Adopcia - ak je matka ZŤP

piskvorka274
29. sep 2017

Ahojte,

S manželom sme zobratí len niekoľko mesiacov,ale nakoľko mne lekár povedal,ze možno nebudem mocť otehotnieť nakoľko mam cysty na vaječníkoch,zväzujeme aj možnosť adopcie. Sme však v trochu neštandardnej situácii, ja som ako dieťa prežila detskú mozgovú obrnu a zápal mozgových blán a ostala mi chôdza s francúzskymi barlami. Mentálne som v poriadku, mam normálne zázemie,vzdelanie, slušnú pracu a nadtstartny príjem, spomínam to len na vykreslenie situacie. Manžel v čase ked sme sa stretli trpel depresiami a alkoholizmom,avšak pozbieral sa,navštevovali sme spoločne sedenia,podstúpil liečbu a momentálne je takmer 2 roky abstinent. Zdravotne je uplne v poriadku a problémy spomenuté vyššie nezanechali hlboké dôsledky, pracuje ako programátor a navonok vyzeráme ako v pohode Mlada rodina,kde ja Som si len na korčuliach zlomila nohu 🙂. Čítala som skúsenosti s adopciou a viem,ze sa prihliada aj na zdravotný stav rodičov/žiadateľov, viete mi prosím poradiť,ci mate s niečim podobným skúsenosti ? Ďakujem

lusyp
29. sep 2017

Ahoj my sme v procese adopcie a obaja sme museli dat zdravotne potvrdenie o sposobilosti (fyzickej i dusevnej) da vam ho obvodny lekar, potom rodne cisla rodicov, nase osobne udaje, boli u nas pozriet byt, mame za sebou individualne stretnutia so psychlogickou (testy osobnosti) a cakame na skupinove stretnutie...

liliana212
30. sep 2017

UPSVaR posúdi vhodnosť žiadateľov,môže to byť problém a nemusí. Ide o to aké schopnosti preukážete k starostlivosti o dieťa. Okrem adopcie je aj možnosť stať sa napríklad profi rodičom,možno by som najprv vyskúšala to. Poznám prípad zdravotne postihnutého človeka ako žiadateľa o adopciu,ak chcete napíšte mi.

yukki
30. sep 2017

Myslím si, že to nebude taký problém, ktorý by bránil adopcii.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre