Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dadenka1
13. júl 2011

@suezana ale čo, aké fuj... A ked dáš aviváž, aké budú voňavé.. zavárané uhorky s vôňou orchideí.. 😀 😀

suezana
13. júl 2011

@dadenka1 alebo flamengo 😅

suezana
13. júl 2011

podľa mňa najlepšiu arómu chytia, keď ich dáš s ponožkami 😀 😀 😀 😀

tortelinka
13. júl 2011

baby ste sa to rozkokosili! 🙂 dufam, ze si o chvilu nebudeme radit ako oprat v umyvacke nase deti!

suezana
13. júl 2011

@tortelinka to z toho tepla 😀 😀

dadenka1
14. júl 2011

@tortelinka pozri sa... ak dáš krátky program a decku šnorchel, tak by to šlo... 😀 😀 my sme včera mali ďalšie sedenie ohľadom aktualizácie... som zúrila ako tiger.. zas sme robili kopec psychotestov, pol dňa dobvolenky kvôli dvom hodinám sedenia, máme za sebou ešte len 4 hodiny, tak ešte ďalších neviem koľko sedení to bude.. 😠 sa mi nechcelo sa na tie sprosté testy ani sústrediť.. A mm aký zlatý, pokojne a s láskou mi vraví: Hlavne to dobre vyplňme, aby nám dali bábo... no poklad aspoň on..&

tortelinka
14. júl 2011

jaaaj ty kokso, su normalni?ved ste tie testy uz presli! co ste sa za dva roky tak zmenili?ale asi to fakt zavysi od kraja, nam hovorli ze nas toho tolko necaka, ale zatial na to nemyslim, je to este daleko

lenuska74
14. júl 2011

@dadenka1 no dadenka tak sme dve akurát že nam nedali testy len sme museli 4x po 2 hodiny trepať o ničom a na rozdiel od tvojho muža ten môj to len mlčky pretrpel ale uzavrel to tak že posledný krát ☹ a ani sa mu nečudujem popravde ☹ mali sme si prípravu robiť radšej na úrade 🙄

tortelinka
14. júl 2011

@lenuska74 a kde si robila pripravu? aj mne to slo na nervy

dadenka1
15. júl 2011

@lenuska74 no.. musíme vydržať... aspoň to nie je také strašné ako pôrodné bolesti...
@tortelinka vraj treba testovať, či sa nám osobnosti nezmenili.. haha.. mm to nazval - umelé držanie miesta... A možno má pravdu.. každý sa mení, už vidím ako sledujú všetkých bio rodičov testami a tým so zlými výsledkami berú decko do DD.. čo už... ako na Orave? dobre a zdravo?

lenuska74
15. júl 2011

@dadenka1 😀 to je síce pravda, ale tak my už dajak prenášame za tie roky, to už radšej pôrodné bolesti 😀 😀

tortelinka
15. júl 2011

@dadenka1 na porazenie, skoda reci..
na orave praca, praca, praca..som sa tyzden nezastavila

lenka_21
16. júl 2011

Caute baby, co mame noveho??? Misula a Bebe stale sa tam hore pretrcate 😀 😀 😀

@dadenka1 Suhlasim s psychologom ... 2 roky su 2 roky dievca a mozno ste vyzerali podozrivo a tak si Vas museli dobre preklepnut 😝 😝 😝 ... Sa smejem, ale nas to za chvilu caka opat ... musim si spomenut ako som odpovedala na otazky pred 2 rokmi 😀 😀 😀

misula4660
17. júl 2011

@lenka_21 ahoj. ja som už prvé priečky opustila, my máme krásneho synčeka, už máme za sebou aj IA a čakáme už len na súd, kedy konečne už budeme spolu s našim drobčekom domka.....Takže nech sa páči, šup-šup na moje miestečko, ktoré som tak dlho obývala.... 😀

lenka_21
17. júl 2011

@misula4660 Jeej to som ani nevedela ... kedy sa to stalo???? Srdecne blahozelaaaaaaaaaam, drzim Vam palceky a velmi sa tesim 🙂 😉 🙂 Supeeeer
Ak mas chvilku cas, napis mi prosim ta nejake info ako to cele prebiehalo atd... Co je IA? 😕 😕

misula4660
17. júl 2011

@lenka_21 takže volali nám 27.6., že majú pre nás chlapčeka, ktorý ma dva mesiačiky a 1.7. sme ho boli prvýkrát pozrieť a okamžite som vedela, že je to náš chlapček.... 😀 11.7. sme šli prvý krát na IA (interakcie-alebo návštevy) za našim malinkým a chodili sme tam takmer celý týždeň, potom nám napísali správu o IA a s tým sme šli k nám na úrad a odtiaľ nám napísali návrh na súd, tak teraz čakáme, čo bude ďalej a už nemôžeme ani vydržať, kedy bude konečne malinký s nami....Dúfam, že to nebude moc dlho trvať..... ☹

cherry1981
17. júl 2011

@misula4660 Ahoj, prosím Ťa čitam, že si z Topolčian? My sme kusok od Vás 🙂 KOnkrétne z Prievidze. Ako dlho ste čakali na malinkého. Určite si to už spomínala, len nechce sa mi všetko dozadu študovať. A aké ste mali požiadavky?

misula4660
17. júl 2011

@cherry1981 áno, som priamo z Topoľčian. Na malinkého sme čakali presne 21 mesiacov a to nám na začiatku bolo povedané, že do roka máme určite bábo domka, lenže sa to potom nejako zastavilo a tak sme čakali 21 mesiacov od zaradenia do poradovníka. A požiadavky sme mali, že chceme biele a zdravé bábo a novorodeniatko...Nakoľko my sme nemali detičky, tak nám bolo úplne jedno, či to bude chlapček alebo dievčatko...

cherry1981
17. júl 2011

@misula4660 Dakujem, 🙂 tak už len nech ste čim skor navždy spolu všetci šťastní.

misula4660
17. júl 2011

@cherry1981 ďakujem pekne...teraz mi ten čas akosi ubieha ešte pomalšie, ako keď sme čakali kedy nám zavolajú.... ☹

cherry1981
17. júl 2011

@misula4660 A Vy teraz aj za Raduškom chodíte?Navštevujete ho? Uvidíš ani sa nenazdáš a budete všetci spolu 😉 Držím palce nech to rýchlo ubehne.

lenka_21
17. júl 2011

@misula4660 Dakujem velmi pekne za infosky 🙂 😉 🙂 Nepamatas si, ze na kt.mieste ste boli v poradovniku??? V pondelok hned volam tete na urad, aby som zistila aka je situacia ... mozno sa to trosku viac pohlo ... cakam este na odpoved od @beba1902, lebo tusim ta sa tam este tlaci pred nami 😀 😀 😀

Toto znie naozaj super ako si to popisala ... to cakanie je najhorsie a teraz ked uz ste synceka aj videli ... no pockam kym napises, ze ho mate a potom si dam sluzobku do TO a pridem sa na Vas pozriet 🙂 😉 🙂 ... zatial pekne nakupuj vybavicku 🙂 😉 🙂 Ja by som urcite dostala sok od radosti keby nam zavolali 😅 😅 😅

Ako je to s odchodom na matersku, nevies nejake podrobnosti ... ja tu sice uz mam v praci vybavene, lebo vedia, ze cakame na telefonat, ale aj tak by ma zaujimal postup 😉

@kanhwa Tesim sa s tebou ... krasne citat taketo riadocky 🙂 😉 🙂

@cherry1981 tak ahoj aj tu 🙂 😉 🙂

Pozdravujem vsetky ostatne cakatelky, tehulky a mamicky 🙂 😉 🙂

misula4660
17. júl 2011

@cherry1981 chodili sme tento týždeň, ale vôbec neviem ako to bude od pondelku, budeme tam volať, či a kedy budeme môcť za drobčekom prísť....
@lenka_21 boli sme na druhom mieste v poradovníku a už sa budem tešiť, keď prídeš na služobku do TO, budeme ťa s drobčekom potom určite čakať.... A áno Bebka bola ešte pred nami, dúfam, že aj jej už tento týždeň konečne zavolajú..... 🙂 A ako je to s odchodom na materskú teda naozaj ešte vôbec ani netuším, ja som momentálne doma, bez práce, takže mi je to v podstate aj jedno, len nech už je drobček pri nás domka čo najrýchlejšie....

lenka_21
17. júl 2011

@misula4660 Beba ma ine poziadavky na babetko ako mate vy??? Myslela som si, ze vsetky tri sme mali plus minus rovnake ... prave preto som cakala co napise Beba, lebo sa mi zdalo, ze ona bola na prvom mieste 😕 😕 😕 Mne naposledy pani povedala, ze pre nami su 4 pary co maju podobne poziadavky ako my ...

Ja som v TO skoro kazdy tyzden a uz sa na drobceka velmi tesim 🙂 😉 🙂 ... ak mozes, posli mi na IP tvoj kontakt, aby som ti vedela zavolat, lebo som si ista, ze ked dostanete babetko budes veeeelmi zaneprazdnena 😀 😀 😀

misula4660
17. júl 2011

@lenka_21 inak pre teba to teda znamená, že sú pred vami už max. 3 páry, čo majú rovnaké požiadavky ako vy.... 🙂 a možno už ani tie 3 nie.....Držím palce, aby ste už čo najskôr aj vy prišli na radu....Vidím to tak, že Bebke zavolajú tento týždeň, že majú pre ňu dievčatko, a tebe tak niekedy začiatkom augusta, že majú pre vás bábo...Môže byť? 😀

lenka_21
17. júl 2011

@misula4660 Jasne Sybila 😀 😀 😀 .... beriem ta za slovo 😉 😉 😉

misula4660
17. júl 2011

@lenka_21 to je dobré, lebo tak to aj bude.... 😉

cista_voda
18. júl 2011

@misula4660 Ahoj, citam, ze k vam prave prisiel alebo coskoro pride dvojmesacny chlapcek. Velmi ti to prajem 🙂 Citala som, ze taketo malilinke babatka mozno zacat u nahradnej matky aj kojit. Ides to skusit? Mozes potom napisat skusenosti? Dik.

misula4660
18. júl 2011

@cista_voda ahoj. chcela som kojiť, lenže nakoľko nevieme vôbec kedy k nám maličký príde, pretože ešte nemá vyslovenú osvojiteľnosť, tak to v našom prípade asi nebude možné, a moja doktorka mi to ani nedoporučuje, pretože v našom prípade sa ešte môže stať čokoľvek ....

cista_voda
18. júl 2011

@misula4660 Rozumiem. Kazdopadne, ak by sa ti to podarilo, budem velmi vdacna za tvoje skusenosti. Drzim vam palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre