Zúbky a hygiena

gabriella2
17. aug 2006

Tak čo hovoríte na túto tému. Moja malá má rok a má iba 2 zúbky. Kedy sa má začať s čistením zúbkov? Vždy keď si ja umývam je pri mne, pozerá čo robím. Kúpila som jej maličkú kefočku a vyčistím aj jej. Je z toho zábava. Je to priskoro?

ukana
17. aug 2006

ahojky, podla mna je to tak akurát, hlavne že sa tomu čisteniu nebráni, hlavne aby si zvykla na tú pravidelnosť. A Hlavne aby nepapala pastu. Malým detom sa maju zubky cistiť len vatickou, až potom kefka. Ja mám k tejto téme inú otázku, kedy ísť prvý krát k zubárovi? Sú aj detskí zubári?

gabriella2
autor
17. aug 2006

Práveže ju do toho nenútim a samozrejme iba kefkou namočenou vo vode jej trošku zúbky pošúcham a dám jej ju do ruky a napodobňuje ma. O tom zubárovi by ma to tiež zaujímalo. Niekde som čítala že prvá návšteva by mala byť už v prvom roku ale to sa mi zdá priskoro. Veď moja malá má dva zuby tak čo by jej tam vyšetroval.

renca3
17. aug 2006

My sme absolvovali detskeho zubara v 2 rokoch. To uz mal plnu pusu zubkov.
Nasla som tu v BA sukromneho detskeho zubara. V cakarni hracky, kreslenie a v ambulancii video s rozpravkami. Bola to len prehliadka chrupu. Keby mu mali nieco robit, neviem ci by to video pomohlo.

ervotoc
17. aug 2006

no ja som o tom čitala tušim v dieťati a davali to aj v telerane,bol tam manžel,parik s dcerkou,oni boli stomatologovia a hovorili,ze uz aj ten jeden zubček sa ma umyvať a tiež že okolo dvoch rokov sa ma isť k zub.hm,ale to je rozne,kazdemu predsa inak rastu,ze ano 😉

ekira
25. aug 2006

ahojte ja som mojmu malemu zacala umyvat od 1 rocka tu v holandsku sa daju kupit zubne pasty pre deti od 1 rocka k zubarovi sme zacali od 4 rokoch a teraz chodime pravidelne dva krat do roka na prehliadky 🙂

maca793
15. sep 2007

najlepšie je začať čistiť zúbky hneď ako vyjdú. ja som začala keď sme mali 6 mesiacov. teraz si sama krpec pýta kefku a pastu. zúbky si umýva aj 5x denne.

dannynka
15. sep 2007

macka tak to mas fajn naucene.
no my mame zatial len dva a tlaci sa nam vrchny treti hore a tiez sme jej aj zubnu kefku kupili a chystam sa aj ten gelik na cistenie.No zatial cistime len vodou...a bavý ju to... 😀 😀 😀

mura
15. sep 2007

zubky sa maju zacat cistit hend ako prvy zubok pride von ,je to dobry zaciatok a hned by malo ist baby na prehliadku k zubarovi.zo zaciatku staci len vodou . Tu v UK je to strasne s detmi , zoberte si ze az 78% deti si ZACINA umyvat zuby az okolo 11 roku zivota , co je priserne , a ked vidim tie deti tak , uz najradsej by som zacala cistit zuky teraz (aj ked ziadne nema este 😅 ). myslim ze to sa sa nema podcenovat , a cim skor tym lepsie , ked uz teda zubky sa hlasia .

veroni33
16. sep 2007

Ja mam vybornu zubarku a ta mi povedala, ze mame prist hned ako vyjdu prve zuby. boli sme a bolo to super. Jednak je to fajn preto, aby si babo zvyklo na "tetu zubarku" a nemalo ju za strasiaka a potom dala mi vela rad co a ako. Prve bolo, ze hned umyvat zuby ako vyjdu. Dala nam detsky Elmex a ze vobec nevadi, ak trosku zje ale moze sa aj vytierat, ak to mamam vadi.Praktizujeme to a Filip si hrdo kazdy vecer cicne z pasty a vytrieme tie dva tesaky. Este mi vravela, ze najhorsie, co moze byt je oblizovat dietatu cumel a lyzicky (kazy sa nededia ale takto ich dieta zarucene ziska este predtym ako mu vyjdu zuby), z toho istemo dovodu aj bozkavanie na usta. A horor su sirupove lieky - hned umyt zubky.

tomaslavka3
16. sep 2007

Aj ja malej umyvam zubky 2ks.Velmi sa z toho tesi a kuka sa do zrkadla pri tom.Zatial jej namacam kefku,len do vody.Neviem,kedy zacnem s pastou.

dannynka
16. sep 2007

tomaslavka-aj ja napodobne,tiez len s vodou nech si na nu zvykne a potom asi na ten gelik prejdem.... 😀 😀 😀

tomaslavka3
8. jún 2008

Takze uz sme starsie a mame teraz 20mesiacov.zubky si umyvame s pastou,ale skor je vycuckame, nez si ich zacneme umyvat.Snaha je,no je to iba take hranie s kefkou. 🙂 🙂 🙂

sanicatko
9. jún 2008

AHOJTE,aj my umyvame zubky odkedy nam vysli,dole v 5 mesiacoch a hore v 7 mesiacoch,malej kefka dost chuti,taka gumena,na prste,radsej ju hryzie,ale citala som ze prve zubky staci aj utierat,napriklad vreckovkou,a hned od zaciatku

trixi
10. jún 2008

nasmu malemu sa vcera prerezali prve dva zubky a uz si pyta kefku a tak ich rano a vecer vodickou spolu posuchame, je to pre neho zabava.