Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

halienka
17. mar 2009

Jéj, tak to je super, že sú spolu. Takáto myšlienka aj mňa láka 🙂

cigaretka5
autor
17. mar 2009

kocky ako je to so psychologom da sa chodit aj v inom kraji v akom vybavujete adopciu. Vyzera ze my nakoniec spadneme pod TT ale robime v ba tak by to bolo pre nas easy riesit tieto veci tu v ba. Existuje zoznam psychologov alebo si mozeme vybrat?

alon111
17. mar 2009

halienka to je na tom to najkrajsie a maju smolu musia sa lubit .ved su surodenci?a aspon sa nebudu musiet hladat ked budu velky.
cigaretka tak to neviem mne urcili jednu a k nej sme chodili.ale bola z michaloviec a tak som to mala hned po ruke.

lenkove
17. mar 2009

Cigaretka
v tom pripade by som ti odporucala riesit pripravu cez usmev, alebo navrat.. 🙂

mata26
17. mar 2009

alon111,
to mas super ze decka su bio surodenci, my tiez zvazujeme momentalne dalsie, ale este sme nemali osvojitelsky sud. zatial teta hovorila, ze keby maleho biomatka mala dalsie mimino tak nas budu prednostne kontaktovat, lebo sme az do doriesenia stale v poradovniku. a ked nebudeme tak sa tak asi znova dame zaradit, lebo urcite potrebujeme v rodine este minimalne jedno deculo,aby mal krpec rovnocennejsieho surodenca.

mmacca
17. mar 2009

Mňa okolie skôr odhovára od druhého a strašia, že ak to nebudú biologickí súrodenci, ktovie, čo sa môže stať. 🙄 Zatiaľ to aj tak nie je aktuálne, potrebujem nejaký čas, lebo neznášam papierovačky a behanie po úradoch. 😝 Musím sa na to psychicky pripraviť 😉

alon111
17. mar 2009

mata26 my sme poziadali aby nas nechali v zozname a ked sa oliverko narodil rovno kontaktovali nas ci ho nechceme a az po nasom rozhodnuti ci ho chceme alebo nie by ho postupili niekomu inemu.ale kto by nechcel drobca maleho. ja som hned bez opytania manzela povedala ze ho berieme a az potom som povedala manzelovi ze bude zas otcom. 😀

tulenka
17. mar 2009

Mmaca, okolie sa tomu p.d rozumie, ak budu odmalinka vyrastat spolu, tak sa budu povazovat za surodencov a ak sa bojis , ze by sa mali zacat nejako sexualne pritahovat, tak to by bol asi rovnaky extrem ako u biol. sur. . Ine by to bolo, keby sa dostali do jednej rodiny vo vyssom veku

mmacca
17. mar 2009

Teraz tu nechcem špekulovať, ale asi viete aká je realita v DD. Myslíte, že by bolo dobré urobiť súrodencov z detí rozličných etník?

yukki
17. mar 2009

Ja myslím že aj hej.

alon111
17. mar 2009

v prvom rade to musite chciet vy sami a deti si urcite zvyknu a budu to brat ako samozrejmost

smejka
17. mar 2009

mmacca my mame chlapceka 4 rocneho a uz sme v poradovniku na druhe dieta...chceme dievcatko do 1 roka...snazime sa hladat i cez usmev..zatial ziadna slava 😖 ....a o tom co pise tulenka som ani nerozmysla...u nas to bolo jasne ze echceme ostat iba pri jednom dietati...uz spekulujeme ci nezobrat surodencov...lebo deti by sme chceli tri 🙂

dioliana1
17. mar 2009

smejka skor surodencov zoženieš ako po jednom

smejka
17. mar 2009

dio asi ano 🙂 ...len este ich najst....a v "malom" veku 😔

dioliana1
17. mar 2009

sak to deti rýchlo rastú...

smejka
17. mar 2009

dio 🙂 ...ako myslis ze rychlo rastu? 😉

dioliana1
17. mar 2009

kým sa dačo vybaví...

smejka
17. mar 2009

to mas pravdu dio...tie vybavovacky su zdlhave 😒 ...ty asi nemas surodencov v profi.. 😎

tulenka
17. mar 2009

Smejka , tak snad som dobre uhadla , cim moze okolie strasit mmacu pri tych nebiologickych surodencoch. 🙂 Mna by osobne tiez nenapadlo nad tym uvazovat

smejka
17. mar 2009

tulenka hm...si mi trosku dala chrobaka do hlavy 😝 ...ale nie....to uz su fakt extremy 🙂

dioliana1
17. mar 2009

smejka mam

lulucertik
17. mar 2009

ahojte, chcem sa len opytat ci sa da osvojit babetko aj inac ako adopciou???
niekto mi raz vravel ze darovanim .... ale to sa mi nejako nepozdava.
ked vie niekto nieco viac piste budem velmi povdacna.

dioliana1
17. mar 2009

do pestunskej?

smejka
17. mar 2009

lulu adopcia je osvojenie....cize ak si osvojis dieta mas rovnake prava ako bio rodic...dieta je tvoje
o darovani som nikdy nic nepocula...
este je pestunstvo....kde niektore prava ostavaju bio rodicom...dieta si zachovava svoju identitu...
no a este je profirodicovstvo....kde profirodicia su zamestnanci dd a staraju sa o deti z dd v domacom prostedi len urcity cas....kym nepojdu na adopciu al pestu

lulucertik
17. mar 2009

no ale tu je ten problem jeden velky ze nam neschvalili adopciu 😢 ☹ z manzelovej strany a nemozem byt ani profi to mi povedala ta pani na urade, tak preto zistujem ci nie je nejaka ina cesta dostat sa k aspon jednemu malemu babetku

magimary
17. mar 2009

lulu, ty si tu už nebola sto rokov!!! 😕 😉
prečo Vám neschválili adopciu??? 😨
s tým som sa ešte ani nestretla... 😕 😨
ani pestúnstvo? 😕

lulucertik
17. mar 2009

no nebola som tu bo sme chystali svadbu potom som vycestovala a nedavno som sa vratila z nemocnice bola som trosicku viac chora jak sa predpokladalo tak si ma tam nechali na par dni tak som zacala stary a novy rok trocha v bielom nemocnicnej nalade ale uz je to ok
no a preco nam neschvalili ☹ sme asi jedny zo sto ktorym neschvalia ☹ z manzelovej strany... ked mal 12 nieco vyparatil a zapisali mu to a nakolko nebol schopny si dodnes overit co mu tam dali tak som teraz v soku z toho ze v registri mu to nefiguruje a ale na opise to tam pekne vidno a paragraf je taky ze aj on sam neveri vlastnym ociam, ked mu citam co vsetko obsahuje tych par cisel .... tak sa ani necudujem ze nam zamietli ziadost o adopciu
keby som si nepoznala 8 rokov manzela a stretla by som ho na ulici a mal by niekde napisany paragraf a vedela by som co znamena tak by som sa na neho ani nepozrela a ani by som .... radsej by som ho obisla a riadne
😝
moj zaver z toho je taky ze sudca a policajt sa pekne nabalili na nom , on mlady pochaby hlupy a mama a oco sa o to asi nezaujimali tak si tam nieco napisali a oni mali z toho zisk a najhorsie ten moj nestastnik nema ziaden papier o nejakom rozhodnuti, pamata si to, a teraz nemoze nic robit.
je z toho zniceny chodi jak bez duse a ja mam sama co robit aby som nepreplakala cele dni a musim sa teraz dusevne a psychycky postarat o moje velke babetko mojho manzela 😵
no to tak v skratke o nas
a ako sa mas magimary?

magimary
17. mar 2009

lulu, ja tak normál... 😉
joj, tak to je fakt pech... 😖 😢, je mi ľúto, že ste takto pochodili... ☹ 😒
a neuvažovali ste teda nad tým, že by ste sa dali na pestúnstvo a žiadala by si len Ty a manžel by bol ako súhlasiaci? 😕
či teraz, keď sa už "o tom" vie, sa to nedá? a na inom úrade?
neviem, eln rozmýšľam nad nejakou možnosťou... 😔

rita55
17. mar 2009

ahojte!lulu da sa pestunstvo v tom nie je ziadny problem.Manzel to len podpise a ty si ziadas odpis.Tam je dolezity len podpis,ze s tym suhlasi.Chod do toho a necakaj.Mne toto povedala socialna.

lulucertik
17. mar 2009

no rozpravala som aspon mi ju predstavili ako riaditelku ale bola velmi mladucka a vravela ze nepripada teraz do uvahy mam vyskusat sama podat ziadost ale az o rok bo musi tam plynut nejaka doba a tak dalsie omacky mi okolo toho vravela. Ale v piatok mam stretnutie na urade s jednou pani a mi pomoze co mam dalej robit a kde ist a ko to doriesit , tak som zvedava, ale vravela ze urcite nech nevkladam nejake nadeje velke , ale pomoze.
tak som zvedava

na pestunstvo??? co to vsetko obnasa?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre