Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

suezana
30. máj 2011

vítam všetky nové tváre 😵 😵 😵 😵 tu to dnes žije 🙂 🙂 🙂

jafnka
30. máj 2011

ja mám jednu otázočku. my máme trvalé bydlisko vo zvolene a prechodné, kde bývame 90% času, máme v ba. v ktorom meste by sme mali ísť na upsvar?

meghan
30. máj 2011

@jafnka asi tam, kde travis najviac casu v pracovnej dobe. Zda sa mi, ze nam hovorili, ze nie je podmienkou robit pripravu na UPSVaR, kam spadas podla tvojho trvaleho pobytu. Ty si mozes vybrat, na ktorom pripravu chces robit...

jafnka
30. máj 2011

@meghan aha, ďakujem

matax
30. máj 2011

@jafnka ahoj, my sme čakali s podaním žiadosti o osvojenie, pretože sme nevlastnili byt...bývali sme v zamestnaneckom a náš nám ešte len stavali, keď sme sa rozhodli pre adopciu..mysleli sme, že treba byt vlatniť, tak sme čakali.. a potom, keď som šla prvýkrát na úrad pre info, povedali mi, že nie je dôležité byt vlastniť.. takže sme čakali zbytočne.. no ale už máme synčeka skoro tri roky a zachvíľu aj dvojročné dievčatko. držím ti palce.. kludne choďte na úrad už teraz :DD

matax
30. máj 2011

@rikuska21 asi ich predtým mali na predbežné opatrenie už domka :D

lenka_21
31. máj 2011

@meghan @beba1902 @5katarina7 Kocky, dakujem za odpovede ... no asi sme riadni obcania mesta, lebo nam tu ziadost nakonie schvalili 🙂 😉 🙂 ... ani som nevedela, ze na mestskom urade maju taku vysoku mienku o nas 😀 😝 😀

beba1902
31. máj 2011

@jafnka vitam ta tu medzi nami 🙂 🙂 aj vsetky ostatne nove kocky 😉

jafnka
31. máj 2011

@beba1902 🙂 ďakujem

jafnka
31. máj 2011

@matax ďakujem za info 🙂 my vpodstate byt vlastníme len bývame v inom. idem pobehať po nete a všetko preštudovať

cherry1981
31. máj 2011

@lenka_21 Ahoj uz ti baby odpovedali 🙂 , nam bolo povedane na urade, ze si od nas vyziadaju od obce v ktorej byvame o nas potvrdenie, ale ako citam, tak uz to mate za sebou tak super 😉

tofik
31. máj 2011

Ja by som potrebovala poradiť. Neviem čo mám napísať do dotazníka adop al. pestúnstvo. Je mi v podstate jedno. Ide iba o to, že keď skončím prípravu a budem zapísaná do zoznamu napr. na adopciu, či sa smiem pozrieť aj na detičky čo sú na pestúnstvo. lenuška to tu tuším spomínala, že sa dá.
My sme pred 3 rokmi nesmeli.

suezana
31. máj 2011

@tofik ja som mala tiež presne tento problém a na úrade mi povedali, že sa musíme rozhodnúť pre jedno - lebo príprava na ado a pestu je odlišná. Nakoniec sme sa rozhodli pre adopciu, nakoľko pred manželom kvetnato vylíčila všetky nevýhody pestúnstva (hlavne stretávanie s biologickými rodičmi, ktoré sa musí umožniť, pokiaľ majú záujem) a ten o niečom takom nechcel ani počuť 😒 a keď sme už absolvovali prípravu na adopciu, chcela som si sama dorobiť prípravu na pestunstvo - tak na úrade s tým nesúhlasili, že vymýšľam, chcem to robiť pre peniaze a po zaradení, že klesneme zas v poradovníku na koniec....hoci poradovníky na ado a pestu sú rozdielne, nie? 😔 toto bola moja najhoršia skúsenosť s celým procesom....cítila som sa ako....

jafnka
31. máj 2011

tak čítam čítam až sa mi oči hrčkajú. ak som to správne pochopila tak to pestúnstvo nie je také, ako to nazvať.. trvalé a isté ako adopcia, že? tak my by sme teda asi radšej chceli adopciu aby nám ho už potom nikto nemohol zobrať

cherry1981
31. máj 2011

@jafnka Aj ja som to tak brala, ze pestunstvo je pre nas ako taky "risk" , aby nam dietatko nezobrali jedneho dna. Preto sme sa rozhodli pre adopciu. Hoc na urade, nam hovorila aj o moznosti pestunstva 🙂

tofik
31. máj 2011

Inak tie naše úradníčky 😒 . Jasné, že každý kto ide do pestúnstva chce na tom zarobiť. Nemám slov. Ja mám tiež v pestúnstve a určite na tom nezarábam. Odkladám deťom, chodíme na krúžky a výlety.
Ja som sa spočiatku, keď boli už u nás deti , spotená budila, že či sa rodičia neozvú. Ale potom boli u nás z úsmevu a ten pán má tri v pestúnstve tak ma ukľudnil.
Začínali sme vtedy prípravu na adopciu a skončili sme na pestúnstve. Mňa presvedčilo, to že každý chcel ado a ja som už nechcela čakať 2 - 3 roky. Ale dúfam, že časom budeme môcť drobcov osvojiť.

Len my sme našich brali starších a ja túžim ešte po bábätku. Tak neviem či aj na pestústve sa nájde taký malý drobec. Nám hovorili, že tam sú väčšie deti. Tak teraz neviem.
😕

dioliana1
31. máj 2011

@cherry1981 ono to nie je až také lahké dostať biorodičom dieťa z pestunstva, musia preukázať min. rovnaké podmienky pre dieťa...🙂, a to obyčajne nemajú...

kanhwa
31. máj 2011

@amelia17 ahoj 🙂 ja som z BA, sme v zozname od aprila 2010 a uz sme v prvej patke 🙂
vitajte aj vsetky ostatne maminy cakatelky 🙂

suezana
31. máj 2011

u nás je jedna rodina, kde majú 2 biele deti v pestu a tie rodičia navštevujú....asi väčšinou u rómskych ten záujem nie je....

suezana
31. máj 2011

poviem vám doslova, ako mi bolo povedané pri príprave - deti sa navštevujú s rodičmi, sú potom rozhádzané citovo, rodičia veľakrát sľúbia, že prídu a neprídu a dieťa stále čakááááá 😔 😔 😔 😔 verí 😔 chudiatka...

jafnka
31. máj 2011

@suezana je to smutné, že niektorí rodičia sa o svoje deti nezaujímajú ☹ otec mm sa o neho tiež nejako extra nezaujímal (rodičia sa rozviedli) tak asi preto by si najradšej adoptoval aj celý detský domov lebo sčasti vie aké to je

cherry1981
31. máj 2011

@dioliana1 🙂 Ale aj tak by som sa bála, a odradzalo by nás aj to čo píse suezana tie návštevy bio rodicov s detičkami. Aj ked to tak nemusi byt, ale my sme sa radšej rozhodli pre adopciu aby dietatko uz bolo navždy nase 🙂

amelia17
31. máj 2011

@kanhwa Ahojky, velmi pekne Ti dakujem za informaciu. Mozem sa spytat: daval vam UPSVAR priebezne vediet na ktorom ste poradi? My sme v zozname od marca 2011, ale je to vraj tajna informacia, kolko ludi je pred nami... nechapem, preco to taja a preco je to pod patronatom jednej osoby....

dadenka1
31. máj 2011

úha... koľko nových tvárí... Akurát ma štve, že tie, kvôli ktorým tu skoro každý deň kukám a nádejám sa, že už im volali, tak tie sa stále nemôžu podeliť o radosť... Strašné, ako sa to zastavilo... beba, miška kanhwa... baby už roďte, nech sa aj my pohneme.... Na letnú dovolenku už s bábankami... 😎

karkana
31. máj 2011

tak už máme aj úrad u nás za sebou,asi tri min.som tam bola ,radšej sa starosta chcel opýtať čo tam má napísať,teraz len čakať kedy zavolajú,a začať prípravu

kanhwa
31. máj 2011

@dadenka1 moja, dufam ze ja uz budem coskoro rodit 😉 verim, ze s dobrou spravou sem zavitam onedlho - teraz to vsak zas pre zmenu na urade postava, cakam na mailik a ihned Vam dam vediet, ked uz bude nieco jasne. zatial sa bojim aj o tom pisat, takze prosim o trpezlivost a drzanie palcov 🙂

beba1902
31. máj 2011

@dadenka1 radi by sme no nemame kontrakcie 🙂

beba1902
31. máj 2011

Baby neviete mi poradi ako narabat s marcipanom na torty? nema mi kto poradit a chcela by som to skusit 😉

kanhwa
31. máj 2011

@beba1902 este som to nerobila, ale citala som ze vyvalkat meczi dvoma silikonovymi podlozkami na pecenie...

cherry1981
31. máj 2011

@beba1902 ja som robila iba taky falosny z penovych cukrikov 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre