Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

akramgad
20. máj 2011

@misula4660 já viem si zlatá 🙂 a aj si troška odvykneme od seba lebo teraz len mama a mama ani záchod si už sama neužívam 🙂)

misula4660
20. máj 2011

@akramgad xixi, budete to mať asi zo začiatku ťažké, ale určite si malinká zvykne rýchlo, veď 4 hoďky nie sú až tak veľa.... 😉

akramgad
20. máj 2011

@misula4660 nie nie sú a aj tatinko nech si užije samoty z dievkou xixixi

lenka_21
21. máj 2011

@matax Dakujem za vysvetlenie 🙂
@beba1902 @misula4660 @suezana Vidim kocky, ze to mame pekne rozhadzane ... ja som z NZ, ale ked uz budeme vsetky tie babetka tak nam snad ta kavicka v NR vyjde ... alebo pridete ku mne domov a na terase si posedime a pokecame 🙂 😉
@kanhwa Cau kanhwa, vidim, ze svet je maly a tak sa stretavame aj tu ... citala som na babetku co mate nove, vidim, ze to vo vasom kraji postupuje trosku rychlejsie ako u nas 😉 Drzim palceky.

Ja som este nevolala do tej NR, ale skusim pondelok. Hovorila som tusim s tou Augustinovou, ale neviem kde som si zapisala cislo ... nemate ho niektora po ruke?

misula4660
21. máj 2011

@lenka_21 na Augustínovú mám číslo na pevnú linku do kancelárie a to je: 037/2440604, prípadne mám aj na Vaškovú do kancelárie a to je: 037/2440603 a na Vaškovú mám aj mobil, ak budeš chcieť, ale na Augustínovú mobil nemám.....No a ja som v Nitre skoro stále takže kávička isto bude..... 😉

misula4660
21. máj 2011

@akramgad to je pravda, xixi 😀

5katarina7
21. máj 2011

@lenka_21 ja to mám k tebe blízko 😉

lenka_21
21. máj 2011

Katka, ako blizko??? 🙂 Kde byvas?

lenka_21
21. máj 2011

@misula4660 Dakovala velmi pekne 🙂

kanhwa
21. máj 2011

@lenka_21 ahoj, tak to si ty ? to mi hned nenapadlo 😉 tak uz aj vam sa to blizi snad 🙂

5katarina7
21. máj 2011

@lenka_21 ja bývam v Hurbanove,moja dcéra chodí do NZ do školy 🙂

lenka_21
21. máj 2011

@kanhwa Ano ja 🙂 😉 😀 No blizi ako blizi, Beba a Miska mi tam okupuju prve priecky a kazia mi tak priemer 😀 Aj ich posielam na matersku a oni stale nic ... dnes sa uz neda na nikoho spolahnut 😉 😉 😉 A co vy, ako ste daleko?

@5katarina7 Kati, tak to je fakt blizko 🙂 😉 Ja som robila v Hurbanove 🙂

misula4660
21. máj 2011

@lenka_21 nemáš za čo 😉

kanhwa
23. máj 2011

@lenka_21 my sme v prvej patke od konca marca, tak netrpezlivo ocakavam telefonat 🙂

tobopa
23. máj 2011

ahojte maminy, dlhšie som tu nebola, troška ma zastihli materské povinnosti. 14.6. máme chvala Bohu pojednávanie o našom maličkom. Hurááááá 🙂 no a tak som sa chcela popýtať, ako to chodí na súde...

akim
23. máj 2011

@tobopa , blahozelam. 🙂 to mate predosvojitelsku? u nas pojednavania prebehli velmi rychlo. sudca sa spytal, ci trvame na svojej ziadosti, ake mame bytove podmienky, ci je dieta zdrave a za 10 min. bolo vybavene... 🙂

naduska
24. máj 2011

@kanhwa aj my sme 😀 v prvej 5-ke 😀

kanhwa
24. máj 2011

@naduska v BA poradovniku?
a aky mate datum na oznameni o poradi? my 30. marca.
a aku mate predstavu o dietatku? my mame biele zdrave dievcatko co najmensie 🙂
vela otazok naraz vsak 😉
uz len aby zavolali 😝

naduska
24. máj 2011

@kanhwa my sme v TT a mozno aj 2-hy v poradi lebo 3 -ja maju odklad ...a chceme take ako vy 😀 ale na pohlavy nezalezi...

kanhwa
24. máj 2011

@naduska tak to mate fakt za par - vraj sa rodi ovela viac chlapcekov na adopciu ako dievcatiek 🙂
drzim palce.

maja64
24. máj 2011

naduska gratulujem, drzim palce, aby ste cim skor dostali babatko, kedy ste boli zaradený do zoznamu

naduska
24. máj 2011

@maja64 august 2009 ,ale mali sme odklad v zime ....

maja64
24. máj 2011

@naduska tak veľa trpezlivosti 🙂 , aby to rychlo ubehlo

naduska
24. máj 2011

@maja64 😝

cherry1981
24. máj 2011

Baby zaujimalo by ma kto je tu z trencianskeho kraja, ako to prebiehalo ked ste uz mali vsetko podane co sa tyka ziadosti. ide o to, ze mi uz mame vsetky papiere a dneska sme boli v Trencine pre odpis, na ktory aj tak musime cakat nam povedala pani na urade a medzi tym nam zevraj pridu zo socialky este urobit domov kontrolu a podaju na obecny nejaky doklad. A ževraj ked to uz vsetko budu mat tak mame cakat. Mna by zaujimalo ci mi pride domov kedy zaciname pripravu, alebo sa mam sama informovat. Lebo na urade v Trencine nam dneska povedali ze ak sa nam nebudu dlho ozyvat tak sa mam sama informovat. Tak by ma zaujimalo ako to prebiehalo u Vas. Ci Vam dali vediet postou pripadne telefonicky kedy Vam zacina priprava???

beba1902
24. máj 2011

@cherry1981 ahoj dadenka1 je TN kraj ona ti bude vediet povedat viac 🙂

dadenka1
25. máj 2011

@cherry1981 Ja som TN kraj, ale sme v zozname od júla 2009, tak si ani moc nepamätám, ako to bolo.. Ale bolo to dosť rýchlo.. Prišli sme, popýtali info, dostali papiere, čo treba vyplniť a zoznam potvrdení, čo treba doniesť.. To sme doniesli, potom nám pani povedala, že keď dajú papiere do poriadku (vrátane posudku, čo si vyžiadali od obce), tak nám zavolajú a dohodneme si, kedy prídu na "návštevu". O pár dní boli u nás (predtým telefonicky volali a dohodli sme sa) a hneď sme si telefonicky dohodli stretnutie so psychologičkou a do dvoch týždňov od podania žiadosti sme mali aj sedenie.. Ale ono je to asi vždy trochu inak, treba s nimi komunikovať, ale podfľa mojich skúseností, vždy bolo presne tak ako sme sa aj dohodli.... A prečo vám povedali, že sa dlho nebudú ozývať? Nevieš?

dadenka1
25. máj 2011

@cherry1981 A ešte čo sa prípravy týka, my sme boli cez UPSVaR a bolo to rýchlo a ústretovo, veľmi milá pani psychologička, žiadne naťahovačky ani ofuky... Po obsahovej stránke síce nie až tak super ako asi v Návrate alebo cez Úsmev, ale za tie dva roky som naštudovala kopec literatúry takže pohoda

cherry1981
25. máj 2011

@dadenka1 Dakujem, nám len nevedela presne v Trencine povedat, ze ci sa nam ozvu co sa tyka pripravy, alebo sa budeme musiet sami informovat. Tak nam povedala, ze ak sa nam nebudu ozyvat z uradu, aby sme sa ozvali my, koly priprave 😕 Co ja som automaticky cakala, ze sa nam oni ohlasia vtedy a tedy to zacina. Tak som bola taka v pomykove. Ale nevadi este raz dakujem aj my ideme nakoniec cez urad robit pripravu.
Akurat nam povedala, ze sa caka teraz dva tri roky na dietatko, ale inak pani na urade bola velmi mila a ochotna radit odpovedat na vsetko

cherry1981
25. máj 2011

@dadenka1 A ked k vam prisli z uradu domov aj Vam robii namatkovu kontrolu ze sa Vam neozvali? Lebo ja som sa vcera na to pytala a pvedala mi ze oni to nezvyknu od nich robit ze vacsinou vzdy daju dopredu vediet, ale uz ich ocakavam radsej v pozore 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre