Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tortelinka
24. jún 2011

@dadenka1 super, kedy pojdeme zapit?

dadenka1
24. jún 2011

@tortelinka jaj moja, počkaj si aspoň na papier... či sa ozaj trafíme 😀

dadenka1
24. jún 2011

@tortelinka máš čas?

lenka_21
25. jún 2011

@rikuska21 Ahoj, ja mam znamu a ona to mala takto, lenze ona robil Dr. a v nemocnici na porodnom mala kamosku a ta jej "sprostredkovala" stretko s kockou, kt.chcela dat babetko na adopciu a nakoniec si ho aj adoptovali. Inac aj moja gynekologicka ma v ordinacii jednu babu, kt.chce dat dietatko na adopciu a tak mi volala ci nemame zaujem, ale potom zacala zistovat podrobnosti a velmi nam to nedoporucuje.... ☹ ☹ ☹

@kanhwa Jeeej super, ze si sa ozvala ... aj som pocas dovolenky myslela na Vas, ze ako sa mate a tak ... Neboj pomalicky to zvladnete i ked to musi byt zaberak pre vsetkych 🙂 😉 Ked budes mat chvilku, tak sem hod foto malickej 😉

lenka_21
25. jún 2011

Baby z NR kraja co cakate na adopciu, nechcem tu kazit naladu, ale moja mamina pracovala na UPSVar v NZ a tak som ju vyslala prieskumnu akciu. Hovorila aj s tou pani co nas ma na socialnom na starosti a aj so sefkou a vraj je to momentalne bieda ☹ 😢 ☹ Uz dlhsie nemaju ziadne deticky a vraj sa im to uplne zaseklo ... dokonca jeden par musel babetko vratit, lebo si to jeho bio mama rozmyslela v tej zakonnej lehote ☹ .... Bolo to tazke pre obidve strany ...

Baby, tak utekajte na dovolenky a snad sa nam to na jesen uz rozbehne 🙂 😉 🙂

dadenka1
25. jún 2011

všade je to ponuré... aj v TN kraji sa od januára len tri deti narodili... stojíme všetci okrem BA asi... takže šup šup na dovolenku... dúfam že poslednú vo dvojici

cicimotinka
25. jún 2011

Babuľky-čakateľky, nestrácajte nádej... prázdniny sa prelomia a od augusta to začne... príval detičiek, ktoré sa počali počas "dlhých zimných večerov"...kdesi som čítala, že tam je štatisticky najviac detí, ktoré mamy odložia, nakoľko to bola nuda, príp. romantika vianoc, vďaka čomu otehotneli a nie plánované rodičovstvo... 😀 😀 😀 držím palce...

tortelinka
25. jún 2011

@najjulinka to je riadna sprostost!

ivka1603
25. jún 2011

@najjulinka Ďakujem za zaujímavý článok....ja s tým zrušením baby boxov vôbec nesúhlasím, je to dobrá blbosť ☹

dioliana1
25. jún 2011

@najjulinka je to blbé, keď ich zrušia, čo bude s nechcenými? ☹

cicimotinka
25. jún 2011

@najjulinka @tortelinka @ivka1603 @dioliana1 ono je to fakt, že záleží na uhlu pohľadu... ak sa to berie podľa práva na identitu, je fakt, že pokiaľ sa matka neprihlási, je to vlastne nedohľadateľné... ale iba blázon by nadradil právo na identitu právu na život... čo z toho, že dieťatko bude mať identitu a skončí v igelitke v kontajneri... strašná predstava... a nechápem, veľa vecí sa neosvedčilo a nerušia sa a babyboxy sa veľmi osvedčili všade, kde to zaviedli a chcú to zrušiť... moja bývalá triedna mala heslo "pokiaľ nejde o život, ide o hov.o", takže o tom to je aj s identitou, pokiaľ nejde o život (a ide len o identitu), mal by vyhrať život... Bože, kam tento svet speje... každý sa oháňa, aké má práva a zabúda sa na to, že treba mať aj nejaké povinnosti, aby všetko fungovalo, ako má...

najjulinka
25. jún 2011

@cicimotinka u nas doma taky tak, že "pokiaľ nejde o život, ide o hov.o" 😀 😀 😀

cicimotinka
25. jún 2011

@najjulinka veď ja som to tiež tak zobrala... a momentálne pri prckovi si to hovorím často... 😀 😀 😀

tortelinka
26. jún 2011

@cicimotinka neviem ako vas, ale mna desi predstava, ze prave to nase dieta by mohlo zomriet lebo niekto na urade nema co robit....tak som vcera milemu panovi napisala mail, nech sa vyjadri 😠

cicimotinka
26. jún 2011

@tortelinka ja to neberiem ako že "naše", nakoľko my sme nečakali v poradí, ale vyberali väčšie z katalógu, mne je divné, že je toľko ľudí, ktorí sú v poradovníkoch a chcú sa postarať o odložené dieťa (a nevadí im, že je z babyboxu) a úradníci nedávajú možnosť dieťa anonymne odložiť (veď im na krku neostane)... 😠

tortelinka
26. jún 2011

@cicimotinka som zvedava co napise

cicimotinka
26. jún 2011

@tortelinka daj vedieť, zaujímalo by to aj mňa... 😎

tortelinka
26. jún 2011

@cicimotinka jasne, ale pochybujem, ze sa ozve

karkana
26. jún 2011

@cherry1981 a prípravu kedy začínate a kde

monika15
26. jún 2011

@najjulinka

SVINE......

ked to zrusia tak ja by som tie deticky priamo nesla do ich domu !!!!!!!!

monika15
26. jún 2011

http://krimi.cas.sk/clanok/201117/strasna-smrt-...

no krasne :((((((((((((( strasne............ clovek ich adoptuje vsetko da a toto spet :((((((((((

monika15
26. jún 2011

@lenka_21

smutne chudaci...... :(
skoda ze sa neda ovlpyvnit zakon.... ked raz sa mamina tak rozhodne..... tak nech to tak je, ocividne nechce dietatko.... aj ten par.... vziju do toho vsetko a potom vratit.... hrozne smutne....

rikuska21
26. jún 2011

ahojte m

dakujem vam za vase nazory a prispevky, . Po zvazovani s manzelom sme sa rozhodli ze sa nepustime do niecoho, v com nevieme plavat. nemame ani kontakt na nejakeho pravnika ktory by nam pomohol vlastne uskutocnit priamo zobratie babatka z nemocnice i ked vieme kedy bude matka rodit.
Tu matku my osobne nepozname a ani ona nás, ale nevieme, ako by sa to dalo uskutocnit. cize sme to vzdali.
viem ze to moze byt velmi nebezpecne ak sa bio a ado matky poznaju.
@lenka_21 i ked v tvojom pripade by som asi envahala, lebo takto vies aspon nieco o matke a dietati., no ked si adoptujes tak vies velmi malo niekedy vobec nic ak je z hniezda zachrany,

nam v BA povedali ze budem cakat vyse 1,5 roka tak cakame,
vela stastia

cherry1981
26. jún 2011

@karkana Mali by sme v septembri a na urade ju budeme robit

lenka_21
26. jún 2011

@rikuska21 Dakujem za odpoved 😉 Ano my sme nad tym uvazovali, ale potom gynekologicka zacala o tej kocke zistovat viac a povedala, ze nam to nedoporucuje 😢 Kedze mam zlatu gynekologicku ponukla sa, ze obvola zopar svojich kolegov a zisti ci nemaju niekoho kto sa chce vzdat babetka a tak cakame co nam zisti ... no skusame uz vsetko kedze sa nam to cakanie zda straaaasne dlhe 🙂 😉 🙂 Taktiez drzim palceky ....

@monika15 Ano, vraj to bolo velmi smutne ... ten par bol velmi zlaty a babetko bolo pre nich poklad ☹ Neviem aka je tam ta lehota, ale mamicka vyuzila svoje pravo v ten posledny mozny termin ... ale toto je vzdy tazke, lebo chapem aj tu mamicku ☹

lenka_21
26. jún 2011

@cherry1981 Ahooooj, ty tusim chodis aj do druheho fora kde sa stretavame 🙂 😉 🙂 Drzim palceky 🙂

cherry1981
26. jún 2011

@lenka_21 ahoj presne tak 🙂) dakujem aj ja tebe tak isto 🙂 😉

monika15
27. jún 2011

@lenka_21

ano chapem, ale vies aj tak.... chudaci... lutujem fakt.... :((((

inak tu ukazuju taku relaciu ze 16&pregnant, a nekedy aj kuknem, a tam uz boli take ze davali deticky na
adopciu po dotlaceny rodicov, tiez nic moc......
a potom mali ze open adoption a mohli ist v kuse pozerat tak fakt...... to neuznavam, to oni vychovaju dieta a
potom decko sa vrati .... a adoptivny rodica priu o vsetko :((((

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre