Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

natia
27. apr 2011

@tortelinka tak ako vravím... nie je biely...

tortelinka
27. apr 2011

@natia aha, dik za info

lenkove
27. apr 2011

my sme si dali teraz ziadost na chlapceka 😉 takze cakacka od nula dni po 8 mesiacov, hm, zvladneme 😀

maznacik007
27. apr 2011

romskeho novorodenca tak to sa nemusi dlho cakat.. aj nas D. bol takto volny hned z porodnice mohol ist... ale nebol o neho ziaden zaujem... do jeho 1. narodenin...

akramgad
27. apr 2011

krásny večer ženy moje 🙂

lenkove
27. apr 2011

ja by som bola rada, ak by babo prislo az na jesen.. Asi opat budeme pravoplatni tak v juli-auguste.. tipujem podla pripravy... A v oktobri uplynie malej "adaptacny" cas... Dvakrat viac u nas ako mimo... No uvidime ako sa podari.. Priznam sa, ze som dost na hojdacke.. Raz ano, potom celkom ano, raz vobec nie... Ale mm chce synatora...

maznacik007
27. apr 2011

@akramgad dakujem... ja mam este tolko roboty ze neviem ci sa do polnoci do postele dostanem

akramgad
27. apr 2011

@maznacik007 no pekne a čo si si jej toľko naložila 😒 zapriahni mužíčka aby ste mohli ísť spolu skorej do pelechu 😀

dadenka1
27. apr 2011

@vivien2505 no to je ozaj veľmi pozitívny príklad... akurát, že predpokladám, že to bolo rómske dieťatko... ale teším sa s tými manželmi, že sa podarilo...

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kanhwa
28. apr 2011

@akramgad chcela by som sa opytat, ze ked ste si brali malu teda po tretom telefonate, ze co vam vlastne povedali hned do toho telefonu. len vek a zdravotny stav?
a potom nasledne vam ukazali resp. dali aj kopiu zdravotnej dokumentacie?
a tiez by ma zaujimalo, ci ste dostali nejake informacie o rodicoch.
vdaka vopred za odpoved 🙂

magimary
28. apr 2011

@kanhwa jé, vari vám už zavolali?!? 😨 😕 😵 🙂

ostatné je tak, ako sa pýtaš...
-najprv povedia len vek, pohlavie a orientačný zdr. stav (v zmysle: "zdravé")
-následne pri prvom stretnutí ukážu celý spis, ale v ňom nie je žiadna špeci zdravotná dokumentácia, iba záznam v papieroch od lekárky (oni nemajú tú ZD)
-napoko, ak dieťatko nie je z anonymného pôrodu, tak spis obsahuje aj sociálnu anamnézu a v nej je všetko, čo sa vie o rodičoch
😉

sorry, že som si dovolila odpovedať za dagmar 😅

kanhwa
28. apr 2011

@magimary vdaka ze si si dovolila 🙂

a este nam nezavolali - ale pri kazdom telefonate mi stupa tep a to veru mi zvoni dost casto, kedze mam sluzobny mobil. ale stale volaju len kvoli praci 😉
aj tak rozmyslam, ci sa to zrazu zas nejako nespomalilo - ved oznamenie o prvej patke je z konca marca. ruka ma stale svrbi, ze tam idem volat, ale asi by som tym nic nedosiahla ani neurychlila...

Baby, uz mi zasibkava z toho 😝 😝 😝

cara5
28. apr 2011

@kanhwa urcite kazdu chvilku zavolaju 😉
mozno sa to trosku spomalilo, kvoli sviatkom... urcite aj oni mali dovolenky a tak 😎

stale na vas myslim, ci uz volali a jak to cele teraz prezivate... Prajem velllaaa trpezlivosti a nech sa uz coskoro dockate toho praveho telefonatu 🙂 🙂 🙂

hucka
28. apr 2011

@kanhwa
pani Valekova ma dovolenku cely tento tyzden... Takze buduci tyzden cakajte na telefonat... 🙂

kanhwa
28. apr 2011

@cara5 aj ja myslim na vas 🙂 🙂 🙂 🙂 ved budeme rodit takmer spolu 😉 😉 😉 😉 😉

@hucka dakujem za info 🙂

akramgad
28. apr 2011

@kanhwa ahoj moja povedali nám vek pohlavie zdrav. stav a aj o rodičoch potom keď sme šli sa pozrieť na ňu sme museli staviť na socke pre povolenie na návštevu tam nám povedali podrobnejšie info o rodičoch a pri návšteve malej nám prišla lekárka povedať s dokumentáciou o zdrav, stave malej o pôrode a o vyšetreniach čo robili 🙂

kanhwa
29. apr 2011

@akramgad tak to Vas teda super informovali 🙂 bodaj by to vzdy tak bolo.

akramgad
29. apr 2011

@kanhwa tak tak i keď rodinná anamnéza tam žiaľ nič nevedia aký zdravotný stav ale ani to neriešim ak by niečo prišlo budeme bojovať 🙂 😉

matax
29. apr 2011

@meghan ahoj, nás ked zaradili, hned bol prilozený aj papier, ze sa mozme ist pozriet do prehľadu detí/katalogov

matax
29. apr 2011

@meghan mne sa to stalo, že nám zavolali a odmietli sme...aj ked som si myslela, že to nikdy neurobim..Volali nám totiž hned na druhý den po pravoplatnom zapisani do zoznamu.. volali, že maju novorodene dievcatko... bol to poriadny šok a stres..vtedy sme museli odmietnut, neboli sme pripravení, ani syn..aj ked pripravu sme mali . snivavalo sa mi o tom dievcatku, lutovala som, vela som nad nou rozmýšlala a dufala, ze má urcite dobrých rodicov.. ..bola som neskor na upsvar a spytala sa na nu, vraj ju hned umiestnili... no ale prenasledovalo ma to dovtedy, kym sme nenasli nasu malu:DD
PODOTYKAM, že to bolo romske zdrave dievactko, nech tu niekto nekomentuje, ze ako je to mozne..(uz sa mi to stalo).
Chcem potešiť tie, čo nevyberaju deti podla farby pleti, že sa im to moze stať, že zavolajú tak skoro.:D
rešpektujem, že nie každý sa cíti na romske dieťa, aj ked ja to az tak nechapem:D
No a mne ukázali na upsav aj samej bez manzela deti, teda nie samej, bola som tam so synom:DDDDD

akim
29. apr 2011

@matax , ahoj 🙂 .ako sa mate? uz mate dievcatko doma? 😵 😵

matax
29. apr 2011

ahoj, sudy si presuvali spis az to ma taraz rozhodnut krajsky sud, teda kraj rozhodne len , ktory sud bude riesit nase predbezko a PS.. uz to trva dlho, viac ako 2 mesiace..

natia
29. apr 2011

@matax čau...čakám, neboj, čakám, len som chcela povedať, že sa mi veľmi páčili tieto vety, tak ich ešte raz skopírujem pre istotu 😉
"Chcem potešiť tie, čo nevyberaju deti podla farby pleti, že sa im to moze stať, že zavolajú tak skoro.:D
rešpektujem, že nie každý sa cíti na romske dieťa, aj ked ja to az tak nechapem:D "
My matky farebnejších detí toto ozaj ťažšie chápeme...
@akim a vaša cicuška už musí byť veľkáááá...joj kde sa zase stretneme? 🙂

akim
30. apr 2011

@natia , mala je zlatunka. ma jeden zubok a stale na nas "hadze" jednozubkove usmevy... 😵 pozri fotky, aka je uz slecna, ak chces... 😉 a r. zasa dva zubky vypadli... tak milo susule... 😵
stretneme sa s vami radi... ak sa vam chce spravit si vylet, pridite nas pozriet. 😉

natia
30. apr 2011

@akim pozrela som, ďakujem...to ja som vôbec nevedela, že teraz to takto na koňovi chodí 😀
joj a odkiaľže vy ste? my výletujeme furt a radi ;)

akim
30. apr 2011

@natia , co ako na konovi chodi? nechapem... 😕

meghan
30. apr 2011

@matax a po odmietnuti prveho dietatka ti kedy ponukli to dalsie?

natia
30. apr 2011

@akim že sa ľudia žiadajú o priateľstvo a že potom si vidia profily... ako na fb... šak ja žiadnych priateľov tu nemám 😝

akim
30. apr 2011

@natia , mozes si album nastavit len pre priatelov, ale mozes ho mat aj verejny. je to na tebe... neviem, ako to bolo predtym, ale odkedy som prihlasena na mk, to tak funguje... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre