Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

suezana
4. máj 2011

@nelly00707 🤐 toto nem pusa 😀 😀 😀 😀 ten smajlík znamená, že ani za svet nepoviem, alebo zalepím takto pusu a ani za svet už nezjem nič, až zajtra 😀 😀 😀 😀 😀

suezana
4. máj 2011

@eda2 ďakujeme za povzbudenie 🙂

nelly00707
4. máj 2011

@eda2 dakujem za odpoved toto je vlastne jedina obava ktora ma odklana z adopcii kazdy mi howori ale vies no svoje je len svoje a newies ake bude mat geny kto boli jeho rodicia a tak ale ja si myslim ze to dieta ako si ho vy naucite tak sa bude chovat no nie 🙂

nelly00707
4. máj 2011

@suezana heh nepoznam velmi tych smajlikou 😕

suezana
4. máj 2011

@beba1902
@nelly00707 veď na to je aj tá príprava - niekedy sa stáva, že na príprave a pri dôvere k psychol. sa zistí, že pár vôbec nie je zrelý na adopciu, že to vlastne vôbec nechcú....vravela nám na príprave.... niekedy odporučia odklad a tak. Mňa napr. mrzí, že sme tak dlho čakali a váhali a rozmýšľali.... už sme mohli dávno byť v poradovníku, aj na rade...

suezana
4. máj 2011

@nelly00707 veď ani ja, ale pusa to nebude 😀

nelly00707
4. máj 2011

@suezana my tak chceme ze absolvujeme pripravu a budeme cakat ved napr beja caka uz skoro dva roky amozno za ten cas sa zazrakom pritrafi nase a vlastne potom ako sa rozhodneme bud odstupime alebo si este aj adoptujeme len aby sme uz boli v poradovniku 🙂

eda2
4. máj 2011

@nelly00707 Je to predne tak. ani my sme nevedeli, čo sa z našich detí vykľuje - syn mal 16 mesiacov a dcérka 9. Nepoznali sme ani rodinu, z akej pochádzajú - vedeli sme len toľko, že syna mala biologická mama pri sebe do 7 mes. a dcéru nechala v pôrodnici. Žiaľ, nemohli sme si ju hneď adoptovať ako novorodenca, nakoľko musel prejsť aspoň pol rok, či o ňu rodičia neprejavia záujem a až potom sa mohlo začať s vybavovaním. Ináč papierovanie a byrokracia a súd - boli to nekonečné ťahanice približne asi na 1,5 roka. Ale to nech ťa neodradí, na to sa časom zabudne.
😎

nelly00707
4. máj 2011

@eda2 dakujem za radu ked sa na to dame tak nas uz nic neodradí 😉

eda2
4. máj 2011

@nelly00707 Držte sa a dobrú noc! 😉

nelly00707
4. máj 2011

@eda2 dakujem aj vam dobru noc a sladke snicky 😉

nelly00707
4. máj 2011

je tu este niekto kto nebuva? 🙂

suezana
4. máj 2011

ja 🙂

nelly00707
4. máj 2011

@suezana heh aspon niesom sama 🙂 lebo akosi je nas tu je pomenej to bude tym ze je pol 12 😉

suezana
4. máj 2011

@nelly00707 tak nejak 😀 😀 😀 keď sú malé deti, tak sa nevydrží dlho hore v noci 😉 mňa už moja nechá ráno spať aj do 8 niekedy 😎

nelly00707
4. máj 2011

ja mam zase psika a ten ma tiez uz okolo 8 rano budi cikat to mam docasne namiesto babatka 😉

suezana
4. máj 2011

@nelly00707 ja mám zajka 😵 mňa nebudí 😀 má záchod 😉 Robíš niekde? Ja som zo ZM, sme len kúsok od seba....

nelly00707
4. máj 2011

robila som v kvetinarstve lenze za 4 mesiace mi dala moja ex sefka 350 euro vyplatu a to som powedala dost v zime som si musela do roboty drevo nosit vodu a tak no to sme blizko od zm mam aj byvale spoluziacky machulince a tak

nelly00707
4. máj 2011

bru noc a sladke snicky uz idem hajat bo uz mm vola heh 😉

suezana
4. máj 2011

@nelly00707 dobrú noc 🙂

cherry1981
5. máj 2011

Pekny den, chcem sa Vás opýtať, ako je to so psychológom. Či si spychologičku-psychológa vyberáme sami, ku ktorému chceme chodiť na prípravu, alebo nám ho prideluje úrad.
A ešte, dosť som tu čitala, že sa úrady zaujímajú o to, aké máte vzťahy, s rodinnými príslušníkmi. ide o to, že so svokrou to nieje bohvie čo, podľa mňa ich do toho nič len mám z toho obavy, aby sa do toho nemontovali(úrady). Totižto my sa ani nenavštevujeme nemáme sa v laske a ani deti tam nechodia. Bude to vadiť? Keď im poviem, že spolu nekomunikujeme? 😕

suezana
5. máj 2011

@cherry1981 ahoj... no oni nemajú veľmi čas, tak asi sa nedá vyberať, ale to neviem presne....a psychológ je na to, aby vedel pochopiť, poradiť, rozobrať... nás nič nenútili povedať, čo sme nechceli, celé sa to nesie ako normálny priateľský rozhovor - my sme sa veľa nasmiali, normálne sme rozoberali všetko...vzťahy a tak, dokonca alkoholizmus členov rodiny a tak...neboj sa, oni toho už dosť počuli a určite aj oveľa horšie veci vo svojej praxi....najdôležitejší je vzťah vás dvoch - tam bude dieťatko vyrastať 😉

cherry1981
5. máj 2011

@suezana Ďakujem, takže Vy ste vyhľadali psychológa, alebo Vám povedali ku ktorému konktrétne máte ísť?

beba1902
5. máj 2011

@eda2 presne toto iste si myslim aj ja ved ked je dietatu davana laska a porozumenie od malicka tak si myslim , ze tam v srdiecku sa uhniezdi laska aj k rodicovi a to celekom jedno , ze ci je to rodic vlastny , alebo nie 😉 ved sa aj hovori , ze nie je rodic ten kto porodi , ale ten kto vychova a stoji pri dietati v dobrom a zlom 🙂

beba1902
5. máj 2011

@suezana ano to sa stava prave preto hovorim , nech si dobre Veronika rozmysli aby nelutovala ☹ nechcem ju odhovarat ,len chcem aby sa nerozhodla za dva dni 😉

suezana
5. máj 2011

@cherry1981 nás pridelili

suezana
5. máj 2011

@beba1902 jasné, vy sa poznáte 😉

beba1902
5. máj 2011

@suezana ano je mi to sesternica a len včera som sa dozvedela co chce urobit 😉 dokonca byvame v jednej dedine 🙂

nelly00707
5. máj 2011

@beba1902 cawte za tu jednu noc som rozmyslala a ja to chcem len sa este musim riadne porozpravat z mm aj on by chcel ale este sa nevyjadril na 100% heh 🙂

akramgad
5. máj 2011

@nelly00707 ahoj a lekár vám čo povedal ? je nejaký problém? najprv ešte chodte do centra um. reprodukcie možno vám bude stačiť len nejaká liečba hormonom a otehotnieš najprv treba vyskúšať veci na otehotnenie 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre