas albumik 😵

barunka
12. aug 2006

siska, ďakujeme 🙂 ja si pozerám väčšinou foto na frimeci a tiež krásne rastiete.. inak máte perfektnú hrazdičku, kde ste kúpili???

kattum
12. aug 2006

ja od 3.mesiaca kupem vo velkej vani. Kupila som si take latkove lehatko (150Sk) a je to super. Maly ma miesto, hybeme sa po celej vani a nemusim sa mordovat s napustanim vanicky

siskatan
12. aug 2006

barunka, hrazdicku sme dostali, takze neviem, ale je to Fisher Price 😲

ivankaaa
16. aug 2006

Ahojte kočky, nemáte náhodou niekto skúsenosti s vedierkom na kúpanie detí? Našla som si to na stránke ekoobchodu a vyzerá to byť celkom dobré. Ďakujem Ivanka 🙂

ervotoc
16. aug 2006

ja ho mam u babky,maly ho zbožnoval,bolo to super,bo ked sme tam boli aj na dlhšie,prišlo mi vhod,teraz uz ho nevyuzivam,ale bolo to ok 😉

luciaj
7. jún 2007

Ahoj kocky, rada by som ozivila tuto temu a popytala sa na vase nazory a skusenosti s vanickami na kupanie babatka. Je lepsie kupit si obycajnu vanicku a dat si do nej pripadne lehatko pre dietatko alebo su lepsie tie vanicky, ktore su uz vytvarovane a maju v sebe to lehatko "zabudovane"? a co stojany na vanicky? mne sa zdaju dost labilne na pohlad ale mozno to tak nie je. mne sa hrozne paci tato vanicka
http://www.babetkovo.sk/components/com_virtuema...
lebo ju mozem pripevnit na vanu a nepotrebujem uz zidne ine podtstvce. len sa mi zda hodne draha a obavam sa, ci to nebudu vyhodene peniazky.
poradte prosim 🙂

titkovamiriam
7. jún 2007

luciaj ja mam klasiku a mam v nej lehatko,teda mavala som,dnes sa marek v pohode kupe ze sedi vo vanicke a tu mam vo vani aby nebola vsade potopa a cez den ju ma v zahrade ked je takto teplo tak sa v nej clapoce.
No pacia sa mi aj tie vanicky co si dala stranku, to je asi tak do pol roka,alebo su super aj tie vedierka co imituju maternicu.tiez su tak do pol roka.

ena
7. jún 2007

luciaj: tu vanicku som aj ja pozerala, alebo nieco podobne, pekna, sikovna, ale zbytocne draha 🙂) Videla som ju v KIKA a tam nejako medzi 900-1000 sk tusim, bez stojana.
My mame obycajnu z IKEA, 249 sk.. pouzivali sme ju na zaciatku par mesiacov a teraz malemu dam do velkej vane protismykovu podlozku a osprchujem.. a obcas do tej ikeackej vanicky napustim vosu do plna, nahadzem hracky a maly sa vycvachce..
zas zalezi, ci mas tu vanicku kde skladovat, v byte a malej kupelni je obcas problem, tak aby si ju potom neprehadzovala z miesta na miesto, okrem toho, ta na obrazku je tvarovana-dokonca z oboch stran, pre male babatko je to sikovne, a potom pri rocnom a starsom dietati mu tam to tvarovanie asi bude zavadzat, si myslim ..

luciaj
8. jún 2007

mozno je to blba otazka, ale kde ste kupali vase babatka? v kupelni? my mame kupelnu dost malu, tak si neviem predstavit, kde by som tam tu vanicku s babom polozila 😖 a ked ju dam do velkej vane, tak sa budem musiet k babatku strasne nahynat 😒 tak ja fakt neviem. Pouzivali ste teda tie stojany na vanicky? len mne sa zda, ze su labilne a ze ked nedam pozor, prevrati sa mi cela vanicka aj s babom ... ☹

zgurkaa
8. jún 2007

Ahoj luciaj. Ja som prvu dcerku kupala v kupelni. Manzel spravil na vanu z dreva taky drziak na co som polozila malu vanicku. Ja som si sadla na okraj velkej vane a tak aspon nebol moj chrbat tak zatazeny. 😀
Druhu dcerku sme zo zaciatku kupali v kuchyni na stole a teraz v kupelni. Vanicku polozim na pracku a je. 😀

tinockaaa
9. jún 2007

ahoj Luciaj,
my sme mali najprv klasickú vaničku položenú krížom cez vaňu, ale museli sme sa strašne nakláňať, a ako Alica priberala, tak to bola stále väčšia záťaž na chrbát. tak sme si kúpili stojan pod vaničku (stál asi 400skk) a je to super. aj mne sa to najprv videlo labilné, ale keď vaničku zaťažíš a dáš do nej vodu, tak to super stojí a vôbec sa to neprevráti. 🙂

medvedik21
10. jún 2007

Ahojte
Tak teras neviem!Ja som si objednala taky kupaci pultik.Vanicka v nom nieje najvecsia.To veru ta frkana v Tescu je omnoho vecsia.Lenze ja mam strasne malu kupelnu.Ako na 2izbovom byte...Mame len sprchovaci kut.Tak som ako za najvhodnejsie riesenie brala ten pultik.V kuchyni na stole mi to pride neprakticke a aj chladno tam je pre babo.Tak mi poradte co mam spravit.A aku skusenost mate ak ste boli v podobnej situacii a ako ste ju riesili.Dakujem 🙂

ena
10. jún 2007

luciaj; my mame februarove babo, tak sme prve tyzdne kupali v kuchyni, tam bolo najteplejsie, vanicku na stol .. par krat som aj v detskej izbe na komode,ale to uz zacinal dost spliechat naokolo. Ked uz sedel, tak v kupelni vanicku do vane a tam, ale to som si klakla na zem a tak ho kupala. Teraz do vane protismykovu podlozku a osprchujeme vo velkej vani.

medvedik21: praveze my sme preto v kucyni kupali, ze tam bolo najteplejsie, pripadne ak tak nebolo, tak sme na chvilu predtym zapli sporak a bolo 🙂) a nam na stol vosla vanicka, hned vedla prebalovacia podlozka, ked si pripravis veci dopredu, tak mas vsetko poruke, do nasej minikupelne by sme sa takto so vsetkym nezmestili

ikka
10. jún 2007

luciaj, k tej tvarovanej vanicke chcem len tolko, ze my ju mame a nekupeme v nej ☹ Ako som sa v porodnici naucila kupat v takej obycajnej vanicke, tak ze som si malu pekne sama drzala jednou rukou a druhou umyvam, tak v tej tvarovanej, ked som ju tam polozila, tak som zrazu nevedela ako ju poriadne umyt za krkom a ritulku, lebo tie tvary tej vanicky mi tam proste zavadzali 😠 Takze kupeme uplne v klasickej vanicke a mozno, ked bude mala vacsia, tak skusime zas tu tvarovanu alebo ked bude uz sediet, tak posediacky...no uvidim....zatial to hodnotim ako vyhodene korunky 😒 A este ta vanicka je aj dost siroka, takze sa nam nezmesti ani do velkej vane 😒 🙄 No som z nej sklamana...tiez sa mi velmi pacila a inu som nechcela...

leva
10. jún 2007

Ahoj,ja som maleho ked este nesedkal kupala vo vanicke v kuchyni na stole,no ked uz zacal spliechat,vlozila som vanicku do velkej vane a tak som ho kupala,nedavno som si kupila sedatko do vane a kupe sa tak,je to super vec.Clapce sa a je stastny,sedatko je bezpecne,tak nemusim bit pri nom zohnuta.

luciaj
11. jún 2007

jeeej kocky, dakujem za rady, najma za osobnu skusenost s tou tvarovanou vanickou (ikka 😉 ). Takze som sa tiez rozhodla pre obycajnu vanicku a kupim do nej lehatko. Este raz dik🙂

ena
11. jún 2007

luciaj, vidis, niekedy je dobre sa pytat, usetrila si skoro 1000ku, mozes kupit babatku nieco pekne ruzove na oblecko 🙂)