Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

natia
18. júl 2011

@dadenka1, @cicimotinka a ostatné, kto má zajtra čas na stretko na tom ostrove??

natia
18. júl 2011

@lenuska74 čo nové? napíš IP, ak môžeš...

cicimotinka
18. júl 2011

@natia niečo mi uniklo??? aký ostrov, kedy???

dadenka1
19. júl 2011

@natia zajtra (teda vlastne už dnes) mám o 17 hod. tréning, predtým som plánovala trochu korčuľovať, takže od 16:00 - 16:45 som voľná... zajtra (teda v stredu) tiež budem na ostrove, voľná budem ale až po 19:00 hod.. takže tak... ako vidím už si zdravá a riadne ťa mrle žerú 😀

@cicimotinka nič ti neuniklo.. @natia zjedla včera večer rýchlu kašu 😀

karkana
19. júl 2011

máme za sebou prvé sedenie u psychologičky,a celkom super bolo,nové veci sme sa dozvedeli,a poradila nam ,aby sme si dali požiadavku do roka,aj ked chceme malé,lebo budeme dlho čakať,len sa bojím,ak nebodaj adoptujeme väčšie babo,aby ma nemrzelo,neviem,dali sme že môže byť z celého Slovenska babo,len kuratorka nejak tak neviem povedala,že nemaju radi take páry ,čo špekuluju,lebo ja som najprv male ,potom do roka,už som sa radšej nič nepýtala, a že ked viac krát odmietneme môžu nas vyradiť,za dva roky že ma určite oslovia,aj ked s romskym,

karkana
19. júl 2011

@misula4660 môžem sa opýtať ,už si sa pýtala na zdravotný stav malého?alebo ako sa to rieši,a aku si mala požiadavku na babo do pol roka?

natia
19. júl 2011

@dadenka1 no prosím ťa my už sme aj v tatrách boli 🙂 ja mám rada spontanne akcie, tak ma len tak napadlo...
@cicimotinka a vy by ste mohli? aspoň dole k popisom na ihrisko alebo len tu pri bernardovi na piesok?

natia
19. júl 2011

@karkana zdravotny stav dieťaťa musi byť uvedený v jeho spise...

cicimotinka
19. júl 2011

@natia pre nás je to od ruky... od 13,00 do cca 16,00 spíme, potom jeme a kým sa vyteperíme z domu je 17,30... no a na ostrov je to podľa busov... 18,30 sme tam jak na koni... a streda vôbec, oslavujeme malého 2 roky... 😀

cherry1981
19. júl 2011

@karkana Ahoj vy ste už zacali prípravu? Tíško závidim 🙂 Asi ju robite jednotlivo vsak? Lebo my ju budeme robiť skupinovo a musíme čakať kým sa nás naplní určitý počet ludí. A to bude mi bolo povedané najskor tak september - oktober. Tak by sme ju mali začat robiť.

karkana
19. júl 2011

@cherry1981 áno robíme prípravu na úrade,ja s manželom a psych., tri štyri mesiace to bude trvať, 😉 a potom nás zapíšu do poradovníka

tortelinka
19. júl 2011

@karkana tak nech to rychlo prejde, my sme to robili pol roka 😎

tortelinka
19. júl 2011

@karkana nech to rychlo prejde, my sme to robili pol roka 😠

5katarina7
19. júl 2011

@karkana aj my sme robili na úrade a tiež približne toľko mesiacov,no trošku sa nám to predĺžilo,ale asi tak o jeden mesiac,kvôli dovolenke psych. a potom aj mm sa nie vždy vedel uvoľniť,ale vcelku to bolo v pohode 😉 Tiež držím palce,aby to rýchlo prešlo 🙂

naduska
19. júl 2011

je mozne .ze ak odmietneme dietatko ,tak nas vyradia z poradovnika????je na to nejaky zakon??? ☹

cicimotinka
19. júl 2011

@naduska my sme prvé odmietli, nevyradili nás, akurát pani na úrade trošku penila... ak máš na to vážne dôvody, tak si myslím, že to aj úradníčky musia pochopiť... ☹

mata71
19. júl 2011

@naduska Ahoj,nam na priprave psychologička zdvoraznila že sa nemame dat zasrašit,dietatko možme aj odmietnut 😉 😉 adopcia nezaleži na uradničkach ale nas rodičoch čo citime,,,v žiadnom pripade ta nesmu vyradit,alebo dat na koniec poradovnika.....
@karkana mi sme mali pripravu 3mesiace samostatne na urade 😵 😵

cherry1981
19. júl 2011

To vaščina robi jednotlivo len "my" skupinovo?! To podla coho si to rozhoduju 😠 Tiež robíme na úrade.

@karkana Tak nech Vám to rýchlo ubehne 😉

cicimotinka
19. júl 2011

@cherry1981 my sme tiež robili skupinovo... len posledné 2 sedenia boli jednotlivo, keď sme sa bavili o súkromí...

beba1902
19. júl 2011

@naduska nie nevyradia ta z poradovnika aj mi sme odmietli dve ☹ a zostavame na tom istom mieste...

5katarina7
19. júl 2011

@naduska inak aj nám na úrade teta hovorila,že nemôžme odmietnuť,lebo padneme na koniec poradovníka,ale babule tu,mi písali,že to nie je tak.........

kanhwa
19. júl 2011

Ahojte baby,
samozrejme, ze mozete odmietnut a nikam nepadnete. Ina vec je, ze ak odmietnete dietatko, resp. viac a pritom sa zhoduje s predstavou, s ktorou ste sa dostali do zoznamu ziadatelov, tak vas mozu poslat na aktualizaciu pripravy, aby ste si to sami pre seba ujasnili, co vlastne chcete. Ale ak odmietnete dietatko, ktore je uplne mimo tej vasej predstavy, tak to je OK.
Nuz ale tiez je to o ludoch a vzdy je tam ten subjektivny prvok, ze ci a na ake dietatko vam zavolaju, v podstate je v kompetencii toho uradnika, ktory pracuje s tymi prvymi piatimi ziadatelmi, co su v poradi. Takze treba byt s tetami zadobre 😉

dadenka1
19. júl 2011

Aj my sme odmietli (nebolo podľa našich požiadaviek) a teta ani nepenila, vravela, že na to máme právo a plne nás rešpektuje... A prípravu sme robili na úrade, trvalo cca pol roka, väčšinou individuálne, len jeden raz skupinovo... Teraz prebieha aktualizácia, tak dnes boli znovu psychotesty a potom dosť do detailov sa rozoberalo naše manželstvo a náš vzťah... Bolo to veľmi zaujímavé... akurát ale aj únavné...
@natia @cicimotinka veľmi sa ospravedlňujem, ja som nakoniec musela všetko zmeniť,.. tréning sa posunul o hodku dopredu, predtým sme boli na ďalšom sedení na UPSVaRe ohľadom aktualizácie a večer som utekala hrať omšu.. tak by som nestihla byť s vami a ani som vám nestihla dať vedieť... U mňa takéto rýchle akcie málokedy vyjdú, ja mám ten čas dosť narvatý... tak prepáčte dievčence...

tortelinka
20. júl 2011

@dadenka1 tak oddychuj a uzivaj leto!

naduska
20. júl 2011

dik kocky ,lebo aj my sme odmietli ....mame nejake zdravotne problem momentalne ☹
a ked tak strasia ,je nejaky zakon na to???? lebo z dietatkom budeme zit my a nie uradnicka......ja len som chcela vediet ako to vlastne je ked nam mozu toto povedat a ako mame zareagovat.... ☹

karkana
20. júl 2011

hovorila,že si mame porozmýšlať,nad tým,ake zdr.problémy by nám nevadlili na dieťatku,nad tým nas ani nenapadlo rozmýšlať,ale zdrave že môže mať napr.alergiu,niečo s klbami a pod.,

cairka
20. júl 2011

@naduska , nie je to zákon, ale ak chceš mať srdce na mieste (a zbytočne neprovokovať úradníčky) si podajte žiadosť o odklad, ja neviem ako sa to píše, baby tu to niektoré písali, tak hádam pomôžu. Jedná sa v podstate o to, že ich požiadate, aby vás v nejakom termíne (podľa zdrav. problémov - 6mesiacov, rok...) nekontaktovali a po prejdení tohto obdobia sa vlastne zaradíte na to isté miesto v poradovníku, ako ste teraz.
@karkana , no to je vtipné, hlavne ak máte záujem o bábätko 😝 treba proste rátať s možnosťou, že aj to "zdravé" bábätko nemusí byť až tak zdravé, ale to zas nikdy nevieš, ani keď zdravé bábo porodíš 😒

naduska
20. júl 2011

no prave ze sme mali odklad a ako sme ho zrusili, tak nam zavolali a zarovenu nas nastal aj ten zdrav.problem ...no skratka nestastie...a bude trvat asi tak mesiac este .... ☹

dadenka1
20. júl 2011

Ahojte... Tak som sa dnes rozprávala s pani z UPSVaRu a ma riadne zosmutnila... Tento rok vybavovali žiadosti z roku 2007... No super 😠 Zo "sľubovaných" 2 rokov to vyzerá na 4... Budem si to dnes musieť odrevať... Mm to ani nepoviem... Vraj nie sú deti, sa to zastavilo... Bolo veľké "rodenie" a teraz je útlm... Tak už len dúfam, že to nebude také zlé a zase sa to "rozrodí"...
@cairka predlohy na tlačené písmená síce na nete nájdeš, ale sú to americké písmená a tie sú iné ako naše slovenské, tak neviem, či by bolo dobré malej motať hlavu.. Deti sú šikovné a vedia to "opísať" aj z klasického modelu, tak by som jej možno len zohnala prvácke šlabikáre a písanky, nech si skúša podľa toho.. Žiaľ som pracovné listy slovenské na tlačené písmená nenašla...

tortelinka
20. júl 2011

@naduska mesiac predsa nie je tak vela...to by mohli pockat, nie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre