Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

ellen2016
24. sep 2020

brutal dlho, my v 2017 2 mesiace na romske dievcatko.

laura1994
24. sep 2020

Dievčatá podľa toho , čo mám informácie tak len čo ja viem tak 4 deticky mimo krajovo išli do BA

rebekarebekova
24. sep 2020

@laura1994 odkial vies? Ale ano, BA je aktivna v tomto velmi, vdaka Bohu za ich snahu.

ninquewen
24. sep 2020

Ano, nam v decembri 2019, po pol roku cakania na romske dieta do 1ho roka, povedali, ze este rok a pol. Takze dva roky minimalne...a to nejde ani o male babatko ani o devcatko... ze ludia v poradovniku pred nami si pomenili kriteria, lebo uz strasne dlho cakaju, a ze teda uz su "v kurze" aj romske deticky....

joannita
24. sep 2020

@berginkan zdvojnasobil to zas nie (teraz sa zacina na mieste cca 290 a v roku 2014 sa zacinalo na mieste cca 200. V 2018 cca 250 - 260. Ale jasne, ludia sa neboja prijat aj romske dieta, takze preto....

joannita
24. sep 2020

@rebekarebekova ano to je jedine stastie, ze uradnicky v Ba maju rychle prsty a aktivne stahuju deti z inych krajov 🙏 vdaka nim mame uzasne dieta z Nitry.
Inak by sme na tom boli ako v Ziline.

laura1994
24. sep 2020

@rebekarebekova Viem to lebo sme mali o tie detičky záujem a keď pani z nášho úradu volala tak už ich riešila BA. Čiže musím povedať, že v BA máte šikovné úradníčky, ktoré rýchlo reagujú, preto sa u vás tak dlho nečaká , narozdiel od nášho kraja

rebekarebekova
24. sep 2020

@laura1994 mrzi ma, ze u vas to trva dlhsie. Kolko uz cakate? Uz to bude cochvila, uvidis. 🙂

laura1994
24. sep 2020

@rebekarebekova čakáme vyše 3 rokoch... Sme na 100.mieste cca

rebekarebekova
24. sep 2020

@laura1994 100. mieste a uz vam boli ponukane deticky? Nejako nechapem.. nie su aj medzikrajove ponukane podla poradovnika?

laura1994
24. sep 2020

@rebekarebekova my sme sami si boli pozrieť spisy detičiek , nikto nás nekontaktoval. 100.miesto je celkové miesto.... Na poloromske a rómske sme pravdepodobne v popredných miestach a však neviem na ktorom keďže také info nám nemôžu dať.

laura1994
24. sep 2020

@rebekarebekova inak aj keď sama neviem ako to funguje keďže jeden pár je na 135.mieste majú tie isté požiadavky ako my a im sa ozvali a nám nie 🤷.... Nám sa ešte ani raz za tých vyše 3 rokov nikto neozval.. Vždy to bolo z vlastnej iniciatívy

berginkan
24. sep 2020

@joannita tak mne tak povedali na urade

rebekarebekova
24. sep 2020

@laura1994 och, na dlhe lakte, co? 😟

laura1994
24. sep 2020

@rebekarebekova áno, ale tak snáď sa dočkáme.. aj keď niekedy ten pocit nemám. Keďže všade sa to predlžuje s čakaním..

juliagas
24. sep 2020

To tu nieje nikto s TT?

tlucka
25. sep 2020

@juliagas ja som z TT

tecko28
25. sep 2020

@laura1994 treba ich otravovat, volat minimalne raz mesacne a tlacit na nich ze chcete vidiet kazde dieta, ktore aj pred vami v kraji odmietnu

joannita
25. sep 2020

@berginkan tak to prehnali trosku 🙂 pocet sa zdcojnasobil mozno od roku 2012, nie od 2018.
Ja viem tie celkove pocty podla toho ze v 2014 sme boli prvy x zpisani my, v 2018 kamoska a v 2019 zasa my.
A v 2020 bola zapisana kokegyna a zacinali okolo miesta 290.

joannita
25. sep 2020

@juliagas v TT sa caka najkratsie, mozes byt rada....

berginkan
25. sep 2020

@joannita tak uz som si zvykla, ze obcas blbosti vypustaju. Ved aj ako s tou materskou 🤦🏼‍♀️

evkasus
27. sep 2020

Ahojte. Mozem znova poprosit o radu? Dostali sme malinkeho na zsklade neodkladneho opatrenia domov. Toto opatrenie je vykonatelne, ale uz 3 tyzden cakame aj na jeho pravoplatnost.
1. Moja prva otazka, mozeme podat navrh na predosvojitelsku starostlivost skor, ako bude pravoplatne neodkladko?
2. Moja dalsia otazka, chapem to spravne, ze sud ma lehotu 3 mesiace od podania navrhu, aby vytycil termin pojednavania? Znamena to, ze samotne pojednavsnie sa musi uskutocnit do tych 3 mesiacov, alebo len proste musia dovtedy vyplut nejaky datum pojednavania?
3. Navrh na osvojenie mozeme podat az v momente, ked je uznesenie z predosvojitelskeho sudu pravoplatne?
4. A posledna otazka. Spravne to chapem, ze rozhodnutie o osvojeni sud vyda najskor 9 mesiacov odkedy prebehne predosvojitelsky sud?

Velmi pekne dakujem za skekolvek info. Sme boli trosku zaskoceni, ze nam zavolali s dietatkom a vsetko zistujeme zajazdy. Cakali sme ze to pride najskor buduci rok. 🙂

evkasus
27. sep 2020

Inak aj my sme z TT kraja. A na dietatko sme cakali rok a pol. Tiez nam povedali na priprave, ze max do dvoch rokov dietatko dostaneme. Takze TT kraj je na tom asi skutocne najlepsie.

rebekarebekova
27. sep 2020

@evkasus nepodavali ste 2v1 neodkladne + predosvojitelska?

evkasus
27. sep 2020

@rebekarebekova Nie, kuratorka nam povedala, ze avrh na predosvojitelsku mame podat tak o 2 tyzdne, ked bude neodkladko pravoplatne. Ale neviem, ci je tam nutnost cakat na tu pravoplatnost.

tecko28
27. sep 2020

@evkasus to je blbost. My sme davali 2v1, mala isla pekne domvo na neodkladko a necele 3mes potom sme mali predosvojitelsky sud. Predosvojitelsku nam odklepli odo dna prevzatia dietata spatne.

evkasus
27. sep 2020

@tecko28 Neviem preco som to, co povedala kuratorka zacala spochybnovat az teraz. Zajtra pojdeme podat ten navrh na predosvojitelsku. Dakujem.

tecko28
27. sep 2020

@evkasus nam povedali v CDR-ku, ze si mame dat 2v1, kolizna uz len spisala navrh

rebekarebekova
27. sep 2020

@evkasus drzim palce!

bosorkabb
27. sep 2020

@evkasus 1- áno (mohli ste kľudne podať 2v1)
2-lehotu má vytycit pojednávanie ale nie vždy sa lehoty dodržujú (skôr nie ako áno)
3-navrh na osvojenie môžeš podať ak bude dieťa u vás 9 mesiacov. Niektoré súdy berú dátum od predosvojitelskeho súdu iné od dátumu právoplatnosti a iné zase od dátumu neodkladneho.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre